Любители на котки - Тема 114

  • 47 653
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Да, рядко го хващам извън обичайните пози. Joy Затова гледам да действам бързо.

Булсаткот Joy

# 706
  • Мнения: 18 979
И Пури има такава драскалка, обаче така и не прояви никакъв интерес към нея. Продаваше с пакетче сушена котешка трева или нещо подобно, която уж ги привлича още повече към драскалката, като я насипеш между дребните дупчици на драскалката. Стои си така, ползва една като дърво с обвито въже. Сега се замислих дали да не я закрепя по някакъв начин онази драскалка вертикално, ако това е проблемът.

# 707
  • Мнения: 14 301
У дома любимата драскалка е кутия от обувки. Ползва се както за спане вътре, така и за дране. Последната си я беше извадила собственоръчно от шкафа, където ги събирам и я беше опердасала  hahaha
Добре, че обичаме да си купуваме обувки, че иначе нямаше да можем да и смогнем  Joy

# 708
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Не помня, май Бижу беше писала, че техни познати имат един Василчо, който гризе кашони. Всяка седмица баща му носеше нов. Сега се сещам, че във Фейса също имаше Василчо, в страшни пози, направо да му се ненагледаш. Дали не е същият?  newsm78

Ето малко снимки да се посмеете:

Жена ти отново те е напуснала? Опита ли да я нахраниш?
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 709
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Котето с биберона. Joy Joy

# 710
  • Мнения: 1 928
Момичета, искам съвет от вас за ефикасен обезпаразитяващ  шампоан за котка. Купих био шампоан, с етерични масла, но след баня има все още живи бълхи. Cry Съшествува ли шампоан, който да ги изтрепе тези гадинки за да е чистичка и след това да и сложа  противопаразитна каишка?

Моля ви за съвет  Praynig

# 711
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Ако котето е домашно след пълното изчистване на бълхите не е нужна каишка, това е химия все пак. Ако живее навън има опасност да се закачи някъде и да се удуши. Препаратите не убиват моментално бълхите, става постепенно.

# 712
  • Мнения: 1 828
Момичета от къде купувате картонени драскалки?

Преди поръчвах от китайски сайт, но много се чака а и цените скочиха, последната година купувах от Джъмбо, че  е хем евтина хем издържа доста, но преди седмица търсих в Джъмбото на България и нямаше. Скоро няма да минавам през друго Джъмбо и май ще се наложи да поръчам от интернет, но не намирам картотени  Rolling Eyes

# 713
  • Мнения: 18 979
Момичета от къде купувате картонени драскалки?

Преди поръчвах от китайски сайт, но много се чака а и цените скочиха, последната година купувах от Джъмбо, че  е хем евтина хем издържа доста, но преди седмица търсих в Джъмбото на България и нямаше. Скоро няма да минавам през друго Джъмбо и май ще се наложи да поръчам от интернет, но не намирам картотени  Rolling Eyes

Аз купих такава:

https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/hagen-24194/hagen-catit-style … lka-52416-z-41383

Има и други видове:

https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/hagen-24194/hagen-catit-style … -sm-52417-z-22143

https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/hagen-24194/hagen-catit-style … -sm-52418-z-22144

https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/hagen-24194/hagen-catit-style … -sm-52419-z-22145

Честно казано, нямам представа как вървят цените иначе, просто това беше най-близкият зоомагазин до нас. За съжаление, не я харесва.

За бълхите според мен е най-добре с пипетите от рода на Фронтлайн. Каишката е гадна работа, отвратителна им става козината на врата, а и могат да я закачат някъде и да се самоодушат.

# 714
  • Мнения: 1 427
Момичета, помагайте със съвет ако имате опит:
Котката ми роди в на 25.06., неделя. Роди три малки, само едното оцеля. Грижи се за него, но днес се държи необичайно. През нощта малкото явно се опитваше да суче, но все без успех и издаваше странни звуци. На сутринта майката мяучеше непрекъснато и ми се галеше в краката, ако мръдна нанякъде. Не стоеше в кашона при бебето, а обикаляше все едно иска да ми каже нещо. По-късно е взела бебето от кашона и го е скрила под завивките. Предполага се, че го е хранила, като е заспало се е измъкнала из под завивките и сега блажено се е излегнала на пода. Как да си обясня това нейно държание? На мъника незнайно защо му става по-трудно да суче, при все че е само той и всички гърди са на разположение...

# 715
  • Мнения: 18 979
Момичета, помагайте със съвет ако имате опит:
Котката ми роди в на 25.06., неделя. Роди три малки, само едното оцеля. Грижи се за него, но днес се държи необичайно. През нощта малкото явно се опитваше да суче, но все без успех и издаваше странни звуци. На сутринта майката мяучеше непрекъснато и ми се галеше в краката, ако мръдна нанякъде. Не стоеше в кашона при бебето, а обикаляше все едно иска да ми каже нещо. По-късно е взела бебето от кашона и го е скрила под завивките. Предполага се, че го е хранила, като е заспало се е измъкнала из под завивките и сега блажено се е излегнала на пода. Как да си обясня това нейно държание? На мъника незнайно защо му става по-трудно да суче, при все че е само той и всички гърди са на разположение...

Първо раждане ли е за котката? Ако имаш възможност, заведи ги на ветеринар. Може котето да има някакви проблеми, които му пречат да суче, може тя нещо да не му дава. Претегли го, ако слабее или не качва на тегло, значи не се храни добре и сигурно ще се наложи адаптирано мляко да му даваш, въпреки че има майка.

# 716
  • София
  • Мнения: 2 092
Ако котето е домашно след пълното изчистване на бълхите не е нужна каишка, това е химия все пак. Ако живее навън има опасност да се закачи някъде и да се удуши. Препаратите не убиват моментално бълхите, става постепенно.

Много правилно! За пореден път ще кажа за едни мои близки, чието коте се беше самообесило в гардероба им с каишката, която му бяха сложили.

# 717
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
silva, заведете котенцето на ветеринар, мисля същото като кукумицинка.

# 718
  • Мнения: 1 427
Момичета, помагайте със съвет ако имате опит:
Котката ми роди в на 25.06., неделя. Роди три малки, само едното оцеля. Грижи се за него, но днес се държи необичайно. През нощта малкото явно се опитваше да суче, но все без успех и издаваше странни звуци. На сутринта майката мяучеше непрекъснато и ми се галеше в краката, ако мръдна нанякъде. Не стоеше в кашона при бебето, а обикаляше все едно иска да ми каже нещо. По-късно е взела бебето от кашона и го е скрила под завивките. Предполага се, че го е хранила, като е заспало се е измъкнала из под завивките и сега блажено се е излегнала на пода. Как да си обясня това нейно държание? На мъника незнайно защо му става по-трудно да суче, при все че е само той и всички гърди са на разположение...

Първо раждане ли е за котката?
Първо раждане е, да. Вчера го теглих, 130 гр. е. Ще му следя теглото.

# 719
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Заведете най-добре котето на ветеринар, нищо чудно и майката да го е отхвърлила.
И най-вече кастрирайте котката.

Общи условия

Активация на акаунт