Боледуване на децата ни - тема 52

  • 38 845
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ще потърся днес и ще видя какво съдържат на моя унг капките. Но са без аб и действат свиващо на сливиците и изчистват задната хлема. Последният път не помогнаха и на двете ми деца.  Mr. Green
Фифолина, нормално е да отпадне. Можеш да редуваш нестий/спрайт с натриевия цитрат. Пробиотик, диета и оводняване - малко течности и на често. Нека си почива, ти я следи за обезводняване. Ако смяташ, че е притеснителен видът й, няма нищо страшно да й закачат една система.
За болките съм давала мезим форте - по четвъртинка 3 пъти на ден. Това малката като беше на почти 2 год. Т.е. ще става и за по-големи.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 277
Барбед, виждала съм две различни рецепти - едната е адреналин, алергозан и три различни натриеви соли; втората е с гентамицин, ксилометазолин, метилпреднизолон. Отпушват много добре. Първите бяха предписани на бебето при бронхиолит; вторите на мен при синузит. Отделно са ни комбинирали АБ капки с виброцил; АБ капки с ксилометазолинови и т.н. Така по спомени - мисля, че ксилото се комбинира с всички изброени.

# 32
  • Мнения: 68 918
и друг път е била с повръщане , но такъв сън и отпадналост повече от денонощие не било. Не е обезводнена, защото няма и температура.

Напротив....прилича на обезводняване. Пишка ли достатъчно, вода много трябва да даваш....Т не е показател за обезводняване.
Два дена е бил отпаднал моят син след повръщане през нощта, за болките Рекомфорт съм давала. И много, ама много течности-наливай и наблюдавай да пие и да пишка..

# 33
  • София
  • Мнения: 7 277
Момичета, какви кръвни изследвания се пускаха, за да се докаже алергична реакция или за да се докаже астма. Нещо с I започваше, ама какво беше  newsm78? Трябва ми спешно за приятелско дете  Praynig.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Тотал IgE са антителата за алергия. И в ДКК показателите могат да дадат насоки.

# 35
  • Северозапада
  • Мнения: 5 475
За астма сегашната ЛЛ ми каза да пусна еозинофилен катионен протеин.

# 36
  • Мнения: 267
На малките също им пускаха ЕСР (Еозинофилен катионен протеин), не знам каква е разликата между двете изследвания..

# 37
  • София
  • Мнения: 7 277
Много ви благодаря - страшни сте  bouquet

# 38
  • Мнения: 19 325
Fifolina,как е детето? Съгласна съм с Тета за течностите.
Навремето моето лепна ентеро инфекция от болницата. Изписаха ни и само спеше, за два дена  имаше 2-3 изхождания и едно повръщане. Изобщо не разбрах, че се е обезводнила. Т нямаше. Като ни приеха отново, не можаха да сложат абокат, защото веднага се запушваше. Беше силно обезводнена. С една спринцовка съм наливала цяла нощ по няколко мл вода.

# 39
  • Мнения: 1 874
Отпадналостта и спането са признак на обезводняване.Лятото моя така беше 3 дни лежа и спа- наливах и аз Хидратин алфа със спринцовката иначе си бе направо за система, ако го бях завела мисля, че щяха да ни вземат.Добре , че се повлия от наливането със спринцовката, през 20 мин по 2-3 спринцовки и спасихме положението. Винаги е отпадал от тия вируси, но тогава беше по продължително.Дано не ни хфаща пак, че и без това си има проблеми със стомаха и това може да го предлазполага към по- тежко протичане.

# 40
  • Мнения: 68 918
Уж не е много повръщането, а наистина бързо се обезводняват и се стига до такава отпадналост...като торба са направо Tired

Ние се върнахме от лекар - обострено дишане, но от носа/сопола, червени сливици, сочно гърло. Попитах дали я притеснява зачервеното гърло - каза не е много зачервено, налепи няма, не ме притеснява. Да, но аз се притесних Confused
Смукалки/пръскалки препоръча-исла касис, тантум верде пастили или пръскалка. Нищо не съм взела, тъй като той не смучи пастили /само бонбони Mr. Green/, имам Тантум пръскало, ще фъшкам с него. Т уж няма, но и аз не меря почти, но в рейса се оклюма нещо Rolling Eyes

Питах за кожните ни терзания, ще ни прати на кожен. Показах крачетата - категорична беше, че трябва да отидем на кожен, като тази й категоричност допълнително ме спече. Значи не съм си внушавала, че има нещо таттредно. Спомена, че трябва да се изключи и псориазис...няма да четанищо, ще изчакам кожната да видя какво ще каже Confused
За пореден път отбелязвам, че трябва да слушам вътрешния си глас и интуицията...

# 41
  • Мнения: X
Много бързо се обезводняват наистина. Дете на познати почина за уикенд с разтройство и повръщане, а беше към 5 годишно. Та съм наплашена, и ако има няколко по-течни изхождания или повръщане, винаги карам до спешното, ако не е на смяна педиатърът - за мое успокоение, да кажат, че не е обезводнено.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Смукалки/пръскалки препоръча-исла касис, тантум верде пастили или пръскалка. Н
Исла касис бях взела на дребния миналия месец като кашляше много. Те са вкусни май, защото се разби да ги смуче, не мога да ги опазя.
Не се спичай за кожните проблеми, хубаво ви е насочила, все пак не е специалист. Това не значи, че има нещо лошо.
Датура,
от обезводняване ли, бре??? Ти ме уби, ужас Sad Пак няма да спя няколко дни, докато претръпна от тази информация. Тва човекът е толкова крехко нещо, въпреки огромното си самочувствие...

# 43
  • Мнения: 2 532
Момичета, здравейте!
Аз пак съм с въпрос. Тоя път за варицела. Синът ми е бил контактен. Разбрах 21 дни, трябва да чакаме, за да разберем дали е прихванал. Това обаче какво означава...че може и по-рано да се опъпчи или минимум толкова трябва да мине? И от кога точно би бил заразен, ако я е хванал.
Хем чета,хем се ошашках. Уж братовчед му като бебе го диагностицираха с варицела и бях спокойна, че няма как да я хванем от там...ама на...Бебето е на ваксина на 3.05,но ще отложа. Пфуу..и с тея морбили...идва лято, до морето сме, ще се напълни с туристи от всякъде, а тя ще е без ваксина за морбили още. Направо лошо ми става, като си помисля.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 25 280
От 10 до 21 ден може да избие обривът, доколкото помня, в много редки случаи до 24-25. Най-често около 2-та седмица избива. Заразен е 48 часа преди това.

Общи условия

Активация на акаунт