Априлски мами 2016 - Тема 10

  • 60 870
  • 723
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 271
Бочко е добре, не е повръщал. Подържам връзка с педиатъра и според нея няма нужда от снимка. Каза ми да му давам само АМ и да наблюдавам. Днес баткото отново разказа ситуацията, по думите му не е било силно удрянето. Паднал е настрани от седнало положение. Не е губил съзнание, не е сънлив. Дано наистина е съвпадение Sad Кошмарен ден!

# 256
  • Мнения: 356
negrita, дано наистина всичко е наред и Бочко вече да е добре.
Sofinka, браво на вас. Аз не мога да си представя да сме без памперс  Shocked по никакъв начин Вики не показва, че ще прави нещо. За говоренето си говори, но нейни си неща, а от смислените думички каквото си знаеше и преди това повтаря...
Ние също още не сме подстригвали Вики, но се замислям сериозно. Мисля обаче да я заведа на фризьор, че при мен не стои мирно, а и не ми се рискува прическата да стане още по-зле  Laughing

# 257
  • Мнения: 1 874
Яската отдавна е за фризьор,но не мога да се наканя,всъщност тя беше болна(ама си работеше),и отменихме часа.
Ами той ми е пълничак,и не искам в жегите да го спарвам с пелената.Не винаги разбирам,просто на определето време г/д го слагам.Мая не ака, ако не я сложа на гърне,пътувахме предната седмица няколко часа и го разбрах.Ама ден с ден не си прилича.Не ми е фикс идея,просто не ми се сменят пелени още една година.Ще опитаме а каквото стане,все пак и топло време идва.

# 258
  • Мнения: 356
И аз искам да използвам лятото за да свикнем да сме основно на гърне, но ще видим дали ще стане. Преди да започнем с АМ се получаваше и сме изкарвали с 2 памперса деня, обаче сега имам чувството, че по цял ден само пиша  Laughing С акането пак като аз и готвих си знаех, че е след всяко хранене, но сега с кухнята ги намали и ми е трудно да я уцеля.

# 259
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 316
И аз искам лятото да пробваме тези преходни гащи, но в яслата ще я научат така или иначе. Ние около 5 памперса на ден ползваме. Единствено вода пие. Пробвах ей така на шега плодов сок на Слънчо и като го опита и край. Пресни сокове също не иска затова си караме на вода.
Менделеевка отдавна не е писала?  newsm78

# 260
  • Мнения: 2 381
Десито, не знам вашите ясли какви са, но повече за които съм чувала или съм имала достъп - не ги учат. Слагат ги по едно и също време на гърне( всички деца заедно) и ако свърши рбаота- свърши, ако не -си стои после с наакания памперс, защото няма кой цял да сменя памперси на толкова много деца.

Снощи голямо въртене се въртя, точно като се кротна  се ококорих и не можах да заспя, точно се унесох и пак почн въртенето.....
Трябва да купя някои неща за лятото за Тервел, но все няма неговия размер....

# 261
  • Мнения: 1 874
Десито, не знам вашите ясли какви са, но повече за които съм чувала или съм имала достъп - не ги учат. Слагат ги по едно и също време на гърне( всички деца заедно) и ако свърши рбаота- свърши, ако не -си стои после с наакания памперс, защото няма кой цял да сменя памперси на толкова много деца.
Съгласна.
И Ясен се въртя доста,без да се буди..но достатъчно да не заспивам аз.

# 262
  • Мнения: X
И аз не спах. Мони беше много неспокойна. Цял ден поддържа 37.9, 38,2. Днес нищо няма, но сутринта запазих час за лекар. Искам да я прегледат, за да знам утре , дали да слагаме ваксина.  Confused

# 263
  • Мнения: 3 333
За яслите и аз така съм чувала от приятелки. А една от тях ми сподели, че не дават вода на момченцето й, за да не пълни пелената, и той като се прибере вкъщи пие вода като невидял.
Момичета, какви са задължителните аксесоари, които да носим на морето за децата? Слънцезащитен крем, шапка, хавлия или халатче...
Точно преди последната ваксина и Максим се разболя. Аз бих изчакала с ваксината.
Зина май не е писала отдавна. Последно си спомням, че имаха температура след ваксината, дано всичко е наред.

А за тези преходни гащички някой има ли мнение?

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 14:06 от Ralikka

# 264
  • Мнения: 712
Привет, момичета!  bouquet

Ралика, малък беше за мед, да, но яде от овесените ми ядки с мед ..и така се получи. Всеки май има по нещо, което въвежда по-рано Simple Smile Аз за ягодите още не смея.
Хариста, аз щях да си поръчвам такава чашка, но тогава забременях Grinning и аз мисля да ползвам.
По отношение на памперсите... много е индивидуално. Принципно знам, че все още са малки, за да осъзнават напълно, както и чисто от физиологична гледна точка- нне могат да стискат достатъчно дълго. Преходните памперси са добър вариант; аз се чудя лятото на плаж с какво трябва да е newsm78

Mamanorge, по-добре изчакай с ваксината.

И при нас буденето продължава. О, йе  Laughing

# 265
  • Мнения: 2 381
Джейн, оказа се вярно и че скъсява цикъла Simple Smile
За съжаление и товаа за водата съм го чувала....да не говорим, че и други по-страшни неща.
Наскоро дори сестра ми пак сподели за голямта племеница, която била подлагана на психически и физически тормоз( както и целия клас). Децата ги било страх да кажат и тази лудата цяла година ги е тормозила.
За плажа и някаква сянка( палатка, чадър, може малко басейнче, играчки, аз взех и пелени за плуване. Не мога да намеря толкова малко пончо или тънка хавлия и сигурно ще му купя по-голяма бяла тениска. Няма и толкова малки обувки за вода.....

# 266
  • Мнения: 3 333
В ХМ има аква обувки. За предпазване от топлия пясък ли са необходими?

# 267
  • Мнения: 2 381
И от пясък и да не се хлъзкаш по дъното. На мен повече ми се иска да са като летни обукви, за да може и с мокри крачета до ходи и без чорапи, с мека подметка за да калявам ходилото.....

# 268
  • Мнения: X
Прибрахме се. Голям рев му удари. Ама и той един муден, бавен, секлетен... Егати и лекарите и чудото!  Извинявам се, за израза.
 Така не е ревала, хлипала и хълцала, дори когатой вземаха кръв от вената. Гласът й пресипна.
" Може и зъби да са, може и вирусна инфекция да е."
Вие това, как го разбирате?
 Гърдите чисти, гърлото нищо му няма, стомаха добре, ЦРП в норма, температура няма.
Реших все пак да поизчакаме 3,4 дни и ако всичко е наред тогава да бием ваксина.

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 17:46 от Анонимен

# 269
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 316
Дано е здрава, но изчакайте наистина няколко дни с ваксината.
За яслите нямам никакъв опит и нищо не съм чувала от никого. Просто реших, че ще се грижат за детето ми. Предполагам, че след 2 месеца ще ви кажа вече от опит.
На мен днес ми дойде цикълът след 22 месеца раздяла. Разбира се точно преди да заминем  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт