Не мога да избера, помощ :)

  • 8 926
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 568
И на мен не ми допада значението "мъжествен".Не,че би ме спряло ако много харесвам името.
То значението е прекрасно, ако бебето беше от мъжки пол.
Именно.но за мочиче не.

# 61
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Тук неведнъж сме дискутирали, че и в България Матея и Андрея (вярно, с я накрая, но звучи еднакво) са стари мъжки имена!

# 62
  • София
  • Мнения: 44 230
Алина Simple Smile

# 63
  • Plovdiv
  • Мнения: 92
Благодаря на всички, които се включиха. Горе-долу се ориентирах Simple Smile

# 64
  • Мнения: 493
И на мен Матеа ми допада. Беше в моя списък за име на дъщеря ми. Не зная защо на мен не ми излиза анкета. Но Елиза е симпатично име. Ако позволите да предложа Славея. Не зная защо ми е едно такова романтично и благозвучно. Пък и е в тон с Матеа.

# 65
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Аз предлагам Йоана и Паола, и двете мисля че много си отиват с Матеа

# 66
  • Мнения: 18 568
Предлагам Ивет-много го харесвам това име, (ще се опитам да го пробутам по темите. Grinning)
Необичайно е, нежно, стилно,(ако изобщо едно име може да се определи като такова), някак романтично, и е едно от малкото имена, завършващи на съгласна, които харесвам.
Инес, Беатрис също предлагам,не знам дали си отиват с Матеа, на мен ми звучат добре заедно, най-малкото защото са също толкова редки и необичайни.
Не мога да разбера как решавате, че някои име си отива или не с друго. Shocked Като изключим например едната сестра  да е Джулия, а другата Иванка.

# 67
  • София
  • Мнения: 23 044

Не мога да разбера как решавате, че някои име си отива или не с друго. Shocked Като изключим например едната сестра  да е Джулия, а другата Иванка.


Добър въпрос.  Laughing

# 68
  • Countryside
  • Мнения: 11 637

Не мога да разбера как решавате, че някои име си отива или не с друго. Shocked Като изключим например едната сестра  да е Джулия, а другата Иванка.


Добър въпрос.  Laughing
Е как, субевктивно естествено. На мен лично, дали ми звучат добре две имена едно до друго, ако имат общи срички даже направо се римуват. Примерно за мен Димана си "отива" с Бояна, относно римуването Карина си "отива" с Марина нещо такова, незнам дали ме разбрахте. Или пък имената да са на една тема, примерно на цветя: Божура и Виолета. Ако са разнополови: Цвета и Явор. Така ми звучат на мен.

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 16:54 от Сиренце

# 69
  • Мнения: 18 568
Разбрах. Обаче на мен не ми харесва имена на сестри или братя да се римуват.
Едно име да си отива с друго, аз го разбирам примерно Елизабет и Даяна, познавам две сестри с тези имена-и двете на английски кралици, Анастасия и Елеонора-пак кралици,но с по-руско звучене, Калоян и Самуил-отново познати братчета.Може би деца с имена на цветя и двете-Калина и Розалия, Виолета и Теменуга, тези комбинации си подхождат.
Или нещо от сорта.

# 70
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аз предлагам Йоана и Паола, и двете мисля че много си отиват с Матеа
Ами все имена на апостоли, затова си отиват.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 14 092
Аз предлагам Йоана и Паола, и двете мисля че много си отиват с Матеа
Ами все имена на апостоли, затова си отиват.
От оня ден се чудя как са женските варианти на Лука и Марко, за да предложа и тях  Laughing Аз направих асоциация с четирите евангелия - на Йоан, Матей, Лука и Марко.

# 72
  • Мнения: 18 568
Аз се сещам за Лукреция 😃Ама едва ли е то.

# 73
  • Мнения: 5 259
На Лука не е ли Лусия?
А на Марко - Марсия, Марсела.

# 74
  • Мнения: 2 761
Да, на Лука женският вариант е Лусия/Лучия.
Юна е дала и еквивалените за Марко, въпреки че за Марсела си има мъжки вариант - Марсел.

Общи условия

Активация на акаунт