Лежащи мами-39

  • 70 503
  • 762
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 81
Благодаря за отговорите, поуспокоихме ме малко Simple Smile, не съм далече от тези седмици.
При мен понякога така бързо се влошават нещата, затова се плаша. Както уж сутринта и през деня съм добре, така вечер изведнъж започват начесто контракции и да не мога да заспя от притеснение цяла нощ.
Момиче, сякаш описваш моята история. През деня, особено сутрин се чувствах най-добре, без болки, заредена с оптимизъм, а надвечер се почваха болките, съответно притесненията, направо се побърквах, по цели нощи не съм спала... Не знам как е при теб, но моите контракции бяха адски болезнени, имах чувството, че всеки момент ще родя. Броях часовете, молех се... Накрая, по ирония на съдбата, наистина ме хванаха родилните болки в 1 през нощта, но повярвай ми болките са много по- различни от тези, които имаш сега.  Мога само да те посъветвам сега да се успокоиш, да си пиеш хапченцата, лежане, ставане само до тоалетна и за храна и ще докараш до края. После като родиш, притесненията ще бъдат други, така че пази си силите. Късмет ти желая, както и на всички други момичета в това положение. Живи и здрави, родени на термин бебчета, ви желая!

# 346
  • Мнения: 564
Благодаря ти, ina_hf, за съветите и подкрепата. Наистина е много обнадеждаващо, когато чуеш, че и друга мама е имала същите проблеми и притеснения и въпреки това е износила бебето си и всичко сега е наред Heart .


# 347
  • Мнения: 502
                         Здравейте и от мен момичета,
       Минавам да дам отчет - да ми е  честита 24 седмичка от днес. Дните минават много бавно, имам още 4 съботи да 28д.
Понякога съм заредена с оптимизъм, друг път яко падам духом...ужас направо.Ще се съхраня ли психически просто не знам, след предишната загуба минаха 11 години, едвам събрах смелост да пробвам отново, а то пък...пак изпитания.Така ми се иска да съм поне 28с, та да ми е по-леко на душицата.Пуснах си кръвни изследвания - всичко е ок, само съвсем леко завишени левкоцити и ЦРП, док каза, че е ок. Стерилната урина е стерилна, в обикновената има малко епителни клетки. Сега трябва да се пазя от контракции и инфекции заради серклажа. Ама не знам какви са нормите за контракции - имам сутрин рано доста втърдяване около 3 и 5 сутринта, когато ми е пълен мехура явно и съм спала - иначе през деня да имам 5-6 още.Колко се води норма в крайна сметка? За влагалищната чистота док не дава да се взима секрет сега и да се ръчка щом нямам оплаквания като силно течение, миризма някакаква, сърбеж...Последната ми микробиология е от 03.07. - 5 дни след серклажа и  се появиха малко гъби, проведохме терапия 7 дни със свещички с нистатин 1000+клиндамицин и после 3 дни гино певарил.Колко е достатъчно това, че да не пускам нов секрет - поне до 27 с???Нали инфекциите пукат мехура? Иде ми да се гръмна!
Вие как разбирате дали всичко е ок от към влагалищна чистота?Все пак мехура е опрял в конеца и само той държи бебето в момента.
     

# 348
  • Мнения: 1 084
Аз и ММ сме много разочаровани от типичния бг АГ доктор. Мъжът ми беше потресен как на преглед, само мълчи. Казва ти нещо, да те застреля. Не да дава подробности за състоянието. Въпреки това ти прибира парите. Думите се теглят с ченгел или просто се мълчи пред теб, не се отговаря или с една дума. Викам на ММ не си свикнал на такова отношение. Вече не ми прави впечатление. Но като ми каза, че шийката ми е скъсена не ми я примери. А, просто щях да се разрева. Аз ли съм човека който трябва да задава въпросите. Защо не ме светне малко поне. Думите и бяха" скъсена шийка, нямаш разкритие, ще лежиш." Толкова нито дума повече за режим дали мога да ставам до тоалетната, да ям например.
Затова Аssia, са докторите да ги питаме да отговорят. Затова от липса на информация умират хора, бебета, родилки. Вчера говорих с една моя приятелка акушерка, тя ми каза такива са искат пари, всяка дума струва пари, не се наядоха ...

