Домакини 61/ Вън на припек лятос купона ще върви

  • 57 976
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 832
Ами аз да кажа едно: Добър вечер!  Party

Разплух се на дивана, ще гледаме сериал по някакъв уж Хамерикански канал.

Калинка - какви пък предсрочни избори имате? Нямахте ли скоро? newsm78

Славче - горе главата! Пак ще си дойде момчето!  Hug

ММ заминава за Германия и нещата, които си купих от английския сайт, директно ги изпратих до негов колега (наш близък приятел) у немско и той от него ще ги вземе.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 488
И аз да се запиша в новата тема. Ма ко, благодаря!
Благодаря ви, момичета, за стиснатите палци. Операцията на баба мина, сега е в реанимация и я чака възстановяване.
Аз изпържих малко рибка, направих салата и сложих едни чушки във фурната за утре. Гого и ММ играят навън, а аз седнах да си почина и да ви нагледам.
Креми, страшно е това, което описваш. 
СлавчеHug. Надали се свиква с раздялата с децата.
Калинче, браво на детето.

За неспоменатите  bouquet

# 17
  • Мнения: 39 232
Добро утро!
Днес нямам никаква идея какво да наготвя. Отивам в кулинарния да крада идеи.

# 18
  • Мнения: 3 832
Добро ви утро! При нас вали дъжд (каква изненада hahaha) от сутринта. По-късно ще правя багаж за утре и ще сваля малко книги на киндълите за четене. Би трябвало сега да е сухият сезон на източното крайбрежие и се надявам да е слънчево времето. Praynig

Мариат - за вечеря и закуска утре сутрин в колата (ще тръгнем в 5, за да хванем ферито навреме) ще направя баница. Аз няма да я ям, може малко парче за закуска само. А снощи правих свински котлети в сметанов сос с гъби. Режимни са, ще ти напиша рецептата за всеки случай:

Скрит текст:
Котлетите (купувам с кост, защото такива продават ту, но им махам костта) се начукват и овкусяват със сол и черен пипер. Тиган се нагорещява много и след това се слага бучка масло, колкото кибрит, може и повече. Пържолите се запържват хубаво от двете страни, вадят се в чиния и се покриват с фолио. В същия тиган пак се слага бучка масло и в нея се задушава малко червен лук. След 1-2 минути се слага 100 мл бяло вино или някакъв бульон и прясна мащерка, ако има. Като се поизпари течността, се слагат 200 грама гъби, нарязани на лентички. Като поомекнат гъбите, пържолите се връщат в тигана, както и сосът, който са пуснали. Слага се 200-250 мл животинска сметана. Сосът бързо се сгъстява, като през това време пържолите се обръщат няколко пъти. Всичко става за 30-40 минути и е много вкусно. В една салата отстрани е супер вечеря. Peace

Стади - радвам се, че всичко е минало добре. Бързо възстановяване!  Peace

Сега отивам да си правя едни яйца за обяд.  chef

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 525
ма ко, благодаря за темата!
Много ми е приятна вашата компания,
Нищо, че повече чета и по малко пиша и то в телеграфен стил.

Лейди, има ли резултат от изпита по математика?

Стади, а как мина при свекърва ти?

# 20
  • Мнения: 39 232
Смърфи, благодаря. Късно те прочетох. За всички без мен менюто ще е огретен. Аз ще съм на тиквички с крема сирене и печено рагу. Бульонът от кокалите ще иде за утрешното меню. Давам идея да не хвърляш кокалите от пържолите, а да ги замразиш и като събереш повечко да ги свариш за костен бульон в слоукъкър-а.

# 21
  • Мнения: 3 832
Ами тук си продават само кокали и то доста евтино. Ама хич не ми е дошло на акъла да си варя бульон в слоукукъра. Даваш ми добра идея, ще си потърся инфо как се прави, че иначе си купувам някакъв органик бульон в кутии, ама си е скъп.

Като каза тиквички и ми се приядоха пържени тиквички с чеснов-млечен сос. Другата седмица може и да направя. Тук са от тези тъмнозелените, но истината е, че не съм търсила задълбочено дали има и друг вид тиквички. Купила съм си едно брашно от arrowroot (убий ме това не го знам какво е и как се превежда на български), но от американски сайтове за режима го видях т.е. дават го режимно като заместител на брашното/нишестето при сгъстяване/пържене. Но може да не ги пържа, а да ги опека във фурната. Ще го измисля, де.

Последна редакция: ср, 26 апр 2017, 09:38 от Смърфиетка

# 22
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте, дами!
Ние с Бубка тия два дни ги пишем мързеливи и не сме на училище, нещо ми се спи сутрин, което е непривично за мен, а и тя имаше лека хрема. Сега се стягаме за разходка в Западния парк.

Ста ди, радвам се за добрите новини!

Хора, да ви питам- някой ползвал ли е закваската на Мермерски за кисело мляко? Искам да си я купя, ама са много капсули вътре- 30 броя, а лятото почти не правя кисело мляко в жегите.

Похвалих ли се, че вече си бера от моя лук на село, от моите си подправки? Мнооого съм щастлива! Дърветата засега са отрупани с плод, конкретно двете череши, вишната, ранната круша и кайсията. Дано има много плодове!

# 23
  • Мнения: 3 832
Вале, аз използвам ето тази закваска и съм много доволна:

Скрит текст:


От тази също:
Скрит текст:

Още докато бяхме в Колумбия, си ги носех от БГ. Сега и тук продължавам. С едното прахче правя първо заквасване и всеки път отделям по 3 супени лъжици за следващото. Като започне да не става хубаво мляко е време за следващото прахче.  Peace Купувам ги от Био Балев. И двете марки имат закваски за различни млека - йогурт, пробиотично, кефир и т.н.

Забравих да кажа, че се държат в хладилник. И издържат дълго.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 850
Благодаря, Смърфи!

# 25
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Добро утро!
Смърфи, откраднах си рецептата, добре ми звучи. Приятно изкарване на екскурзията!
Вале, добре, че времето не е съсипало плодовете. За закваската не мога да помогна
Калинче, ще си вземе изпита детето, не се притеснявай. Пиши как е минало.

Ставам да сготвя, че довечера ще се прибере шефа гладен от тренировки, а аз трябва да ходя до майка. Пуешки бутчета ще пека, та няма да е и кой знае колко готвене, де.
Трябва да ѝ направя и занеса застраховката и да я боядисам, че пътува утре към сестра ми и от там ще ходя да взимам шефа.

Гушки и цАлувки на всички и хубав ден  Hug

# 26
  • Мнения: 39 232
Добро утро!
Хайде, загубихте се! Аз толкова много работа свърших.

# 27
  • Мнения: 2 169
Добро утро!
Днес мисля да ходя да си пробия ушите - на 100 години съм и Уеко ме е срам, ма си нямам дупки за обички...И те така  Blush

# 28
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Добър ден!
Аз сутринта излязох да заведа шефа и  си влизам. Изритах, ааа така де, изпратих майка ми на летището.
За вечеря ще е пица, от снощи ми е готово тестото, та ще почивам днес.
Вио, браво, време ти е. Като пораснеш да имаш обеци  Laughing
После и да видим.

# 29
  • Мнения: 1 826
Добър ден от мен.Вчера нямах време за четене и писане от обикаляне.
Вечерта бях капнала,излезнах рано и се върнах в 18ч,хубаво че имах вечеря.Днес рано пак на пазар за китки .И после ще ходя да ги садя къде за терасата,къде за двора.Взех си газании и нови саксии,а вчера и един чувал 40 л пръст.Ми почва сезона,хич не ми пука дали ще става студено или не,измих си терасата сега,ама с топла вода,че сл бойлер пак ще изхвърли вода.Та цяло лято ще мия с топла вода терасата- hahaha хубаво че изтича на улицата,остава да сложа и шампоан вътре и ще ме помислят за луда.
Ще мисля нещо за вечеря ама на бързо,че довечера ще трябва да се полива пак двора.
После в почивката ще ви нагледам пак. Wink

Общи условия

Активация на акаунт