Ноемврийки 2016 - Тема 2

  • 78 588
  • 418
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 175
Помбер  bouquet

# 61
  • Казанлък
  • Мнения: 172
За къпането след боцкане - първия път не я къпахме, ама другите пъти си я къпахме. Според мен си е индивидуално за всяко бебече как ще му понесе и как ще му зе отрази.

# 62
  • Мнения: 1 051
Помбер, благодарско Simple Smile

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Момичета как приготвятя пюре от тиквички? Ще я давам след картофа и първо ще ги смеся после само тиквичка няма ли да е водно и един глупав въпрос тиквичката я белите предполагам?

Последна редакция: пт, 12 май 2017, 22:53 от villi-vanili

# 64
  • Мнения: 80
Момичета как приготвятя пюре от тиквички? Ще я давам след картофа и първо ще ги смеся после само тиквичка няма ли да е водно и един глупав въпрос тиквичката я белите предполагам?
Освен, ако не си я откъснала от твоята градина, освен че се белели, трябвало и да се изкисне за няколко часа. Аз наскоро разбрах и започнах да го правя с всички зеленчуци, за да им излязат колкото се може повече от нитратите. Иначе за пюрето-правила съм и само от тиквички (борихме запек и се оказа много ефективно Grinning ) - правя ги на пара, изчаквам малко да се пооцедят и пасирам. Редичко става, но все пак консистенцията е доста по-гъста от боза или нектар и нямах проблем да го дам с лъжичка Simple Smile

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Благодаря Ани909 .Днес сме на купено картоф и тиквички на хип да видя какво горе долу представлява утре аз ще го забъркам и полека лека ще намалям картофа.

# 66
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 240
Аз до момента карам на купени пюренца. След като претърпях фиаско с първият и единствен приготвен от мен зеленчук (картоф), реших да пробвам с пюренцата от магазина. Не че картофа не го приготвих, ама детето не го хареса. Нямам под ръка роднини, от които да взема зарзават, а тези от магазина не ми вдъхват особено доверие, затова взех малко пюренца на хип и от ДМ. Все пак - нали са сертифицирани, трябва да са добри и полезни.  newsm78 Една приятелка ми даде няколко домашни плодови. Вчера детето яде ябълка - ами доста ѝ хареса. До момента съм я пробвала с чист картоф, пащърнак, морков, тиква и тиква и картоф. От всичко изброено най ѝ хареса тиквата. Установявам, че когато татко ѝ е край нея, тя хапва повече. Явно ѝ действа положително на апетита. Което лично за мен не е изненада.  Joy Joy Joy Joy

# 67
  • Мнения: 2 719
.

Последна редакция: пт, 26 май 2017, 08:23 от помбер

# 68
  • Казанлък
  • Мнения: 172
+1 и от мен за готовите пюрета. Сама се хванах, че се оправдавам, че й давам готови, ама мнението ми е наистина,че на продуктите в зеленчуковия не може да се има доверие, освен, ако не е от на баба градината. И също така мисля, че като се увеличи количеството ще ги правя аз. Още не съм си купила уред за готвене на пара. Харесах си в емаг един, ама никоя мама не сподели опит, та се чудя още. Аз и за мен мисля да си готвя някакви диетични здравословни нещица на него.
И на края - мами помагайте моля! Освен, че голяма борба с това захранване за 2-3-4 лъжички по 30-40 мин не мога да й ги дам има и друго. Другия месец сме на сватба за 2 вечери няма да ни има. Имам запаси кърма за случая, но понеже малката не й върви захранването и не иска залъгалка, вода също не иска да пие от шишето, та реших да се изцедя да я пробвам от шишето да яде.....и познайте...не искааа. Не знам какво ще мисля сега...? Само тази цица, като някаква обезумяла. Явно съм я изтървала, защото онзи ден я оставих на моята дружка с която сме всеки ден и я познава и отидох на зъболекар за час и половина и не е спряла да се дере, прибрах се само я взех и спря. Има ли някой подобен проблем и какво правите? Даже от баща й не се успикоява. Само мен търси. С баткото нямах въобще такива дертове, беше съвсем малко бебенце като го тръшнах на майка ми и отидох на очни. Сори за дъъъългия пост! Хубав ден на всички Hug

Да се редактирам: Привет на новата мама!  bouquet

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Мамите които приготвят пюретата какво използват масло олио зехтин гхи при нас маслото е изключено със съмнение сме за АБКМ ядем аптамил ХА и сме добре мен ме съмнява дали изобщо е така но не ми се рискува

# 70
  • Мнения: 1 269
Чист зехтин за пюретата. Може и рапично олио

# 71
  • Рим
  • Мнения: 182
И аз зехтинче Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 719
.

Последна редакция: пт, 26 май 2017, 08:23 от помбер

# 73
  • Мнения: 80
Аз още не слагам никаква мазнина, но мисля да започна и аз със зехтин или кокосово масло съвсем по мъничко Simple Smile

# 74
  • Рим
  • Мнения: 182
Мерси, момичета, аз ще почакам с гхи, че нали е краве масло, да въведа млечните първо и да ми е спокойно. Зехтинът, някакъв специален ли е, някоя марка да препоръчате? chef

Аз няма да препоръчвам марки, че съм в Италия, но мисля, че важното е да е "екстра върджин". Simple Smile

Иначе, аз слагам няколко капки просто преди да предложа приготвеното пюре. Blush

Общи условия

Активация на акаунт