Ноемврийки 2016 - Тема 2

  • 78 777
  • 418
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 366
Помбер, бях писала и в другата тема за количествата. Мойта консултантка ми даде формула, по която ориентировъчно да се движим. А тя е:
Килограмите * 20 = средно количество. От 8ми месец към тази цифра прибавяш 100. А след 9ти 150. Така се получава например :
8.5 кг * 20 = 170 + 100 (от 8ми месец) =270. Това обаче е средно количество. При 270 грама средно количество, минимума е 220,максимума 320 ( тоест +/- 50 грама). Тези количества се отнасят за заместени яденета, не за млякото, и разбира се ориентировъчни.

# 181
  • Мнения: 2 729
Помбер, бях писала и в другата тема за количествата. Мойта консултантка ми даде формула, по която ориентировъчно да се движим. А тя е:
Килограмите * 20 = средно количество. От 8ми месец към тази цифра прибавяш 100. А след 9ти 150. Така се получава например :
8.5 кг * 20 = 170 + 100 (от 8ми месец) =270. Това обаче е средно количество. При 270 грама средно количество, минимума е 220,максимума 320 ( тоест +/- 50 грама). Тези количества се отнасят за заместени яденета, не за млякото, и разбира се ориентировъчни.

Muchas gracias.  bouquet

# 182
  • Мнения: 442
Офф а ние продължаваме да ядем на три часа като само нощем спи бебока но аз ако дам повече от 150мл мляко и малкия мъж го е върнал.Иначе предпочита домашната кухня, яде и каши, а от купешките пюрета хапва грис халва и крем ванилия, но то и аз ги правя тия вкусотии.А на 7месеца бе 9300гр и 72см.

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Вчера бяхме на консултация и на 8 мес.и 2 дни тежи 7800 гр ,71 см и обиколка на главата 44 см.
Според таблиците за момиче е ок но за момченце изоставаме доста.
3 мес. качва по 100 гр ужас.Я кажете вашите мълчогани с какви мерки са?

# 184
  • Мнения: 2 729
Изобщо не се филмирай с тия таблици.
Ако е здраво детето и яде, няма проблем.
Сега са в много интензивен период, ЗЪБИ, скок, по-голяма двигателна активност, пък и вече не се очаква да качват повече от средно 400гр.
Днес в София времето е пак човешко, ще яхвам количката!:v:

# 185
  • Мнения: 1 269
Аз се глася септември в края на каравана в Гърция. Ще мога да помъкна каквото си поискам . В къмпинга има пералня. В магазинчето има мляко , пюрета и памперси. Има хубави алеи за количка и плажа е огромен точно пред караваната. Ще опна басеинчето под тента пред караваната и ще си играем. Аз ще се занимавам с бебка, а ММ ще си има компания.
По кръчмите имат столчета за бебета. Много са услужливи. Това е на Ситония в дъното. Пълно е с българи.

# 186
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 242
Все още нямам заместено хранене. От кухненските неща един-два пъти почти си изяде десерта. Продължаваме да се храним на 3-4 часа. Дори в някакъв момент, отново се появи нощното хранене. Disappointed Зъбките все още никакви ги няма. Тя в момента е на 7м. и 17 дена. Мерките са около 9-те килограма и 70-те сантиметра. Измерванията ги правим в домашна среда, и може да не са много точни.
Стигнах с количката и до плажа. Поседя си кротко в нея, после я свалих на пясъка. Слава богу, опознаването на пясъка се случи без участието на устата. Laughing

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 175
Тео вече е на 8м.и половина и има две зъбчета долу Grinning
Яде на 3 часа по 150мл. мляко, но има дни и със заместено хранене (зависи дали му хареса пюрето). В понеделник бяхме на консултация и тежи 7.700кг. и 70см, а миналия месец също беше 7.700, но 69см. Нищо не е качил горкичкия, но пък си хапва... педи каза, че сега вече са по-активни бебешоците и за това може да е застоя Rolling Eyes
Някой ще прави ли кръщене тази година? Ние ще го кръщаваме на 15.08 тогава ще е на 9м. и половина, можехме да поизчакаме да порасне още малко, но пък празникът ни харесва.
И да попитам нещо - как правите попарка и колко сиренце слагате,  понеже ще я почваме?

Последна редакция: нд, 16 юли 2017, 01:06 от Kofichka

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Кофичка те нашите с еднакви размери бе:smiley:
И ние ще кръщаваме на 15.08 само се чудя дали да е в Бачково.

# 189
  • Мнения: 2 729
Kofichka, браво за зъбите.
При нас, нищооо, май чак на годинка, Animal Hear No EvilAnimal FrogAnimal Frog
И мен ми е интересно за попарата, както писах, моя не ще и не ще. Правех я по рецепта на кутията.
Сега слагам сиренцето в плодово пюре, само така го яде Ice Cream

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Моля споделете как въведохте жълтъка и глутена.
Въвела съм само заешко месо мисля да започна жълтъка и после пуешко,пилешко и глутен.

# 191
  • Мнения: 2 729
Моля споделете как въведохте жълтъка и глутена.
Въвела съм само заешко месо мисля да започна жълтъка и после пуешко,пилешко и глутен.

Жълтък въведох по 1/4 в зеленчуковото пюре, три дни.
После 1/2, сега мисля направо цял  (на 8 месеца и половина е).

Глутен-първо с овесена каша, 7 дни, води се бавно.
После елда, три дни, и пшеница.
Накрая от кашите с по три вида зърнени, но почти три седмици беше целият процес.

В момента въведох сирене и ще почвам кисело мляко.

В  9 месец, риба, ако оживея от неспането покрай зъбите, които не избиват още...

# 192
  • Мнения: 1 054
Хихихих, и нашия човек качва по 100-200 грама за месец, а си яде Simple Smile
Няма да го кръщаваме това лято, ще е след годинката Simple Smile
Чакам да ми пристигне колета с останалите видове месо, а именно телешко, агнешко, конско и риба. Всичко друго е въведено. Дори си взимам от кухнята манджи и много му харесват.
Имаме си два зъба от месец и половина и май вече ни мъчат горните. Мрънка, хленчи, буди се, ад...
Мажете ли с нещо венците? Някой пробвал ли е Камилия?

# 193
  • Мнения: 1 366
Аз давам Камилия от 3 месеца вече. Не знам дали е за мое успокоение, или за нейно, ама пподължавам да давам.

# 194
  • Бургас
  • Мнения: 175
Майчета, които взимате детски, преведоха ли ви ги този месец? Аз нямам още, забавяне ли има или мен ме забравиха Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт