Пролетно слънце грее, СЕПТЕМВРИЙЧЕ ден след ден лудее! тема №11

  • 71 545
  • 535
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 584
Честито Катя! Това е страхотна новина! Аз ще си остана май с едно септемврийче. Хем не ми се минава пак през същото, хем ми е малко тъжно да оставя Никола без побратими. Аз сигурно не съм писала от година, че и повече. Моето септемврийче ходи на градина, говори страшно много, а скоро на моето семейство ни предстои да заживеем в собствено жилище. Реших да видя какво се случва с вас и да ви поздравя. Никола имаше проблем с ухото. Бяха големи премеждия, но слава богу вече отминаха. Поздрави от нас и до скоро! - pregnachik

# 496
  • Мнения: 9 825
Ами, като се поразширите в новия дом, ще го напълните с деца. Знам си аз Simple Smile
Не оставяйте само с едно детенце. Знаеш ли колко е важно да има на кого да разчита детето като порастне.

# 497
  • София
  • Мнения: 1 532
Според мен нещата си стават от самосебе си и всичко се нарежда в един номент. Simple Smile
Ето - и аз миналата година мислех, че не искам още едно дете (даже и тук го бях написала) с всичките боледувания на децата и напрегнато ежедневие, но в един момент нещата малко по малко се променят и оправят и на човек му идват и други идеи Grinning

Пък аз да ви споделя, че моето иначе кротко и послушно септемврийче напоследък ми прави големи изпълнения и тихичко ме ядосва и бойкотира. Кака му беше инатчето в семейството, но сега тя сякаш е започнала да осъзнава някои неща, но за сметка на това той ме ядосва доста напоследък. Вечер се храним по сумати време, играе си с храната, което мен ужасно ме дразни, особено като започне да мачка хляба все едно е пластелин, постоянно трябва да му вадя разни неща от яденето, защото изведнъж реши, че не ги обича - не искал месото, не обичал „това зеленото” (магданоз) ... Учителката в детската градина ми каза, че там всичко си яде и даже допълнително искал (че как да не иска, като у нас не яде почти). Реших, че явно аз не готвя добре, но тя каза, че там същите изпълнения ги правят други деца и те гледат едно от друго и ни ги прилагат вкъщи. Сега се опитвам да открия добър начин да минем през този период. Една вечер просто му махнах чинията с яденето и му казах като не му харесва, че няма да вечеря, но той се разрева и ми мрънка после цялата вечер, а следващите дни пак ми правеше същите номера.
Друго изпълнение е когато трябва да се къпем/мием и да ляга - ами като започне да се съблича - 10 минути единия чорап, после 10 минути другия, ние с баща му само подканваме и в един момент се изнервяме много, че от това мотаене, до 10 и нещо - 11 не може да си легне, съответно сутрин не може да стане. Това иначе толкова лесно заспиващо дете, което заспиваше в 8:30 когато кака му си играеше до 11 и не можех да я накарам да си легне. Обаче пък тя и ставаше рано и в един момент с нея просто реших, че няма нужда от толкова сън. Но с него е друго - спи му се и то много. Сега ми дойде идея - вечеряме и се къпем, а след това играят и колкото поовче време губи в събличане и обличане, толкова по-малко време ще има за игра. И понеже все още няма представа за времето, му показвам къде е малката стрелка на часовника като започне да се съблича и му казвам - като отиде на 9 - в леглото, без значение дали си имал време за игра. Не знам дали ще се получи, но ако не направя нещо, като сменим времето другата седмица, съвсем няма да може да става сутрин.
Има още един куп други неща, които прави, но тези двете се повтарят всяка вечер. При вас така ли е и как се справяте?

# 498
  • Мнения: 9 825
при нас аз го събличам и обличам, защото иначе става ... абе и в 1 часа сме си лягали. То не чудо, а ужас. А на сутринта с топ не мога да го вдигна, а трябва - защото трябва и да се работи.

той моят от доста време не е ходил на детска - все болен. Но от идната седмица мисля, че вече ще е ОК. Тогава какви ще са изпълненията, изобщо не ми се мисли.
Ако чуете рев - такъв един силен и строен .. от Искрен ще е Wink

# 499
  • Мнения: 584
Здравейте отново! Simple Smile
Благодаря за окуражителните думи! Само че аз не искам да си представям как минавам през същия ужас отново. Отново стрес и постоянни притеснения дали всичко ще е наред. Ще разчитам на децата на сестра ми да са му близки роднини. В кръга на шегата но и има и доза истина. Отделно че и мъжът ми не иска да има повече деца. Покрай мен има отново нови бебета и мн им се радвам, че и не са ми в къщата. Хора, не мога да си представя да обичам още едно същество толкова силно.
Моят калпазанин също не яде вкъщи. Но не ме бърка, колкото иска - толкова. В градината си похапва и се обслужванапълно сам. Само аз все още го обличам и събличам вкъщи. Затова къпането става бързо, но с триста зора влиза в банята. Поне се научихме, че с миенето на зъбите няма компромис. А в градината ми го хвалят как бързо се облича, първи заспива и въобще само хвалби, а другите деца само ги коладят пред родителите им. Това е от мен засега. До скоро.

П.С. готвите ли се вече за Великден?

# 500
  • Мнения: 9 825
Ти си знаеш:-)
Една приятелка имам, която не искаше второ, защото то щяло със сигурност да е по-грозно от каката. Която пък била най-красивото дете на света.

Simple Smile

# 501
  • Мнения: 5 259


Иначе аз не помня дали ви споделих когато бяхме бременни, че се чувствах все едно изневерявам на първото си дете, защото ще имам второ, което и аз много се чудех как ще обичам и знаех, че няма да мога да го обичам чак толкова, колкото първото  Grinning

Животът е много интересно нещо.

# 502
  • Мнения: 584
Аз не мога да си го представя, защото не ми се е случвало. Нормално. Simple Smile  Не е това причината да нямам второ. Баща му не иска, на мен не ми е кеф да съм бременна и мисля, че имам нужда от повече подкрепа от бащата, а не я получавам. Твърде мн стрес, а аз съм мн спокоен човек. Свърших си работата с едно Simple Smile))) 😁😁😁

# 503
  • Мнения: 5 259
Аз се засмях на опасенията на майката, че второто ѝ дете със сигурност щяло да е по-грозно от първото Simple Smile

Иначе броят деца е всеки както го чувства. Никой не може да знае как е най-добре за друг човек, затова всеки взема решения само за себе си.

# 504
  • Мнения: 822
Румка да каже....кой колко обича Wink
Аз дори се измъчвам, че някак време и внимание отделям повече на второто и все излиза, че е обгрижвано и обичано повече....чувствам се виновна. Очаквах да обичам толкова силно, направо лудо второто - факт.
Сега вече сме готови и за трето, но повече таткото, отколото аз. Постоянно говорим за това, а и малчо искал малко братче. Sparkling Heart

# 505
  • София
  • Мнения: 1 532
А при нас беше обратното -  аз исках, а таткото се дърпаше известно време. Разбрахме се да изчакаме няколко месеца и след нова година да се работи за трето. И то веднага стана.

# 506
  • Мнения: 5 259
При нас е някаква безумна ревност от страна на малкото. Каката като че ли е над тези неща, защото е голяма и обикновено се смее и се забавлява на проявите на ревност на дребното човече. Тя самата няма такива прояви.
Вчера искаха да остана малко при тях на заспиване, че много пътуваха при баби по време на ваканцията и сме си липсвали.
Гушвам аз каката за малко и дребното като писна жално "А аз си нямам майка!!!" и хлипа едно такова сърцераздирателно, да паднеш от смях.
Много са забавни. Не бих отказала още едно, но на тези години вече ми е късно. Трябваше да се сетя по-рано. Освен да чакам внуче Grinning

В тази връзка, имам бивша съученичка, която стана баба наскоро, още няма 40 години. Въобще, както се казва, 40 години е интересна възраст - едната приятелка стана баба, другата излезе в майчинство, а третата още очаква принца...
И около мен е точно така.

# 507
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
При нас е някаква безумна ревност от страна на малкото. Каката като че ли е над тези неща, защото е голяма и обикновено се смее и се забавлява на проявите на ревност на дребното човече. Тя самата няма такива прояви.
Вчера искаха да остана малко при тях на заспиване, че много пътуваха при баби по време на ваканцията и сме си липсвали.
Гушвам аз каката за малко и дребното като писна жално "А аз си нямам майка!!!" и хлипа едно такова сърцераздирателно, да паднеш от смях.
Много са забавни. Не бих отказала още едно, но на тези години вече ми е късно. Трябваше да се сетя по-рано. Освен да чакам внуче Grinning

В тази връзка, имам бивша съученичка, която стана баба наскоро, още няма 40 години. Въобще, както се казва, 40 години е интересна възраст - едната приятелка стана баба, другата излезе в майчинство, а третата още очаква принца...
И около мен е точно така.


Ох много ме разсмя с това "А аз си нямам майка!!!".Представям си колко е била нещастна.
Аз приятелки баби нямам, но колежка, която стана майка на 40 имам.


# 508
  • София
  • Мнения: 1 532
Хаха, наистина голяма ревност при вас. Моите деца не съм ги забелязала да ревнуват едно от друго. Но те се държат като близнаци и каката изобщо няма спомени преди да се появи брат й. Ще видим как ще е с бебето сега.
Иначе когато се карат и трябва да се вземе страна в спора им, започват много да ме обичат, а когато аз се карам на някой от тях, другия го защитава и взаимно много се обичат Grinning

А за възрастта - преди си мислех, че и на 40 мога да си имам бебе, обаче с всяка изминала година се чувствам толкова изморена, че сега не мога да си го представя. И всяка изминала бременност се оказва по-тежка от предишната. Съучениците и съученичките ми си имат деца колкото моите, повечето по едно, някои вече по две (на 34 години сме). Имам и приятели на 40 и никой не познавам да има внуци на тази възраст. Звучи ми невероятно това Simple Smile

# 509
  • Мнения: 9 825
Имах една клиентка, баба на 36. Страхотно умна жена, направо да не повярваш.

Общи условия

Активация на акаунт