Новородено бебе и голямо куче

  • 41 558
  • 845
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 47 212
Lady Cassiopeia Duval, не имал куче, когато са се запознали:
Цитат
не е от преди да се запознае с мен
И как очаква авторката, че ей така ще махне с лека ръка и мъжа й ще изхвърли кучето си.

Никой не говори за изхвърляне. Той сам е заявил, че няма да живее при тях и има къде да бъде. Но явно е излъгал, колкото тя да се навие за бебето.
От друга страна той не се занимава с него, не поддържа хигиената му. Просто ми се води собственик. Тя се грижи за него. Та малко е спорно колко му пука за него.

Права си, че много семейства имат кучета, а след това се появяват децата, но при тях не е така. Тя куче няма. И той е казал, че няма да е при тях. Сега се оказва, че тя цял ден ще е с това куче, за което е след него като ранг, позволява си да ръмжи на детето й, явно проявява ревност, не са за пренебрегване тези факти.

# 226
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
   Не се сърди, човече, този път не четеш или тенденциозно интерпретираш погрешно. Wink Те може и да са се запознали още като деца, но са любовна двойка от сравнително скоро, по думи на авторката. А той кучето си го има от доста години – много преди авторката да влезе в живота му като половинка. Peace

# 227
  • Мнения: 666
Абсолютно неприемливо е! В България е много голяма рядкост куче, било то и домашно да не пренася кучешка тения и ехинокок, а това е неличимо или много трудно с много силни и неприемливи за бебе препарати. А и паразитите изобщо не ги лови антибиотика. Дори и да е обезпаразитено, нали го разхожда по улиците и то души фъшкиите на уличните и други кучета, а заразяването е чрез милионите яйца в изпражненията, които издържат на пек и студ точно една година и се разнасят от вятъра.

  https://dariknews.bg/regioni/haskovo/bylgarite-naj-bolni-ot-kuch … ti-zaedno-1067966

Абсолютни глупости!
Да си чувала, че кучетата имат паспорт. Дават им се ежемесчно таблетки против паразити, бият им се ваксини и пр. 

# 228
  • Мнения: 47 212
The Black Cat, и така да е (не съм им светила кога са се събрали), той е казал, че кучето няма да е при тях като се появи новороденото.
Или и това не съм разбрала.

Харесвате ли такива собственици? Които не си гледат животните?

# 229
  • Мнения: 666
The Black Cat, и така да е (не съм им светила кога са се събрали), той е казал, че кучето няма да е при тях като се появи новороденото.
Или и това не съм разбрала.

Харесвате ли такива собственици? Които не си гледат животните?
Ето това е големия проблем.

# 230
  • Sofia
  • Мнения: 16 695
The Black Cat, и така да е (не съм им светила кога са се събрали), той е казал, че кучето няма да е при тях като се появи новороденото.
   Не е нужно да гадаем, тя го беше пояснила в предишните си постове. Peace

Харесвате ли такива собственици? Които не си гледат животните?
   Това е много относително, според мен... На базата на прочетеното до момента, аз не бих могла категорично да заключа, че собственикът не е читав. По какво съдиш? Защото да се дава като пример, че кучето се качва по мебелите или че не му се мият лапите след всяко излизане, за мен е просто абсурдно. Crazy

# 231
  • Мнения: 12 722

Никой не говори за изхвърляне. Той сам е заявил, че няма да живее при тях и има къде да бъде. Но явно е излъгал, колкото тя да се навие за бебето.

 позволява си да ръмжи на детето й, явно проявява ревност, не са за пренебрегване тези факти.

А тя много трудно се е навила. Всяко куче проявява ревност.

# 232
  • Мнения: 43 603
Добре. При всяко влизане през вратата кучето посреща със скок върху теб. Как трябва да процедира жена със секцио направено преди 7 дни например,когато движенията са много по-затруднени и е трудно да се предпазиш?
Ами от теб зависи дали ще бъдеш посрещната така. Какво толкова го мислиш.

Mollly, защо да са глупости. Защото не ти харесва статията ли?

# 233
  • Мнения: 95
Ще кажа че кучето е на три години и първата му ваксина беше направена когато дойде да живее при нас преди 3 месеца по мое настояване. Таблетките също не му се даваха. Аз лично му купих от ветеринаря и му дадох още в самото начало когато разбрах че не са му давани. До ден днешен аз се занимавам с това през 2-3 месеца.

# 234
  • София
  • Мнения: 21 327
Ще кажа че кучето е на три години и първата му ваксина беше направена когато дойде да живее при нас преди 3 месеца по мое настояване. Таблетките също не му се даваха. Аз лично му купих от ветеринаря и му дадох още в самото начало когато разбрах че не са му давани. До ден днешен аз се занимавам с това през 2-3 месеца.
Lady Cassiopeia Duval, не имал куче, когато са се запознали:
Цитат
не е от преди да се запознае с мен
И как очаква авторката, че ей така ще махне с лека ръка и мъжа й ще изхвърли кучето си.

Никой не говори за изхвърляне. Той сам е заявил, че няма да живее при тях и има къде да бъде. Но явно е излъгал, колкото тя да се навие за бебето.
От друга страна той не се занимава с него, не поддържа хигиената му. Просто ми се води собственик. Тя се грижи за него. Та малко е спорно колко му пука за него.

Права си, че много семейства имат кучета, а след това се появяват децата, но при тях не е така. Тя куче няма. И той е казал, че няма да е при тях. Сега се оказва, че тя цял ден ще е с това куче, за което е след него като ранг, позволява си да ръмжи на детето й, явно проявява ревност, не са за пренебрегване тези факти.

Ако тези неща са истина, значи авторката се е прецакала много сериозно. Ако не могат да постигнат консенсус по въпроса с кучето, то направо се чудя как ще взимат важните решения касаещи бебето  ooooh!

# 235
  • Мнения: X
Много интересно.... Горката ти.. Бременна и с контракции чистиш на голямото лошо куче, което даже лежи по леглата.. Колкото повече пишеш,толкова по-съмнително ми става това, което пишеш.
А това да не скача по теб можеш да го избегнеш като се обърнеш настрани.
Чак се чудя как съм оцеляла след секцио и съжителство с куче... Нито инфекция съм получила, нито ми е скочило на корема.. Странна работа значи....

# 236
  • Мнения: 45
Вие сте си взели мъж с куче....за него е както за Вас първото дете...Не може да очаквате да го махне. Моето мнение е, че изобщо мястото на кучетата не е в апартамента и в леглото. Обичам кучета, но никога не съм имала точно поради тази причина. Иначе какво да направите...или се примирявате и чистите след кучето, мъжа и двете деца или само след двете деца. Избора е Ваш. Иначе извън хигиената- въпроса е, ако кучето направи нещо на бебето или на другото дете, ще можете ли да си го простите ? Изборът е много лесен според мен- мъж с куче с всички рискове и допълнително чистене, или без куче и без мъж.....или поне не този Wink

# 237
  • Мнения: 43 603
Много интересно.... Горката ти.. Бременна и с контракции чистиш на голямото лошо куче, което даже лежи по леглата.. Колкото повече пишеш,толкова по-съмнително ми става това, което пишеш.
А това да не скача по теб можеш да го избегнеш като се обърнеш настрани.
Чак се чудя как съм оцеляла след секцио и съжителство с куче... Нито инфекция съм получила, нито ми е скочило на корема.. Странна работа значи....

Защо да е съмнително. Решила жената да робува на куче и мъж. Кофти решение.
А твоето куче си е твое куче. От куче до куче има разлика. Защо трябва да се съобразява с кучето, а не с детето си?

# 238
  • Мнения: 666
Mollly, защо да са глупости. Защото не ти харесва статията ли?


Глупост е коментарът.  Даже не ми се изпада в детайли. Толкова нелепи твърдения!
Статията изобщо не съм я чела. Видях само заглавието. Факт е, че България е страната  с най-много бездомни кучета.И причината за това са точно стопаните им, които ги захвърлят, след като решат че не ги искат вече. И последващото им безконтролно размножаване.
Един любопитен факт: Преди 7-8 год, мой колега, който никога не е имал куче (, защото не обича животни) беше опериран 4 пъти от кучешка тения. Как я е хванал, никой не знае.

# 239
  • Мнения: 47 212
А тя много трудно се е навила. Всяко куче проявява ревност.
Навила се е, защото е обещал, че няма да е там като дойде бебето.
Не всяко куче проявява ревност.
И дори да проявява, едно е чихуахуа да прояви така, и куче от типа на питбул.

Вие сте си взели мъж с куче....за него е както за Вас първото дете...Не може да очаквате да го махне
За стотен път, той сам е обещал, че ще го махне, затова го е взела.
Цитат
рядко му мие лапите след разходка и рядко се къпе
Не чисти след него и вкъщи.
Не го е ваксинирал до 3 г., и тогава е поставена ваксина, защото тя е инициирала.
Никога не е помислял за обезпаразитяване.
Не е взел мерки за дресировка, нещо, което е абсолютно задължително за подобна порода.
"Прекрасен" стопанин.

Факт е, че България е страната  с най-много бездомни кучета...
Хич не ми се вярва това. Русия и Индия поне ни водят със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт