Храни при непоносимост към глутен и краве мляко

  • 16 172
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 443
Червата са много по-важни отколкото можем да си представим. В тях е разположен апарата, създаващ имунитета. Тяхната пропускливост определя ще има ли алергия или не.

Чревното здраве гарантира ОБЩО здраве.

Хората смятат, че като приемат пробиотици и правят нещо за червата си. Това обаче е просто недостатъчно. Трябва цялостно лечение на червата, изграждане на лигавицата, противопаразитни храни чат - пат.

Ако реагирате на антибиотици то тогава имате дисбактериоза. Някой изписа ли пробиотик?

Да, даваха му ентерол два пъти на ден в болницата. В последствие по време на втория престой вече го сменихме с друг,че този не можеше да го пие. И вкъщи все още му давам пробиотик.
Но преди да влезем първият път в болница, личната му изписа антибиотик, без пробиотик. Тъй като ни беше за пръв път приема на антибиотик, не знаех, че трябва да се приема и пробиотик, и след като и тя не
 ми изписа, не му и дадох. Но тук вече вината е моя,че не съм била информирана.

Ако трябва да бъда честна, и докторите не бяха сигурни дали обривите са реакция от приема на антибиотика. Знаете ли дали има такова изследване, при което резултата да покаже,  дали е алергичен към дадена група антибиотици и какво представлява самото изследване?

# 16
  • Мнения: 11 360
Детето е прекалено малко. До 5 - 7 години всички изследвания са напълно излишни. Днес резултатите ще са едни след 4 месеца други.
Не мъчете детето. Реакциите ви не са силни и животозастрашаващи. Наблюдавайте и сама ще установите какво да давате и какво не.

# 17
  • София
  • Мнения: 22 954
Съжалявам, че се намесвам в темата, но виждам, че има хора с доста опит. При нас след поставянето на  ваксините след 4 м се появи разстройство, което спря чак след като дадохме Аптамил адц, предписан от гастроентеролог, 8 м се хранихме по предписанията на гастроентеролога. Всички храни бяха добре приети - глутен, жълтък, повечето плодове ( не сме въвели още горски и цитруси) и зеленчуци. От месото съм въвела пуешко, пилешко, свинско и заешко. Преди 1 седмица лекарката ни каза да започнем да въвеждаме млечни продукти като започнем с готова млечна каша. Детето получи обаче обрив по коремчето и гърба - малки червени точици - без връх, нямаше сърбеж, не бяха и много. След като спрях кашата изчезнаха много бързо - някои в рамките на часове, другите на следващия ден. Каза ми да изчакам една седмица и да предложа готови пюрета със сметана и извара. Не знам дали трябва. Дорис ти например какво би ме посъветвала? Уплаших се и записах час за 24.04 за алерголог, ако ми предложи тестове да ги правя ли? Много съм объркана. Наслушах се на какви ли не мнения. Преди около 2 седмици беше поставена ваксина - без да има никакви реакции от нея. Детето ми е почти на годинка.  Rolling Eyes
Какви храни да давам сега, какво не бива да давам изобщо?
Надявам се авторката да ми извини, че си задавам въпросите в нейната тема.  Confused

# 18
  • Мнения: 11 360
Интересно ми е защо лекарката те съветва да дадеш купешки пюрета и каши? Би ли я попитала?
В кашите и пюретата има много добавки с цел консервация /например лимонена киселина/ и др., които предизвикват реакции при увствителните деца. Как ще стане ясно от кое е реакцията?

Захранването се започва с изкиснато хубаво сиренце. Купи скъпо сирене, изкисни го поне 48 часа. Сутринта нахрани детето добре и дай малко сиренце - половин чаена лъжичка.
На следващата сутрин дай пак толкова след добра закуска.
На третия ден АКО НЯМА РЕАКЦИЯ дай малко повече. Постененно увеличи количеството и в другите хранения.

Винаги давай пробата за алергизиране на пълно стомахе, за да няма силна реакция.
Дава се сутрин в работен ден, за да може да се реагира с лекарска намеса ако се наложи.
Проблеми очаквай като разхлабени изпражнения, зачервяване около устенцата и обрив на по-късен етап.  Но да ти кажа няма да е дребен обрив по тялото, а по скоро по бузките и ръчичките.

Дребни пъпици по гърдите и гръбето е по-скоро от нов препарат за пране или от претопляне.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 22 954
Благодаря Дорис, а какво сирене - краве ли? Не знам за купешките, ще ходим при нея другия месец? Rolling Eyes

Ами тези пъпки съвпаднаха точно с въвеждането на кашата, не съм ползвала нов препарат, евентуално, ако е било претопляне, но поддържам едни и същи температури. Не знам вече.

Искам да те питам и още нещо. Лекарката каза, че щом не е направила реакция към жълтъка няма да реагира и на белтъка. Дали има нещо вярно в това?

# 20
  • Мнения: 11 360
Много странни неща казва лекарката  Rolling Eyes

Реакцията винаги е към белтъка, независимо какъв - краве, яйчен, соя. Възможно е да има непоносимост, която е нещо различно от алергията. Понякога има лактозна непоносимост - непоносимост към захарите на млякото. Много, много е объркано.

Иначе се пробва с изкиснато краве сиренце. КОзе се ползва само ако имате съмнение, за непоносимост. Козите продукти свалят желязото в кръвта, макар по химичен състав да са близки до човешките.

# 21
  • София
  • Мнения: 22 954
Да, започнах да се съмнявам в нея вече...  Rolling Eyes За това реших да отидем и на алерголог да видим какво ще каже и той.

Благодаря за съветите Дорис.  Hug Живот и здраве тази седмица ни предстоят рожден ден и кръщене и за това ще продължа с опитите от другата седмица.

# 22
  • Мнения: 11 360
Всичко ще е наред.  Hug

Весели празници и дано бъдещето християнче е здравичко и неалергично  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 22 954
Много ти благодаря.  Hug

# 24
  • Мнения: X
nikoleta_joro, и според мен трябва да се съсредоточите върху възстановяването на чревната флора и изобщо на целия микробиом на детето. Антибиотиците нанасят големи поражения и е най-добре да не се налага да се пият в първите години на децата. Преди време четох някъде, че антибиотик преди втората година на детето пращал по дяволите всички ползи от естествено раждане и кърмене. Confused Темата за микробиома е много нашумяла напоследък, има много информация, даже и на български се намира. Аз бих преосмислила изцяло менюто на детето. Попари, баници и тестени не са добра храна за никого. Хубаво е храните да се приготвят по установени от стотици години начини. Във всяка традиционна кухня по света има ферментирали храни и напитки, в българската също – хляб с квас, кисело мляко, ферментирали плодове и зеленчуци... Целта е наистина да се нахрани тялото, а не само да се засити гладът. Затова и хората са намерили начини да направят хранителните продукти максимално усвоими и полезни. Успех! Ще се справите! В днешно време поне всякаква информация е широко достъпна. Peace

# 25
  • Мнения: 443
Съжалявам, че се намесвам в темата, но виждам, че има хора с доста опит. При нас след поставянето на  ваксините след 4 м се появи разстройство, което спря чак след като дадохме Аптамил адц, предписан от гастроентеролог, 8 м се хранихме по предписанията на гастроентеролога. Всички храни бяха добре приети - глутен, жълтък, повечето плодове ( не сме въвели още горски и цитруси) и зеленчуци. От месото съм въвела пуешко, пилешко, свинско и заешко. Преди 1 седмица лекарката ни каза да започнем да въвеждаме млечни продукти като започнем с готова млечна каша. Детето получи обаче обрив по коремчето и гърба - малки червени точици - без връх, нямаше сърбеж, не бяха и много. След като спрях кашата изчезнаха много бързо - някои в рамките на часове, другите на следващия ден. Каза ми да изчакам една седмица и да предложа готови пюрета със сметана и извара. Не знам дали трябва. Дорис ти например какво би ме посъветвала? Уплаших се и записах час за 24.04 за алерголог, ако ми предложи тестове да ги правя ли? Много съм объркана. Наслушах се на какви ли не мнения. Преди около 2 седмици беше поставена ваксина - без да има никакви реакции от нея. Детето ми е почти на годинка.  Rolling Eyes
Какви храни да давам сега, какво не бива да давам изобщо?
Надявам се авторката да ми извини, че си задавам въпросите в нейната тема.  Confused

Разбира се,че нямам нищо против Simple Smile

# 26
  • Мнения: 443
Детето е прекалено малко. До 5 - 7 години всички изследвания са напълно излишни. Днес резултатите ще са едни след 4 месеца други.
Не мъчете детето. Реакциите ви не са силни и животозастрашаващи. Наблюдавайте и сама ще установите какво да давате и какво не.

Благодаря още веднъж за всички съвети!

# 27
  • Мнения: 443
nikoleta_joro, и според мен трябва да се съсредоточите върху възстановяването на чревната флора и изобщо на целия микробиом на детето. Антибиотиците нанасят големи поражения и е най-добре да не се налага да се пият в първите години на децата. Преди време четох някъде, че антибиотик преди втората година на детето пращал по дяволите всички ползи от естествено раждане и кърмене. Confused Темата за микробиома е много нашумяла напоследък, има много информация, даже и на български се намира. Аз бих преосмислила изцяло менюто на детето. Попари, баници и тестени не са добра храна за никого. Хубаво е храните да се приготвят по установени от стотици години начини. Във всяка традиционна кухня по света има ферментирали храни и напитки, в българската също – хляб с квас, кисело мляко, ферментирали плодове и зеленчуци... Целта е наистина да се нахрани тялото, а не само да се засити гладът. Затова и хората са намерили начини да направят хранителните продукти максимално усвоими и полезни. Успех! Ще се справите! В днешно време поне всякаква информация е широко достъпна. Peace

Благодаря, така е наистина!

# 28
  • Мнения: 156
В брашното, което се продава има ли глутен или в някоя друга съставка, защото искам да се науча сама да замесвам хляб, а не да купувам, но се опасявам, че и в брашното има глутен.

# 29
  • Мнения: 12 666
Има специално безглутеново брашно.

Общи условия

Активация на акаунт