# 349
  • Мнения: 564
Ася, на мен в болницата ми се караха,  че съм им казвала, че имам контракции сутрин преди да отида до тоалетна,  защото пълният мехур предизвиквал контракции Simple Smile. И аз сутрин като се събудя,  преди да стана от леглото имам по 2-3, през дяня около още 7-8 примерно и вечер започват доста начесто,  вече не ги броя по колко, защото нали уж било нормално (така се успокоявам). Иначе за норма от 6тия 7-мия месец ми казаха до 10 на ден. Моите са доста повече,  но и другите момичета казват, че са имали повече от 10.
Казаха и редовно ходене по голяма нужда,  иначе пак контракции,  редовно пиене на вода, защото обезводняването пак води до контракции,  без големи дози кофеин,  защото бебето много започва да мърда и съответно чувствителните матки реагират. Аз затова сутрин веднага бягам до тоалетна,  през   деня ходя често, следя всеки ден да ходя по голяма нужда,  имам пълна чаша с вода във всяка стая,  ограничила съм кафето до половин сутрин. Ако се сетя още нещо ще пиша.
Другите момичета да кажат за микро биологията, аз не съм много запозната. Течение имам по-обилно от началото на бременността,  изследвам го редовно,  засега са чисти пробите.

Редактирам, за да не пиша друг пост - сетих се и още нещо важно за контракциите, което научих още тук като започнах за чета темата, никакво пипане на корема. Мъжът ми и детето знаят и не го галят/пипат, а дори изрично предупреждавам приятели, защото много налитат да галят коремчето Simple Smile.

Последна редакция: сб, 22 юли 2017, 14:23 от mladamama

# 350
  • Мнения: 1 084
Благодаря, млада мама. И то много за информацията. Истината е, че като ми е пълен мехура реагира по същия начин. Малко се втвърдява. Значи има надежда за мен, да не се плаща толкова.

# 351
  • Мнения: 502
Благодаря, млада мама. И то много за информацията. Истината е, че като ми е пълен мехура реагира по същия начин. Малко се втвърдява. Значи има надежда за мен, да не се плаща толкова.

   Бъди спокойна и на мен все това ми повтарят, че на пълен мехур ставало така. Даже и приема на достатъчно вода имало значение за контракциите. Винаги има надежда, но трябва да вярваш и да бъдеш възможно  най-спокойна!

# 352
  • Мнения: 27
Привет момичета, ето ме и мен.
Докарах се до 32ра г.с. Признавам с голям зор, мъки, ревове и молби към Бог за търпение и сили. Отново ме приеха за задържане, този път малко по-планово и в Шейново, дано се окаже, че не съм сбъркала. Засега поне се държат по-човешки с мен. Текат ми две банки едновременно - едната с кормагнезин, другата с Гинипрал. Направиха ми отново дексаметазон. Започнаха ми уназин венозно, преди още да е дошла микробиологията. Пия и Аугментин...
Вярно е, че минах ключовата 28-ма седмица и съм доста по-спокойна. Но дискомфортът и отчаянието от болничната обстановка са съвсем налице.
Оказва се, че започвам да качвам и кръвната си захар- днес на гладно ми е била 9 ммол. Да се надяваме, че ще е епизодично....

