Борба с ранното остаряване....Как?-3

  • 96 963
  • 747
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 13 380
Малко в повече и на мен ми идва във всяка тема като стане въпрос за бръчки и кремове и само за ретинол и третиноин да се говори.
Но пък се радвам за тези, които са открили нещото, което наистина смятат, че им действа и се чувстват добре с даден продукт.
Рядко ми се случва
Сега съм в поредната дилема за крем около очи, разбутах почти наличните искам да сменя, зарекла съм се вече скъпа козметика без мостра да не купувам, защото са много малко нещата, които не ми лютят на очите или не ми сълзят от това, което съм пробвала досега.Зарекла съм се, че вече скъпа козметика без мостра да не купувам, ама мостри йок, е не съм се престарала да търся ,на едно две места съм попитала.
Чета във форума препоръчват Балеа с урея и Биотен.
В общи линии мъка като решиш да бъдеш разумен купувач и избора става много труден.
Вие какво ползвате.

# 631
  • Мнения: X
Малко в повече и на мен ми идва във всяка тема като стане въпрос за бръчки и кремове и само за ретинол и третиноин да се говори.

Същото щях да напиша в предходния си пост .Спрях да чета темата за грижа над 40+ точно поради разискването на само и единствено ретинолови продукти,сега май ще изключа и тази,а ми беше толкова интересна.
Ани,благодаря за линка за ръкавичката! Flowers Hibiscus


Сега съм в поредната дилема за крем около очи,
Вие какво ползвате.
Аз в момента ползвам два околоочни-сутрин Ести ревиталайзинг,а вечер силициевия на Талго,доволна съм и от двата.


# 632
  • Мнения: 4 738
На мен околоочния на Еуцерин с уреа не ми дразни очите, за ефект не мога да кажа дали има срещу бръчки... При по-сух контур под очите помага донякъде да се оправи сухотата и е нежен и приятен за ползване... На мен също повечето околоочни не ми понасят - сълзене, парене, смъдене на очите или подпухване и тъмни кръгове ако ги ползвам вечер преди лягане... Освен този Еуцерин, друг който не ми дразни очите е това, но цената му е доста "неприятна":  Mr. Green


Момичета, хубаво е да има информация за ретина и отзиви от ползвали.. Peace Така става ясно на каква кожа как действа, какви резултати и ефекти има, кои са страничните ефекти и т.н. Ако няма информация е по-лошо, защото много жени купуват продуктите на риск, без проба и не знаят какво да очакват... А всеки сам може да реши за себе си дали да го опита или не... Аз се петносвам и без ретинолови продукти, наклепана целогодишно с 50+ фактор и от първото слънце ставам като Пипи дългото чорапче...   Laughing Така че надали това ще ми е проблема с ретина... По-скоро ретина изсушава кожата в някаква степен и ако тя е природно суха и дехидратирана, ретина може да влоши нещата... Както стана при мен, но моя крем с ретинол беше с АХА-киселини и на тях отдавам това допълнително изсушаване...  Joy

# 633
  • Мнения: 18 542
Ами пишете за каквото ви интересува де, какво мрънкате  Laughing Всеки пише за това, което му е интересно.

Мен ме интересуват съставките, а не марките, но тук повече се говори за марки и на кой му е харесало и на кой не, без да се казва за каква кожа са предназначени и кое от състава се предполага да върши активната работа по дадения проблем или какъв е проблемът - суха кожа, бръчки, мазна кожа пори, пъпки и т.н.

Не е вярно, че в темата за 40+ се пише само за ретинолови продукти. Аз лично питах за вит.С, за продуктите на Ординери и за други неща, но явно всеки с предпочитанията си.

