Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 122 036
  • 1 362
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 942
Аз от телефона я отварям.



Аз също я отварям, може Бъдещия да има някакъв проблем. newsm78

# 76
  • Мнения: 68 668
Мен ако питаш...ти си с проблем  Mr. Green зъбен.. Whistling
 Laughing

# 77
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Не е в Бъдещия проблемът, аз също не виждам снимката.

# 78
  • Мнения: 4 942
Може би защото е гледате от старата версия, а аз я качих от новата.

Тетааа, определено аз имам голям проблем. #Crazy Mr. Green

# 79
  • Мнения: 68 668
Аз от старата я отварям. Но от телефона.
Тинити.. Hug

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 66
Здравейте,моля за мнение относно проблем с прекалено тясна долна челюст при дъщеря ми-на 6г. При посещение за кариес при детски стоматолог,/за което вече почти година не успявахме да я убедим 😣/д-рът каза че според него челюстта е много малка и няма място за всички зъбчета,които трябва да излязат.До момента са паднали 6 зъбчета.Препоръча спешно да се консултираме с ортодонт.Според вас има ли смисъл на тази възраст да се предприемат някакви действия или да се изчакат да поникнат още зъби?Притеснението ми е да не се стресира съвсем от зъболекари,и без това не гори от желание, меко казано😄 Д-рката не се ангажира с препоръка за ортодонт в Бургас-по скоро намекна да търсим другаде😒 Всяка препоръка и мнение за ортодонт работещ с малки деца също ще ми е много полезна.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте,моля за мнение относно проблем с прекалено тясна долна челюст при дъщеря ми-на 6г. При посещение за кариес при детски стоматолог,/за което вече почти година не успявахме да я убедим 😣/д-рът каза че според него челюстта е много малка и няма място за всички зъбчета,които трябва да излязат.До момента са паднали 6 зъбчета.Препоръча спешно да се консултираме с ортодонт.Според вас има ли смисъл на тази възраст да се предприемат някакви действия или да се изчакат да поникнат още зъби?Притеснението ми е да не се стресира съвсем от зъболекари,и без това не гори от желание, меко казано😄 Д-рката не се ангажира с препоръка за ортодонт в Бургас-по скоро намекна да търсим другаде😒 Всяка препоръка и мнение за ортодонт работещ с малки деца също ще ми е много полезна.

На тази възраст е нормално да са сменени само 4-те резеца в долна челюст и да са пробили шестите ( най-задните ) зъби. Ако са паднали шест долни зъба ( четирите млечни резеца и кучешките ), а са пробили само постоянните четири резеца, това е белег за недостиг на място. Направете консултация  с ортодонт, който ще прецени дали сега е подходящ момент за започване на лечение или да се изчака.

# 82
  • Мнения: 194
Здравейте, интересувам се възможно ли е да се направи прагова коронка на зъб, който в момента е с тангенциална?

# 83
  • Мнения: 11
Искам да попитам зъболекарите в форума следното нещо:
Защо при загуба на всички зъби се поставят няколко импланта и върху тях се прави протеза? Чисто анатомически възможно ли е да се поставят импланти при всеки загубен зъб? И не е ли това по–добър вариант?

# 84
  • Мнения: 1 874
Въпрос към зъболекарите във форума.
Как се лекува хроничен периодонтит на млечни кътници? Детето е на 7г,5м.Миналата година пролетта му лекуваха 4 пулпита-горните кътници, два от ляво, два от дясно. В дясно горе двата вече са с периодонтит. От миналото лято почна единият да прави фистула с гной. Сега последно февруари март го лекуваха, ходихме месец и половина- два- все промивки, слага лекарства в зъба. Уж утихна инфекцията, но през май месец пак се появи гнойна фистула. От тогава пак поне 5-6пъти ходим през седмица, две, пи и антибиотик. Сега за сега инфекцията уж овладяна. Зъбът още е с лекарство. Но от началото на месеца почна да гнои съседният зъб-пулпит. И той вече е периодонтит. Една седмица зъба е отворен, зъболекарката каза да слагам вътре памуче с йод всеки ден. Но зъба продължава да гнои. Днес пак бяхме на зъболекар и проми-каза, че големи "красоти" са излезли от вътре. Каза още една седмица да слагам памуче с йод всеки ден.Другият вторник пак имаме час. Каза да опитаме така да не го претовари с лекарства и антибиотик за пиене.
Той пи вече за предния зъб скоро и след две седмици пи антибиотик пак заради разболяване. А вторият зъб почна да гнои именно при това разболяване. Очевидно че зъбът, инфекцията в него не се е повлиала от антибиотика изписан за болестта.
И друго, което забелязах е че покрай разболявания се получават тия гнойни фистули. Зъболекарката каза и днес, че е така при хроничните периодонтити, т.е.при спад на имунитета инфекцията на корена на зъба се изявява. Иначе може да си седи безсимптомна.

# 85
  • Мнения: 4 275
Днес ми прелекуваха умъртвен зъб. След запълване на канала ми направиха снимка, на която се видя, че (не съм сигурна, че го обяснявам правилно) пълнежът е излязъл извън канала, т.е отворена е дупка в канала. Питаха ме дали имам болка, но не усещам нищо. Някой сблъсквал ли се е с такъв случай? Има ли място за притеснение? Какви може да са последствията?

# 86
  • Мнения: 4 942
Днес ми прелекуваха умъртвен зъб. След запълване на канала ми направиха снимка, на която се видя, че (не съм сигурна, че го обяснявам правилно) пълнежът е излязъл извън канала, т.е отворена е дупка в канала. Питаха ме дали имам болка, но не усещам нищо. Някой сблъсквал ли се е с такъв случай? Има ли място за притеснение? Какви може да са последствията?
При мен се е получило същото нещо. Само, че ми лекуваха киста, преди операцията се запълват каналите с цимент, наравиха ми операция. След 6 месеца си направих панорамна снимка, и там се видя, че имам нещо бяло под корените и каналите, стоматологът ми каза, че се получило при запълването. Каза ми да не се тревожа и че няма проблем. Но не знам, не съм сигурна и ми е притеснено. Дано някой се включи с отговора на въпроса ти, та и аз да се отговорая.
Ето снимка, как изглежда сега. Твоето така ли е?
Скрит текст:

# 87
  • Мнения: 4 275
При мен май не изглежда съвсем така. Между другото, при теб каналът изглежда запълнен перфектно и съответно онова бялото извън канала изглежда по-плътно. При мен не беше толкова ясно изразено, но даже и не помня как точно изглеждаше, защото снимката беше направена в кабинета на зъболекаря и не разполагам с нея. А може просто снимката при мен да е кофти. Знам ли... Дали да ида да си направя снимка за моя архив или най-малкото мога да я покажа при консултация с друг стоматолог? За последните месец - месец и половина - два, съм снимана 9 пъти...  ooooh!

# 88
  • Мнения: 4 942
Стоматологът в когото е снимката какво казва?
Не си прави снимки ей така, а и доста пъти си се снимала.
Аз имах един период при лечение на зъба, дето се снимах сумати пъти, направо ужас, голямо облъчване, даже и за това се бях притеснила.
Все още чакаме включване по въпроса.

# 89
  • Мнения: 68 668
Мише...да ти прати снимката по имейл. Ако е дигитална. Моите така си ги поисках.

Общи условия

Активация на акаунт