# 353
  • Мнения: 1 408
Щом си я докарала до тук с всички включени лекарства и 33с ще подкараш и няма вече страшно! Дори и сега да се роди бебо евентуалните усложнения биха били с дробчетата ( за което вече сте взели мерки) и с терморегулацията, което пък не е болка за умиране. Както написах между 32 и 33 бебетата правят голям скок в развитието си. Горе главата! Герой си!
Едит: приятелка роди близнаците си в 33+ седмица и се справиха чудесно. Подържаха ги около 1,5 седмица, за да следят как се адаптират. Сега са вече на месец и изобщо не може да се каже, че са се родили по-рано!

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 18:18 от Clear

# 354
  • Мнения: 564
Браво, Rayna Stoyanova, то почти не остана Kissing Smiling Eyes.
И аз утре започвам 32-ра г.с.
Не си сбъркала с това, че си отишла в болницата. Ще изкараш там една седмица и ще си още по-спокойна след това. И аз мислих да направя същото миналата седмица, ама засега ми се размина. Въпреки че е болница, някак ми е по-спокойно, когато съм там.
Тези антибиотици защо ти ги вливат? Има ли някаква причина? Може да си казвала, но не помня.
Аз правих изследване за гестационен диабет преди около месец. Имах повишено количество околоплодни води. Теста не показа отклонения и засега съм единствено на диета - без захар и много ограничено количество въглехидрати. Сама си я назначих още преди консултация с ендокринолог, защото си позволявах доста сладки неща през цялата бременност Simple Smile. Утре пак ще пускам кръвна захар, дано е добре.
Лека вечер!

# 355
  • Мнения: 27
Добро утро на всички ви от една недоспала мама, 
Аз, като вляза в болница и ме удря тотална инсомния + главоболие 😓
mladamama, включиха ми антибиотик "за всеки случай", вероятно заради раздвижения седимент на урината и аз не знам....днес ще давам стерилна!
За "диабета" не знам какво да кажа....ще се види тези дни.

Хубав вторник от мен на всички ви!

# 356
  • Мнения: 564
Добро утро и от мен Simple Smile,  и аз от известно време страдам от безсъние. Много е неприятно. Не стига че вечер ме хващат най-много контракции,  ами и като не мога да заспя и само се въртя вече откачам. Тази нощ съм заспала около 3 и 30 ч. и в 6 и 30 вече съм будна Sad.  Чудя се дали няма някоя хомеопатия за това състояние,  не че са ми малко лекарства.

# 357
  • Варна
  • Мнения: 1 366
ай ,добро утро от още една недоспала мам.Това вечер.да.съм заспала вече се случва рядко

# 358
  • Мнения: 1 084
Като се лежи непрекъснато, човек не може да се умори. И тъй като и при мен се получи безсъние. След едно дълго размишление по въпроса с лежането, реших, че е по добре за мен да лежа винаги когато мога, но не непрекъснато. Не се се натоварвам, не извършвам никаква работа. Нищо не вдигам,  но започнах да излизам по необходимост. За мен лежането ми се отразява много зле. Симптоми те ми се изострят. Като водя малко по лек режим нищо не ме боли и съм добре. Пия лекарствата и както казах лягам винаги когато мога. Всеки си решава. Ще ви държа в течение, аз лично се съмнявам и не вярвам, че ще ми се случи най лошото. След една седмица съм на преглед, ще ви разкажа какво е станало от неразумното ми поведение. Док ми каза да лежа, но не непременно да не ставам за нищо на света и да не се занимавам с нищо. Дано да устискаме бебоците максимално дълго. Ще се включа като имам какво да кажа. Късмет на всички!🍀💋💝

# 359
  • София
  • Мнения: 5 504
Rayna, радвам се че си добре и сте си 2 в 1.
Ти защо отиде в Шейново?

За лежането да ви кажа,аз лежа от 18 седмица плътно, като родих и не можех да се спра да ходя,даже все още ако знаете какви разходки правим с Борис ...
 В болницата пък много ми беше странно,седя на леглото и току си легна.Не ми се лежи ама ... навик!Все ме теглеше да си легна,без да ми се лежи.

Общи условия

Активация на акаунт