Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата... - 2

  • 87 366
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 121
Не не съм пила нищо допълнително , не знам какъв е риска в този случай .
Alexadubai, интересно ми е при тази наистина висока ежедневна доза пила ли си други добавки, за да усвоиш добре Д3 и да не се натрупа в меките тъкани? К2 и магнезий, нещо друго?

# 751
  • Мнения: 5 593
Ами казват, че е добре да се пие с магнезий за по-добро усвояване, а К2, за да се насочи правилно Д3 (да не се натрупа в меките тъкани). Тук редовно се питаме кой с какво комбинира витамина и ми беше интересно и би било полезно да се чуе лекарска препоръка но уви...

# 752
  • София
  • Мнения: 39 718
Моля пуснете нова тема.

# 753
  • Мнения: 78
Добър ден , преди време в темата имаше таблица за оптималните нива на Д3 . По памет 75-110nmol/l е добро здравословно ниво , къде мога да намеря "преобарзувател" / извинете ме за думата/ на мерните единици. Моят резултат е 45,11 ng/ml, искам да разбера дали съм близо до тези стойности за да се ориентирам в приема на Д3.
Благодаря ви.

P.S. Няколко поста преди моя видях една чудесна таблица според която, ако искам да вдигна нивото на Д3 до 60-70ng/ml , трябва според моето стартово ниво от 45 - да приемам по 3000 единици Д3. Предполагам, че 70 ng/ml е оптималното добро ниво на витамина и трябва да се стремя към този резултат. Поправете ме, ако греша . Благодаря .

# 754

Общи условия

Активация на акаунт