Борба с ранното остаряване....Как?-3

  • 96 762
  • 747
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 304
Миоки, имаш ли вече впечатления от Ретина?   Rolling Eyes Започна ли да действа, как ти се отразява...

# 616
  • Мнения: 18 542
О да, имам  Laughing

Вече две седмици се мажа всяка вечер с 0,05%. Кожата ми го понася изключително добре.
Нямам белене, зачервяване или прекалено сухи участъци, но кожата ми все още е чувствителна на по-силни интервенции, като триене например. Усещането е като леко слънчево изгаряне, но нищо непоносимо и все повече се тушира това усещане с времето. Като цяло кожата ми е една идея по-суха около устата, по линията на челюстта и около веждите. На останалите места, където ми беше мазна, започна да се нормализира.

Лицето ми се заглади на допир изключително много. Порите по брадичката изчезнаха, а на останалите места се посвиха. Черните точки се изчистиха. Нямам нужда от ФДТ - оцветения слънцезащитен с много малка покривност ми е напълно достатъчен.

На бръчиците все още не забелязвам някакъв ефект, но до колкото четох, трябва от 3 до 6 месеца, понякога и година ежедневна употреба, за да се види такъв, а аз съм само на втория месец, при това съм ежевечерно от две седмици.

На петната също не забелязвам някаква сериозна промяна заради кремчето, ще видим с времето какво ще се случи. Моитеса си доста старички и не очаквам чудеса за тях.

В началото ми избиваше по някоя и друга пъпка (от малките които правят връх), но в момента нямам нито една, а съм във времето, в което обикновено ми се появяват еденични.

Като цяло съм във вързторг от резултата до момента и щастлива, че нямам сериозни странични ефекти, за които съобщават повечето пробвали и използващи.
Не бих се отказала от него за нищо на света вече. От сигурно 15 години, кожата ми не е била в по-добро състояние, а очаквам да се подобри още.  Crazy Яд ме е, че не го открих преди 3-4 години например, когато започнах да забелязвам промени в кожата, но се надявам да не е късно все още.  Whistling

Забравих да вметна - мажа се всеки ден със слънцезащитен, включително и когато съм вкъщи и не излизам навън, а когато съм навън подновявам на 2-3 часа и гледам да не стоя на слънце или поне да не ми пече в лицето когато е възможно.

# 617
  • София
  • Мнения: 2 061
И все пак, нека не забравяме, че третиноина е лекарствен препарат, а не козметика и има някои странични ефекти, за които трябва да се информираме предварително. Hands V

# 618
  • Мнения: 18 542
DonaFlor, абсолютно си права!  bouquet
Моля, всеки който реши да пробва, да си направи първо проучване за потенциалните странични ефекти и как да се прилага правилно, за да ги избегне в маскимална степен. Има и хора с много чувствителна кожа, на които не им понася дори с внимателно въвеждане.

# 619
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Момичета, много ви благодаря за отзивите за копринената ръкавица. Днес съм с чисто нова, бебешки мека , копринена кожа, направо не мога да повярвам. Такава кожа не съм има след какъвто и да е ексфолиант , който съм ползвала досега - а те на са малко - от скъпи, до евтини, включително и масла, морска сол, утайка от кафе. Тази ръкавица обаче е направо вълшебна.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

След масленото почистване на лице, от което също съм много доволна, това е второто нещо, което истински ме впечатлява.  Heart Eyes Blush

Много искам да пробвам и нещата, за които пише Миоки за лицето и петната, но казано честно нямам смелост и затова на есен може би ще помисля за някоя друга процедура в салон. Нещо не ми стиска да се захвана сама. Кожата ми е ужасно чувствителна и все ме е страх на не направя по-голяма беля. Confused Confused Rolling Eyes

# 620
  • Мнения: 2 266
Момичета, много ви благодаря за отзивите за копринената ръкавица. Днес съм с чисто нова, бебешки мека , копринена кожа, направо не мога да повярвам. Такава кожа не съм има след какъвто и да е ексфолиант , който съм ползвала досега - а те на са малко - от скъпи, до евтини, включително и масла, морска сол, утайка от кафе. Тази ръкавица обаче е направо вълшебна.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

След масленото почистване на лице, от което също съм много доволна, това е второто нещо, което истински ме впечатлява.  Heart Eyes Blush

Много искам да пробвам и нещата, за които пише Миоки за лицето и петната, но казано честно нямам смелост и затова на есен може би ще помисля за някоя друга процедура в салон. Нещо не ми стиска да се захвана сама. Кожата ми е ужасно чувствителна и все ме е страх на не направя по-голяма беля. Confused Confused Rolling Eyes

 




Би ли казала нещо повече за тази коприненан ръкавица?Какъв ефект има,как се използва(с крем или -не)?И какво е това маслено почистване на лицето?Благодаря предварително и се извинявам за многото и сигурно глупави въпроси.

# 621
  • Мнения: 18 542
ani_d, беля няма да направиш, ако си внимателна и не насилваш нещата. Правилото е да не се започва ежедневно ползване, а постепено да се гради толерантност.

Ако не ти понася намаляваш и ползваш по-рядко - през по-голям интервал от време. Ако е непоносимо, спираш да ползваш. Не трябва да се опитваш да "понесеш" негативите, ако те са прекалено големи, с надежда в един момент кожата да свикне. Ако се въвежда бавно, дори и по-чувствителни кожи могат да го понесат без съществени проблеми.

Може да пробваш с ретинол първо - евтин и лек вариант на Одринери ретиноидния серум, после може да пробваш на Пола серума (този в сивата опаковка), след това 1% ретинол пак на Пола и ако всичко е наред, тогава да минеш на третиноин. Сигурно има и други хубави ретинолови продукти, но тези съм пробвала и мога да изкажа мнение за тях.
На Ординери серумът е толкова лек, че спокойно си го мажа на шията всяка вечер, а там кожата ми не е като на лицето и доста лесно се раздразва от по-силни продукти. Третиноин не смея да мажа там още, а ще карам по схемата, която описах преди малко.

Просто толерантността трябва да се гради бавно и всичко ще е наред.  Peace

sisi72, масленото почистване е - намазваш базово масло на лицето и масажишаш няколко минути, после с влажна топла кърпа изтриваш маслото от лицето. Разтваря грим и нечистотии и почиства добре порите. После може да измиеш с лек гел или пяна, а може и да не миеш с нищо повече, ако усещаш някакви остатъци от маслото, които те дразнят.

# 622
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Благодаря, Миоки, ще почета още някой друг месец, понеже сега лятото не ми се рискува. Ще понасъбера повече инфо и ще преценя какво да правя.  Mr. Green

sisi72, по-назад в темата има много писано  Peace  Hug

# 623
  • Мнения: 18 542
Благодаря, Миоки, ще почета още някой друг месец, понеже сега лятото не ми се рискува. Ще понасъбера повече инфо и ще преценя какво да правя.  Mr. Green

О да, задължително го направи Simple Smile
Третиноинът не е нещо, което може да се ползва от време на време - или го ползваш редовно дългосрочно или не го ползваш изобщо. Всяко спиране за по-дълъг период - разбирай няколко дни-седмица-две, те връща в почти в първоначална фаза Simple Smile
Задължително слънцезащитен всеки ден, дори и зимата.

# 624
  • Мнения: X
Има и хора с много чувствителна кожа, на които не им понася дори с внимателно въвеждане.

А има и хора с фоточувствителна кожа (като мен),за които изобщо не е мит,че ретинола  влошава пигментациите.Въпреки,че го знам и избягвам,тази пролет си позволих да тествам серум на Филорга,който съдържа ретинол и от една апликация моментално ми влоши пигментациите.
Затова ми е много странно,когато в тема за козметика някоя потребителка поиска да й се препоръча  крем и веднага се предлагат такива с ретинолови продукти,които си имат своите условности при употреба и не може просто ей така да ги препоръчаш на някой друг,незапознат със страничните ефекти.

Ани,ще съм благодарна за линк към копринената ръкавица?  bouquet

# 625
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Има и хора с много чувствителна кожа, на които не им понася дори с внимателно въвеждане.

А има и хора с фоточувствителна кожа (като мен),за които изобщо не е мит,че ретинола  влошава пигментациите.Въпреки,че го знам и избягвам,тази пролет си позволих да тествам серум на Филорга,който съдържа ретинол и от една апликация моментално ми влоши пигментациите.
Затова ми е много странно,когато в тема за козметика някоя потребителка поиска да й се препоръча  крем и веднага се предлагат такива с ретинолови продукти,които си имат своите условности при употреба и не може просто ей така да ги препоръчаш на някой друг,незапознат със страничните ефекти.

Ани,ще съм благодарна за линк към копринената ръкавица?  bouquet
Еликсирче, благодаря ти, абсолютно подкрепям написаното. Това е основната причина поради която досега не съм пробвала. Изобщо Ретинола ми се струва крайно неподходящ за ползване лятото, дори и със слънчева защита, пак не съм сигурна, че се опазя, при положение, че живея на морето и всяко свободно време съм на плаж.

Ето тази си купих аз, от реален магазин за 6,40 лв .  https://malena-shop.bg/raya-peeling-glove.html

# 626
  • Мнения: 2 266
Благодаря Миоки,благодаря ani_d.

# 627
  • Мнения: 18 542
Има и хора с много чувствителна кожа, на които не им понася дори с внимателно въвеждане.

А има и хора с фоточувствителна кожа (като мен),за които изобщо не е мит,че ретинола  влошава пигментациите.Въпреки,че го знам и избягвам,тази пролет си позволих да тествам серум на Филорга,който съдържа ретинол и от една апликация моментално ми влоши пигментациите.
Затова ми е много странно,когато в тема за козметика някоя потребителка поиска да й се препоръча  крем и веднага се предлагат такива с ретинолови продукти,които си имат своите условности при употреба и не може просто ей така да ги препоръчаш на някой друг,незапознат със страничните ефекти.

Самият ретинол не влошава пигментацията. Пигментацията се влошава, когато не се ползва адекватна слънцезащита. Тази съставка прави кожата по-чувствителна към слънцето, не сама по себе си, а заради това, че кара кожата да генерира по-често нови клетки. Тези нови клетки са по-податливи на влиянието на слънчевите лъчи, защото са млади. Още една причина е, че изтънява най-горният слой на кожата - при пилинга се премахват вроговените мъртви клекти, които освен да ни загрозяват, имат и функцията да предпазват кожата от слънцето. Това последното обаче важи и за химичните пилинги.

Заради засиленото производство на нови клекти, често ретиноловите продукти са подходящи и за премахване на пигментация - старите клетки с вече натрупан пигмент отпадат, заместени с нови с по-малко пигмент.  Ако не ползваш адекватна защита, нормално е тези нови клетки да се пигментират наново и както казваш, пигментацията да се влоши, но самият ретинол, ретиноид и всякаква форма на вит.А оказва влияние на производството на меланин нито в редуцирането му, нито в продуцирането му.
Има и вариант, в който долните слоеве на кожата са също пигментирани, тогава отпадат най-горните мъртви клетки и на повърхността се качват по-новите, които също са с пигмент. Ако петната под повърхността на кожата са по-големи, отколкото видимо отгоре, се случва да изглежда като влошаване на положението.

Мисля, че съм написала, че всеки който реши да ползва, трябва да си направи проучване и задължително да ползва добра слънцезащита. Добавям, че слънцезащитата трябва да се нанася в достатъчно количество и да се подновява често. Много често подценяваме това и после се оплакваме, че даден продукт не предпазва, което често не е вярно. Грешката е в недостатъчното количество и недостатъчно честото подновяване.
Направете си справка колко се препоръчва за лицето само. Сигурна съм, че 99% от нас не са ползвали и не ползват такова количество за едно мазане.
Няма смисъл да се ползват ретинол или ексфолиращи киселини, ако няма да се ползва абсолятно редовно и добра слънцезащита.

Разбира се, всеки е свободен да пробва каквото пожелае и ако смята, че някоя съставка не му понася или се притеснява по една или друга причина от нея, да не я ползва.

Аз съм доволна и споделям това което съм научила до момента, не налагам и не съветвам никой да ползва каквото и да било. Дадох предложение, ако някой се притеснява от третиноин, как да изгради толерантност, но не съм казала, че трябва да се ползва ретинол, третиноин, киселини или каквито и да било други съставки.
Не съм дерматолог, а прост потребител споделящ опит. Peace

п.п. темата е "Борба с ранното остаряване", тоест предполага се, че ще се публикуват мнения за такива продукти, а повечето такива продукти са с ретинол. Не всички разбира се, но ретинолът е една от малко доказаните съставки с анти ейдж ефект и широко използвана в този тип козметика.
Не съм си позволила "ей така" да давам съвети, а и така да е, това са продукти които се продават масово и свободно на пазара.

Последна редакция: пн, 17 юли 2017, 17:34 от Миоки

# 628
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Добре, Миоки, а как тогава се обяснява следната реакция - петна-ретинолов продукт- три дни стоене в затворено помещение, без пряка слънчева светлина. Резултатът е потъмняване на петната, избиване на ситни пъпки и сърбеж в областта на петната, поради което продукта спира да се ползва.
Знам, че си много доволна от ретиноловите продукти, но може би е добре да приемеш, че наистина има хора , на които не им понасят. Да, ти винаги много подробно обясняваш в постовете си , че човек трябва да е запознат и да не прекалява, но някак сш щом се появи пост , че някой не е доволен или смята, че не му понася, започваш да го убеждаваш, че едва ли не не е от ретиноловия продукт, а от нещо друго.
Като цяло, лично аз много ти благодаря за цялата информация, която даваш, но все пак нека да е по-умерено, а не веднага да се отсича : "не е от ретинола"

# 629
  • Мнения: 18 542
О, далеч съм от мисълта, че ретиноидите са панацея за всички. Казах вече, че на хора с много чувствителна кожа, може и да не им понасят.  

Обосновах се защо смятам, че пигментните петна не са от ретинола. Сигурна съм, че в състава на крема има и други съставки, не само ретинол, но да речем той е причината. Ще се радвам някой да сподели обосновано, защо смята че ретиноидът, който е ползвал е причина за появяването на пигментни петна, честно! Но не - пробвах, стана така, а нещо по-сериозно като аргумент, което ще е валидно за повече хора, не само за конкретната личност.

Аз пък мисля, че това е някаква алергична реакция или непоносимост към съставка (възможно е непоносимост към ретинол), но не е виновна природата на ретиноида, а комбинацията с конкретната кожа.

Ретиноидите се използват от дълги години, не са някаква новоизмислена съставка и като цяло се понасят отлично от повечето потребители, което не означава, че няма и такива чувствителни или реагиращи негативно към нея.

Не знам повече какво да кажа. Всеки е свободен да ползва каквото си пожелае. Аз не се издържам от ревюта и реклами на продукти, така че ми е все тая какво ползвате или не ползвате и не искам да изпадам в подобни спорове повече, за това спирам да пиша по темата ретиноиди.

Който се интересува от моят опит, може да ми пише на лични.  Peace
 
п.п. дори не разбрах за кой крем става въпрос.
п.п.п. има хора които пък биха извлекли полза от това което написах по-горе за ретиноидите, така че не искам да омаловажа мнението на потребителката еликсир, а да изнеса факти, с които съм се запознала докато аз правех проучване преди да започна използването на третиноин.

За финал, на тези, на които им се чете по темата ретиноиди и хиперпигментация, ето един сайт с въпроси и отговори на дерматолози (на английски). Всеки да чете и да си прави изводите за себе си.
https://www.realself.com/retin-a/answers/hyperpigmentation

Последна редакция: пн, 17 юли 2017, 19:23 от Миоки

Общи условия

Активация на акаунт