Епилепсия - ТЕМА 24

  • 99 061
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 307
Не  давайте лекарства. Изчакайте. Ще си направите детето зоерлем епилептик. Изчакайте и наблюдавайте.

# 346
  • Мнения: 203
Ми точно и на мен ми беше това притеснението да ви кажа, затова и се чудя толкова, защото понякога рисковете превишават ползите. Педиатърът каза точно това, което и вие, ама нали майките мислим, мислим, все се чудим правилно ли постъпваме. Благодаря ви за съвета, че се бях ошашкала достаSimple Smile

# 347
  • Мнения: 2 194
Изчакайте с лекарствата,  дори без епилепсия има такива потрепвания по време на сън.Наблюдавайте детето,  ограничете шоколада и другите възбуждащи храни и напитки.Да приема храни и напитки без аспартам, на моя син и това му действаше.Понякога лекарите с  приема на лекарства без доказана епилепсия просто си осигуряват още един редовен пациент...за съжаление.Това е моето мнение.

# 348
  • Мнения: 220
Здравейте мами,аз съм баба на детенце което на 7м. възраст прекара пневмококов менинго енцифалит и претърпя операция за отстраняване на гнойна капсула на мозъка и направи 24часов джаксънов гърч .Започна лечение и след 6м.решиха че спират лекарствата след две седмици пак гърч и започна лечение дълго, сложно и с постоянно сменяне на лекарствата през годините(не ви казах че междувременно таткото се уплаши и абдикира без да се обади вече 10г)ЕЕГ бяха ту добри ту ужасни и все смяна на медикаментите и дозите,та накрая бяхме на Депакин кроно и Епетрижина доста години.Сега детето става мъж на 13г е и от 9г без пристъпи днес бяхме на Невролог и с много подобрено ЕЕГ реши да спре лекарствата дъщерями е хем на седмото небе от щастие хем в ада от притеснение ами, ако пак започнат, а той е голям и не разрешава никой да спи до него и да го дебне.Моля ви ако някой има опит да каже как да успокоя детето си тя ще се побърка от притеснение.

Ако знаете колко се радвам да чуя такава новина, че се спират лекарства. Пожелавам ви да ги изхвърлите всички в коша и никога повече да не ви трябват.
Ние си купихме камера за детската стая, която понякога ползвам и през нощта. Чува се дори как диша на нея. Беше скъпа, но след шока който изживяхме не можех да го оставям без надзор. Та може и вие да сложите такава и без да му казвате вечер да я пускате, а екранчето стои при майката (или друг у дома) и може да наблюдава, слуша и пак да си върши работата. Макар,че не е много малък и сигурно ще вдява от техники вече вашият човек, но друга идея не ми идва на ум.

# 349
  • Мнения: 203
Точно това и аз обмислях. Обаче камера хубаво, ама трябва пак да не спя, а да я гледам. По звук не бих могла да се ориентирам, понеже и двата пъти не е издавал никакъв - спеше спокойно, разтресе се за секунди, не повече от няколко, обърна се и продължи да спи. Т.е. единствено по разтрисането на леглото усетихме, даже докато стана и светна той спеше спокойно. На практика не можах и да видя случващото се, само усетих с ръката, че се случва. Аз наистина се моля с цялото си сърце това да не се случи никога повече. Пофесор Р.Райчев, който ни изписа лекарството ни каза да си го оставя да си спи в стаята и изобщо да не го стресирам и мисля повече. Според него, в голяма степен е от гледане на телевизия, таблети и телефони и ще премине. Ама пък аз нали не ща да давам лекарството Simple Smile.
Сега ще видя всички видове камери дето са на пазара, дали някоя ще може да ме замени за малко, та да легна да спя спокойно..
Мами много ви благодаря отново. за човек, който никога не се е сблъствал с подобна проблематика, съветите ви са безценни.

# 350
  • Мнения: 242
http://www.puls.bg/health/sleep/news_10323.html
Всички потрепване понякога насън, понякога се усещаме друг път не, аз самата понякога се будя от собстеното си потрепване. На младини имах гадже, което при всяко заспиване "подскачаше". Не казвам да неглижирате състоянието на детето си, но не го психирайте излишно. Добре Ви е посъветвал педиатъра. Освен това ,ако са крампи можете да давате и по малко магнезий. При мен когато зачестиха много помогна. Няма невролог в България , който да е потвърдил диагнозата на колегата това тук повечето майки от опит могат да потвърдят.

# 351
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Не са крампи крампите са само в караката, а тук става въпрос за цялото тяло. Сънните миоклонии се проявяват най-често в първите стадии на съня т.е. в началото на заспиването, а не при дълбок сън. Освен това са несиметрични и разхвърляни, първо крака например, после ръка и т.н., не цялото тяло. Окципитални остиа в ЕЕГ за мен не са нормални на възраст 8 г. Не искам да Ви плаша, но и аз смятам като Литвиненко, Роландова (Панаятополос), което за момента не означава, че трябва да давате лекарства, при редки и леки пристъпи медикаментозно лечение НЕ СЕ ПРИЛАГА. Наблядавайте детето, ако епизодите зачестят или започне да има и някакви прояви и през деня тогава вече може да помислите за въвеждане на медикаменти. Задължително направете едно контролно ЕЕГ, след 6 месеца например като междувременно се опитайте да коригирате дневния режим както са ви писали майчетата по-горе. Само ще добавя старайте се да избягвате и продукти съдържащи мононатриев глутамат, чипсове, зрънчовци, полуфабрикати и разни такива.
Дръжте ни в течение.

Успех! Hands Plus1

Последна редакция: ср, 08 ное 2017, 17:51 от romanol

# 352
  • Мнения: 203
Здравейте,
за съжаление съм допускала и тази възможност. Ето какво ни пише на ЕЕГ-то. На мен наистина не ми говори нищо. Единствено доценката дето ни каза, че е ок:
Описание: регистрира се основна активност от средноамплитудни нерегулярни 8Хц, в предните райони примесени с бета активност и с единични тета вълни 5-7Хц. На този фон окципитално се наблюдават и единични остри вълни.
ОО и ФС - симетрична реакция на потискане на алфа ритъма
ХВ - леко забавяне на трасето, повишаване на амплитудата и зачестяване на острите вълни окципитално.
Заключение:ЕЕГ запис в будно състояние, без асиметрия, огнищност и/или пароксизмална активност. В тази възраст наличието на остри вълни окципитално е нерядка находка.
Ще следвам всички съвети, които ми дадохте, наистина сте много мили и помагате на хора като мен, които за първи път се сблъскват с подобно нещо да се ориентират......
Главата ми е пълна с въпроси, още не мога да обмисля цялата ситуация. Доколко е опасна тази епилепсия, ако не се третира с лекарства? И изобщо различава ли се по нещо от другите видове?
Вече ме е страх да го оставя сам за секунда. Сега трябва да ходим на почивка на минерален басейн и мисля да я откажа - не знам как ще му се отрази , да не предизвика пак това треперене. Отделно - той ходи на кино, на футбол, на рождени дни, играе на пейстейшън, таблет... - сега да го пускам ли да ходи, да играе ли, вече забелязвам, че детето покрай мен и то започна да психясва.....
Предполагам малко ви оспамих темата с дългите си постове и въпроси и искрено се надявам повече да не ви досаждам и всички дечица да се чувстват добре:)

# 353
  • София
  • Мнения: 307
Лекарствата не са за лекуване, а за подтискане на пристъпите.

# 354
  • Мнения: 2 194
Мисля, че горещи басейни са забранени.Не го спирай от рожденни дни, просто му обясни да не пие кока кола и ограничете малко седенето на таблет и плейстейшън.Няма как да контролираме всичко, наблюдавайте го и дано няма прояви.

# 355
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
bobi_ko Не спирай детето. Моята дъщеря е с ежедневни пристъпи и въпреки това ходи на детска градина, народни танци, футбол и балет. Единствено с басейна може малко по-внимателно но и там под надзор няма проблем. Кинто няма проблем стига да не е 3Д, компютри, телефони, плейстейшъни и таблети може да ги поограничиш, но не ги спирай съвсем, а за рожденните дни никакъв проблем не виждам. Hands Plus1

Роландовата епилепсия е доброкачествена и се израства до пубертета, най-късно до 20-годишна възраст.
Понятието опасна епилепсия е безкрайно абстрактно, въпроса е да няма пристъпи или да са редки и леки. Както ти е писала Zenda медикаментите не лекуват, а само подтискат проявата на пристъпи, в най-лошият случай пристъпите ще зачестят и тогава ще преминете на терапия.

Последна редакция: чт, 09 ное 2017, 12:44 от romanol

# 356
  • Мнения: 93
Здравейте,
за съжаление съм допускала и тази възможност. Ето какво ни пише на ЕЕГ-то. На мен наистина не ми говори нищо. Единствено доценката дето ни каза, че е ок:
Описание: регистрира се основна активност от средноамплитудни нерегулярни 8Хц, в предните райони примесени с бета активност и с единични тета вълни 5-7Хц. На този фон окципитално се наблюдават и единични остри вълни.
ОО и ФС - симетрична реакция на потискане на алфа ритъма
ХВ - леко забавяне на трасето, повишаване на амплитудата и зачестяване на острите вълни окципитално.
Заключение:ЕЕГ запис в будно състояние, без асиметрия, огнищност и/или пароксизмална активност. В тази възраст наличието на остри вълни окципитално е нерядка находка.
Ще следвам всички съвети, които ми дадохте, наистина сте много мили и помагате на хора като мен, които за първи път се сблъскват с подобно нещо да се ориентират......
Главата ми е пълна с въпроси, още не мога да обмисля цялата ситуация. Доколко е опасна тази епилепсия, ако не се третира с лекарства? И изобщо различава ли се по нещо от другите видове?
Вече ме е страх да го оставя сам за секунда. Сега трябва да ходим на почивка на минерален басейн и мисля да я откажа - не знам как ще му се отрази , да не предизвика пак това треперене. Отделно - той ходи на кино, на футбол, на рождени дни, играе на пейстейшън, таблет... - сега да го пускам ли да ходи, да играе ли, вече забелязвам, че детето покрай мен и то започна да психясва.....
Предполагам малко ви оспамих темата с дългите си постове и въпроси и искрено се надявам повече да не ви досаждам и всички дечица да се чувстват добре:)
zdraveite moeto detence e na 4 godini i ot mart tazi godina e s diagnoza epilepsiq  pri nas sashto parvite nqkolko eeg bqha dobri  pristapite mi bqha v tova che padashe kakto stoi bez da gubi saznanie bez nishto  nie sashto ne mi davahme lekarstva no sled okolo mesec poluchi garch kak neumrqh neznam i taka ot mart sme na apidan i blagodarq na gospod nqmame nikakvi pristapi nishto nqma no edin priqtelski savet nelishavaite deteto ot obsolutno nishto inache riskivate deteto da se zatvori v sebe si az se uspokoqvam s tova che vsichki mi kazvat che shte q izraste  uspeh na vas i dano ne e tova za koeto pishete

# 357
  • Мнения: 203
Мами много ви благодаря, ма много Simple Smile
Това беше основното, което ме интересуваше - дали няма да навредя на детето с това, че за момента ще се въздържа от лекарства.  Аз си мислех, че лекарствата ще излекуват епилепсията и това, че не почвам да ги давам веднага, ще утежнят положението. От друга страна четох много и за минусите от тях и затова изпаднах в дилема, още повече, че както ви писах, не всички потвърждават диагнозата и аз се надявам наистина тревогите ми да са били напразни.  Сега разбрах, че механизма е малко по -различен.
Също така ми помогнахте и с организацията за дневния режим. И да има посочената диагноза, и да няма всичко, което ми посочихте ще е полезно да го приложа.
А това, че може да си продължи детските забавления, както  и досега, много ме успокои, защото на практика детето не усеща да му се случва нещо различно или да има проблем, и ако започна да го спирам от нещата, които е правил досега, ще му насадя чувството, че е болен. А наистина се надявам да съм просто една тревожна и преекспонираща проблема майка.
Това за 3Д киното също е много полезно, ще ходи на нормално кино. Дигиталните устройства намалихме драстично, абе изобщо ще си преподредим режима малко по-здравословно, ще е полезно за цялото семейство.
Надявам се всичко да премине и след 6 месеца, като направим ново ЕЕГ да ви се похваля, как всичко е ок.
Отново ви благодаря за загрижеността и съветите )

# 358
  • Мнения: 93
a az iskam da popitam ima li deca na koito veche sa sprqni lekarstvata,kak proticha 2 godishnoto lechenie  i takiva deca kadeto sa izrasnali epilepsiq

# 359
  • Мнения: 242
Мамчета, ходила ли е някоя от вас в болницата в Хайделберг. Мисля да отида за една консултация, но събитам мнения.

Общи условия

Активация на акаунт