Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 122 167
  • 1 362
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 68 713
Зъболекарката ти не чете новостите.
Пародонтолог ти трябва.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 18:46 от teta75

# 691
  • Мнения: 54 485
Зъболекарка ти не чете новостите.
Пародонторог ти трябва.

 Laughing Hug
ПародонтоЛог.

# 692
  • Мнения: 68 713
Оправям веднага. Хич не съм видяла каква смешка съм написала...

# 693
  • Мнения: 83
Изваждане на кучешки зъби? Здравейте във връзка с лечение на ортодонтски проблем ми предложиха като вариант изваждане на кучешки зъби в горната челюст. Дали крие големи рискове този вариант. Доколкото четох, самото изваждане било сложно, тъй като коренът бил близо до синуса, както и възстановителния период бил труден, но това не ме притеснява. Дали има нещо допълнително, което пропускам?

# 694
  • Мнения: 823
Често при ортодонтско лечение се налага екстракцията на кучешките зъби.Няма нищо притеснително във възтановителния период.

# 695
  • Мнения: 2

Здравейте!След изваждане на нервите на зъба и запълване на коренови канали,на другия ден получих силна болка.Направих снимка и се вижда,че има паста излязла извън корена.Зъболекаря казва,че ще се разнесе,но аз пети ден съм на Аулин,който ме държи обезболена едва5-6 часа.Въпросът ми е наистина ли се разнася с времето пастата и не трябва ли с всеки изминат ден болката да намалява.Пропуснах да отбележа,че има лек отток на лицето и на небцето.И още нещо бих искала да допълня ,не зная дали има отношение към създалата се ситуация:зъбът не беше умъртвен по стандартния начин,а направо бяха извадени нервите на зъба ,тъй като преди две години бях на химиотерапия и зъболекарят прецени ,че са умъртвени от нея.Нямах болка при изваждането,не съм била и под местна упойка.На двама зъболекари занесох снимката и двамата са единодушни ,че проблема е в препълнения канал и след време болката ще отшуми ,но кога....не знаят,а болката не е лека и поносима.

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 20:28 от Dani_RB

# 696
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 820
Сигурно ли е, че е от препълване на канала. Снимката е много неясна, но тази торбичка ми напомня моя гранулом. Признаците, които описваш също ме навеждат на възпалителен процес. Когато имах гранулом освен че бях подпухнала в лицето, оттокът ми беше стигнал до гърдите и ми се затрудняваше дишането. Бях на аулин една седмица докато измислят какво да ме правят, болките бяха невероятни. Последва вадене на зъба, а след това и операция в Хирургия, за да видят дали не е останала гной в челюстта ми.
Не ми се припомня, 10 години оттогава минаха, а споменът ми е толкова ярък.

# 697
  • Мнения: 5 602
Често при ортодонтско лечение се налага екстракцията на кучешките зъби.Няма нищо притеснително във възтановителния период.
Грешите ! Кучешките зъби е  за предпочитане  да се запазят,ако има нужда се вади първия предкътник ( премолар ) .

Това се коментира със специалиста ( ортодонт,който води лечението ). Намерете някого,на който ще имате доверие и няма да се налага да обсъждате плана на лечение във форумите.

# 698
  • Мнения: 68 713
Да е такъв който се занимава с т.нар. възрастова ортодонтия.

# 699
  • Мнения: 83
Ами извършена е консултация с двама ортодонти единия предложи вадене на кучешките, а другия на двата зъба зад кучешките.
Просто исках да разбера какви са рисковете от ваденето на кучешките зъби, тъй като при мен са доста развити и несъразмерни и според мен те създават проблема. Не търся естетика, а функционалност!

# 700
  • Мнения: 45
Здравейте, преди няколко дена бях задал един въпрос тъй като 2 месеца немогат да ми излекуват зъб, да ли наистина има зъболекъри които следят форума. Ще се радвам някой да сподели да ли е имал сходен близък проблем като моя, благодаря

# 701
  • Мнения: 218
Трябва ми помощ.Синът ми е на 5 години и от 3 седмици има гнойна торбичка отгоре над кучешкият зъб.Отидохме на стоматолог и 5зъб (който е с пломба) реагира на почукване.Отвори го,но не съм сигурна,че го проби(защото Ники се мяташе като риба макар да няма болка).Разкъса торбичката и оставихме зъбчето отворено.След седмица сложи временна пломба и торбичката се наду отново,че излезе и още една.Аз махнах пломбата и сега е отворен...промивам със спринцовка.Зъболекаря каза,че трябва да се вади....еми не съм съгласна.Препоръчайте ми някой в Карлово или Пловдив,че това се проточи много

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 12:20 от FBID1625353353

# 702
  • Мнения: X
Питай в темата за Пловдив, там е по-вероятно да те ориентират.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 758
В момента чакам за преглед при др.Кафелов и гледам ценоразписа.
За релечение на 2 канален зъб-690 лв.
За релечение на многоканален зъб-960 лв.
😳😳😳
Това нормално ли е ?
Аз разбрах от мнения и съобщения от форума,че около 600лв е 1 зъб,но не и хиляда лева....

# 704
  • Мнения: X
Аз дадох за лечението на моя зъб около 1000 лева. Не мога да дам точна сметка, защото мина време, но сумата горе-долу е такава. Не съм ги дала наведнъж, защото лечението се проточи. Самото почистване на каналите ми струва около 600-700 лева ( многоканален зъб), преди това ми оправи един кариес на зъба (170 лв.) и накрая циментирането и временната коронка около 300 лв., та смятай.

Общи условия

Активация на акаунт