Борба с ранното остаряване....Как?-3

  • 97 116
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 18 542
Предпочитам бялата козметика да не е е ароматизирана с парфюми. Случвало се е да ме боли глава от миризма на крем. Не че не мирише приятно, но просто всеки път като се намажа, получавах главоболие, а генерално не съм чувствителна към аромати или съставки.
Дано тенденцията да се обърне и да започнат да слагат все по-малко.

# 706
  • Мнения: 2 843
ani_d, от тази серия имам само серума: на мен лично ароматът не ми харесва (сега стъпвам на пръсти, да не би да излезе, че си променям мнението и троля, както ме обвинява zari65). Не мога да кажа, че ясно се усещат като моноаромати розата и жасминът - дори розата почти не я усещам. Просто съчетанието дава малко странна миризма. Това обаче - как мирише даден продукт - освен ако не е нещо свръхнепоносимо - не ми е чак толкова важен критерий; ще го понеса, ако действието е добро. Този серум омекотява и освежава кожата много добре, харесва ми, че не е толкова маслен като усещане, понеже би се дублирал с по-стария им, тук си е типичната консистенция на серум.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 10 646
Аглая, в продуктите на Алтея с роза и жасмин, много ли се усеща ароматът?? Трудно ги понясям и двете и ако е много силен хич да не посягам към тях.
За мен ароматът им е силен. Използвах крема, пилинга, този серум, който CI е показал и тонера,които са от тази нова им серия.
На мен много ми харесва аромата, но ако човек е чувствителен към аромати, може би няма да е толкова прехласнат като мен.
Също харесвам и показания серум, но от един изразходен флакон не виждам разлика в състоянието на кожата ми. И все още се чудя дали да го подновя.

# 708
  • Мнения: X
добре, че скоро ще свърши и в новата няма да ви се бъркам.
А,че защо да не се бъркаш,гледай как хубаво разбуни кошера Stuck Out Tongue Closed Eyes.На мен мненията ти са ми полезни и без допълнителни подсказки.Елементарно е да се копира Клото от твоя пост в гугъл и да се прочете за Лакесис,а от там да се потърсят продукти,които го съдържат.И изказа ми харесва,не виждам някои защо толкова се вживяват,но ако чак толкова им е непоносим да самоприложат непоисканите си съвети и да те пропускат.

Catalano,казваш силен е аромата на Беадора?Мен това не ме спира,харесвам парфюмирани кремове или поне предпочитам да ми ухаят приятно,отколкото всеки път да ме лъхат на химия както беше с един крем на Клиник.Само съдържащия се вит. А ме спира да ги тествам.

# 709
  • Мнения: 2 007


еликсир,
ароматът не само е силен и траен - на мен не ми допада. Ако продуктите имаха поне минимален ефект при мен - нямаше да ме спре някакъв си аромат. Но нека не съм критерий, пробвайте - тестери има, доколкото разбирам.

# 710
  • София
  • Мнения: 6 302
Прочетох с интерес последните 5-6 страници. На Clarins двойния серум го ползвах, хареса ми, много приятно усещане остава след него. Но от 1 флакон не очаквам чудеса. Кремове със силна миризма не понасям, подозирам че Беадора няма да ми хареса.... При мен освен анти-ейдж, трябва и много хидратация, кожата ми е доста суха. Отделно че начина на живот, храненето, стресът, гените също много влияят на цялостното състояние на кожата. Така че да моето мнение е: нека се грижим добре за кожата си, кой както може и намира за добре. Нещо, което е подействало добре и дори има ефекта УАУ при някоя, изобщо не е задължително, че ще отрази по същия начин на друга. Хранете се здравословно, пийте много вода, спете достатъчно, спортувайте, общувайте с весели хора, мислете позитивно и ползвайте колкото може по-качествена козметика. Кожата ви ще ви бъде благодарна. Не се връзвайте много на тези етикети "био", "еко" и т.н., моето мнение е, че не всички са наистина такива.......

# 711
  • Мнения: 1 227
zari65, да, препоръчвам продуктите на Алтея като много качествени на поносими цени и нито за миг не съм ревизирала мнението си. Препоръчах и серума с роза и жасмин във връзка с въпрос кой от продуктите им е по-лек и неомазнаващ. Като споменах, че няма продукт на марката, който да е съвсем подходящ за под грим, че понеже са натурални, са и по-тежки, но предположих, че серумът - заради консистенцията си - би могъл да е по-лек. Сега пак казах, че е хубав, но че не съм забелязала чудодейна трансформация - имам предвид такава, че от 38 г. да започнеш да изглеждаш на 28, както гласи рекламата на съставката. И пак казвам - това няма нищо общо с като цяло много положителното ми отношение към Алтея. Просто на чудеса не вярвам.

Извинявайте, но къде го прочетохте това:  54-годишни фибробласти (клетките изграждащи колагена и еластина) имат характеристиките на 37-годишни, а 37- годишните са като 28-годишни. ? Отделно написах, че това е ин витро тест, в стъклено петри - няма как да ви вкарат микроспок с камера в кожата, че да гледат какво правят фибробластите там. Но има и такъв клиничен тест, с който може да се твърди определени години подмладяване, не е правен тук.
Относно аромата - всеки възприема ИНДИВИДУАЛНО, ако зачетете ще видите от 10 мнения я има 2-3 сходни, я не. На мен например жасмина в тази серия не го усещам, защото розата ме бушонира в носа яката. И други неща има за подобрение също, както сте забелязали в сензориката.

# 712
  • Мнения: 1 227
Прочетох с интерес последните 5-6 страници. На Clarins двойния серум го ползвах, хареса ми, много приятно усещане остава след него. Но от 1 флакон не очаквам чудеса. Кремове със силна миризма не понасям, подозирам че Беадора няма да ми хареса.... При мен освен анти-ейдж, трябва и много хидратация, кожата ми е доста суха. Отделно че начина на живот, храненето, стресът, гените също много влияят на цялостното състояние на кожата. Така че да моето мнение е: нека се грижим добре за кожата си, кой както може и намира за добре. Нещо, което е подействало добре и дори има ефекта УАУ при някоя, изобщо не е задължително, че ще отрази по същия начин на друга. Хранете се здравословно, пийте много вода, спете достатъчно, спортувайте, общувайте с весели хора, мислете позитивно и ползвайте колкото може по-качествена козметика. Кожата ви ще ви бъде благодарна. Не се връзвайте много на тези етикети "био", "еко" и т.н., моето мнение е, че не всички са наистина такива.......
Мога да ви кажа как се прави истинска самооценка, правилно: правите си протокол: в точно определена стая, вечер (демек на лампа, за да имате едно и също осветяване, защото осветеността е различна във различните дни), по едно и също време (22-23 часа да речем), имате стол на точно фиксирана позиция в стаята, имате и фотоапарат на точно определено място: правите си хубави снимки.Разбира се позиция на тяло и лице - фиксирани! И после гледате снимките.
Иначе няма как - всеки ден се гледате поне 10 пъти в огледалото, емоционално сте различна и в края на краищата правите абсолютно субективна преценка въз основа на нищо. Е, ако имате тъмно петно, и то вземе, че изчезне Simple Smile ама това само в рекламните клипове и брошури го пише Simple Smile
Няма козметика, която да заличи напълно една бръчка, 20-25 % намаляване е феноменален резултат, но вие как ще го хванете?

# 713
  • Мнения: 1 227
добре, че скоро ще свърши и в новата няма да ви се бъркам.
А,че защо да не се бъркаш,гледай как хубаво разбуни кошера Stuck Out Tongue Closed Eyes.На мен мненията ти са ми полезни и без допълнителни подсказки.Елементарно е да се копира Клото от твоя пост в гугъл и да се прочете за Лакесис,а от там да се потърсят продукти,които го съдържат.И изказа ми харесва,не виждам някои защо толкова се вживяват,но ако чак толкова им е непоносим да самоприложат непоисканите си съвети и да те пропускат.
Акъл-ЪТ не е нещо, което може да се даде насила. Елементарните неща са най-трудните, уви, осъзнаваме го чак като ни изплющят. Наистина съжалявам, че писах, защото е почти безсмилено - който не знае, и не желае да знае, трябва да си носи сам последствията. Такъв съм бил, онакъв - ма да не съм дошъл да обирам овации? Не, в никакъв случай! Няма ненаказано добро! Tired

# 714
  • Мнения: 3 117
CI, твоите постове за мен лично са много ценни, защото са дадени от професионалист. Даже се зарадвах че си в тази тема. Благодаря, че отделяш време и споделяш знания.   Peace
Не знам дали другите осъзнават колко много трябва да се ровят в анализи, тестове и прочие и от това да правят изводи за съставки на продукти и колко рядко човек може да получи синтезирана достоверна информация за такива.
Не съм чела мения назад, но и на един да помогнеш е достатъчно.

# 715
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Мога да ви кажа как се прави истинска самооценка, правилно: правите си протокол: в точно определена стая, вечер (демек на лампа, за да имате едно и също осветяване, защото осветеността е различна във различните дни), по едно и също време (22-23 часа да речем), имате стол на точно фиксирана позиция в стаята, имате и фотоапарат на точно определено място: правите си хубави снимки.Разбира се позиция на тяло и лице - фиксирани! И после гледате снимките.
Иначе няма как - всеки ден се гледате поне 10 пъти в огледалото, емоционално сте различна и в края на краищата правите абсолютно субективна преценка въз основа на нищо. Е, ако имате тъмно петно, и то вземе, че изчезне Simple Smile ама това само в рекламните клипове и брошури го пише Simple Smile
Няма козметика, която да заличи напълно една бръчка, 20-25 % намаляване е феноменален резултат, но вие как ще го хванете?
Аз така правя, само че се снимам сутрин в 9:30  Laughing ще превключа на изкуствено осветление, прав си, че ще е по-точно.
Надявам се да не ми се появят бръчки, поне не дълбоки. Ясно е, че бръчки няма как да се изтрият освен с нож  Crazy ама поне да не сме като шарпей в лицата.

# 716
  • Мнения: 10 214
Крем, който даде наистина ефект върху доста посърналата ми зимна кожа, че и след отслабване, та съвсем зле, беше серумът за запълване на обем на Юсерин, не знам дали е коментиран в темите назад. Не само мое впечатление, но и на близка, която не ме беше виждала от един месец и не можа да скрие колко съм се разхубавила Simple Smile , а аз дори бях в тежък емоционален период, което действително се отпечатва и върху кожата. След отслабването, понеже нямаше вече от къде да се отслабва при мен, на лицето ми пролича най-брутално. Противостареещите продукти на марката ги ползват и други мои познати и са доста доволни. Сега ползвам серум на Шисейдо, уж "подобрява имунитета на кожата", каквото и да означава това, лекувал кожата в дълбочина и т.н., обаче не е чак толкова сполучлив. Купувах го и от чужбина, за да съм сигурна в качеството, 3 пъти по-скъп е от този на Юсерин. Заради голямата реклама на серума на Кларинс взех и него, дано го харесам, но този на Юсерин си беше определено с уау ефект при мен.

Последна редакция: ср, 19 юли 2017, 17:15 от soul81

# 717
  • Мнения: X
Наистина съжалявам, че писах, защото е почти безсмилено -
ПишИ,пишИ,не е безсмислено, ти и без това се появяваш в темите по-рядко от Халеева комета.Пиши за всичко ново и интересно,което излиза като тенденции.Интересно ми е какво е твоето мнение за Матриксил,Аргирелин,пептиди.....

Дами,то е ясно,че кое да е мазило няма да ни се отрази като вълшебна пръчица,важното е да проявяваме интерес,да го следваме и полагаме грижи,които няма как да не допринесат за по-добро състояние или поне забавяне темпото на стареене.Което по мое мнение зависи най-първо от ген,после начин на живот и грижи.
Когато бях по-млада и бръчките ми още в зародиш,козметичка ме посъветва да полагам много грижи,да се правят терапии,да се работи по линията на бръчките,за да не се вкопават и стават по-дълбоки .Аз обаче неглижирах,нали така или иначе ще се набръчкам рано или късно.М да,като станаха по-дълбоки естествено предпочитам да беше по-късно,но  уви.Не че някога съм оставала ненамазана с моята суха кожа,но и не съм се вторачвала чак толкова по козметика и съставки,процедури и т.н. То пък и в дните на ранната демокрация какво ли имаше по магазините освен кремовете на Арома,Колагена ,крем 21 и Нивея,ама нейсе.
От година и половина полагам разнопосочни,но постоянни грижи и мога да кажа,че има значително подобрение,жалко,че не съм се снимала,както предлага CI ,сигурно щях да го отчета още по-убедително .

# 718
  • Мнения: X
Ясно е, че бръчки няма как да се изтрият освен с нож  Crazy ама поне да не сме като шарпей в лицата.
Не бой се,с по-мазните кожи си имат други неприятности,но поне откъм бръчки са по-облагодетелствани.А и ножът си има срок на годност,не е панацея во веки,по мнение на пластичен хирург-5 години.

# 719
  • Мнения: 18 542
Ножът е едно от нещата, които няма да пробвам, ако ще да заприличам на стафида. Филъри и ботокс също, защото имам ужас от инжекции. Дори на зъболекар като ходя не слагам упойка, освен ако не ми вадят мъдрец. Прилошава ми не на шега. Нещо ми става с кръвното и се съм си припаднала  Crazy

Факт е за мазните кожи. На майка ми бръчки ѝ се появиха след 55, а тя не е от хората, които се мажат с кремчета особено усърдно, но аз имам друг тип кожа от нейната около очите и там тенденцията ми не е добра.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт