Отговори
# 15
  • Мнения: 1 883
Нищо не сме купували и темп. не сме вдигали. Тази да не събира пари за почивка newsm78

 Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 2 821
Защо трябва да си плащаме за явно подобрения вид ваксина???

ами отговора всъщност се крие във въпроса ти

# 17
  • Мнения: 1 033
Мисля,че е крайно време Здравната каса да започне да поема цената на вносните ваксини,а не да ни убеждава,че българските са равностойни,защото просто не е така.Това ,че при някои деца не дават реакции може само да ни радва,но за мен тези ескперименти заради по-ниската цена са недопустими.Защото ако нещо се случи заради некачествена ваксина дори само на едно дете, се правим,че не сме чули и видели,нали не е при нашето собствено!Но ако ни засегне лично,тогава става страшно.Здравната каса намери пари да вдигне палати и да купува нови коли,но за децата както винаги няма.
Аз лично не приемам казаното от лекарката като изнудване-просто е споделила опит.Ако някой лекар ви каже,че няма случай на дефектна българска ваксина,не му вярвайте!

Както обикновено Емия е пределно точна. И аз не мисля, че българската и вносната са равностойни.
Определено не са и много съжалявам, че нямах информация за вносната ваксина преди 4 години. Дъщеря ми я понесе много тежко, биха й 2 български ДТК и двата пъти стигнахме до  хирург със страшни абцеси. Следващата не я поставихме в уведомление на ХЕИ.  Сега личната лекарка ме убеждаваше, че не е гаранция, че и при второто дете ще има реакция и аз със всичкия си акъл взех че я послушах Cry Да, ама не!!! Резултатът беше пак посещение на хирург, който ме успокои, че на 1000 деца има такава реакция. Вторият прием направихме с Инфанрикс - разликата беше огроман - имах спокойно, усмихнато дете, без абцеси и температури. Знам, че може да сме рядко такива реакции, но щом могат да бъдат предотвратени е хубаво МЗ да се замисли по въпроса, но кой ли ни слуша нас #Cussing out

# 18
  • Мнения: 14 654
Не съм купувала нищо до сега, всичко е било от това, което педито дава и проблеми не сме имали. Единствено щях да купя, ако беше тръгнала да слага от тази в гърба, все още се намират и такива педиатри.

на цецо и трите ваксини дтк са му слагани в гръбчето.не ми е предоставян избор между бг и вносни ваксини.при нито една не е вдигал Т и винаги след имунизация спеше по цял ден.единствено сама съм си купила противоменингитната ваксина,която сложихме преди да тръгнем на ясла.там ми казаха че е препоръчително да се направи и тя

# 19
  • Мнения: 3 595
И ние имахме тежки реакции към ваксините и сложих вносни. Честно казано като е за здравето и ги давам тези пари. Особено при мисълта, че може да се разболее...

# 20
  • Мнения: 46 518
radeto, ваксините в гръбчето са много болезнени за бебетата  Confused след като има по-безболезнен начин, не виждам причина да се слага там.

# 21
  • Мнения: 968
Педито ме убеди да сложим българската , за което съжалявам ужасно. На втория прием ДТК детето ми плака ужасно, мястото се поду и зачерви. От рев и болка започна да се дави, да повръща и да не може да диша. Приключихме в спешното, а от там в детско отделение, където стояхме 2 дни. Беше някакъв кошмар!  Close
Сега ни предстои трети прием и не знам какво да правим! Някои казват да бием без коклюшната компонента, други да давам противоалергични медикаменти 3 дни преди това..
Не мога ли третия път да сложа Инфанринкс?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт