Колко пари месечно давате за храна?

  • 168 885
  • 2 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 18 481
Да ми кажеш кой те снабдява с ядки  Rolling Eyes  Rolling Eyes 

В кв. Борово е. Довечера като се върне ММ, ще го питам къде е точно и ще ти пиша. На зеленчуковата борса ядките са на подобна цена, но там мисля, че по-малко от килограм не можеш да вземеш. А в Борово визмаме и по половинка. По-малко не знам, защото купуваме количество за месец, месец и половина.

# 241
  • Мнения: 4 087
 Peace не съм се замислила за подобен вариант, аз съм в Бургас позиционирана, но взимам от зеленчуковите магазини, със сигурност по борсите ще са по евтини  Thinking Thinking

# 242
  • София
  • Мнения: 11 989
EXACTLYou, ако човекът се храни 3 пъти дневно, без пощипвания м/у храненията, закуси вкъщи и си носи храна от вкъщи, примерно парче месо със задушени зеленчуци за обяд, сметките излизат.
Въпрос на навици и разбирания Peace

Права си - 3 хранения на трима души са си около 30-40 лева дневно.

# 243
  • Мнения: 10 431
Да ми кажеш кой те снабдява с ядки  Rolling Eyes  Rolling Eyes 

В кв. Борово е. Довечера като се върне ММ, ще го питам къде е точно и ще ти пиша. На зеленчуковата борса ядките са на подобна цена, но там мисля, че по-малко от килограм не можеш да вземеш. А в Борово визмаме и по половинка. По-малко не знам, защото купуваме количество за месец, месец и половина.
Ау 1/2 кг за месец и половина  Blush
Ако купя толкоз докато се приберем вкъщи ще сме ги омели  Rolling Eyes

Затуй рядко купувам на едро, ако ще и да е по-евтино.. ама се изяжда и по-бързо та никва не е накрая  Tired

# 244
  • Мнения: 4 087
и това го има с количеството , особено при ядките  Mr. Green трябва самоконтрол, а той липсва  Rolling Eyes особено като заседна на компютъра  Tired много се огладнява и ако не са ядките и плодовете.....ама се изтърва и количеството  ooooh! Мозъка си иска въглехидратите.......

# 245
  • Мнения: 18 481

Ау 1/2 кг за месец и половина  Blush
Ако купя толкоз докато се приберем вкъщи ще сме ги омели  Rolling Eyes

Затуй рядко купувам на едро, ако ще и да е по-евтино.. ама се изяжда и по-бързо та никва не е накрая  Tired

Не съм казала, че купуваме само 1/2 кг., а че няма проблем да си вземеш толкова, защото на други места на едро не можеш. Laughing Иначе взимаме поне 3 вида за мен (обикновено 2.5 кг. през зимата и 1.5 кг. през лятото) и 2 вида за ММ (1 или 2 кг.), защото аз ям сурови, той  изпечени.

Аз друго междинно почти не ям, сал едни ядки са ми останали. И си ги зобя с кеф. Crossing Arms

# 246
  • Мнения: 14 654
Не съм изчислявала точно колко ни е храната месечно, но споделеното от авторката в първия пост за тричленно семейство, като детето им още е малко, си е съвсем реално и нормално.
Ние сме четирима, но откакто баткото е в пубертета, а малкият не е вече бебе, установих, че обичайните грамажи, с които бях свикнала да готвя, не са достатъчни и минах на по-големи тави и тенджери.
Пазарувам оптимално - месо и колбаси от месарница, сирене, масло и кашкавал - от млекарница, зеленчуци - от плод-и-зеленчука на ъгъла, риба - от рибен магазин или от рибния щанд на ФФ в Скайсити, че обикновено се намират разни хубави неща там, които другаде ги няма. А мляко си поръчвам от един човек на цена 1,60 за литър, подквасвам и имам за две седмици. В супермаркета за същите продукти ще оставя поне един път и половина повече пари.
Вкъщи всеки се научи да не е капризен, защото готвя, каквото съм решила, и който не го харесва, седи гладен или си прави сандвичи, стига да има с какво да си ги направи. Това е положението, на главата няма да ми се качват с претенции и бръчкане на нос "това не го ям", защото като не ядеш и те изгоня от масата, на следващата вечер го ядеш, че и за още питаш.

# 247
  • Мнения: 4 087
Янечек, мисля че децата бързо ще се научат да готвят с тоя строг, казармен режим  hahaha hahaha

Аз подобно отношение не бих си позволила, при все че знам, че аз не ям всичко, не мога да налагам вкусови предпочитания. Детето го захранвах с всичко и ядеше всичко, ама се очовечи, започна да има предпочитания и такива неща, които и не и се нравят. Отказва да яде чушки/а преди ядеше/, аз ги обожавам, готвя пълнени чушки, но се съобразявам с нея и и правя нещо друго в такива момени.

# 248
  • Мнения: 15 033
Майка ми никога не ми готвила отделно, макар да бях капризна. Ядях, каквото намерех, ако тя готвеше нещо, което всичко останали ядат. Не бих накарала детето да яде нещо, което не иска.

# 249
  • София
  • Мнения: 22 954
Аз също не ям много неща и няма да карам детето ми да яде нещо, което не иска. Има неща, които не ми допадат, но мога да ги ям има и такива, които само като ги видя/ помириша ми се догадва буквално - няма сила, която да ме накара да ги опитам дори.

# 250
  • Мнения: 14 654
Янечек, мисля че децата бързо ще се научат да готвят с тоя строг режим  hahaha hahaha

Големият ми син може  Simple Smile Аз не ги насилвам да ядат, всеки е свободен и да не яде, само че не приготвям алтернатива, когато основното не се харесва и не позволявам гадни коментари по отношение на сервираната храна. И моят малък не обича чушки, но няма заради него да спра да готвя с чушки, защото пък аз ги обичам. То така какво ще стане - един не обича магданоз, друг не обича спанак, трети не може да гледа зелени неща в супата и освен да им сервирам по един зад врата, друго няма да ми остане като възможност. Ред, ред и дисциплина трябва да има. Аз ям абсолютно всичко, така че готвя разнообразно, понякога специално угаждам и изпълнявам желания.
пп: Като възрастен човек ми каже, че не яде много неща, ми идва да му плесна един шамар, защото това са фасони! Как така няма да си се научил да ядеш всичко, това е неуважение към храната и човека, който ти я дава! И после и децата ще са капризни, какви да са.

# 251
  • Мнения: 15 033
Така да, готвя, каквото съм решила, пък който не иска, да си приготви. Факт, че и с мъжът ми често не ядем едно и също, всеки си прави, каквото му е вкусно.

# 252
  • Мнения: 4 087
Аз не ям магданоз, детето умира за него, режем го в чинийка, за да и го добавям и в случая се съобразяват с мен, обратното също е валидно, вкусовите предпочитания са характеристика на личността, не се ли уважават, значи нямаш никакво уважение към децата си , жалко  Tired.
 При все, че е зависимо аз да му приготвя храната, естествено че аз съм човека, който ще се съобразява и ще преценя оптималните варианти. И това не включва насилие над личността- или ще ядеш каквото ти набъркотя или стой гладен. Ще мине време и ще се научат да готвят и да се грижат за себе си, тогава ще готвя само за мен и ще се съобразявам само със себе си. В момента в който съм го родила като човек съм родила и мисълта, че от тук нататък комфорта да се съобразявам само със себе си ще бъде нарушен, поне 18 години, средно....някои се очовечват по-бавно, други по-бързо. Другото е егоизъм ама в мега висша форма, до толкова че да не се съобразяваш с децата си.

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Има такава тема във форума, но е доста стара и съответно не особено актуална.
Този месец реших да опитам да си водя стриктна сметка за това къде харчим парите си, като за целта си свалих едно много удобно приложение на телефона.
Изминалия месец сме дали около 400 лв за храна за трима човека, но тук се включват и перилни препарати и всички други подобни консумативи. Заведенията са отделно - около 90 лв. сме дали.
Иска ми се да си сверя часовника. Как е при вас?

Може ли да споделиш името на приложението? Извинявай, ако си го написала вече, но не съм чела всички мнения Simple Smile Благодаря предварително Simple Smile

# 254
  • MI
  • Мнения: 11 803
За мен е изключително вредна така насажданата напоследък нужда от непрекъснато хранене.
Скрит текст:
Някак стана част от културата, независимо какво правиш, нещо да се "грабва", "бодва", "мушва", "гризва", и т.н.

И дори не е задължително да става въпрос за т.нар. "джънк" - непрекъснатото консумиране на ядки, плодове, млекца, сокчета, смутита и прочие е със същия генезис и последствия като приемането на джънк, и само привидно изглежда по-здравословно.

Мисля, че за един здрав човек не би трябвало да е проблем да преживее едни 4-5 часа без да се храни и налива. Учениците примерно - ако закусят добре, какво налага няколко междинни хранения до обяд?

Сигурно ще кажете, че това не е по темата, но аз имам наблюдения над доста семейства, какви количества храна се приемат ей така, между другото, докато се гледа телевизия, докато децата си играят, докато възрастните си ровят в таблетите... Също и над ученици на всякаква възраст.

Ако хората се хранеха не с очите и комплексите си, а с тялото си - само когато са гладни, а не по инерция; и ако следяха да приемат точно толкова храна, колкото им е достатъчно да заситят глада си, а не колкото са определили стандартите, че трябва да е една порция, не само бюджетите, но и телата ни нямаше да са толкова обременени  Peace
Много си права! Откакто се отучих да ям между основните хранения, се чувства по-добре и не ми се налага да спазвам специални диети. Peace Не чче заслабнах особено, но не наддавам.

Янечек, евала! Мен така са ме възпитавали, не съм умряла. Това с постоянните капризи от всички никога не съм го разбирала. Ако някой не понася 2-3 неща, ясно че останалите ще се съобразят с него в огромната част от случаите. Ако обаче са 20 са си чисти капризи. Оссобено пък ако мразените неща са точно полезните такива - зеленчуци и плодове например. тогава стигаме до въпроса - кое е по-важно - да уважаваш вкусовите предпочитания, или да се грижиш за здравет на детето?

Общи условия

Активация на акаунт