а как е било някога?

  • 2 808
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Баща ми например е имал братче, което е починало при раждането.За това на татко му пробили ухото (някакво суеверие) и ако щете вярвайте, но и до днес личи къде е била дупчицата  ooooh!
Дядо ми също има дупка на ухото.
Бабата на мъжа ми има три живи деца и още толкова загубени...

# 16
  • на село
  • Мнения: 3 926
По принцип организмът сам изхвърля негодните ембриони и кухите яйца , ама по принцип, карали са на късмет и не е било толкова отдавна и ние като сме се раждали е нямало видеозони.
А тесния таз не се установява само с ехограф, измерва се и с един уред като пергел или нещо подобно, а тоновете с една дървена слушалка, абе май всички все още сме ги виждали на консултациите.

# 17
  • Мнения: 3 089
в училището за родители ни разказваха, че в античността са били факири, когато са правили секциа. незнайно как. а през средновековието всяко секцио завършвало със смърт на майката, защото махали матката и оставали корема отворен. обаче не помня защо го правили и дали все пак го зашивали. това малко си го пропуснах край ушите, че ме втресе докато го разказваха.

# 18
  • Мнения: 46 518
... а през средновековието всяко секцио завършвало със смърт на майката, защото махали матката и оставали корема отворен. обаче не помня защо го правили и дали все пак го зашивали. това малко си го пропуснах край ушите, че ме втресе докато го разказваха.

Аз съм чувала, че са затваряли само корема, а матката са оставяли отворена и жената от това е умирала  ooooh!

# 19
  • Мнения: 300
Никол, тя свекървата не е умряла, доколкото разбрах - каква аутопсия? Плодът е бил загнил..
НелиСа, има толкова случаи, когато организмът НЕ изхвърля - ето, на мен ми се случва за втори път. А аз съм само една, колко други има такива!

# 20
  • Мнения: 46 518
Никол, тя свекървата не е умряла, доколкото разбрах - каква аутопсия? Плодът е бил загнил...

Плода явно е изваден, щом не е умряла жената. А като се извади мъртъв плод се прави аутопсия, така установяват и кога е умрял, съответно загнил.

# 21
  • у нас
  • Мнения: 660
А какво да говорим за абортите,които са се правили без упойки #Crazy #Crazy #Crazy
Майка ми ми е разказвала за една жена,приятелка на баба ми,която била много плодовита.Явно и мъжа и не я е пазил,та женицата имала 12 аборта,всичките без упойка правени.

# 22
  • Мнения: 300
виж сега, това за абортите е друго - там се е знаело, че има бременност, а аз тук питам за случаите, когато не се е хващал видът на бременността.
По въпроса с аутопсията на мъртъв "плод" в първите три месеца - първо, това е ембрион, който ако е загинал отдавна, може да се вади и в разпаднал вид, така че само хистологичен анализ. Въпросът обаче беше той докторът как е разбрал, че ембрионът е мъртъв, та изобщо да се пристъпи към аборт и съответно после към анализ на мъртвото

# 23
  • на село
  • Мнения: 3 926
Виже сега maiska
колкото и да са били неосведомени и без необходимата апаратура, все пак са разбирали, че са бременни и ако умре плод в теб, се получава инфекция, многовисока Т., прилошаване
и мисля, че се получава и кървене, организма неможе да задържи мъртъв плод, започва да се изхвърля, поне така знам аз.

А ти не се мъчи с такива мисли, доста неприятно е, а в последните ти теми само за ембриони и размерите им се говори, откъсни мислите си от това и го давай малко по позитивно  Hug

# 24
  • Мнения: 109
НелиСа, има толкова случаи, когато организмът НЕ изхвърля - ето, на мен ми се случва за втори път. А аз съм само една, колко други има такива!

Защо такава тъжна тема си подхванала? На теб ли ти се е случило нещо такова? Ако е така, сигурно ти е много трудно сега, но не се отчайвай. Имам една позната, която премина през този ад. Беше отчаяна и нещастна, мислеше, че няма да може да има никога деца, а сега се радва на голям и прекрасен син. При това го роди около година след неуспешната бременност! А докторите не даваха особени надежди и изрично й бяха забранили да забременява поне 2 години!

