Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 121 979
  • 1 362
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 6 529
Нормално ли е да има болка в зъба под моста, обхващаш 2 умъртвени зъба и един жив? Поставен е за да се стабилизират зъбите и да не се клатят. Болката е предимно вечер /всяка вечер след поставянето/. Според зъболекарката било нормално

# 1 171
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте,на какво може да се дължи “прозрачност” на зъбите? И то по средата на зъба?
Кaчете снимка. Ще е по-лесно някой да ви отговори на въпроса.

# 1 172
  • Мнения: 1 140
]
За подобно нещо става въпрос.

# 1 173
  • Варна
  • Мнения: 334
]
За подобно нещо става въпрос.
При тези зъби това е анатомична особеност. В режещия ръб е само емайл, който е полупрозрачен. Подобно нещо може да се види и при сериозно изтриване от вътрешната страна на горните фронтални зъби, когато е останала само външната емайлова стена.

# 1 174
  • Мнения: 1 140
]
За подобно нещо става въпрос.
При тези зъби това е анатомична особеност. В режещия ръб е само емайл, който е полупрозрачен. Подобно нещо може да се види и при сериозно изтриване от вътрешната страна на горните фронтални зъби, когато е останала само външната емайлова стена.
При мен е по средата на предните два зъба. Има ли лечение или нещо, което може да се направи за да се запазят здрави зъбите (тук не включвам бондинг, фасети, коронки)?

# 1 175
  • Мнения: 6 529
Аз пак да попитам, колко време е нормално да боли зъб под поставена коронка/мост? Според зъболекарката щяло да мине, но кога...

# 1 176
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Аз пак да попитам, колко време е нормално да боли зъб под поставена коронка/мост? Според зъболекарката щяло да мине, но кога...

А колко време вече те боли?

# 1 177
  • Мнения: 6 529
Аз пак да попитам, колко време е нормално да боли зъб под поставена коронка/мост? Според зъболекарката щяло да мине, но кога...

А колко време вече те боли?

5 дни

# 1 178
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Като човек правил наскоро два моста... 5 дни са малко... Но! Никога не ми е поставян мост на зъб с болки, така че не знам. Болеше ли те преди да ти сложат моста?

# 1 179
  • Мнения: 6 529
Като човек правил наскоро два моста... 5 дни са малко... Но! Никога не ми е поставян мост на зъб с болки, така че не знам. Болеше ли те преди да ти сложат моста?

Да, от студено, защото бил жив зъба /според зъболекарката/. Щяло да отшуми, щом болката се повлиявала от аналгин

# 1 180
  • Мнения: 83
Здравейте. Днес бях на зъболекар за запълване на каналите. От снимката, качвам и нея, се вижда, че в единия канал лекарството е извън него. Сестрата каза, че може да има болка от това, все още нямам, като са минали 3 часа. Моля за мнението Ви, какво мога да очаквам и дали работата е добре свършена, защото в четвъртък искат да ми слагат щифт. Не е ли много кратък периода до слагане на щифта, т.к. ако после се появи болка , да не се наложи той да се маха?

# 1 181
  • Мнения: 68 655
Тя и снимката една крива. Не е лекарство това, а пълнежът на каналите. И вероятно върхът на корена е пробит, щом е изтекъл пълнежа...
И сестрата защо ви консултира, това е работа на денталния лекар според мен.

# 1 182
  • Мнения: 83
До какво може да доведе изтичането на пълнежа при пробит корен и трябва ли да се поставя щифт в този случай за толкова кратък период- в четвъртък?

# 1 183
  • Мнения: 731
И при мен е така един зъб. Ако не те боли, няма проблем.
До какво може да доведе изтичането на пълнежа при пробит корен и трябва ли да се поставя щифт в този случай за толкова кратък период- в четвъртък?

# 1 184
  • Мнения: 4 255
На мен ми сложиха паста за пробит корен.

Общи условия

Активация на акаунт