Аз лично не съм доволна от серума на Ести Enlighten нито от Day Wear кремът им без масла. Първият не свърши никаква работа за пигментните ми петна, въпреки че консистенцията му е изключително приятна за ползване, а кремът ми беше мазен + това е само с SPF защита, така че при всички случаи трябва да сложа слънцезащита отгоре, от което се губи идеята за spf-a.  Rolling Eyes Едни от най-лошо похарчените пари за мен и моята смесена кожа с предразположена към запушване пори и черни точки + екстра в последните години фини линии.

# 634
  • Мнения: 1 223
Малко в повече и на мен ми идва във всяка тема като стане въпрос за бръчки и кремове и само за ретинол и третиноин да се говори.
Но пък се радвам за тези, които са открили нещото, което наистина смятат, че им действа и се чувстват добре с даден продукт.
Рядко ми се случва
Сега съм в поредната дилема за крем около очи, разбутах почти наличните искам да сменя, зарекла съм се вече скъпа козметика без мостра да не купувам, защото са много малко нещата, които не ми лютят на очите или не ми сълзят от това, което съм пробвала досега.Зарекла съм се, че вече скъпа козметика без мостра да не купувам, ама мостри йок, е не съм се престарала да търся ,на едно две места съм попитала.
Чета във форума препоръчват Балеа с урея и Биотен.
В общи линии мъка като решиш да бъдеш разумен купувач и избора става много труден.
Вие какво ползвате.
Извинявайте, ама вече 30 страници се коментира кремчета с ретинол и т.н., които са демоде от поне 20 години... Отделно, че имат много странични действия и са нестабилни в козметични формулации. Не бъдете чак такива шарани, че да ви ловят на бастун!

# 635
  • Мнения: 18 542
Извинявайте, ама вече 30 страници се коментира кремчета с ретинол и т.н., които са демоде от поне 20 години... Отделно, че имат много странични действия и са нестабилни в козметични формулации. Не бъдете чак такива шарани, че да ви ловят на бастун!
Препоръчай моля, хубава съставка която да търсим тогава. Сериозно се интересувам.

# 636
  • Мнения: 3 027
Доколкото аз знам, точно за пигментните петна първо трябва да се получи изсушаване, а после излющване.   И първоначално петната стават по тъмни, после идва избелването. Така ми обясни една дерматоложка  Peace

# 637
  • Мнения: 18 542
Можело да се получи т.нар post inflammatory hyperpigmentation, тоест пигментация в резултат от възпаление на кожата. Това важи за всякакви съставки, не само за така анатемосаната която няма да споменавам.

# 638
  • Мнения: 2 805
Малко в повече и на мен ми идва във всяка тема като стане въпрос за бръчки и кремове и само за ретинол и третиноин да се говори.

Ами вероятно, защото ако има нещо в кремовете, което наистина действа срещу бръчки то това е ретинола и производните му  Wink
Кремове-чудо няма! Няма крем, който да ни спаси от бръчките forever. Няма и извънземни съставки, които да не сме коментирали до сега, че да не се повтаряме.

С една дума - без дразнене. За Вас е в повече инфото за ретинола и т.н., за мен е полезна информация. Предполагам всекi смислен пост тук е полезен за някой, има стотици, които четат, но не пишат. Така, че  нека не определяме граници на изрязяване на мнение. Насила никой не ви кара да четете. Избирателна пропускливост действа безотказно в много случаи. Ако Ви дразни нещо, съветвам Ви да я използвате.
И аз ако съм доволна от нещо и се пита и аз ще го повтарям  Simple Smile

Тъй, да се върнем към основния ни враг - бръчките и заветната ни цел - вечно млади и най-красиви Снежанки.
Чета за тази копринена ръкавица и описанието е съвсем като на чудо - замества..., предпазва.... заличава..., спомага...и т.н. Сега ще се върна по-напред да попрочета за нея, че съм пропуснала.

Предполагам се ползва с продукт - крем, или ексфолиант или мокра и търкаш?  Laughing

Крем за очи ми е болна тема, защото това ми е най-слабото място - имам всичко! - сенки, торбички и бръчки. Още на 25 си имах сенки и торбички, структура, не от недоспиване или друга причина. крем няма да го оправи, а само нож, нов се още събирам смелост за това.