# 25
  • Мнения: 46 518
виж сега, това за абортите е друго - там се е знаело, че има бременност, а аз тук питам за случаите, когато не се е хващал видът на бременността ...

Извинявай, аз разбрах, че питаш за свекървата на alessia  Confused

Когато не се е хващал вида на бременността са гледали симптомите, за кухото яйце например, до колкото знам симптомите са липса на менструация, оскъдно кървене към 8-10 гестационна седмица и други, които докторите си ги знаят. Лошото е, че тези симптоми понякога са излизали прекалено късно на бял свят.

Не ги мисли тия работи   bouquet

# 26
  • Мнения: 35 968
А тесния таз не се установява само с ехограф, измерва се и с един уред като пергел или нещо подобно, а тоновете с една дървена слушалка, абе май всички все още сме ги виждали на консултациите.

това не е гаранция  Naughty
моя приятелка, също пише из форума, но с по-голямо дете, си я мериха с това нещо, но тесния таз се доказа, когато при напъните бебето не успя да излезе; резнаха я по спешност, а е можело да не се мъчи  Confused

# 27
  • Мнения: 300
Момичета, благодаря за съвета да не се тревожа, но няма как. Аз ви говоря от личен опит, че има случаи, когато организмът нищо не изхвърля и никакви обезпокоителни външни симптоми не проявява - при миседа ми чак в 13 седмица по лекарско настояване го махнаха, иначе аз се чувствах прекрасно, нямах никакви оплаквания, никакво кървене, нито зацапване, само гърдите поомекнаха две седмици преди това, но това бих го счела за относително нормално, защото все пак се влиза във втори триместър. А то нищо не се е развивало, не е имало дори крайници, та да кажеш "живяло живяло и спряло". ТА без видеозон как щеше да се хване, моля?!
Сега съм навършила 11та седмица и пак нищо ми няма - при това говорим вече не за мисед, а за кухо. Никакви обезпокоителни симптоми, даже гърдите ми са си все по-подути, никакво кървене или зацапване до този момент, дори да ви кажа, се чувствам по-добре, отколкото като небременна, и кръвното ми се нормализира. И ако не ме викат всяка седмица на видеозон, от къде ще разбера, че има проблем, моля?!

# 28
  • Мнения: 3 089
майска - хич не я рабирам тая работа. ти опитай все пак по-малко да се тревожиш. медицината сега е мног по-напреднала. лекарит еобикновено знаят какво правят. идано имаш доверия на лекаря, при когото ходиш.
никол - ми може и тъй да е било. не помня много-много. нали си го пропуснах край ушите

# 29
Сега съм навършила 11та седмица и пак нищо ми няма - при това говорим вече не за мисед, а за кухо. Никакви обезпокоителни симптоми, даже гърдите ми са си все по-подути, никакво кървене или зацапване до този момент, дори да ви кажа, се чувствам по-добре, отколкото като небременна, и кръвното ми се нормализира. И ако не ме викат всяка седмица на видеозон, от къде ще разбера, че има проблем, моля?!
А ти сигурна ли си, че наистина е кухо яйце? Взела ли си 2-ро, 3-то мнение от други лекари? Защото зная за случаи, когато след диагноза "кухо яйце" са се раждали здрави бебета! Аз не съм имала мисед, имах спонтанен аборт, но пък при престоя в болницата се наслушах на такива истории... Даже имам приятелка лекарка, която когато й казах, че имат съмнение за тази диагноза, ме попита при кой лекар съм - имало 2-3-ма лекари, за които се знаело, че често поставят такава диагноза, а тя не била вярна Shocked Е, моето наистина не е било наред - спонтанния аборт го доказа... Ама представи си, че си попаднала на подобен лекар Naughty Ако не си го направила - иди да те предгледат и други лекари, на други ехографи...

Общи условия

Активация на акаунт