Дисниленд Париж - тема 3

  • 85 900
  • 724
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 704
ехх, положителни мнения =  захаросани мнения )))
Не знам защо тръгнахте по линията на заяждането, моят пост не е бил в тази посока със сигурност. Simple Smile
А и друг път е имало отрицателни мнения за Дисни, какво толкова...

# 346
  • Мнения: X
Всеки има право на мнение. И всеки обръща внимание на различни неща. Нито китайски джунджурии сме купували, нито сме се хранили в скъпите ресторанти. Тичахме, викахме, танцувахме и се смеехме. А най-много ме впечетли, че всичко беше много пипнато, в най-малки подробности. Да, изкуствено е, лустросано е, като анимация е, ами това е Дисни! Най-нормално ми се струва.

# 347
  • Мнения: X
ехх, положителни мнения =  захаросани мнения )))
Не знам защо тръгнахте по линията на заяждането, моят пост не е бил в тази посока със сигурност. Simple Smile
А и друг път е имало отрицателни мнения за Дисни, какво толкова...

Аз мисля, че вие тръгнахте със заяждането. 😁 Щом другите паркове са лунапаркове, то и Дисни също е. Даже в по-голяма степен. Защото всъщност като ниво на атракциите изобщо не впечатлява. Единствено Стар Уорс и Рататуй са с нещо оригинално. Нивото на парка е точно 8-9 годишни. И тъй като всеки има право на мнение искрено ме удивлява желанието да ми обясните затапващо как аз имам това мнение защото не съм се чувствала щастлива. Що за глупост? Въпрос на ниво на същественост и ценностна система. Ааааа и очевидно трябва да се припозная в определението за цъкащите с език. Нито съм била нещастна, нито съм цъкала с език. Дисни в 2/3 от територията си е магазини за всякакви сувенири и боклуци + ресторанти. В другите паркове не е така.
Въпросът е да има чуваемост и на различните от вашите мнения без да е нужно след мен да се изредят 10 човека да ме опровергават. Не съжалявам, защото детето се накефи. Но аз като възрастен мога да оценя кога цената отговаря на услугата, която получаваш. Е Дисни е яко надценено преживяване. Нещо, което можеш да преживееш на друго място на различна цена в пъти по-спокойни условия. Даже преживяването може да се окаже и в пъти по-яко.

Жаве, изобщо не ти вярвам, че ако сте били с дете не сте купили поне 3 боклука. Просто не ти вярвам.

# 348
  • Мнения: 109
Дали се наема някой да отдиференцира най-оригиналните,екстремни и заслужаващи си атракции...ще сме само един ден в парка и не искам да си губим времето по въртележки.Ще съм ви много благодарна Simple Smile

# 349
  • Мнения: X
Жаве, изобщо не ти вярвам, че ако сте били с дете не сте купили поне 3 боклука. Просто не ти вярвам.
Ц, нито един. То кога ти време от търчане! Grinning Нещата, които се продаваха ни бяха скъпи и дори да беше поискала, щяхме категорично да я отрежем, така или иначе.

Не знам, Bliss. Аз съм ужасно мрънкало по принцип и постоянно се дразня от всякакви работи и неразбории. Обичам всичко да е по конец, прекаляването и изхърлянето в който и да е аспект ми прави впечетление. Абе надута съм малко сякаш...Bowtie  Но в Дисниленд нищо не ме дразнеше. Мисля, че нещата бяха добре обработени и много пипнати. Даже се учудих - не вярвах, че ще бъде така.
Но както казах и в моя постинг за пътуването ни - един път атракция е супер, два пъти също става, на трети и четвърти път вече леко доскучава. Може би факта, че бяхме за един ден си каза думата и не успя да ни омръзне.

Дали се наема някой да отдиференцира най-оригиналните,екстремни и заслужаващи си атракции...ще сме само един ден в парка и не искам да си губим времето по въртележки.Ще съм ви много благодарна Simple Smile
Виж моят пост №  165 там съм описала всичко, което на мен /нас/ ни хареса. http://bg-mam.ma/p/977176/35536518

# 350
  • Мнения: X
Така като те чета, изобщо не сте чакали за нищо. При нас беше рядък късмет да чакаш "само" 15 минути. И това беше пред седмицата. Последния ден, петък стана ад. Хубавото беше, че вече просто се разхождахме. Абсурд беше за ден, дори за два да се качим на всичко, както вие сте направили.
Паркът е добре направен, но това изобщо не е уникално и изключително. И другите са така. Карибски пирати с миризливите пещери на нас ни се стори яка скука. Бързо ги претупахме. Детето само се полюшка на мостчетата при Индиана Джоунс.

# 351
  • Мнения: X
Така като те чета, изобщо не сте чакали за нищо. При нас беше рядък късмет да чакаш "само" 15 минути. И това беше пред седмицата. Последния ден, петък стана ад. Хубавото беше, че вече просто се разхождахме. Абсурд беше за ден, дори за два да се качим на всичко, както вие сте направили.
Паркът е добре направен, но това изобщо не е уникално и изключително. И другите са така. Карибски пирати с миризливите пещери на нас ни се стори яка скука. Бързо ги претупахме. Детето само се полюшка на мостчетата при Индиана Джоунс.
Да, голям късмет с чакането извадихме - съзнавам го. Ако беше търпана и трябваше да висим на опашки сигурно щях доста да се поизнервя. /ох, не сложиха свестни емотиконки в този форум и това си е!/

# 352
  • Мнения: 529
 Взехме си фаст паст за Star Tours: The Adventures Continue - симулатор на космически кораб, което според мен беше най-яката атракция в целия парк! Просто велико! без да чакаме много отидохме в Buzz Lightyear Laser Blast, където стреляхме с едни лазери по едни мишени.

През Star Tours минахме 6- 7 пъти. Почти всеки път има нещо различно. Вариантите са 90. Повечето случаи започва с едно роботче, което се закрепва за кораба,  после ни изпращат на мисия като  тук случихме на около 5 варианта. Два пъти при тръгването на кораба ни спря Дарт Вейдър ( най-яко е с него) и после пак следваха  2 различни варианта.
 Buzz на нас ни хареса, защото се състезавахме кой ще има най много точки. ...Най много пищях на Холивуд тауър. Невероятна атракция. Не е за малки  деца и хора,  на които не им е приятно в бързи асансьори.

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 08:39 от Amaretka

# 353
  • Мнения: 1 220
Може да се отиде в Дисни и доста бюджетно. Аз не знам защо трябва да се дават луди пари за хотели и ресторанти в парка. Боклуците от магазините също може да се прескочат или да минете с нещо за до 10€. Опашките- ако отидете понеделник, вторник- също не са отчайващи.
Но и аз съм съгласна, че Дисни не е върха на сладоледа, особено за цената, която се плаща. Например дори само ако го сравним с Порт Авентура в Испания.

# 354
  • Пловдив
  • Мнения: 704
И тъй като всеки има право на мнение искрено ме удивлява желанието да ми обясните затапващо как аз имам това мнение защото не съм се чувствала щастлива. Що за глупост? Въпрос на ниво на същественост и ценностна система.

айде сега и ценностната ми система
Моята реплика беше закачка с последното изречение, че е важно децата да са щастливи, но явно не се е получило.
Сега и на мен няма да повярвате, че синът ми има една чаша, дъщерята избра ключодържател Grinning
(мир?) Simple Smile

# 355
  • Мнения: 14 489
Първо искам да благодаря за последните мнения, на нас все още ни предстои и всичко изписано ми е полезно, положително и отрицателно.

Сетих се да питам:

Атракцията Бъз светлинна година (от Играта на играчките) какво точно представлява? Ще бъде затворена дните, които съм планирала за парка, а ще е отворена в деня, когато ще сме в студиото и се чудя дали да влизаме в парка заради нея, че детето е фен на филма.

Закуската в хотелите шведска маса ли е?

# 356
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
MissChanandlerBong, не смея да кажа Buzz Lightyear уникална атракция ли е "яка скука", защото както виждаш, колкото челяци, толкова и мнения. На нас ни е любима, нашето дете много й се радва, ние също, правим страхотни семейни състезания и се забавляваме. Возим се на нея сутрин рано (обикновено тя е в списъка с атракциите, влизащи в early magic hours) или късно вечер преди светлинното шоу, за да сме наблизо.
Представлява зелени колички, в които се качвате по двама и всеки има на разположение лазерен пистолет. Има и обща ръчка за въртене на количката наляво/надясно, докато се движи. Целта е да се улучват мишените, с това се печелят точки. В тунелчето всички герои от филма, мишени, въртящи се обекти са във фосфорециращи цветове. Тече музика от филма и откъслечни реплики на Зърк, Бъз и другите герои. Ето малко снимки:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=14824198887334 … =1407212232920852

За закуската не мога да кажа какъв пакет сте взели (оттам е видно) - или нямате закуска, или имате ваучер за малка закуска, или имате закуска в хотела на шведска маса.

# 357
  • Мнения: 14 489
Благодаря за отговора!

Имаме платен план за изхранване "плюс" за закуска и вечеря и сме в хотел Ню порт бей.

# 358
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Вие реално, след като затворят студията, можете да си влезете в парка и там да си продължите със забавленията, т.е. в деня, в който Buzz вече ще работи, ще можете да се повозите на него.


Newport Bay e един чудесен красив хотел. Трябва някой път да намеря време и да кача малко снимки. Сега след ремонта е много освежен и искрящ.
Значи си имате стандартната закуска на шведска маса в хотела. Ако искате, може да доплатите 12 евро и да закусите с дисни герои пак на шведска маса в Garden Plaza в самия парк. Казвам го като опция, ако ви интересува.

Съжалявам, че на време не съм отговорила на въпроси, свързани с хапването, просто имам много задачи и не успявам да огрея навсякъде. Хубаво погледнете наистина ресторантите, където ще ви е второто ядене, защото щом имате плюс, може да не избирате само места, които са за изхранване Стандарт (Garden Plaza, Agrabah). Не знам с колко малко дете ли се, вписва ли се като удачно е меню ала-карт като вариант? (защото с малки, злояди деца бюфетите са по-удачни). Ако ала-карт е ок, може да разгледаш Chez Remy като вариант (проверка доколко работи ресторанта, ако ще вечеряте там , имам предвид по-ранното затваряне на студията).
Аз не бих отказала и едно доплащане и гледане на шоуто Бъфало Бил в Disney Village. Погледнете менюто дали ви устройва (то си е в типичния tex-mex, western стил) в чугунени купички и т.н. Иначе шоуто е впечатляващо!
За плюс също влиза и ресторантът към Пиратите от карибско море. Там също е меню, преценете дали това ви устройва, дали ще ви хареса обстановката, по-приглушената светлина, тематичната музика от атракцията, преминаващите лодки, и не на последно място - специфичната миризма на атракцията, която аз лично бих си взела в буркан да си я имам, щот такава ми е ценностната система  Joy Joy Joy

Двата бюфет ресторанта в хотела (където е и закуската) също не са за пренебрегване, но трябва да се види как с работното време. Мразя да си съкращавам престоя в парка, за да гоня ядене в хотела, откъдето вече остава само да се насочим към леглата.

# 359
  • Мнения: 1 988
Здравейте, чак не мога да повярвам, че дойде ред да питам и в тази тема.
Ще ходим до Париж, с ТА, но смятаме да отделим един ден за Дисни. Останалите забележителности из Париж ще ги посетим с ТА - по-скъпо излиза, но като група, предполагам, ще минаваме по-бързо, а и като цяло дали въобще ще пътуваме ще се реши седмица-две преди самото пътуване. В Дисни, обаче, ще си ходим сами - изчетох къде каквото имаше, но все пак имам няколко въпроса:
1. Относно пътуването - обяснението в сайта от първа страница ми се вижда много объркато - следете за това, следете за онова. С две думи правилно ли съм разбрала - от автомат на която и да е станция на метрото си купуваме билети за РЕР/видях картата - червената линия/, да разбирам, че има две линии А, ние хващаме А4? На връщане - в обратен ред.
2.Предвид работното време на РЕР, метро и т.н., може ли да останем и за вечерното шоу - хотела ни ще е в La Defense?
3. Ако купим билети за конкретна дата/пада се събота 26.05, за съжаление/, само за тази дата ли важат/защото от ТА може да има промяна в програмата/?
4. Къде се сменят принтираните билети за други - отделен вход ли има, или пак трябва да се редим на опашка?
5. С водата разбрах как стоят нещата, а с тоалетните - тези в заведенията ли се ползват, или?
6. Разгледах сайта, видях затворените атракции, но не разбрах къде пише кога отварят и въобще мога ли още от сега да разбера кои ще са затворени?
Противно на моите очаквания, синът ми избра парка, а не студиото...то и аз харесах парка де. Ясно ми е, че блъсканицата ще е голяма, чакането също - предупредила съм го, но ние сме ходили и в други паркове и той се е качвал на подобен род съоръжения.

Общи условия

Активация на акаунт