Лежащи мами-39

  • 72 306
  • 762
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 5 547
босилечка ,не знам какво е положението с шийката,но ако искаш да го устискаш до безопасна седмица,лягаш и никакво домакинстване и никаква помощ.Мъжът ти ще се справи,няма нищо да му стане,уверявам те

mladamama  ,на мен, първата ми цел беше 27 седмица,от там нататък бях ден за ден и час за час.След 32 седмица вече е безопасно.

# 331
  • Варна
  • Мнения: 1 366
mladamama,според мен е 34 г.с ...,но след 32 нещата изглеждат също много.по различно.
Аз го карам ден за ден...сега съм в 32 и се моля за поне.още 3 седмици

# 332
  • Мнения: 223
Аз сега съм в 31.За мен безопасна е 36...нооооо... Да не прекалявам.Сега целта е 34.

# 333
  • Мнения: 1 409
Насилих се и прочетох за рисковете и развитието по седмици на преждевременно роденото бебе. Първоначално ми беше много трудно, но след това информацията ми беше много ценна - запознах се с развитието, евентуални рискове и усложнения, колко време прекарва едно недоносено бебче в кувиоз, какво трябва да очакват родителите и т.н. Най-голяма разлика има преди 32 и след 33 седмица, но всяка седмица в мама е голяма победа! Така, че можем да кажем съвсем общо 33 седмица.

# 334
  • Мнения: 564
Благодаря за отговорите, поуспокоихме ме малко Simple Smile, не съм далече от тези седмици.
При мен понякога така бързо се влошават нещата, затова се плаша. Както уж сутринта и през деня съм добре, така вечер изведнъж започват начесто контракции и да не мога да заспя от притеснение цяла нощ.

# 335
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, искам да мина малко от магнерот на диаспорал да видя дали няма да го усвоявам по- добре. Дозата ми магнерот е 3х2. Според вас колко сашета диаспоеал трябва да приемам?
 Четох колкото инфо намерих и май 3 е максимума

# 336
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Ми погледни мг на другия магнезий.
Примерно магнерича 1 табл е 500 мг, 3*2=3гр...сравни и нагоди

# 337
  • Мнения: 37
Момичета не зная какво да мисля вече, на фраксипарин 0,4 през ден съм и на АП пак чрез ден назнени от доц.Русев,всичко хубаво миналата седмица имах доста болки в яйчниците и корема и кафяникави капчици,мина днес реших че е време да отида на преглед трябва да съм в 7 с и 0 дни, но ехографа показва 6 с и 3дни има плоден сак и жълто мехурчета но не и ембрион, гърдите не са ми така болезнен както бяха и не зная какво да мисля???Ще се видим след 10 дни! Моля ако някой е бил в това положение да споделя:)

# 338
  • Мнения: 564
rumba, това, че днес не сте видяли ембрион още нищо не ознзчава, рано е още. Моят доктор също в 6г.с видя само плодно сакче и жълтъчно мехурче и ме извика в 8-9 г.с за ембрионче. Гърдите не са ми били напрегнати, а болки имах много силни още от 4г.с. та чак досега Simple Smile.
Пий си лекарствата, мисли положително и отиди, както ти е казал доктора след 10-тина дни. Стискаме ти палци.

# 339
  • Мнения: 1 084
Здравейте, приемате ли един нов член?
Влизам в 20 седмица, със страшен подарък, скъсена шийка. Положението е ясно лежане и много лекарства.
 Дали ще устискам? Сега си давам кураж до след две седмици. До прегледа. Много се разстроих, но намерих вашата тема. Със съмишленици май ще се кара по лесно. 🌹🌹🌹

# 340
  • София
  • Мнения: 5 547
Здравейте, приемате ли един нов член?
Влизам в 20 седмица, със страшен подарък, скъсена шийка. Положението е ясно лежане и много лекарства.
 Дали ще устискам? Сега си давам кураж до след две седмици. До прегледа. Много се разстроих, но намерих вашата тема. Със съмишленици май ще се кара по лесно. 🌹🌹🌹
Ще устискаш!И моята в 20 ме предаде.
Колко см ти е,какво казва доктора ти и говорили ли сте за серклаж?Кой те следи?

# 341
  • Мнения: 1 084
Здравей, не не ми каза колко см е. Прегледа ме само мануално. Изписа ми Утрогестан и Магнерот, както и лежане две седмици. Каза, че плода изоставал с 5 дни. Това е. Бях като шокирана. Не разсъждавах като излязох от кабинета разбрах, че нещата не са розови. Като прочетох като в нета ми стана ясно че трябва да очаквам всичко. Отделно корема ми се втвърдява на моменти, а разбрах, че било много опасно. Сега лежа и не знам какво да очаквам.

# 342
  • Мнения: 564
Здравей, Billyvd, това с изоставането с 5 дни сега не го мисли,  зависи как е измерено, може да е няколко дни напред,  няколко назад, не са много достоверни стойностите. Сега трябва да избягваш натоварване и да си почиваш повече,  без домакинска работа Simple Smile. Това го поема мъжът ти за известно време. Магнерота, който са ти изписали най-вероятно ще намали или спре втвърдяването на корема,  но и ти трябва да си помогнеш, като не се тревожиш Simple Smile.  Е, да, лесно е да се каже,  но трудно изпълнимо от опит го казвам,  но в темата има много момичета,  които вече гушкат своите бебчета и ни дават много кураж.

# 343
  • Мнения: 1 084
Благодаря ти, млада мама. Докторката каза ще лежиш. Нищо не попитах повече. Това и правя. Много е досадно. Втори ден вече апетит нямам. Ставам само до хладилника, ям в леглото и тоалетна също. Поне от тона и разбрах, че е опасно. Вече ми е зле. Честно си казвам. Реално не се чувствам зле физически, а психически е точно обратното.
Според вас да търся ли второ мнение или да си чакам кротко две седмици до прегледа.?

# 344
  • Мнения: 257
И мен ме прегледа мануално док и нищо конкретно за шийката не ми каза, освен че е скъсена. Само да си пия хапчетата и да почивам. Да, ама мен това като отговор не ме устройва. Даде ми дата чак след 3 седмици, но аз мисля през това време да отида на частно и да си задам абсолютно всички въпроси. Да ми кажат колко аджеба е скъсена тая шийка в милиметри, какво се очаква, как е бебето,колко са  водите и въобще най-подробно да ме прегледа. Мислех си, че ще мина само със ЖК, но явно ако иска човек да му обяснят и покажат всичко, трябва да си плати. Ти си прецени дали ти се дават пари за преглед, но и аз като теб съм притеснена, а в случая психическото спокойствие играе много голяма роля върху състоянието ни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт