ДУБАЙ - тема 13

  • 131 899
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 495
  • На зелено
  • Мнения: 659
Не мога да твърдя на 100%, защото кацнахме късно (+ насъбран адреналин) и някои неща ми се губят, но мисля, че кацайки на Терминал 2 с автобусче ни откараха до Терминал 3. Поне така беше на излитане, спомням се, че с автобуса доста дълго пътувахме.
Относно раб.време и линиите на метрото, успях да намеря този линк (виж Timetable)
Скрит текст:

# 496
  • Мнения: 25
Относно ваучерите, намерих за сафари, но как става процедурата ако купим билети онлайн? За четирима души да купя два билета онлайн и после четиримата отиваме с ваучерите и двата билета? Извинявам се ако е коментирано, не успях да изчета всичко.

# 497
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз гледах ваучерите за сафари и мисля да взема. На ваучера пише от къде се тръгва, така че се надявам да се ориентираме.

# 498
  • Мнения: 3 405
Предварително се извинявам за глупавия въпрос, но може ли малко напътствия за багажа? Какво да не забравя?
Какви обувки са най-подходящи за там? Какви дрехи? Колкото повече наближава, толкова по-неподготвена се чувствам... Rolling Eyes и объркана.

# 499
  • София
  • Мнения: 4 714
Относно ваучерите, намерих за сафари, но как става процедурата ако купим билети онлайн? За четирима души да купя два билета онлайн и после четиримата отиваме с ваучерите и двата билета? Извинявам се ако е коментирано, не успях да изчета всичко.

Ако е от The Entertainer -да, там мисля, че си и пишеше. Peace

Аркадия, какви напътствия за багаж очакваш? Едно е ако сте само с ръчен багаж, друго е с чекиран-"летящ". Peace
Обувки, дрехи - летни. Обувките трябва да са удобни. Хич и не мисли за 10 см токчета. Само не забравяй яке или нещо връхно. В молове, таксита, метро, въобще където се сетиш затворено помещение, климатиците се пускат на 17 градуса и след 30++ навън си е студено. Аз съм била 3 пъти в ОАЕ. Честно, повече няма да почетвъртя заради огромните разлики между външни и вътрешни температури. А иначе има пак какво ново да се види....
Имало нова атракция с делфини някъде около крийка.

# 500
  • Мнения: 3 405
Там е работата, че багажът е ръчен, до 10 кг. Иначе щях да се подготвя, независимо дали ще полвам всичко.  Open Mouth

# 501
  • Мнения: 594
mayyal, около Крийка е стария делфинариум. Не е ново и не си изпуснала нищо там. Да не се ядосваш, де Simple Smile

# 502
  • София
  • Мнения: 4 714
Там е работата, че багажът е ръчен, до 10 кг. Иначе щях да се подготвя, независимо дали ще полвам всичко.  Open Mouth

Ako краката ти издържат на маратонки-с тях, ако сте на сафари. За другото -джапанки, сандали. Е, ако ходите в Бърж Ал Араб, не че там не може със сандали, ама някак на мен Embarassed не ми е Ок с официално облекло. Peace

'Stella80# 50315 фев. 2018, 20:36 ч.
S
Жена
Мнения: 432
mayyal, около Крийка е стария делфинариум. Не е ново и не си изпуснала нищо там. Да не се ядосваш, де Laughing

Ааа, хич не се ядосвам, ама не се сещам къде около крийка е старият делфинариум.  newsm78. А нов там? newsm78
Април може и да отскоча до ОАЕ, ако има такъв делфинариум с плуване с делфини, но пак зависи от цената, че ми писна да плащам по 800- дирхама на човек за има-няма половин час плуване с делфини. То вярно е, че кеф цена няма, ама....не ходя сама и ми писна от мрънкьотене. Wink

# 503
  • Мнения: 594
В самия Крийк парк е. Има и птици и разни други неща, но нищо за отбелязване. Ето линк: https://dubaidolphinarium.ae
Но иначе паркът си струва. Както и детския музей отсреща срещу делфинариума.

# 504
  • София
  • Мнения: 4 714
В самия Крийк парк е. Има и птици и разни други неща, но нищо за отбелязване. Ето линк: https://dubaidolphinarium.ae
Но иначе паркът си струва. Както и детския музей отсреща срещу делфинариума.

Много ти благодаря,  Stella! Hug
Дубай е чудесна дестинация. Близо, топло, модерно, старовремско със суковете и суматохата. Въобще лесна и бърза дестинация.
 Hug

Аз май за сега съм пас. В сайта пише, че минутите прекарани с делфините са 10. Е, мнооого малко. Не си заслужава. Предпочитам Юкатан.Kissing

# 505
  • Мнения: 1 334
Там е работата, че багажът е ръчен, до 10 кг. Иначе щях да се подготвя, независимо дали ще полвам всичко.  Open Mouth

Хмм, ами да кажа и аз мнение. Laughing Но зависи и дали ще си купувате нещо от там(сувенири, дрехи...)
Така, пътуваш с маратонки и есенно яке, да кажем, което да ползваш там. Под него може да сложиш 1-2 ката дрехи(аз пътувах с къс ръкав, отгоре тънка блуза с дълъг ръкав; пътувах края на ноември). В багажа може да сложиш 1 удобни сандали за всеки ден и да вървят със всякакви дрехи; бельо, 2-3 блузи с дълъг и къс ръкав и 2-3 панталона/поли; комплект за пътуване с шампоан, балсам и т.н. които може да оставиш там. Друго, другоо, не се сешам.. А може и от безмитната да си вземете цигари/ алкохол, ако пиете/ пушите. Това не се включва в ръчния багаж. Wink
Какво аз направих, въпреки, че имах и чекиран багаж. Сестра ми много се смя. Взех си една стара пижама, едни сандали на изживяване, стари джапанки, мостри балсам, шампоан и душ гел, 1 рокля, която не носих тук(в последствие и там  hahaha) може и още нещо да имаше. И ВСИЧКО ТОВА ОСТАВИХ ТАМ!  Mr. Green + 1-2 къси панталони, които реших, че може и без тях да мина Joy
И въпреки това багажа на обратно тежеше повече отколкото на отиване, ама това друг въпрос  Joy Поотпуснах се там с покупките. Rolling Eyes Joy

# 506
  • Мнения: 3 405
Благодаря отново за мненията и съветите! Сещам се, че и бански и кърпи за плаж трябва да взема, ще са от тънките, навити на руло.... Има вариант и аз да оставя част от нещата там. Освен това казват, че означава: "пак ще се върна" Satisfied
Летим на 27 март, ако някой се сети друго, да добавя.
Предвидили сме сафари в пустинята, Абу Дби, Марина круиз и Бурж Халифа. Бурж ал Араб го пропускам, официални дрехи и обувки няма да нося. Ще заложа на спортни и удобни, за дълги разходки този път. И съм почти сигурна, че няма да  е последно пътуване до емирствата. Smiley

# 507
  • Мнения: 88
Момичета към 440 дирхама на ден стигат ли за храна и градски транспорт.. ?

# 508
  • Мнения: 19
Здравейте! Предстои ми пътуване в Дубай и бих искала да ползвам  ваучерите от приложението Entertainer за вечерният круиз по Марината. Бих искала да помоля някой, който вече е използвал този тип ваучери да разясни точно как се ползват.Доколкото разбирам трябва да имаш интернет  връзка и от тук идва голямо ми чудене, кой е най-изгодният начин за интернет достъп- да закупя някоя  от картите описани на първа страница или за 5 минути да използвам своят мобилен интернет.

# 509
  • Мнения: 9 908
А защо изобщо си усложнявате живота с ентертейнер? 😀

Тереза Рангелова, колко души се вмествате в тези 440 дхс, какво искате да ядете и с какъв транспорт ще се придвижвате?

Общи условия

Активация на акаунт