2. Препоръчайте ми книга като...

  • 114 743
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 7 106
Аз не, но ми звучи точно по мой вкус, благодаря!

# 556
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
На Коубън - Не се отказвай.

# 557
  • Мнения: 6 148
На Коубън - Не се отказвай.
Леле, тази съм я пропуснала някак. Anguished Благодаря!

# 558
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз само да споделя, че "Дом" беше огромно разочарование, но "Не се отказвай" ми хареса Simple Smile.

# 559
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
Дами, а във връзка с питането ми за автори на трилър / съдебен трилър, някой чел ли е тези книги идали си струват:
Колекция „Съдебен трилър“
Несправедливост за всички Автор:   Скот Прат
Скрит текст:
Зареден с напрежение съдебен трилър с главно действащо лице Джо Дилард, познат ни като адвоката от “Един невинен клиент”, но вече в ролята на безкомпромисен прокурор.

Изпаднал в шок, прокурорът Джо Дилард наблюдава как съдия Ленард Грийн докарва до самоубийство стария му приятел и колега адвокат Рей Милър. Но когато след няколко дни се озовава на поредното местопрестъпление и вижда овъгления труп на съдията да се люлее на едно дърво, дългът е този, който го заставя да залови максимално бързо убиеца, а не угризенията на съвестта. По-нататък разследването го води към собствения му дом и семейството на мъртвия му приятел и той вече не е сигурен дали е в състояние да се изправи лице в лице с отговорите, които търси...

„Чиста проба съдебен трилър, който те кара да обръщаш скорострелно страниците и силно напомня на любимите ни образци в жанра. „Несправедливост за всички” е третата и най-силна книга от поредицата за Джо Дилард. Горещо я препоръчваме на всички любители на трилърите.“
Ню Йорк Таймс
Да защитаваш Джейкъб Автор:   Уилям Ландей
Скрит текст:
Анди Барбър е прокурор от две десетилетия. В съдебната зала е ненадминат. Щастлив е в дома си със съпругата си Лори и сина си - четиринадесетгодишния Джейкъб. Но тихото предградие, където живеят, е потресено от небивала жестокост. Едно момче е убито с нож насред парка. Случва се и нещо още по-стъписващо - обвинен е синът на прокурора, стеснителният, затворен в себе си и загадъчен Джейкъб.

Като всеки родител Барбър вярва в невинността на Джейкъб. Но положението му става все по-тежко, заклеймяващите доказателства, съмненията, разпадащият се брак, погнусата на съседите. Делото заплашва да унищожи семейството на прокурора. Върховното изпитание за всеки родител е докъде е готов да стигне, за да защити своето дете. И колко добре го познава? За Анди Барбър, мъж с желязна воля и мрачна тайна в миналото, това е изпитанието,което го връхлита като ураган!

Романът на Ландей е изключително сериозна, приковаваща вниманието история, която трябва да бъде прочетена от колкото може повече хора. Краят е напълно непредсказуем, но толкова правдив... и толкова мъчителен.

# 560
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз съм чела "Да защитаваш Джейкъб". Става.

# 561
  • Мнения: 347
Здравейте, трябват ми две книги за подарък на хора, които четат автори като Ян Ван Хелсинг, Дан Браун, Ернст Мулдашев и подобни. Увличат се от теми за това каква е истината за живота, има ли извънземни, прераждане и т.н. Много ми е трудно, ще съм благодарна за насоки.

# 562
  • Мнения: 2 677
Бива, бива. Аз не мога да изляза от криминалния жанр,каквото и да опитвам. Прочета 1-2 други книги и пак натам ме ръчка. Ама изчетох и препрочетох почти всичко вече и се озъртам здраво за "нова" звезда. Така че твоето предложение ми е добре дошло.
Ако някой се сети за нещо НЕкоментирано - адвокат, частен детектив, разследващ журналист да свирка.
Милениум на Стиг Ларшон препоръчвам, ако не сте чела. Поредицата за Хари Хуле на Ю Несбьо.

# 563
  • Мнения: 5 911
Юрт и Русенфелд-шведи. Поредицата с инспектор Себастиан Бергман. Също Юси Адлер-Улсен - датчанин.Поредицата "Досиетата Q". Снощи даваха филм по първата книга. И Несбьо, разбира се. Но Юрт и Русенфелд са ми фаворити. Сценарият на легендарния сериал  "Мостът" / датско-шведския/е на Русенфелд.
Препоръчайте нещо скандинавско! Без фентъзи.

# 564
  • София
  • Мнения: 6 210
От скандинавците напоследък много ми допадна "Почти нормално семейство" на Матиас Едвардсон. Романът не е само крими трилър, присъстват характерните социални елементи, а и имаше интересни неща по отношение на шведската полицейска и съдебна система.

# 565
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Каквото и да подхвана напоследък от скандинавски автор, винаги ми харесва много!

# 566
  • Мнения: 7 106
Благодаря за предложенията.  Нещо се дърпам на тези скандинавци, но ще взема да се пречупя накрая. Чела съм само на Карин Фосум 4-5 книги и съм с раздвоени чувства. Хем ми хареса, хем нещо ми липсва. Но ще дам шанс на още някой, определено.

# 567
  • Мнения: 10 010
Юрт и Русенфелт са различни и си заслужават абсолютно. От кога чакам 6та книга, май няма да има...
Адлер-Олсен също е много добър.

# 568
  • Мнения: 10 796
Леко офтопик, но търся мнения за две книги - Тайната на Рита Моналди и Животът и смъртта на Катерина.

# 569
  • София
  • Мнения: 9 919
Търся книга/и от сорта на Отровните хора

Общи условия

Активация на акаунт