Но ако мога да спомена с добро крем за очи, то те са два - на Есте Лаудер  Advanced Night repair eye и на Клиник All about eyes. И тъй като се отказах да боря каквото и да е около очите, защото видях, че само хвърлям пари и ефекта е нула - в момента залагам на хидратиране и крема с масло от ему ми е чуден.

Последна редакция: пн, 17 юли 2017, 22:17 от Самсара

# 639
  • Мнения: 305
О да, имам  Laughing

Вече две седмици се мажа всяка вечер с 0,05%. Кожата ми го понася изключително добре.
Нямам белене, зачервяване или прекалено сухи участъци, но кожата ми все още е чувствителна на по-силни интервенции, като триене например. Усещането е като леко слънчево изгаряне, но нищо непоносимо и все повече се тушира това усещане с времето. Като цяло кожата ми е една идея по-суха около устата, по линията на челюстта и около веждите. На останалите места, където ми беше мазна, започна да се нормализира.

Лицето ми се заглади на допир изключително много. Порите по брадичката изчезнаха, а на останалите места се посвиха. Черните точки се изчистиха. Нямам нужда от ФДТ - оцветения слънцезащитен с много малка покривност ми е напълно достатъчен.

На бръчиците все още не забелязвам някакъв ефект, но до колкото четох, трябва от 3 до 6 месеца, понякога и година ежедневна употреба, за да се види такъв, а аз съм само на втория месец, при това съм ежевечерно от две седмици.

На петната също не забелязвам някаква сериозна промяна заради кремчето, ще видим с времето какво ще се случи. Моитеса си доста старички и не очаквам чудеса за тях.

В началото ми избиваше по някоя и друга пъпка (от малките които правят връх), но в момента нямам нито една, а съм във времето, в което обикновено ми се появяват еденични.

Като цяло съм във вързторг от резултата до момента и щастлива, че нямам сериозни странични ефекти, за които съобщават повечето пробвали и използващи.
Не бих се отказала от него за нищо на света вече. От сигурно 15 години, кожата ми не е била в по-добро състояние, а очаквам да се подобри още.  Crazy Яд ме е, че не го открих преди 3-4 години например, когато започнах да забелязвам промени в кожата, но се надявам да не е късно все още.  Whistling

Забравих да вметна - мажа се всеки ден със слънцезащитен, включително и когато съм вкъщи и не излизам навън, а когато съм навън подновявам на 2-3 часа и гледам да не стоя на слънце или поне да не ми пече в лицето когато е възможно.
Hug Супер, нямам търпение да мине лятото и да го започвам и аз, дано и аз да съм във възторг

Хъм, сега прочетох последвалите постове...
момичета, може би сте пропуснали, че аз попитах Миоки за впечатление точно за Ретина който започна да използва преди повече от месец, тя на мой пост отговаря, а след това и на още една потребителка - какво значи все за това се говори, ами за това сме я попитали.
Всеки да пита каквото го интересува, пък като не го интересува да не чете, да прескача - не знам.... Всъщност да прави каквото иска де - форум е всеки споделя каквото му е на сърце

И последно да питам за тая ръкавица, понеже и аз си купих от офлайн магазин, а нещо не виждам кой знае какъв ефект след използването й, та се чудя дали е същата... уж от сурова коприна, но от къде да знам дали е така, много група на пипане и като я използвам усещането е като драскане - наистина много грубо като усещане - така ли трябва да е?

Последна редакция: пн, 17 юли 2017, 21:50 от msk-13

# 640
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Споделям мнението на Лунна пътека,че по-добре да има инфо, отколкото да няма. Благодаря на Миоки, че споделя инфо до което сама е достигнала, предполагам много време й е коствало.

Самсара, ръкавицата я ползвах на вече измита с душгел кожа. Без ексфолиант или друг продукт и не под течаща вода. тТрябва много внимателно да се докосва кожата, защото има риск от претъркване и протриване. При мен видимият ефект е още от първото ползване. Нямам търпение да мине една седмица и да я пробвам пак. Не бих посмяла по -често.

Еликсирче, околоочният на ЕЛ ми е много любим. Този на Талго със силициевата киселина забелязваш ли да изсушава? Нещо ме притеснява този силиций в областта на очите.
Нещо друго на Талго пробвала ли си?

# 641
  • Мнения: 3 027
Ани, копринените много прожулват, направи си от стара кърпа хавлиена, или кенарена. С хавлиена не можеш да се протъркаш. Използват се преди душ гела, за да се почисти добре кожата и тогава вече нещо за хидратация. Поне аз така правя, от години  Peace

# 642
  • Мнения: 13 380
Дразни, че тия впечатления от ретинола се местят от тема в тема и едно и също, което се коментира.
Има тема за ретинола, която кой знае къде все изпада по страниците.
За тия, които тепърва почват да се интересуват сигурно е интересно, но ако четеш по отдавна е досадно.
Като отворя общите теми очаквам по разнообразни неща.

И преди съм писала, нямам огромни очаквания, освен леко забавяне на бръчките, искам кожа с хубав тен, изглеждаща здрава, доброто състояние на кожата сваля доста повече години според мен отколкото концентрирането върху някоя конкретна бръчка.

Simple Smile Какво ми действа добре- козметичката и редовните масажи и  процедури и нещата, които правя с ефект седмица до 10 дена, със същата козметика вкъщи не постигам същия резултат
Ести го заглеждам, та ще взема да го пробвам
Изчетох темата за Филорга, но там околоочните почти не ги коментират освен резюмето в началото, но то е почти същото от сайта им
Очакванията са ми първо да мога да го ползвам без странични резултати, а после вече мога да коментирам ефект при по-продължителна употреба.
Сега довършвам един Медик8 гел антиейдж, едно масло на terre d'oc  с арган и кактусова смокиня и един CVR подбутвам, но трудна работа с него, не ми люти, но с това се изчерпва единственото му предимство

За лице ползвам тази гъбка
https://mybodystore.bg/meka-g-ba-za-pochistvane-na-lice.html
Нещо средно е между ръкавицата и хавлиената кърпа

# 643
  • Мнения: 3 480
В момента ползвам 2 околоочни. И аз съм купувала много и все ми дразнят, не съм доволна от Адвансд Ай също, много пари хвърлени на вятъра.

На мен ретиноловите продукти ми действат много добре, но ретин А - не. Тези са моите околоочни продукти:
1. Skin Doctors Eyetuck
2. Paula's Choice Resist Eye Cream

Понякога като пътувам нанасям само серумите на Пола около очите (в указанията пише, че може), за да не мъкна всичко.

Също и на мен ми омръзна да чета едно и също във всяка тема, мисля че има прекалено много информация (което не е лошо), но и аз взех да чета по диагонал.


# 644
  • Мнения: 18 542
Аз търся нещо което да действа в дългосрочен план и да работи на клетъчно ниво, а не да ме помпа с вода и да замазва временно положението, а с годините колагена в кожата да се разпада и да заприличам на напомпана с вода стафида.

Търся нещо наистина ефективно. Пълнежите си ги набавям и с по-евтини продукти. Действат също толкова добре колкото и скъпарските, а за козметични процедури като ботокс и филъри нямам нито пари, нито желание.
Плодове и зеленчуци само за ядене стават, другото е мижи да те лажем.

Аз писах коя съставка ми помага, дайте други идеи като ви е писнало от ретиноиди отворена съм за всякакви предложения.

отивам да търся темата за досадната съставка, няма да ви се пречкам с нея аз повече  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт