Малко време ни остава, майско щастие наближава - тема 5

  • 31 488
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 67
Това с кърменето много сложно ми изглежда   Thinking Вие как разбирате, че трябва да дохранвате с АМ? Нали колкото повече и по често бебето суче, толкова повече стимулира кърмата, защо едно от храненията да се заменя с подсладена вода или чай   newsm78

Гуен, четох много мнения за тези колани, събрах мнения и от познати и повечето са все положителни. Имам приятелки със секцио, които не са ползвали и пак са се възстановили бързо. Аз реших да изчакам да мине раждането (и дано да е нормално) и тогава да питам лекарката дали да купувам.

# 46
  • Мнения: 227
Това с кърменето наистина звучи доста сложно. Аз искам на поискване да кърмя живот и здраве, ама се притеснявам да не стане така, че през час да реве и да ми е на гърда нон стоп. Една позната се беше видяла в чудо. Бебето беше почти денонощно на гърда, защото ревеше постоянно и само докато цока се успокояваше. Беше стигнала до там, че за да може тя да поспи го слагаше да суче и тя дремеше.   Confused
Това с режима си е цяла философия...
За след секцио една приятелка носеше стягащо бельо. Доста бързо и се прибра бременното коремче. Аз взех два вида стягащо бельо - едно от Кауфланд и сега едно от Лидъл са пуснали.

Аз днес бях при АГ, 37 г.с.+2 дни. Беба вече е 2900. По размери си върви точно по седмиците. Малко е дългокрака само, на баща си  Heart Eyes  Тоновете бяха добре, но не и харесаха контракциите и продължавам с Магнерота. Каза, че иска още малко да я донося. Както се изрази "още седмица, 5 дена, дори 2 дена да задържиш пак е нещо"  Laughing демек може тия дни да се случат нещата  Whistling
Пазарим се поне до 15.05 да устискам, че таткото да се върне от командировка.  Joy
Мериха ми таза, не болеше и се оказа, че е добре. Беба е ниско. Така че се надяваме и стискаме палци за нормално раждане   Praynig

Последна редакция: чт, 04 май 2017, 17:41 от SilverR

# 47
  • Мнения: 110
И аз ще се опитам да кърмя на поискване, пък да видим. Надявам се с повече търпение да се напаснем някак Simple Smile
Аз вече чакам във всеки момент да тръгне бебчо. Имам 3 дни до термин. Спазвам стриктен режим - сутрин на тонове и преглед, след това дълга разходка да подпомогна процеса  Wink Но засега без резултат, имам доста контракции, но ги усещам само като стягане, без болка, и никакво разкритие. А бебчо много расте, вчера АГ-то го изкара 4100 и каза, че не може да е толкова. Затова днес го мери на друг апарат и този път - 4400  Shocked Та много се надявам да успея нормално да родя. Таза каза, че ми е ок, така че ще се пробваме.

# 48
  • Мнения: 67
Това с кърменето наистина звучи доста сложно. Аз искам на поискване да кърмя живот и здраве, ама се притеснявам да не стане така, че през час да реве и да ми е на гърда нон стоп. Една позната се беше видяла в чудо. Бебето беше почти денонощно на гърда, защото ревеше постоянно и само докато цока се успокояваше. Беше стигнала до там, че за да може тя да поспи го слагаше да суче и тя дремеше.   Confused
Това с режима си е цяла философия...
За след секцио една приятелка носеше стягащо бельо. Доста бързо и се прибра бременното коремче. Аз взех два вида стягащо бельо - едно от Кауфланд и сега едно от Лидъл са пуснали.

Аз днес бях при АГ, 37 г.с.+2 дни. Беба вече е 2900. По размери си върви точно по седмиците. Малко е дългокрака само, на баща си  Heart Eyes  Тоновете бяха добре, но не и харесаха контракциите и продължавам с Магнерота. Каза, че иска още малко да я донося. Както се изрази "още седмица, 5 дена, дори 2 дена да задържиш пак е нещо"  Laughing демек може тия дни да се случат нещата  Whistling
Пазарим се поне до 15.05 да устискам, че таткото да се върне от командировка.  Joy
Мериха ми тази, не болеше и се оказа, че е добре. Беба е ниско. Така че се надяваме и стискаме палци за нормално раждане   Praynig

Как става това мерене?

Днес бебка нещо натиска или и аз на какво става, но така ме боли около пъпа в ляво, като стана и се разходя и болката става още по-голяма. И преди се е случвало, но днес продължи много  Sick

# 49
  • Мнения: 227
Ani4ka  с ето тази джаджа се мери:
общо взето се разтваря и се налага на кокалчетата на таза. Някой ми беше казвал, че боляло, но на мен лично никакъв дискомфорт не ми създаде.

Beardi чакам те с нетърпение да родиш  Laughing Още си при д-р Илиева, нали? Ще чакам отзиви за раждане при нея от първа ръка   Wink  Радвам се, че въпреки размера на бебче ще се пробвате за нормално, дано успеете, стискам палци.

# 50
  • Мнения: 110
Да, при нея съм си, всеки ден се виждаме Simple Smile ще разкажа подробно как е минало, дано ти да си дочакаш избраната дата, пък аз да родя скоро Simple Smile

# 51
  • Мнения: 146
И аз съм с някакви болки от неделя насам. Чувствам ги като срязващи болки в червата. Когато лежа почти не боли, но като постоя седнала ме прерязва. Не знам дали са контракции или някакво притискане, и в колата ми е кофти да се возя. Утре съм на преглед, та да видим какво става с мен Sad

# 52
  • Мнения: 191
Това с кърменето много сложно ми изглежда   Thinking Вие как разбирате, че трябва да дохранвате с АМ? Нали колкото повече и по често бебето суче, толкова повече стимулира кърмата, защо едно от храненията да се заменя с подсладена вода или чай   newsm78

Ами аз разбирам с помпата, като ми слезе кърмата малкия още не беше в състояние да суче, много слабичък и много сънлив беше след кувьоза и за да не получа запушване на каналите или нещо друго ходех в болницата на всеки 3 часа на помпата да се цедя, после давах на бебо смехотворното количество , а разликата с милилитрите по план за конкретния ден компенсирах с АМ дето носеха акушерките. В къщи по същия начин , само че сега ползвам помпа не повече от веднъж на ден и просто съотношението кърма към АМ слава богу расте, дано в един момент да нямам нужда от Лактаната. Иначе съм чувала че някои мами мерят бебче на везна преди и след хранене на гърда и така разбират колко точно е изпапкал.

# 53
  • Мнения: 581
Момичета...и тук да се похваля...
Майчета, и моят юнак Даниел се роди тази вечер в 23:49... 3600, 52 см...най-перфектното нещо, което съм виждала. Нормално родих. В 20:30 дойдох в болницата със 8 см разкритие...имах контракции през деня, но не бяха страшно за това и отлагах идването в болницата. За 3-4 часа родих, с една система Окситоцин. Имам 5 шева...преживява се момичета...всичко си зсслужава.
Да добавя още малко...на 04.05 се събудих с контракции на 10 мин. Станах, изкъпах се, видях, че тапата ми взе да пада. Ама викам си..то с паднала тапа...може сума ти време. След банята полегнах пак...дремнах си и те контракциите поотшумяха. Реших, че днес няма да се ражда и взех да си върша домакинските задължения..пуснах две перални..прострях, от време на време ме пристягаше и до там. ММ се прибра, сготвихме си, хапнахме (на мен не ми се ядеше мн, та само салатка хапнах и слава богу  Laughing) Към 19:00 пак взеха да се обаждат контракциите, ама не кой знае колко регулярно, пък и не бяха изобщо нечовешки болезнени, както си ги представях. Влязох пак за душ, вече бяхме решили да отидем до Майчин дом да ме погледнат за всеки случаи. Контракциите станаха на 4 мин в това врвме. Аз и ММ пеша отидохме даже, защото болницта ни е на 300 метра от нас  Joy. Прегледа ме човека и каза: Ами мойто момиче ти си с 8 см разкритие..и като скокнах сестри, акушерки. Набързо ми оправиха документите, клизма (не ми допадна много клизмата...даже хич). Моята лекарка в това време дойде, закараха ме в предродилна...спукаха околоплодните води и ми включиха система. След спукването започна да ми става тегаво...признавам. Лошото беше, че получих пълно разкритие, но главичката беше още високо. Хубавото е, че ме оставиха да се движа със системата и да седя права. Гравитацията да си каже думата. Като дойде ред да напъвам ме преместиха в родилната зала и там беше драмата. Не напъвах като хората...на 3 напъна аз имах 1 ефективен, та 1 час се напъвах като луда. Добутах го бебчо до финалната права, резнаха ме и след две контракции той излезе. Изплака си веднага, но казаха, че няма да ми го дадат първата нощ, за да седи на кислород малко, че бая се напъвах. Аз естествено не мога да заспя, защото емоциите са мн големи. Дани има страхотни сини очи...бузки...косичка...всичко му е перфектно. Доволна съм и от орношението на акушерки и лекари за сега. Ако се сетя още нещо ще пиша пак. Успех момичета...след два часа ще ми го донесат...дано и кърмата ми тръгне веднага.  Hug

# 54
  • Мнения: 169
Момичета...и тук да се похваля...
Майчета, и моят юнак Даниел се роди тази вечер в 23:49... 3600, 52 см...най-перфектното нещо, което съм виждала. Нормално родих. В 20:30 дойдох в болницата със 8 см разкритие...имах контракции през деня, но не бяха страшно за това и отлагах идването в болницата. За 3-4 часа родих, с една система Окситоцин. Имам 5 шева...преживява се момичета...всичко си зсслужава.
Да добавя още малко...на 04.05 се събудих с контракции на 10 мин. Станах, изкъпах се, видях, че тапата ми взе да пада. Ама викам си..то с паднала тапа...може сума ти време. След банята полегнах пак...дремнах си и те контракциите поотшумяха. Реших, че днес няма да се ражда и взех да си върша домакинските задължения..пуснах две перални..прострях, от време на време ме пристягаше и до там. ММ се прибра, сготвихме си, хапнахме (на мен не ми се ядеше мн, та само салатка хапнах и слава богу  Laughing) Към 19:00 пак взеха да се обаждат контракциите, ама не кой знае колко регулярно, пък и не бяха изобщо нечовешки болезнени, както си ги представях. Влязох пак за душ, вече бяхме решили да отидем до Майчин дом да ме погледнат за всеки случаи. Контракциите станаха на 4 мин в това врвме. Аз и ММ пеша отидохме даже, защото болницта ни е на 300 метра от нас  Joy. Прегледа ме човека и каза: Ами мойто момиче ти си с 8 см разкритие..и като скокнах сестри, акушерки. Набързо ми оправиха документите, клизма (не ми допадна много клизмата...даже хич). Моята лекарка в това време дойде, закараха ме в предродилна...спукаха околоплодните води и ми включиха система. След спукването започна да ми става тегаво...признавам. Лошото беше, че получих пълно разкритие, но главичката беше още високо. Хубавото е, че ме оставиха да се движа със системата и да седя права. Гравитацията да си каже думата. Като дойде ред да напъвам ме преместиха в родилната зала и там беше драмата. Не напъвах като хората...на 3 напъна аз имах 1 ефективен, та 1 час се напъвах като луда. Добутах го бебчо до финалната права, резнаха ме и след две контракции той излезе. Изплака си веднага, но казаха, че няма да ми го дадат първата нощ, за да седи на кислород малко, че бая се напъвах. Аз естествено не мога да заспя, защото емоциите са мн големи. Дани има страхотни сини очи...бузки...косичка...всичко му е перфектно. Доволна съм и от орношението на акушерки и лекари за сега. Ако се сетя още нещо ще пиша пак. Успех момичета...след два часа ще ми го донесат...дано и кърмата ми тръгне веднага.  Hug


Честито!Живо и здраво да е момчето! bouquet

# 55
  • Мнения: 15
Честит син Тединка! Голяма смелост от твоя страна да изчакаш толкова с отиването до болницата Rolling Eyes
А къменето макар и естествен процес хич не се получава леко, дори и при силна мотивация. Разбрах го с първото си дете, тогава незнаеща и без подкрепа от близките имах голяма борба, за да не минем на АМ.
Сега с Дани съм спокойна, но е факт че има нощи по цял ден да е на гърдите и не спя много, доспивам през деня с него. Кърменето в началото е почти по един час, защото още са слабички. За режим и дума не може да става все още, но и това ще стане след месец, два. И щом има 3-4 наакни памперса, толкова напишкани на денонощие и не плаче, значи не гладува и хич не го меря.
А за съвети на педиатри за даване на подсладена вода нощем и пропускане на кърмене недоумявам,че още има лекари с такива остарели схващания. Още повече, че лактацията е най-обилна в нощните часове.
На всички момичета, искащи да кърмят пожелавам с търпение и постоянство да успеете, защото кърмата на мама е най-доброто за бебенцата ни.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 493
Честито, Теди, както и на останалите момичета! Да са ви живи и здрави бебенцата!  bouquet

# 57
  • Мнения: 150
Честито, Теди! Раждането ти ми напомни на слонското ми търпение, когато раждах първият път.
Този път явно съм по-изнервена, защото очаквам да усетя, че се случва.
Вчера имах жестока диария и повръщане, помежду тях болезнени контракции...бях почти сигурна, че ще родя вечерта, малко се паникьосах, защото до термин имам 23 дни (при първото раждане ми се случи същото с диарията). Взех багажа и отидохме на разходка, за да видим дали ще учестят контракциите, но не би. Намаляха, размина ми се гаденето и се прибрах и му ударих един 10-часов сън до тази сутрин. Явно ще трябва да почакам още.
Относно опъването около пъпа, и при мен се случва. Лягам, разбутвам бебо и ми минава, явно притиска матката и я изпъва.

# 58
  • Мнения: 13
Честито и от мен Ted_in_ka! Simple Smile Да ти е живо и здраво малкото синеоко съкровище! 🤗😊

# 59
  • Мнения: 18
Ted_in_ka много се радвам за вас, чак се просълзих Simple Smile Честито! Да е жив и здрав Дани, много късмет и щастие му желая. Чак се изненадвам до 8 см как си изкарала във вас и най-забавно че пеша сте си отишли (т.е си била в състояние). И аз като теб очаквам някаква доста силна болка да има при контракции, за да се усетя че наистина започва раждането:) Поне си си поспала през деня Simple Smile Бебчетата кога са при Вас и кога ги взимат. Пожелавам ти бързо възстановяване и скоро да сте си тримата във вас и да си се гушкате!

Общи условия

Активация на акаунт