2. Препоръчайте ми книга като...

  • 114 495
  • 754
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 677
Можете ли да препоръчате книга от типа на Властелинът на пръстените. Чете ми се нещо дълго, фентъзи.
Вижте поредиците на Робин Хоб за Фиц и Шута и Живите кораби - прекрасни са!

# 526
  • София
  • Мнения: 12 374
Благодаря за препоръките, ще потърся книгите!

# 527
  • MJF
  • Мнения: 330
Здравейте,

Можете ли да ми препоръчате книга в стила на Кутия за птици?

# 528
  • Мнения: 2 677
Ако не сте чели другите на Джош Малерман, започвайте ги Wink

# 529
  • MJF
  • Мнения: 330
Не съм, благодаря! Ще им обърна внимание Simple Smile

# 530
  • Мнения: 10 008
Можете ли да препоръчате книга от типа на Властелинът на пръстените. Чете ми се нещо дълго, фентъзи.

Стивън Ериксън- Малазанската книга на мъртвите. Епос от 10 тома, 3 тома прикуъл, и паралелно развитие от Иън Есълмонт. Феноменални, наистина. ❤
Езикът на Ериксън е много богат, освен това си личи, че е археолог и антрополог. Развитието на героите е виртуозно и изпипано.

А аз ще се възползвам от препоръката по-нагоре и ще прегледам Робин Хоб.

# 531
  • Мнения: 347
Здравейте, скоро прочетох "Лице" на Блага Димитрова и съм меко казано очарована. Това беше книга, която доста дълго ми "държеше влага".
Това е и първата книга, която прочитам от авторката. Препоръчайте с какво да продължа от нея. Видях, че е писала и стихове. Като цяло предпочитам романи и разкази, но ако кажете, че са по-добри от романите, мисля да им дам шанс.

# 532
  • Мнения: 957
Здравейте, скоро прочетох "Лице" на Блага Димитрова и съм меко казано очарована. Това беше книга, която доста дълго ми "държеше влага".
Това е и първата книга, която прочитам от авторката. Препоръчайте с какво да продължа от нея. Видях, че е писала и стихове. Като цяло предпочитам романи и разкази, но ако кажете, че са по-добри от романите, мисля да им дам шанс.
Стиховете на Блага Димитрова харесвам много. Много! Но с поезията е още по-важно отколкото с прозата дали ще те намери в подходящо душевно разположение, в подходящ момент от живота...
Любими романи на авторката са ми 'Лавина' и 'Пътуване към себе си'. По първия има и хубав, стар български филм с Иван Иванов, Ваня Цветкова, Павел Попандов и много други прекрасни наши актьори.

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 13:56 от djasra

# 533
  • Мнения: 5 900
И Отклонение. По него има стар филм с Невена Коканова и Иван Андонов.
А Лице преди 10.11.я издадоха и после иззеха от библиотеките и книжарниците.

# 534
  • Мнения: 493
Здравейте, препоръчайте ми автор в стила ня Ъруин Шоу, много ми харесва изчетох всичко но в библиотеката в моя град не могат да ме ориентират 😁

# 535
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте, препоръчайте ми автор в стила ня Ъруин Шоу, много ми харесва изчетох всичко но в библиотеката в моя град не могат да ме ориентират 😁

Ако имате предвид подобна тематика, пробвайте трилогията "Ейглетиерови" - Анри Троая, "На изток от рая" - Джон Стайнбек, "Къщата на духовете" - Исабел Алиенде

# 536
  • Мнения: 5 900
Още 1 глас за Изабел Алиенде. Почнах точно с "Къщата на духовете", заради чудесния филм с Мерил Стрип и Джеръми Айрънс. После продължих. Изчетох почти всичко, което има в градската библиотека. ММ се шегуваше, че сякаш уча за изпит. Много увлекателно пише. Изключвам "Игра на изкормвач", която е единствения и опит в криминалния жанр и според мен неуспешен.

Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 14:25 от W

# 537
  • Мнения: 2
Здравейте, мами! Търся книги свързани с различните навици, обичаи, закони, мислене на нациите-какво е типично за англичаните, немците, скандинавците и т.н. Благодаря предварително!

# 538
  • Мнения: X
Ето тази е интересна https://www.book.store.bg/p3219/da-se-nosish-po-vylnite-na-kultu … mpdyn-tyrnyr.html
А ако търсиш нещо по-леко наводнено е с книжки тип хюга, фика, икигай и подобни, няма да се затрудниш с откриването, обикновено са най-отпред в книжарниците.

# 539
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Защо сме различни на Михаил Минков, има и втора част. На мен много ми помогна за осъзнаване на националните особености.

Общи условия

Активация на акаунт