В момента чета...53

  • 62 467
  • 733
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 8 274
Валкири, ще си четем заедно Прилеп Simple Smile
На мен страшно много ми харесва - историята, героите, чувството за хумор на автора. Много бавно ми върви обаче, с четене само преди заспиване, няма как да е другояче.
Затова не обичам лятото да чета интересни книги - не мога да намеря време да им отдам заслуженото.

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 13 604


Прочетох Скрита камера на Джули Гаруд
Хубава и лека книжка, изчита се на един дъх. Много подходяща за отпускарския сезон.

# 647
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
В крайна сметка хванах 'Ще се видим в Париж' на М.Гейбъл

# 648
  • Вестерос
  • Мнения: 38 383
Oле щом на Клеър са по-хубави, ще я пропусна Grinning

# 649
  • Мнения: 2 038
Вчера започнах "Марина" на Сафон. Каквото и да си говорим, за мен той е прекрасен разказвач и много ме увлича в историите си.

Електронно продължавам с "Амазонката на Варое" на Биолчев, която много се забавлява. Страхотно чувство за хумор.

Ще се радвам започналите Hadmaid's Tale да споделят впечатления. Много харесах сериала, но за съжаление английският ми не е толкова добър, че да й се насладя пълноценно в оригинал.  

# 650
  • София
  • Мнения: 6 210
Ще се радвам започналите Hadmaid's Tale да споделят впечатления. Много харесах сериала, но за съжаление английският ми не е толкова добър, че да й се насладя пълноценно в оригинал.  
Тя ще излезе на български до края на годината (дано само не бъркам). Аз също я очаквам, защото около мен който я е прочел, една лоша дума не е казал.

# 651
  • София
  • Мнения: 2 404

Ще се радвам започналите Hadmaid's Tale да споделят впечатления. Много харесах сериала, но за съжаление английският ми не е толкова добър, че да й се насладя пълноценно в оригинал.  

Изключително много харесах книгата, но за мен сериалът е дори още по-силен. Добавени са герои и разклонения в сюжета, които ги няма в оригиналната история и така е още по-въздействащо и пълнокръвно. Сцените във филма бяха в пъти по-ярки от тези във въображението ми. Дано книгата не ти се стори бледа щом вече си го гледала  Peace

# 652
  • София
  • Мнения: 3 298
Hadmaid's Tale е страхотна. После мисля да я чета и на български.

# 653
  • Мнения: 3 502
Вчера започнах "Марина" на Сафон. Каквото и да си говорим, за мен той е прекрасен разказвач и много ме увлича в историите си.
Много харесах "Марина", макар че доста хора я определят като слаба. Да, страхотен разказвач е Сафон - аз обичам да казвам, че той рисува с думи. Толкова образно описва, че докато го чета, виждам картини. Simple Smile Заради него заобичах Барселона, макар че никога не съм ходила там.

# 654
  • Мнения: 5 467
На мен Марина ми хареса повече от Сянката на вятъра. Напълно вярвам в думите на Сафон, които е писал за нея в началото на книгата.
Подхванах на четеца Уважаеми господин М. на Херман Кох, той да се окаже доста зарибяващ Whistling

# 655
  • София
  • Мнения: 6 183
Hadmaid's Tale е страхотна. После мисля да я чета и на български.
И аз я започнах днес, засега ми харесва, въпреки че успях да прочета съвсем малко.

# 656
  • Мнения: 6 347
И аз я започнах тази сутрин, но се оказа, че съм се сдобила с много калпаво копие, явно сканирано и после прекарано през програма за оптично разпознаване, в резултат на което в първите 2 глави открих 30 грешки - направо ми бодяха ми очите, а така не мога да чета. Хвана ме яд и я зарязах. Но сега си намерих по-хубаво копие и ще започна отначало. Но ми изглежда интересна и на мен.

# 657
  • Мнения: 5 776
И на мен много ми харесва The Handmaid's Tale, сериала ще го гледам когато приключа с книгата.

# 658
  • Мнения: 636
Чудех се какво да подхващам след "Бьорнстад"... е, вече е решено, страшна е тази тема  Crazy Mr. Green

# 659
  • Мнения: 5 467
А как е новата книга на Бакман? Не съм срещала отзиви засега newsm78

Общи условия

Активация на акаунт