Ревматоиден артрит - 5-та тема

  • 133 358
  • 914
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 6
Здравейте!

Аз съм енергиен терапевт и лечител и бих ви посъветвал да се обърнете към такъв, ако имате възможност - както финансова, така и с времето. Има много терапии, полезни за автоимунни заболявания, като например Рейки и акупунктура. Не само че облекчават симптомите, но при някои пациенти дори унищожават автоимунния характер на болестта и я превръщат в обикновено ставно възпаление, тъй като този процес се контролира изцяло от организма. Надявам се, че ще има поне няколко човека, които ще приемат отворено и без скептицизъм съвета, и ще пробват този вариант за себе си, защото би могъл наистина да им бъде полезен.

Поздрави от Варна и живот без болка!

# 391
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте!

Аз съм енергиен терапевт и лечител и бих ви посъветвал да се обърнете към такъв, ако имате възможност - както финансова, така и с времето. Има много терапии, полезни за автоимунни заболявания, като например Рейки и акупунктура. Не само че облекчават симптомите, но при някои пациенти дори унищожават автоимунния характер на болестта и я превръщат в обикновено ставно възпаление, тъй като този процес се контролира изцяло от организма. Надявам се, че ще има поне няколко човека, които ще приемат отворено и без скептицизъм съвета, и ще пробват този вариант за себе си, защото би могъл наистина да им бъде полезен.

Поздрави от Варна и живот без болка!

Здравейте,
Аз съм ЗА алтернативните лечения, но при мен нито акупунктурата, нито рейки , нито боуен проработи, а съм била при наистина добри специалисти.

# 392
  • Варна
  • Мнения: 6

[/quote]
Здравейте,
Аз съм ЗА алтернативните лечения, но при мен нито акупунктурата, нито рейки , нито боуен проработи, а съм била при наистина добри специалисти.

[/quote]

Съжалявам да науча! Понякога състоянието е по-сложно, отколкото изглежда на пръв поглед, и да не се повлияе и от такава терапия. Може проблемът да е в нещо от ежедневието или да се наложи да се комбинират много неща, за да се получи. Или пък нищо да не може да помогне реално... Относно енергийната терапия, надявам се, че сте минали през пълен курс преди да решите, че не Ви помага, тъй като за ревматоиден артрит трябват поне 10 посещения на терапевта. Хубав ден!

# 393
  • Мнения: 81
Здравейте! От 2018 година съм с поставена диагноза ревматоиден артирт, първоначално определен като реактивен такъв в град Пловдив. След проведено неефективно лечение прецених, че ще се лекувам в София, където ми поставиха диагнозата ревматоиден артрит. След множеството тестове в клиниката по ревматология към днешна дата съм с диагноза припокриващо заболяване ревматоиден артрит с лупусна имунизация. Лечението ми започна с метотрексат тъй като отказах лечение с медрол, но получих алергична реакция към метотрексата. Замениха лечението с арава, към която също получих алергична реакция. Междувременно ми биха биологични инжекции, а също така и подкожна инжекция кортикостероид. Въпреки нежеланието си приемах и медрол около 2 месеца, към който също имам странични ефекти... Вече не знам с какво да се лекувам, лекарите също тъй като за тях страничния ефект от медрола (акне) не е основателен за прекратяването му. Моля вас за всякакви съвети, а също така и за препоръка за компетентен ревматолог.Забравих да кажа, че съм на 25 години. Благодаря предварително и пожелавам на всички ни да намерим лечение.

# 394
  • София
  • Мнения: 5 285
Автоимунните заболявания не се "излекуват", Healer_Varna

# 395
  • Мнения: 2 015
Здравейте! От 2018 година съм с поставена диагноза ревматоиден артирт, първоначално определен като реактивен такъв в град Пловдив. След проведено неефективно лечение прецених, че ще се лекувам в София, където ми поставиха диагнозата ревматоиден артрит. След множеството тестове в клиниката по ревматология към днешна дата съм с диагноза припокриващо заболяване ревматоиден артрит с лупусна имунизация. Лечението ми започна с метотрексат тъй като отказах лечение с медрол, но получих алергична реакция към метотрексата. Замениха лечението с арава, към която също получих алергична реакция. Междувременно ми биха биологични инжекции, а също така и подкожна инжекция кортикостероид. Въпреки нежеланието си приемах и медрол около 2 месеца, към който също имам странични ефекти... Вече не знам с какво да се лекувам, лекарите също тъй като за тях страничния ефект от медрола (акне) не е основателен за прекратяването му. Моля вас за всякакви съвети, а също така и за препоръка за компетентен ревматолог.Забравих да кажа, че съм на 25 години. Благодаря предварително и пожелавам на всички ни да намерим лечение.

Здравейте!
В Пловдив при кого се лекувахте? Питам Ви, защото аз предпочетох Пловдив пред София. Като отношение към пациента съм по-доволна.
Няма да се отчайвате в никакъв случай, непременно ще открият правилното лечение.На мен в София не ми обърнаха внимание, че имам васкулит и Сьогрен освен неустановеното заболяване, което гравитира към лупус, а в Пловдив проф. Панчовска веднага го установи.

# 396
  • Мнения: 81
Здравейте! От 2018 година съм с поставена диагноза ревматоиден артирт, първоначално определен като реактивен такъв в град Пловдив. След проведено неефективно лечение прецених, че ще се лекувам в София, където ми поставиха диагнозата ревматоиден артрит. След множеството тестове в клиниката по ревматология към днешна дата съм с диагноза припокриващо заболяване ревматоиден артрит с лупусна имунизация. Лечението ми започна с метотрексат тъй като отказах лечение с медрол, но получих алергична реакция към метотрексата. Замениха лечението с арава, към която също получих алергична реакция. Междувременно ми биха биологични инжекции, а също така и подкожна инжекция кортикостероид. Въпреки нежеланието си приемах и медрол около 2 месеца, към който също имам странични ефекти... Вече не знам с какво да се лекувам, лекарите също тъй като за тях страничния ефект от медрола (акне) не е основателен за прекратяването му. Моля вас за всякакви съвети,

Здравейте!
В Пловдив при кого се лекувахте?
Здравейте. При доктор Алиманкса към втора градска. Тя като цяло няма дългогодишна практика като ревматолог, но това го научих е последствие.

# 397
  • Мнения: 2 015
Здравейте! От 2018 година съм с поставена диагноза ревматоиден артирт, първоначално определен като реактивен такъв в град Пловдив. След проведено неефективно лечение прецених, че ще се лекувам в София, където ми поставиха диагнозата ревматоиден артрит. След множеството тестове в клиниката по ревматология към днешна дата съм с диагноза припокриващо заболяване ревматоиден артрит с лупусна имунизация. Лечението ми започна с метотрексат тъй като отказах лечение с медрол, но получих алергична реакция към метотрексата. Замениха лечението с арава, към която също получих алергична реакция. Междувременно ми биха биологични инжекции, а също така и подкожна инжекция кортикостероид. Въпреки нежеланието си приемах и медрол около 2 месеца, към който също имам странични ефекти... Вече не знам с какво да се лекувам, лекарите също тъй като за тях страничния ефект от медрола (акне) не е основателен за прекратяването му. Моля вас за всякакви съвети,

Здравейте!
В Пловдив при кого се лекувахте?
Здравейте. При доктор Алиманкса към втора градска. Тя като цяло няма дългогодишна практика като ревматолог, но това го научих е последствие.

Не  я познавам като лекар. На база положителни мнения тук за нея, и докато се лутах да търся лекар все още, който да ми обърне внимание, запазих час  преди време. Като отидох  и почаках доста попитах на рецепцията кога ще дойде все пак, та ми отговориха весело, че днес нямало да идва, била се обадила. Много се разочаровах, защото винаги човек тръгва с надежда и притеснения за един нов преглед и това рязко ме отблъсна  и повече не отидох там. Може  и да е имала сериозна причина.

# 398
  • Мнения: 81
Walnuss Тя работи и в частна клиника, сигурно поради това не е дошла. Не си изпуснал много, на мен ми направи много малко изследвания на база на които веднага заключи диагнозата, която се оказа грешна и съответно и лечението и в крайна сметка 3 месеца пих лекарства за нищо...

# 399
  • Мнения: 2 015
Walnuss Тя работи и в частна клиника, сигурно поради това не е дошла. Не си изпуснал много, на мен ми направи много малко изследвания на база на които веднага заключи диагнозата, която се оказа грешна и съответно и лечението и в крайна сметка 3 месеца пих лекарства за нищо...

Ооо, то колко хапове нахалост се пият, особено когато нещата са преплетени с други диагнози освен ревматологичните...Единият изписва, другият отхвърля. Що пари и болки на вятъра...Човек пие с надеждата, че ха още малко и сигурно ще помогне. Да, ама не. Един професор съдов хирург направо рече- и като ги пи толкова време помогнаха ли ти, казвам - не , а той - едно лекарство ако помага, ефектът се усеща бързо, ако ги пиеш месеци без промяна, значи това лекарство се изхвърля.   
В крайна сметка кой Ви сложи точната диагноза?
Аз ходих в ДКС II и чаках тогава д-р Алиманска, но бях без направление, пак щях да си платя частен прием. Ама не стана.

# 400
  • Мнения: 81
Walnuss В клиниката по ревматология в София, проф. Коларов. Но тя диагнозата ми все още не е точна, защото към момента заболяването е припокриващо, и не могат да заключат дали е лупус или ревматоиден артрит😕Абе не е розово положението особено на фона на това, че получавам алергични реакции към всички медикаменти

# 401
  • Мнения: 2 015
Walnuss В клиниката по ревматология в София, проф. Коларов. Но тя диагнозата ми все още не е точна, защото към момента заболяването е припокриващо, и не могат да заключат дали е лупус или ревматоиден артрит😕Абе не е розово положението особено на фона на това, че получавам алергични реакции към всички медикаменти
Ами то рядко изскача чиста диагноза. Припокрити, кръстосани форми  и тн.
За проф. Коларов само добри неща чета в нета, дано и отношението му към Вас е подобно. На колко време правите прегледи при него?

# 402
  • Мнения: 81
Два прегледа при него имах и последно понеже той отсъстваше ме прегледа и ми постави биологични инжекции завеждащият клиниката професор, но не му помня името На около през два месеца. Ами добро е отношението, то повече ,да не кажа, почти само специализантката д-р Пенчева се занимаваше с мен, професора минава само на визитация и също така той ми постави първата подкожна инжекция кортикостероид.Сега, ако искам пак да ходя там ще ми трябва направление от ревматолог, който да ме препрати там, или да си плащам за преглед(препоръчват ми да си поставя отново три биологични инжекции следващият месец)

# 403
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз да попитам с какви изследвания се доказва лупус?

# 404
  • Мнения: 2 015
Аз да попитам с какви изследвания се доказва лупус?
Ами и с АНА профила  най-вече, кое е размърдано в стойностите. На база всички оплаквания и липса на видима причина в обикновените кръвни изследвания вече се търси автоимунно заболяване. Моят ревмафактор винаги е бил отрицателен, а най-напред само него изследваха, защото ме боляха костите.   Пакетът включва:

    Anti-nRNP/Sm
    Anti-Sm
    Anti-RNP 70
    Anti-RNPC
    Anti-RNPA
    Anti-SS-A
    Anti-SS-B
    Anti-Scl-70
    Anti-PM-Scl
    Anti-Jo-1
    Anti-Ro52
    Anti-CENP-B
    Anti-PCNA
    Anti-dsDNA
    Anti-Nucleosomes
    Anti-Histones
    Anti-Ribosomal P-roteins
    Anti-AMA M2

Общи условия

Активация на акаунт