Ревматоиден артрит - 5-та тема

  • 133 129
  • 914
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 69
Имам предвид, че доста се чака пред приемния кабинет, защото винаги е голяма навалица. На мен ми бяха казали да съм там към 8 и 30, а ме приеха и настаниха чак към 11 и 30- 12 часа. А иначе чаках цял месец докато ми дойде датата за прием, че нямаха свободни легла. И аз бях доста зле с постоянни болки в ставите, по цял ден на обезболяващи докато чаках. Даже постъпих една седмица по-рано, защото не се издържаше вече и се обадих на докторката, та тя ме съжали и ме вмести по-рано. Ако имаш други въпроси можеш да ми пишеш на лично съобщение. Аз съм с РА от 2012 та може да съм ти полезна

# 301
  • Мнения: 2 015
Имам предвид, че доста се чака пред приемния кабинет, защото винаги е голяма навалица. На мен ми бяха казали да съм там към 8 и 30, а ме приеха и настаниха чак към 11 и 30- 12 часа. А иначе чаках цял месец докато ми дойде датата за прием, че нямаха свободни легла. И аз бях доста зле с постоянни болки в ставите, по цял ден на обезболяващи докато чаках. Даже постъпих една седмица по-рано, защото не се издържаше вече и се обадих на докторката, та тя ме съжали и ме вмести по-рано. Ако имаш други въпроси можеш да ми пишеш на лично съобщение. Аз съм с РА от 2012 та може да съм ти полезна

Опитах да пратя лс, изписах цял ферман, но ми изписа, че този потребител е забранил лични съобщения. Опитайте Вие да ми пратите, дано нещо се отпуши.
Моля също ако някой знае, да ми каже хотел наблизо до Ревматологията на Урвич, защото се опасявам,че толкова рано няма да успея да се добера в деня на приема.

Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 12:39 от Walnuss

# 302
  • Варна
  • Мнения: 691
Здравейте,
Напускаха ми изследвания за артрит-хич не са добри
anti ccp 374 /при норма< >17/
црп 16
суе 45

мн се наплаших, моля за коментар

# 303
  • Мнения: 47 983
Ами кофти е, да, но хубавото е че си намерила причината и ще започнеш лечение,което ще го вкара в ремисия и ще облекчи оплакванията ти
Не се отчайвай и не се настройвай предварително
Предполагам ревматолог ги е назначил?
Пусна ли и други, асп например, а също и какви са симптомите, защо пусна изледванията

# 304
  • Варна
  • Мнения: 691
Да, ревматолог. Асп не са ми пуснали. Стряска ме това високо anticcp...
космическо... А болките ми са само в китките и коленете.

# 305
  • Мнения: 47 983
А от кога са, ти на колко си години, боледувала ли си скоро, други заболявания и т.н. Има значение
МОже да е провокирано от някаква инфекция, от травма, от други неща...

# 306
  • Варна
  • Мнения: 691
На 41 г съм
не съм боледувала от нищо сериозно-банална кашлица която бързо отмина
Болките в китките да от мин година лятото и се появиха от носенето на едни тешки кашони
В коляното ми се появиха от тази есен и според мен са от това че по цял ден седя на стол

# 307
  • Мнения: 47 983
Дано лекарят ти е читав и предприеме изследвания и лечение
Не се отчайвай, по-добре е да знаеш какво е положението и да прилагаш терапия

# 308
  • Варна
  • Мнения: 691
чета за много лоши странични ефекти от лекарствата...

# 309
  • Мнения: 1 286
Започни от НСПВС и ако не помогнат, чак тогава с тези, за които си чела страничните ефекти( вероятно метотрексат).

# 310
  • Варна
  • Мнения: 691
някой с толкова космически стойности за anticcp има ли...............това най ме плаши

# 311
  • Мнения: 47 983
Да, за съжаление има
На дъщеря ми пък анти ццп и ревма фактора миналата година бяха завишени, сега са спаднали под норма, но друг излезе извън норма Ревматоиден фактор IgM
Ана скрининга удари нови висоти, 1:1280, а миналата година беше 1:360 , но на ана профила всичко е в норма. Дали не уцелваме какво да изследваме, дали е нещо комплексно- и имунолога май не знае. На метотрексат е, и пу пу кризите се разредиха( макар че в момента е с криза в коляното), и добре й понася, днес правихме контролни изследвания. Знам за хора, които го пият от много години. 

# 312
  • Мнения: 571
Приемате ли нови попълнения?
Мен ме диагностицираха с РА на големия пръст на крака- Hallux Rigidus. Някой друг в отбора?

# 313
  • Мнения: 2 015
Темата е позатихнала, но пак имам въпрос, на който не мога да намеря отговор в целия  интернет. Или пък онова, което намерих не ме удовлетвори.
Проблемът ми е, че приемам бетаблокер Небилан/небилет, небиволол/ за високо кръвно и само той ми го регулира в прилични стойности, но сега трябва да приемам Плакенил, а двата медикамента не се съчетават.
Има ли някой с опит в тая материя и при високо кръвно какво лекарство приемате - бетаблокер или калциев антагонист. При мен Диалтезем-а нещо съвсем не потръгна и сега се чудя какво да правя. Потребностите на кръвното ли да удовлетворя или на автоимунното?! Като и двете ме мъчат доволно силно.

# 314
  • Мнения: 47 983
отидете на кардиолог, който да преназначи терапията
Вероятно има лекарства, съвместими с плакенил

Общи условия

Активация на акаунт