3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите) 2

  • 91 711
  • 761
  •   2
Отговори
# 300
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Flowers HibiscusВзимам гинко билоба а също и виттамин'' С'' с прополис.Колко милиграма гинко билоба трябва да приемам на ден?
Благодаря ти от сърце, за полезните съвети,които ми даваш.Flowers Hibiscus

# 301
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Как разбирате кое от ушите ви пищи и кога и двете. Аз работех в в съобщенията и хогато ползвах стереослушалки , чувах разговора отгоре на темето си.

Сега си спомням че една пролет преди 5-6 години  , в една събота ,  като станах получих нещо като паяжини пред погледа си . Още тогава съм получила предупреждение че ми се стесняват кръвоносните съдове.
След като мина една година , получих   пулсиращ  шум  в едното и от една година получавам и пищенето си на темето. Отшумява от самосебе си.
Явно през лятото ми пада кръвното и не го усещам . Като се застуди  се появява. Аз съм на 70г , та  за това е нормално.  , ама при младите е обезпокоително.
Не съм пила никакви  лекарства.
За себе си мисля че трябва да отстраня причината , а тя е според мен стеснението на кръвоносните съдове.
Пиене на лекарства за смъкване на кръвното не ми се нравят . А тия съдоразширяващи  пък хептем .
Баща ми ги пиеше/кавинтон/  , но те му възбуждаха нервната система.
За това ме подсещате да си проследя кръвното налягане.

# 302
  • Мнения: 20
Вече стана една седмица,откакто не чувам нищо и с двете уши,имам шум и в двете и нямам никакво подобрение.
Благодаря ти за съвета,в четвъртък имам час при лекаря.
взимай поне гинко билоба и вит.С.  И да не помогне няма да навреди. А при лекар задължително.

Гинко трябва да се взема поне 3 мес за да се усети някакво подобрение, и по 120 мг дневно

# 303
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
jizlin ,благодаря много,ще го пия 3 месеца.Flowers Cherry Blossom

# 304
  • Мнения: 547
Гинкото не помага за нищо,може ноотропил по половинка ,но пак по добре първо консултация с невролог.

# 305
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
zaki,аз пия гинко билоба ,защото имал съдоразширяващ ефект.Проблеми с ушите имам,възпаление и спукано тъпанче.От 9 дни пия антибиотик,а ефект никакъв.Благодаря ти все пак.Flowers Four Leaf Clover

# 306
  • Мнения: 1 121
като казах "гинко билоба и вит.С", то беше само докато отидете на лекар. А това трябва да стане максимално бързо. Гинко билоба не е достатъчно силно, но друго съдоразширяващо трябва да го предпише лекар. Най добре отоневролог.
Имала съм неврит на слуховия нерв. Точно така започва. Внезапна глухота. няма болка няма нищо друго. Лекарят ми каза, че е важно да се действа веднага и да се предотврати това срастване в канала. В такъв случай излекуването е напълно.

# 307
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
maya_alex,благодаря ви.В четвъртък съм при личния лекар и ще поискам направление за отоневролог.Flowers Rose

# 308
  • Мнения: 547
Няма срастване в канала при неврит има умиране на клетки сензорни на нерва на ухото отговарящи да чуваш различни честоти,съдоразширяващото се пие да се подобри притока на кислород в нерва и по артериите за да не се увредят тези нишки или да се ограничат пораженията поне,може да се правят барокамери за същия ефект или на системи се лежи в болница и се вливат и слагат инжекции от групата на В-Б плюс тези съдоразширяващи обикновенно се прави курс от 8-10дни.

# 309
  • Мнения: 1 121
Няма срастване в канала при неврит има умиране на клетки сензорни на нерва на ухото отговарящи да чуваш различни честоти,съдоразширяващото се пие да се подобри притока на кислород в нерва и по артериите за да не се увредят тези нишки или да се ограничат пораженията поне,може да се правят барокамери за същия ефект или на системи се лежи в болница и се вливат и слагат инжекции от групата на В-Б плюс тези съдоразширяващи обикновенно се прави курс от 8-10дни.
възможно е. Не съм медик и очевидно не съм схванала добре механизма. Запомних обаче, че трябва да се отиде много бързо при лекар (отоневролог) и да се взимат съдоразширяващи. Така последствията ще бъдат минимални или никакви.

# 310
  • Мнения: 20
Няма срастване в канала при неврит има умиране на клетки сензорни на нерва на ухото отговарящи да чуваш различни честоти,съдоразширяващото се пие да се подобри притока на кислород в нерва и по артериите за да не се увредят тези нишки или да се ограничат пораженията поне,може да се правят барокамери за същия ефект или на системи се лежи в болница и се вливат и слагат инжекции от групата на В-Б плюс тези съдоразширяващи обикновенно се прави курс от 8-10дни.
възможно е. Не съм медик и очевидно не съм схванала добре механизма. Запомних обаче, че трябва да се отиде много бързо при лекар (отоневролог) и да се взимат съдоразширяващи. Така последствията ще бъдат минимални или никакви.

Проблема е че отоневролозите не изписват адекватните лекарства, и времето си минава а с това и се задълбочава проблема. На мен отоневролози са ми писали малоумни рецепти, от които не само че полза никаква ами и после техни колеги невролози само им се смеят...

# 311
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Най-после получих направление за специалист по ушни болести
Искам да си отида в България за Нова година,но дали ще мога да пътувам със самолет.
Шумът и в двете уши не спира вече 10 дни,понякога имам чувство,че няма да мога да издържа.
Побърквам се!

# 312
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Не позволявай това да те обсебва. Пусни си музика  докато работиш нещо. Затопли си главата. Какво е времето при теб , каква е температурата?Що пък да не можеш да летиш.
Може пък смяната на налягането при летене да ти помогне???
Как го усещаш тоя шум , като бучене или цвърчене??

# 313
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Усещам го като бучене по-скоро.Проблемът ми е ,че съм със спукано тъпанче,в резултат на инфекция ,но вече минаха 10 дни,дали ще мога да пътувам.Иначе ,по въпроса за музиката-не чувам нищо ,абсолютно и с двете уши от 10 дни,с дясното чувам малко ,ако ми се говори от близо и силно.Моля за помощ и съвети,тук съм съвсем сама,а сега отгоре на това и глуха.Мечтая да се прибера  в България!
Искам да пътувам на 30 декември.!!

# 314
  • Мнения: 448
janetaes ,
Една позната каза, че при нея е било бучене и е изчезнало, но е загубила 30% процента от слуха си. Ходела е на барокамери и са й вливали веднага системи в болница и може би това е помогнало да изчезне шума.
Аз също бях в болница и на барокамери след грип- ефект нула, но при мен НЕ Е НЕВРИТ както сигурно е при теб (тоест нямам слухова загуба, а само шумове и то много) .
Но пък за по-ниските тонове прогнозата е по-благоприятна, а моите са високи...
Няма ли начин да влезеш веднага в болница и да ти вливат съдоразширяващи ? Аз бих те посъветвала да вземеш мерки веднага. Но само не се отчайвай, понякога тия неща се оправят и всеки случай е различен. Друга приятелка имаше пищене слез грип и едното й ухо беше заглъхнало много дълго, мотаха я с грешни лекарства, после започна правилните антибиотици и съдоразширяващи  и сега си е добре.

Общи условия

Активация на акаунт