Ревматоиден артрит - 5-та тема

  • 133 353
  • 914
  •   2
Отговори
# 420
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Unknown_lady, Маринчев ревматолог ли е?
Разбира се Simple Smile даже е и доцент по ревматология. Аз ходя при него около 15 г.вече.
Колкото и да не ни се иска да е така, от него знам, че възможностите за лечение в ревматологията не са кой знае колко много. Просто някое много ефикасно лекарство  не е открито още и затова лечението е поддържащо предимно.  За съжаление, защото и съвсем малки деца са болни също...

# 421
  • Мнения: 2 015
Unknown_lady, Маринчев ревматолог ли е?
Разбира се Simple Smile даже е и доцент по ревматология. Аз ходя при него около 15 г.вече.
Колкото и да не ни се иска да е така, от него знам, че възможностите за лечение в ревматологията не са кой знае колко много. Просто някое много ефикасно лекарство  не е открито още и затова лечението е поддържащо предимно.  За съжаление, защото и съвсем малки деца са болни също...

Лейди, а защо искаш да се изследваш за лупус, диагнозата, която са ти поставили не е ли точна? Все пак доста време те наблюдава ревматолог?

# 422
  • Мнения: 47 991
Диагноза лупус не е толкова лесна за поставяне, а имунологичните изследвания не са толкова как да кажа, прости Simple Smile Има, няма, готово
Лейди, аптека Промахон, с куриер?

# 423
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Точна диагноза имах - РА втори към трети стадии, но минах и през химио и лъчетерапия и всичко се разбърка. Сега веднъж излиза едно, веднъж - друго. По време на вливките с химията имах червения " пеперуден" обрив на лицето, характерен за лупуса и като ме хвана един страх... После обрива се скриваше и се появяваше пак, та затова искам да видя какво става. А и проблеми с всички стави и кости, че и гръбнака. Имам и доста несъответствия между изследвания и клинична картина. Всичко е някак разбъркано и нелогично.И никой не може да ми обясни защо е така, явно не знаят и те.
А за аптека Промахон не се сетих, благодаря за инфото.

# 424
  • Мнения: 2 015
Точна диагноза имах - РА втори към трети стадии, но минах и през химио и лъчетерапия и всичко се разбърка. Сега веднъж излиза едно, веднъж - друго. По време на вливките с химията имах червения " пеперуден" обрив на лицето, характерен за лупуса и като ме хвана един страх... После обрива се скриваше и се появяваше пак, та затова искам да видя какво става. А и проблеми с всички стави и кости, че и гръбнака. Имам и доста несъответствия между изследвания и клинична картина. Всичко е някак разбъркано и нелогично.И никой не може да ми обясни защо е така, явно не знаят и те.
А за аптека Промахон не се сетих, благодаря за инфото.

Милата, наистина много ти се е струпало.
Днес бях запотъвала, че прочетох за Тина Търнър през какво ли не е минала, чак бъбрек от мъжа и трансплантирали след колко проблеми. Че пак се оптимизирах въпреки шибаните болки.
Ами ревматологът, при който ходиш, какво казва по въпроса или не си споделяла тези последни притеснения? Дано е алергична реакция спрямо лекарства това, което ти е излизало  и се скривало.

# 425
  • Мнения: 47 991
Лечението на доста от заболяванията в групата е сходно,едни и същи отрови. А и изследванията могат да се повлияят от други заболявания и лекарства...
Дали не е възможно влошаването ти да е в следствие от другото лечение? Би било може би по добър вариант,тъй като може пък да мине.

# 426
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Питах всички там, никой нищо не знае. Предлагат ми да пия малко отново Плакинил, от който преди направих алергия, можело да е от комбинацията с другите лекарства.  Може и алергия да е, но трябва да изключим другото. На този етап не мога да се лекувам с цитостатици, трябва нещо друго да се измисли. Може и от комбинацията с химията да е, много се обърках.

# 427
  • Мнения: 817
Попаднах на Карипаин. От три месеца мажем и гълтаме. Не мога да усетя разлика. Нашите лекари не са го чували даже. Дъщеря ми е зле с малките стави на крайниците, следствие на Рейно. Аз с гръбнака. Моля за информация, за детето. Положението е много зле.

# 428
  • Мнения: 2 015
Питах всички там, никой нищо не знае. Предлагат ми да пия малко отново Плакинил, от който преди направих алергия, можело да е от комбинацията с другите лекарства.  Може и алергия да е, но трябва да изключим другото. На този етап не мога да се лекувам с цитостатици, трябва нещо друго да се измисли. Може и от комбинацията с химията да е, много се обърках.

Наистина, Лейди, в тая объркана плетеница имаш нужда от имунолог за начало. Поне ще каже кои точно изследвания да пуснеш.


Попаднах на Карипаин. От три месеца мажем и гълтаме. Не мога да усетя разлика. Нашите лекари не са го чували даже. Дъщеря ми е зле с малките стави на крайниците, следствие на Рейно. Аз с гръбнака. Моля за информация, за детето. Положението е много зле.

За първи път го чувам, а уж много чета по темата. Но там пише, че се приема месец-два, след като не е помогнало за три месеца, нещо на рекламен продукт само ми бие.
Кое е зле-то вследствие на Рейното  при детенцето , рани ли има?
А и други диагнози имате ли, защото пишете за двете ви?
Ако те са потиснати, то и придружаващите болки ще стихнат. Примерно аз имам  ужасен дискомфорт с очите, ходих на очен лекар - всичко идеално, а относно усещанията в тях, казва- това е от компетенцията на колегите ревматолози, ако основното заболяване не е активно и оплакванията ще намалеят.

# 429
  • Мнения: 47 991
Дъщеря ми се чувства добре с метотрексат, но спре ли го- хоп...криза. Вече година и половина го пие, като станат две, ревматолога иска да го спре. Не знам. Едвам се навих да го почнем, сега никак не искам да го спира. Спирала го е два пъти поради боледуване и лечение с антибиотици, може и друга да е причината за кризите, ама като го почне пак и хоп, спират.

# 430
  • Мнения: 20 172
Благодаря ви момичета. Лейди, понеже са ми хвалили ендокринолог Маринчев, та за това попитах.
Зная, че правят йонофореза с Карипаин, при дискови хернии и др. проблеми с гръбнака. Някои от хората в групата за ДХ са правили и са доволни, за хапчета не бях чувала.
https://www.credoweb.bg/publication/106733/nehirurgichno-lecheni … eratsiya-na-diska

https://ecoconsultgp.com/полезно/апарат-елфор-и-карипаин/
Хм, ето ги и хапчетата, ще разгледам:
https://ecoconsultgp.com/produkt/карипаин-капсули/

Последна редакция: сб, 14 сеп 2019, 16:41 от Lemy

# 431
  • Мнения: 817
И гел има, 60 лв. за 45 гр.

Няма рани детето, криоглобулините са в норма. Подуват и се малките стави, като артрит и е много болезнено. Ревмо факторът също е в норма.

# 432
  • Мнения: 2 015
И гел има, 60 лв. за 45 гр.

Няма рани детето, криоглобулините са в норма. Подуват и се малките стави, като артрит и е много болезнено. Ревмо факторът също е в норма.

Това само от Рейно-то ли? Защото в болниците, където лежах при всички бе следствие на нещо друго, а Вие пишете - като артрит, значи не е артрит. А за болезненост като чуя, просто мълча, защото знам какъв ад е, още повече при дете. Има в България минерални бани специално за заболявания на кръвоносните съдове, някъде не може ли да отидете поне за десетина дни?

Да се допиша - миналата зима на моя приятелка детето /в 7ми клас/ им изкара акъла с една ужасна болезненост в ставите на краката. Но по кръвните изследвания ,дори без имунологии, откриха реактивен артрит и го излекуваха с антибиотици. И дотам беше всичко.

# 433
  • Мнения: 817
Ювенилен хроничен артрит. Не се влияе от волтарен, карипаин. Масло от черен кимион, като противовъзпалително. За куркума ми казаха скоро, но пие ли се, или на компрес се прави не знам.

# 434
  • Мнения: 2 015
Ювенилен хроничен артрит. Не се влияе от волтарен, карипаин. Масло от черен кимион, като противовъзпалително. За куркума ми казаха скоро, но пие ли се, или на компрес се прави не знам.


Ох, вие имате вече диагноза...Аз помислих, че тепърва търсите..
Куркумата наистина е противовъзпалителна, аз хаквам по една лъжичка кафена /ако искате пробвайте наполовина, защото понякога дразнела/ в кисело мляко с малко черен пипер и канела/последното не е задължително/, но с черен пипер се усвоявала пълноценно. Свикнах  и в манджите да слагам, там чак вкус не се усеща, но стават приятно жълти. Моя приятелка я пие на чай сутрин, но на мен така ми бе гадно.
Пробвайте едно на пръв поглед гадно лекарство, но наистина работещо. В чист светилен газ, разтваряте едно пакетче карамфил подправка и да стои поне седмица. Това е лекарство от руска шампионка по ски, на която нищо друго не и помагало за болките в гърба. Аз в момента нямам ставни болки, защото моят проблем  е другаде.

Общи условия

Активация на акаунт