На море в Гърция 2017 - I

  • 123 366
  • 758
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 185
Надявам се на английски, но си мисля, че като е толкова близо до България си поназнайват и български. А нали и съфорумката казва, че има свободни. От друга страна, ние сме от Асеновград и всичките ни  приятели посещават редовно Фанари и Керамоти за уикендите и те така казват.

# 646
  • София
  • Мнения: 15 287
В северна Гърция работят и много българи. Във Фанари даже и гърците са започнали да поназнайват български, горките.  Simple Smile

# 647
  • София
  • Мнения: 634
На гръцката граница искат ли акта за раждане на бебе ?

# 648
  • София
  • Мнения: 15 287
Винаги нося нотариално заверен препис от удостоверението за раждане на моя син. Понякога са ми го искали, понякога - не.
Скрит текст:
Няма значение, че тримата сме с еднакво фамилно име.

# 649
  • София
  • Мнения: 634
Мерси много !

# 650
  • В.Търново
  • Мнения: 6 730
Винаги нося нотариално заверен препис от удостоверението за раждане на моя син. Понякога са ми го искали, понякога - не.
Скрит текст:
Няма значение, че тримата сме с еднакво фамилно име.
Паспорта не е ли достатъчен???

# 651
  • Мнения: 1 889
Тя е, но ние сме в хотел отдалечен от останалите. Плажът е супер, има не повече от 50 чадъра наредени в 2 реда. Много е спокойно, няма капанчета, няма дънене на музика, няма навалица-абсолютен релакс. Не съм запозната с цялата ивица и останалите възможности за настаняване и плажуване, та не бих могла да съм полезна.

Мохини, на Медитераниън Вилидж ми прилича по описание  Wink
Приятна почивка!

# 652
  • Мнения: 5 060
За съжаление нямаше свободни места. В Медитераниан Принцес сме.

# 653
  • Мнения: 4
Тези ходили до о.Закинтос, бихте ли споделили впечатления от мястото където точно сте били настанени? Коя част от острова е за предпочитане?

# 654
  • В.Търново
  • Мнения: 6 730
От къде мога да разгледам къщи за гости или апартаменти, квартири за Фанари?

# 655
  • София
  • Мнения: 15 287
Винаги нося нотариално заверен препис от удостоверението за раждане на моя син. Понякога са ми го искали, понякога - не.
Скрит текст:
Няма значение, че тримата сме с еднакво фамилно име.
Паспорта не е ли достатъчен???

Паспортът се носи във всички случаи. Но в него не е записано кои са родителите на детето. А детето напуска територията на страната или придружено от двамата си родители, или от един от тях с нотариално заверено съгласие, дадено от другия родител,  или от трето лице - с нотариално заверено съгласие на двамата родители. Кои са родителите се вижда от удостоверението за раждане. Затова се носи.
Не че при необходимост на КПП-то не могат да бръкнат в компютъра и да проверят кои са родителите на това дете, но става по-бавно, отколкото ако си покажете документа.

# 656
  • В.Търново
  • Мнения: 6 730
А големият ми син като е на 15г и има лична карта трябва ли да нося препис на акта за раждане?

# 657
  • София
  • Мнения: 15 287
Това, което написах по-горе, важи за всички непълнолетни. Т.е., ненавършили 18 години.
В личната карта на 15-годишните също не пише кои са родителите им. Simple Smile

http://www.nsgp.mvr.bg/Guide/tr_persons.htm - тук може да прочетете подробно в "Граничните проверки на ненавършили пълнолетие деца български граждани и такива с двойно гражданство, при напускане територията на Република България"

# 658
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 099
"Препис" на ксерокопие ли викате? И защо пък нотариално заверено? Аз нося оригинала и копие.

# 659
  • София
  • Мнения: 15 287
Да, заверено "ксерокопие", но точната дума е заверен "препис". Simple Smile
Точно за да не нося оригинала съм си заверила нотариално преписа и нося него. Той е със силата на оригинал.

Общи условия

Активация на акаунт