3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите) 2

  • 91 418
  • 761
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 998
Най-после получих направление за специалист по ушни болести
Искам да си отида в България за Нова година,но дали ще мога да пътувам със самолет.
Шумът и в двете уши не спира вече 10 дни,понякога имам чувство,че няма да мога да издържа.
Побърквам се!
Говорете с лекаря дали ще може да летите. По  Мое мнение не го правете, налягането е много голямо и даже не ми се мисли за последствията.

# 316
  • Мнения: 448
Да, полетите не са добра идея при това положение. Но ако е неизбежно се препоръчва да се капят капки за отпушване на носа или спрей (ксилометазолин) преди всяко излитане и всяко кацане. А по време на полета нон стоп да се дъвче дъвка.

# 317
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Благодаря на всички за отговорите. Нямам възможност да вляза в болница. Дано се пооправя до 1 месец,за да мога да пътувам със самолет. В България ще се лекувам повече.

# 318
  • Мнения: 547
Да,не е хубаво да пътуваш при проблем като този иначе дъвки при излитане и кацане,ако си отидеш отиди при проф.Лолов.

# 319
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Да,не е хубаво да пътуваш при проблем като този иначе дъвки при излитане и кацане,ако си отидеш отиди при проф.Лолов.
Благодаря,непременно ще го посетя,ще потърся информация в Интернет.
До пътуването ми има един месец,надявам се да се пооправя до тогава.Flowers Hibiscus

# 320
  • Мнения: 3 998
Без адекватно лечение , което трябваше да е започнало в болнично заведение, ще сте първата "пооправила" се от самосебе си.  Незнам каква причина по важна от здравето ви има, та отказвате лечение.

# 321
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Доколкото разбрах .
Спукано тъпанче  вследствие инфекция? Това значи ли че ушния нерв вече го няма?Много сте чакали и сте ходили на работа , болна  ??? 
Спешно ви се налага да влезете в болница и да бъдете наблюдавана от лекар и съответните  антибиотици.
Явно сте осигурена там ???
Ама много хора се оплакват че се чака за направления , за час при специалист  на запад . Веднага искайте да влезете в болница.

# 322
  • Мнения: 448
При мен пък след един телефонен разговор  вчера (така ми влияят винаги), пищенето се влоши. Карах на Тебокан, ама сега се чудя какво да прибавя. То по принцип нищо не ми лекува стандартния шум. Но поне, за да не се влошава и да остава на новото по-силно ниво, какво от традиционната медицина да прибавя сега според вас? Обикновено ги пия всички накуп и така и не разбирам кое е повлияло (и дали някое изобщо е или просто се е успокоило само).
Кое от изброените все пак поне малко ви действа ?
Ноотропил
Бетасерк
Кавинтон
Магнезий
Милгама

?

# 323
  • Мнения: 547
Спукано тъпанче няма нищо общо с нерва на ухото,но за инфекцията трябва да взима антибиотици ,а след това да се види дали тъпанчето зараства спонтанно ако е малка перфорацията или трябва да се лепи,но това след като е излекувана инфекцията,не съм лекар все пак ,но общо взето е това.

# 324
  • Мнения: 20
При мен пък след един телефонен разговор  вчера (така ми влияят винаги), пищенето се влоши. Карах на Тебокан, ама сега се чудя какво да прибавя. То по принцип нищо не ми лекува стандартния шум. Но поне, за да не се влошава и да остава на новото по-силно ниво, какво от традиционната медицина да прибавя сега според вас? Обикновено ги пия всички накуп и така и не разбирам кое е повлияло (и дали някое изобщо е или просто се е успокоило само).
Кое от изброените все пак поне малко ви действа ?
Ноотропил
Бетасерк
Кавинтон
Магнезий
Милгама

?


Ноотропил само не съм пила
От останалите  - нито едно!

# 325
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Доколкото разбрах .
Спукано тъпанче  вследствие инфекция? Това значи ли че ушния нерв вече го няма?Много сте чакали и сте ходили на работа , болна  ??? 
Спешно ви се налага да влезете в болница и да бъдете наблюдавана от лекар и съответните  антибиотици.
Явно сте осигурена там ???
Ама много хора се оплакват че се чака за направления , за час при специалист  на запад . Веднага искайте да влезете в болница.
Благодаря на всички ,които писаха относно моят проблем.Тук,в Испания е много трудно да ти дадат направление,чака се много.Свободни часове има за януари,но лекарката ще се опита да ми вземе час ,колкото се може по-рано.Казаха,че на тъпанчето има малка дупчица.Пих антибиотик 10 дни и сега пия гинко билоба и някакви хапчета за имунната система.От силния шум и в двете уши,не мога да се концентрирам,забравям лесно.
Надявам се ,че в края на годината ще мога да ида до България и да посетя добри специалисти.Flowers Four Leaf Clover

# 326
  • в джунглата
  • Мнения: 916
    Здравейте, щом съм тук е ясно че и аз съм с подобни оплаквания Disappointed
Преди 40дена се започна със замайване и световъртеж  , за който приемах Бетасерк и Магне В6. Замайването след около 2-3 седмици мина и аз спрях лекарствата. Седмица след спиране на лекарствата се появи и шум , свистене в ушите.  
   УНГ ми предписа Тебокан , а невролога Цитизин сироп и Вертигохиил.На своя глава си купих и Стрезам за нервите, защото само за това мисля и не мога да спя.Та въпроса ми е за този Цитизин, прочетох темите и никъде не видях  да се изписва. Видях че е подобен на таблетките за отказ от тютюнопушене Табекс и не мога да направя връзка с моя шум.   За сега взех само Тебокан, но се чудя дали де не добавя и новите лекарства Цитизин и Вертигохил или пък да се връщам към Бетасерка.
Останах с впечатление че лечение почти няма и според УНГ трябва да свикна да живея с това. Но аз имам толкова други "болести" с който трябва да се примиря, че и това вече психически ми идва в повече. Затова търся съвет относно лекарствата.

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 13:05 от дънди

# 327
  • Мнения: 3 998
За съжаление няма лечение а просто колкото се може по тихо да е пищенето. Пиите си лекарствата щом са предписани от специалист . Ако има ефект споделете!
    Здравейте, щом съм тук е ясно че и аз съм с подобни оплаквания Disappointed
Преди 40дена се започна със замайване и световъртеж  , за който приемах Бетасерк и Магне В6. Замайването след около 2-3 седмици мина и аз спрях лекарствата. Седмица след спиране на лекарствата се появи и шум , свистене в ушите. 
   УНГ ми предписа табокан , а невролога Цитизин сироп и Вертигохиил.На своя глава си купих и стрезам за нервите, защото само за това мисля и не мога да спя.Та въпроса ми е за този Цитизин, прочетох темите и никъде не видях  да се изписва. Видях че е подобен на таблетките за отказ от тютюнопушене Табекс и не мога да направя връзка с моя шум.   За сега взех само Табокан, но се чудя дали де не добавя и новите лекарства Цитизин и Вертигохил или пък да се връщам да Бетасерка.
Останах с впечатление че лечение почти няма и според УНГ трябва да свикна да живея с това. Но аз имам толкова други "болести" с който трябва да се примиря, че и това вече психически ми идва в повече. Затова търся съвет относно лекарствата.

# 328
  • Мнения: 684
дънди, колкото по-пресен е шумът, толкова надеждата за оправяне е по-голяма.
Пийте лекарствата - поне да знаете, че сте направили всичко възможно.
Поне 6 месеца бъдете упорит/а, но без да се вкопчвате.
Успех!

П.С. - за Цитизин прочетох, че подобрява мозъчната функция, снабдява мозъка с енергия. Може би е по-добре да се приема сутрин - да не пречи на вечерния сън.

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 19:36 от Blue_eyes

# 329
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Аз имам чувството, че с всеки ден се усилва този шум. Само със субективните ни усещания ли се измерва или има някакъв друг начин?


П.С. - за Цитизин прочетох, че подобрява мозъчната функция, снабдява мозъка с енергия. Може би е по-добре да се приема сутрин - да не пречи на вечерния сън.
     
 явно за това е изисан сутрин и обед да се приема по 2мл.
Вчера на своя глава започнах Бетасерк 3*1  и Тебокан 2*1  дали ще пречи да добавя и Цитизин,
  уж да има по "бърз"  ефект? 

Общи условия

Активация на акаунт