The Handmaid's Tale

  • 61 993
  • 748
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 48 103
Аз пък няма да мога скоро да гледам, а и не ми се гледа на час по лъжичка
Дайте спойлер, поне да чета Simple Smile

# 286
  • Мнения: X
Спойлера вече го дадоха -
Скрит текст:
ожениха Ник.

Съжалявам, че го прочетох тук предварително.

Някои от булките имаха вид на деца.

В този филм основното действие протича в главите на героите, а не наяве. Тази серия беше за пътя на пречупената душа и как тя никога не е изцяло мъртва, дори когато изглежда така. Просто бутонът, който те връща онлайн, е различен за всеки. Джун е ясна, тя е основната. Но съживяването на Емили също беше много силно. Да избереш любовта, когато имаш основания единствено да мразиш, не е нито лесно, нито възможно, ако не извървиш съответния път дотам. И все пак това е единственото спасение. Омразата дава сила само временно и само привидно. После оставаш изпепелен.

Мисля, че Джун искаше да убие бебето и да умре с него.

Ник е като животно в клетка. Още не мога да реша дали има шанс да му кипне достатъчно, за да се опита да счупи катинара.

Много добре бяха направили сцената със семейната закуска. Фред, който слуша жена си доста избирателно иззад лаптопа. И Серена, усвоила перфектно оръжията за манипулиране на мъжа, до които е принудена да прибягва всяка жена в подчинена роля.

# 287
  • София
  • Мнения: 11 784
Ох и аз съжалих че бях изгледала всички трейлъри, този път мисля да пропусна Израелския, понеже техния направо всичко показва. Много ми бяха мудни двата последни епизода в сравнение с първите 3. Гледах обаче Хулу трейлъра за 6я, радвам се че отново ще показват истории от живота преди Гилеад. Няма да ви казвам спойлери

# 288
  • Мнения: 6 982
Много силно въздейства върху психиката сериалчето. Просто те хваща за гушата. Горкият Ник. Тези булки са си чисти дечица.

# 289
  • София
  • Мнения: 11 784
Плюх си по казаното, Израелския трейлър пак кърти 😂

Не знам дали се отваря :
https://www.facebook.com/groups/MaydayOnHulu/permalink/1360361320732732/

# 290
  • Мнения: 4 783
Няма да го гледам, пък....Stuck Out Tongue Winking Eye
Как се озова Джун просната на двора?

# 291
  • София
  • Мнения: 11 784
Леля Лидия каза че в стаята е задушно, та най вероятно са и отворили прозореца и й е прилошало и е паднала. Това се въртеше като теория из фейсбук

# 292
  • Мнения: 1 807
Аз бих го гледала, но не ми се отваря! Sad       

На мен тази серия ми хареса, защото пак върнаха колониите и другата сюжетна линия - някак свикнах да ги има и тях! Simple Smile

Поведението на Ник(когато говори със Серина) ме изненада и не се връзва с досегашната му сдържаност! Не съм чела книгата и сега ще ми е интересно да видя как ще се държи това детенце, за което го ожениха!






   

# 293
  • София
  • Мнения: 11 784
Изтриха го от тази група. Ето го тук : https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156360505342760&am … d=184483741596409

слагам спойлер за трейлъра

Скрит текст:
Интересно ще е да видим защо Серина не може да има деца, до сега всички мислехме че проблема е във Фред и даже си мислех що аджеба не спа тя с Ник. Другото което е впечатляващо в Израелския трейлър е Офглен 2 тича с граната накрая, това обяснява бягащите прислужници в трейлъра на сезон 2 и онзи командир който казва че ще намери всички замесени в "това" и убийството в гората също. Журналисти бяха гледали до 6ти епизод и бяха казали че нещо "major" ще се случи в шестия епизод

Последна редакция: пт, 18 май 2018, 09:07 от Мацето

# 294
  • Мнения: 25 351
Аз бих го гледала, но не ми се отваря! Sad       

На мен тази серия ми хареса, защото пак върнаха колониите и другата сюжетна линия - някак свикнах да ги има и тях! Simple Smile

Поведението на Ник(когато говори със Серина) ме изненада и не се връзва с досегашната му сдържаност! Не съм чела книгата и сега ще ми е интересно да видя как ще се държи това детенце, за което го ожениха!
 

Действието в книгата се припокрива с 1-ви сезон на сериала. Този сезон вече е дело само на сценаристи, доколкото знам Маргарет Атууд също участва. Не се знае в каква посока ще тръгне образа на Ник. И не само неговия .. аз днес ще гледам 5-ти епизод.
Може би ги женят за малки момичета, за да е по-голям шанса да заченат.

# 295
  • Мнения: 48 103
В книгата май казваше, че са на 14
Ми сигурно ги женят младички, като в Библията и като в миналото. Нали е завръщане "към корените и старите ценности"

# 296
  • Мнения: 25 351
В книгата май казваше, че са на 14
Ми сигурно ги женят младички, като в Библията и като в миналото. Нали е завръщане "към корените и старите ценности"
Да, това не ми беше минало през ума, но има логика.
Без да съм гледала 5-ти епизод, мисля, че няма нужда от 10 сезона и дано наистина не го мислят. 3 сезона са напълно достатъчни според мен, за да може Съпротивата да постигне нещо или пък Галаад (както бил точният превод в Библията, поне така четох) да падне от вътре. Или да има скок във времето и да покажат как четат дневника на Джун. Но както знаем хората за пари са готови да разтягат локуми в 100 сезона. Дано тук не стана така наистина.
Онзи ден ми попадна един клип от 1-ви сезон, в който Ник шофираше, а Фред и някакъв друг обсъждаха концепцията на новия ред .. ужасно извратени хора.

Последна редакция: пт, 18 май 2018, 10:53 от Ани (AHИ)

# 297
  • Мнения: 1 042
А най-нелепото е, че Серина сама е дала идеите. Серина все повече ми се струва като слабо звено, в смисъл готова да се пропука. Ще ми е много интересно да видим в следващия епизод кое я е изкривило до такава степен.

Скрит текст:
Ох, хора, аз така ревах на този епизод. Ма като малко дете, като видях Ник как се стече да я вдига от земята и с дъжда, изобщо беше изпълнено с напрежение и аз ревнах. Хем разбирам Джун как иска това дете да умре, за да не живее в тая гадория, хем ми е гадно, че и себе си е готова да жертва. И пак удря на камък. Просто много неща се събраха. За мен този епизод до момента беше най-силен, доколкото беше наситен с много емоции. Интересно ми е Ник как ще реагира сега, след като е женен. Как ще си изпълнява функциите на съпруг според гилеадското общество, което очевидно ще му е проблем, а ако не го направи - вкарва се в клопка, все пак е доверен човек. От друга страна си мисля, той нали трябва да докладва на "шефа" (не му помня името) за действията на Уотърфорд, може би трябва да очакваме скоро някакво отмъщение под формата на разследване срещу него. Аз също почвам да си мисля, че Джун няма да избере никого накрая, а собствената си свобода. Поставят я във все по-голям мат с всеки епизод.  

Последна редакция: пт, 18 май 2018, 11:42 от Misery.

# 298
  • Мнения: 25 351
Да, Серина е дала идеите на повечето гадости, тя е един идеолозите на цялата работа. Чак ми стана жал за нея в една сцена, в която Фред влезе на някакво събрание, за да блесне с нейните идеи, а тя остана отвън, само защото е жена. Ама то човек каквото сам си направи, никой не може да му го направи.

# 299
  • Мнения: 1 807
Точно това писах и аз за Серина - нейното положение на моменти е дори по-гадно - сама си го е направила и ще съжалява горчиво, за мен по нататък мъжа й ще се обърне срещу нея.

Женят ги млади, не защото това е най-добрата детеродна възраст на 14, а за да не бъдат "изкушение" за мъжете или самите те да не се "изкушават" да търсят любов, секс и т.н. А и в момента, в който се разделят с детството - вече друга работа нямат - да си изпълняват задълженията - да бъдат съпруги и да раждат, нито ще  учат, нито кой знае каква кариера ще правят.

Общи условия

Активация на акаунт