Лесно руло от бисквити

  • 16 268
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ама да бе, що пък да не са правоъгълни бисквитите?! Аз щот си вземам от тия чаените, не обикновени.

# 16
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Отговарям, защото и аз правех такова руло. Бисквитите са кръгли и по моята рецепта си е с масло и сладко. Понеже напоследък не се намират кръгли бисквити без дупка, можеш да я запълниш с нарязан банан и масло или смес от масло и сладко или каквото предпочиташ. Бисквитите ги топвах в сок от компот, а не в мляко
И аз така с масло и сладко а после мажа със сметана и овалвам с орехи/кокосови стърготини или други смлени ядки! Става много вкусно и красиво като се реже по диагонал.

# 17
  • Мнения: 1
Здравейте на всички мами !
Тук искам да ви предложа  едно руло с бисквити"Закуска" .Изпитано е поне 1000 пъти .Става бързо , лесно и вкусно ...
1 пак бисквити"Закуска" ( може да се ползват 2 от малките - с какао  и бели ,редуват се )
1 ч.ч. сок от компот (може да се замени с подсладено мляко  или малко вода + захар)
крем:
1кутия маргарин"Калиакра" - малка
1ч.ч. кристална захар
3-4 с.л. какао
1 ванилия
0,5 хляб - само средата ( накисната във вода и после добре изцедена)
Кремът се  разбърква добре с лъжица.

Бисквитка се потапя за миг в компота и  маже  се с крем ,после следващата и така до края.
Бисквитите се нареждат   на  ръбче една до друга , а не на кула защото падат.
С останалия  крем се маже от всякъде  и се поръсва със смлени орехи .
Да престои  една нощ на хладно.
При поднасяне се  реже малко на една страна .

# 18
Рулото става по-вкусно с масло а отгоре с орехи.

# 19
  • Мнения: 764
Тази рецепта е подобие на "Покрива на Наталина",която до скоро жънеше успех тук и ни е любима у нас.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Тази рецепта е подобие на "Покрива на Наталина",която до скоро жънеше успех тук и ни е любима у нас.
И аз това щях да кажа!  Peace

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Предлагам ви да опитате/ако вече не сте/ моето любимо руло.Продукти: 1пак.шок.бисквити"Закуска",1пак.бели бискв."Закуска",1 коф.заквасена сметана/400гр./,пудра захар,сладко. ПРИГОТОВЛЕНИЕ: всяка бисквита потапям в сок от компот или подсладено пр.мляко/вода/.Нареждам 12 бисквити на правоъгълник в подходяща тавичка/табла/.Отгоре мажа със закв.сметана+п.захар.Отгоре втори ред бисквити като средния ред мажа със сладко а външните със сметана.Събирам външните редове над средния-получава се нещо като триъгълник.Отгоре мажа с останалата сметана,може да се поръси с шок.пръчици или кокосови стърготини.Време за приготвяне-10 мин.Оставя се в хладилник за 2 часа.
Бисквите може да са едноцветни,но с шоколадовите изглежда по-добре.
Не мога да си го представямного добре, понеже не съм кулинарка! Ако е възможно да го снимаш Embarassed

# 22
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето тук съм снимала как се прави стъпка по стъпка, само пълнежа е друг: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=137279.msg2602669#msg2602669

pipilota viktualia, t_ilieva -   bouquet

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 955
  bouquet благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт