Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата... - 2

  • 87 737
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 96
Няма го никъде,а и не бил нещо ок от към съдържание...

В Македония какъв продават?
А в Турция?
В Македония е същия Вигантол.

# 736
  • Sofia
  • Мнения: 26 383
Може ли помощ?
Не мога да разбера по колко капки да взимам...горната опаковка е от предишните от които взимах по 4-5капки са 1200 lU,тези от Гърция май са по-различни...200lU в капка

# 737
  • София
  • Мнения: 1 549
Приятелка имаше 1 опаковка неразпечатан Вигантол и ми го даде и сега с тея писаници за проблеми с него и канцерогенни глупости се чудя да го пия ли или не... побъркаха ни вече с тези гадости

# 738
  • Мнения: 5 675
Къде пише че е канцерогенен?

# 739
  • София
  • Мнения: 1 549
Не самият витамин, ами нещо взаимодействието с капкомера му на Вигантола, въпреки че всеки си пише каквото си иска и не се знае кое е истина и кое не. В една от статиите , когато са го изтегляли преди години ми направи това впечатление
Какво значи "витамин D взаимодейства с гумата на капкомера"? - ако си представим, че в шишето вместо витамин има вода, а капкомера е от кристална захар, то захарния капкомер се разтваря във водата и се получава захарен сироп. Това е взаимодействие. Проблемът е, че захарния сироп в нашия случай е канцерогенен, макар и в ниска степен (справка статията във в-к "24 часа"). За да не бъдат осъдени (на Запад и особено в САЩ имат нещо като хоби да се съдят за щяло и нещяло) производителите за всеки случай си изтеглят стоката за да сменят капкомерите.
Това е цитат от стара тема във форума от 2010 година, може би сега е друг проблема, не исках да всявам смут в темата, извинявам се Simple Smile А това е тогавашния официален отговор на Мерк за изтеглените партиди.
http://upload-pictures.info/share-52F8_4CA2025A.html

# 740
  • Мнения: 9 662
Бе аз не че разбирам много, ама не си представям каква реакция точно ще има между гума и витамин Thinking това да не е сода каустик... че чак и канцерогенни вещества да се получават. На мен лично ми звучи малко смешно. А при всички останали лекарства, които имат дозатор, пипета, дават се с пластмасова лъжица, спринцовка и прочие абсолютно никаква реакция няма. Така ли? Изглежда ми скалъпено, пък не знам..

# 741
  • Мнения: 47 986
Дори и да е имало тогава такъв проблем, в случая не е това причината да липсва вигантол
Май бяха казали, че юли месец ще го пускат пак

# 742
  • София
  • Мнения: 1 434
Интересно ми е на каква цена ще го върнат Sunglasses Повечето алтернативи са с около 500% по-висока такава.

# 743
  • Мнения: 10 264
Doli,
Скрит текст:
quote author=Doli link=topic=975763.msg38825881#msg38825881 date=1559717577]
Може ли помощ?
Не мога да разбера по колко капки да взимам...горната опаковка е от предишните от които взимах по 4-5капки са 1200 lU,тези от Гърция май са по-различни...200lU в капка

[/quote]

Аз го разбирам така: в българските в една капка е имало 1200IU. Не разбрах ти 4-5 капки ли се вземала от тях, т.е. 4800IU – 6000IU?

Долу новите капки са в една капка 200IU. Значи ако целиш 4800, ти трябват 24 капки. Ако целиш 1200, 6 капки.

# 744
  • Sofia
  • Мнения: 26 383
Да,по 4-5взимам.И аз така го сметнах,но са много неприятни тези и ще взимам по 4-5к на ден Mask

# 745
  • Мнения: 121
Преди 3 месеца имах резултат 21 , което според лекарката ми се води дефицит . Биха ми инжекция 300,000 единици витамин Д и ме изписа хапчета Euro D 10,000 IUI по едно на ден за 90 дни . Изпих си ги и сега резултата ми е 115 при максимална референтна стойност 120. Много съм доволна като цяло от постигнатия резултат , само не знам как да го потдържам ... знаете ли каква в потдържаща седмична доза в IUI ?

# 746
  • Мнения: 5 675
Alexadubai, това в България ли се е случило, чак не мога да повярвам. Обикновенно лекарите неглижират и казват ми то идва лято.

# 747
  • Мнения: 121
Не аз живея в Дубай , където е вечно лято и всички хора почти имат сериозен дефицит .( поради стоене предимно в домовете , офисите и моловете , но това е отделен въпрос ) . На мен ми изглеждаше огромна доза , но явно пък добре съм се повлияла , сега обаче незнам как да потдържам реално , а не ми се ходи при докторката само за това , тя е гинеколожка .
Alexadubai, това в България ли се е случило, чак не мога да повярвам. Обикновенно лекарите неглижират и казват ми то идва лято.

# 748
  • Мнения: 10 264
Виж тази табличка, предполагам ще се ориентираш. Гледаш колко ти е в момента вит. Д и колко искаш да стане. В твоя случай т.к. нямаш дефицит в момента, засечи за предпочитаната от теб стойност.

# 749
  • Мнения: 5 675
Alexadubai, интересно ми е при тази наистина висока ежедневна доза пила ли си други добавки, за да усвоиш добре Д3 и да не се натрупа в меките тъкани? К2 и магнезий, нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт