ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 34

  • 32 993
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 080
  Едрата шарка ака Варицела е с вариращи обриви, които могат да засегнат различни части на тялото. При някои могат да бъдат няколо пистули, при други много. На различни части от тялото. Имам я прекарана- имах на брадата, беше станала доста голяма. Тежеста на обрива е различен при всеки.
Като твърдите, че са глупости - докажете обратното.
Коментирайте фактът, че варицелата е считана за едра шарка, в по- лек вариант.

# 676
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
  Едрата шарка ака Варицела е с вариращи обриви, които могат да засегнат различни части на тялото. При някои могат да бъдат няколо пистули, при други много. На различни части от тялото. Имам я прекарана- имах на брадата, беше станала доста голяма. Тежеста на обрива е различен при всеки.
Като твърдите, че са глупости - докажете обратното.
Коментирайте фактът, че варицелата е считана за едра шарка, в по- лек вариант.
Едрата шарка е вариолата. Тя отдавна е унищожена. Ти си карала варицела, която не е лек вариант на вариолата, а е просто с по-едър обрив от морбилито и рубеолата. Кво да се доказва викаш?

# 677
  • Мнения: 9 276
Едрата шарка вариола и варицелата са две различни болести.

Коментирайте фактът, че варицелата е считана за едра шарка, в по- лек вариант.

Считана от кого?  Със сигурност не и от учените. Между другото си направих труда да погледна кой е доктор ал Рази. Очаквах някакъв съвременен шарлатанин, но не. Човекът е живял през 9-10 век в Персия. Тогава толкова са можели и толкова са знаели. И на антиваксърите знанията им са от тогава.  Joy

# 678
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Едрата шарка вариола и варицелата са две различни болести.

Коментирайте фактът, че варицелата е считана за едра шарка, в по- лек вариант.

Считана от кого?  Със сигурност не и от учените. Между другото си направих труда да погледна кой е доктор ал Рази. Очаквах някакъв съвременен шарлатанин, но не. Човекът е живял през 9-10 век в Персия. Тогава толкова са можели и толкова са знаели. И на антиваксърите знанията им са от тогава.  Joy
КАжи честно вЕрно ли? Даже не съм го пускала за проверка този доктор. И аз мислех, че е някакъв съвременен гуру...  Joy Joy Joy

# 679
  • Мнения: 9 276
Едрата шарка вариола и варицелата са две различни болести.

Коментирайте фактът, че варицелата е считана за едра шарка, в по- лек вариант.

Считана от кого?  Със сигурност не и от учените. Между другото си направих труда да погледна кой е доктор ал Рази. Очаквах някакъв съвременен шарлатанин, но не. Човекът е живял през 9-10 век в Персия. Тогава толкова са можели и толкова са знаели. И на антиваксърите знанията им са от тогава.  Joy
КАжи честно вЕрно ли? Даже не съм го пускала за проверка този доктор. И аз мислех, че е някакъв съвременен гуру...  Joy Joy Joy

Верно е. Laughing

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Абу_Бакр_Мухаммад_ибн_Зекария_ал-Рази

Абу Бакр Мухаммад ибн Зекария ал-Рази (860-920) Персийски учен.

Като главен лекар в Багдад, Рази формулира първото описание на едрата и дребната шарка. Книгата му „al-Judari wa al-Hasbah“ („Едра и дребна шарка“) е първата, която описва болестите и как протичат те. По-късно книгата е преведена на латински.

# 680
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Едрата шарка вариола и варицелата са две различни болести.

Коментирайте фактът, че варицелата е считана за едра шарка, в по- лек вариант.

Считана от кого?  Със сигурност не и от учените. Между другото си направих труда да погледна кой е доктор ал Рази. Очаквах някакъв съвременен шарлатанин, но не. Човекът е живял през 9-10 век в Персия. Тогава толкова са можели и толкова са знаели. И на антиваксърите знанията им са от тогава.  Joy
КАжи честно вЕрно ли? Даже не съм го пускала за проверка този доктор. И аз мислех, че е някакъв съвременен гуру...  Joy Joy Joy

Верно е. Laughing

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Абу_Бакр_Мухаммад_ибн_Зекария_ал-Рази

Абу Бакр Мухаммад ибн Зекария ал-Рази (860-920) Персийски учен.

Като главен лекар в Багдад, Рази формулира първото описание на едрата и дребната шарка. Книгата му „al-Judari wa al-Hasbah“ („Едра и дребна шарка“) е първата, която описва болестите и как протичат те. По-късно книгата е преведена на латински.

Тука верно им говорят от кораба-майка...  Shocked

# 681
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
  Едрата шарка ака Варицела е с вариращи обриви, които могат да засегнат различни части на тялото. При някои могат да бъдат няколо пистули, при други много. На различни части от тялото. Имам я прекарана- имах на брадата, беше станала доста голяма. Тежеста на обрива е различен при всеки.
Като твърдите, че са глупости - докажете обратното.
Коментирайте фактът, че варицелата е считана за едра шарка, в по- лек вариант.
Ма то не може всяка глупост и налудничеви твърдения да се опровергават.
Аз предлагам някой тукашните ти съмишеници да те подкрепи и да даде още доказателства. Joy Joy Joy

# 682
  • Мнения: 146
Коментирайте фактът, че варицелата е считана за едра шарка, в по- лек вариант.

Ако не си трол или служител на сайта, който пише глупости, за да предивиква повече отговори и кликове, то получаваш медал за почетна принадлежност към четвъртата група, описана от мен малко по-назад.

# 683
  • Мнения: 146
P.S. Z - ухапването от комар също се смята за едра шарка, но в съвсем безобиден вариант - нали е пъпка. Това го прочетох в поне два сайта на руски - те са най-достоверни, защото руснаците са на челото на борбата против световната конспирация и империалистическата бяла мафия.

# 684
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
P.S. Z - ухапването от комар също се смята за едра шарка, но в съвсем безобиден вариант - нали е пъпка. Това го прочетох в поне два сайта на руски - те са най-достоверни, защото руснаците са на челото на борбата против световната конспирация и империалистическата бяла мафия.
Ааааааа не, моля те, не пускай тук такова инфо..

# 685
  • Мнения: X
Едра шарка и Варицела се оказва да бъдат едно и също нещо. Изследвайки симптоматиката на едрата шарка описана от изключителния доктор Ал -Рази- https://archive.org/stream/39002086344042.med.yale.edu#page/50/mode/2up В трудът му върху едра шарка и морбили-- и историята на варицела изводите ми са такива.
Изворът на мъдростта и на "мислещите родители" е тази тема.  Joy Joy


NiaV, този твой братовчед и за варицела ли е бил ваксиниран? И рубеола (ваксината се поставя след 1988)?


За варицела не е бил, за рубеола и морбили да-след 88 беше роден.
Както и другите ваксинирани мои другарчета. Навремето беше рядкост и екзотика да те е освободила комисия от ваксини, откази нямаше- поне в обкръжението ми.

# 686
# 687
  • Мнения: 330
Браво на Швеция!

Всяко лекарство има в листовката си възможни странични реакции. Да не говорим, че има и бебета, които оперират и им слагат упойки. Дали, ако се наложи така ще се дерете пак и ще размахвате листовки. Ако детето ти има астма ще му даваш ли котикостероиди? Ти чела ли си им упътванията? Въобще нещата са си напълно сравними.

Сравнението е неуместно! ( често го срещам в дискусиите за ваксините, между другото).
Лекарства се взимат с цел излекуване от дадена болест, наше право е да ги сравняваме и да избираме възможно най-безвредното, като при някои от заболяванията имаме и възможност да ги заместим с алтернативни методи, които биха могли да са с по-малко или без никакви вредни последици. Възможно са и ситуации, в които човек да няма избор, взимането на вредно лекарство да е единственият начин да подобри здравословното си състояние или да си спаси живота, в такъв случай не е редно да го отказваме само защото се страхуваме от страничните му негативни ефекти.
Ваксините, обаче, са създадени да се прилагат на здрав организъм с цел превенция от заболяване, от което може изобщо да не се разболее или ако това се случи да го изкара леко и затова е важно да се вземат предвид вредите и да се знаят страничните реакции и в кратък и в дългосрочен план.

Какви  шарки освен  варицела си карала? Морбили, едра шарка?
Варицела има и до ден днешен, България е единствената страна в Европа без ваксина, всички сме я карали, а едра шарка кога за последно изкара? Нали уж болестите изчезнали преди ваксините, варицелата що си стои? Не ми отговаряй, това е риторичен въпрос.

Ами чумата? тази толкова силно заразна болест, що я няма? не знам да има приложена ваксина за нея.

Ето линк, кога ваксините са измислени по отношение на болестите, за които се ваксинира.
http://www.whale.to/a/graphs.html
Относно достоверността, може да проверите всички източници дадени от ляво на всяка графика.
 
Вирусите имат свой жизнен поток и те са във връзка с други организми и с нас. Нещо ги активира и нещо всъщност ги спира, и това не е задължително да има връзка с процента на хора, които имат болестта или които са ваксинирани.  

Факт е, че ваксинирането не пречи да сме носители на вируса или бактерията, за която сме ваксинирани.
т.е. концепцията за масово имунизиране, за да бъдат защитени "слабите" от болестите, срещу които се ваксинира, не дава желания резултат.
Съгласно общите нагласи в медицината, ролята на ваксините в процеса на имунизация се състои в способността им да стимулират организма да произвежда антитела срещу болестта. Но не е съвсем ясно дали производството на антитела прави организма имунизиран срещу болестта.
В едно проучване, по време на епидемия от дифтерия е отбелязано, че няма връзка между броя на антитела и честотата на заболяването; учените са намерили резистентни хора с изключително малък брой антитела, както и болни хора с висок брой на антитела.
Естествената имунизация е сложен интерактивен процес, който включва много органи и системи; тя не може да се възпроизведе чрез изкуствена стимулация на производството на антитела.

Вижда се, че ваксинирайки децата от болести, които не съществуват или заболявания, които се лекуват със стандартна медицинска терапия, се нанасят огромни щети и риска от възможни последици от други съвременни болести, където ваксината е техен причинител, е голям.

Факт е, че процентът на смърт при бебета нараства с броя на дадени ваксини през първата година от живота.

Ваксини, на които целта е уж да улеснят евентуалното заболяване, никой обаче не може да предскаже как и колко и дали изобщо...  
Какво се предотвратява, какво?, по-скоро се сдобива, има толкова много доказани улики за придобити автоимунни заболявания след ваксините!
(За средностатистическият диабетик в Америка, поддържането на живота му, струва на държавата 2 милиона долара?)
Дайте ми пример за най-скъпото лечение, срещу което се поставят ваксини и заедно ще погледнем цената.
За истински страшните и неизлечими болести, ваксини не съществуват.
Сега от една страна имаме масово ваксиниране за заболявания, а от друга страна, увеличаването на други много по-страшни болести, за повечето, от които медицината днес няма лекарство.

# 688
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Как да няма ваксина срещу чума?! Има и жива, и убита ваксина.

# 689
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
" доказани улики за придобити автоимунни заболявания след ваксините!"
Косвени или преки такива?
А как е доказано, че без ваксина тези автоимунни заболявания няма да се появят?
И от кога са известни тези автоимунни заболявания с точната им диагностика?

Общи условия

Активация на акаунт