Отношения между разделените майка и баща и детето

  • 24 033
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 325
Не Трещерица, свекървите не са лоши и грешни по принцип, но са майки преди да са свекърви и биха оправдали и най-големите грехове на децата си, т.е не можем да очакваме от тях да са обективни.
Затова казах, нека да звъни и да настоява да чува детето. Да знае това дете, че другата му баба не е само подарък за рождения ден, а човек който се интересува от него.
Аз не бих коментирала какво и защо се е случило, няма как да го знаем тук присъстващите, но ако тази баба действително иска да е баба, нека търси преди всичко път към детето ( законово и емоционално ), а не войни с другите му роднини.

# 16
  • Мнения: 12 662
Жената пише, че не й дават да говори с детето.

# 17
  • София
  • Мнения: 19 221
Cuckoo, знаеш ли колко майки искат съдията да им отсъди това?
Предвид това, че нямат никакви средства, едва ли са успели да наемат и кой знае какъв адвокат, че да им издейства подобна крайна мярка.
Смятам, че са преувеличени нещата предвид това, че няма как да знае какво се случва зад вратите им, но иначе говори с увереност колко зле е гледано детето и как е на 7 г., но не е ходило никога на градина.
Нещо не се връзва...
Кое това?
Нямам високо мнение за съдийското съсловие, което е доста феминизирано. Нито за социалните.
I.Hr , как точно бабата да търси път към детето, след като дори не й дават (без подарък) да го чува, а камо ли вижда? Ама не говори общи приказки - "да търси път", кажи какво конкретно да направи - да го пресреща от у-ще, да го отвлече, какво? Предложи ти, като минала през това. А дали твоята свеки не е търсила сина ти или просто ти не си й позволявала контакт?

# 18
  • София
  • Мнения: 11 464
Жената пише, че не й дават да говори с детето.

Е, тя също писа че детето обожавало баща си. Също така писа, че детето не се е виждало често с бащата, не го е опознало и е искало на срещите и майката да присъства. Изобщо - доста противоречия.

# 19
  • Мнения: 46 488
Пише, че не й вдигнали телефона и спряла да звъни. Не винаги човек може да вдигне на секундата.
Не видях нито веднъж да пише, че е отишла да го види. Или когато са й вдигнали да е поискала среща, която й е отказана.
Уж няма никакъв достъп и информация за детето, но знае точно как протича денят му. Как става това. Скрита камера?

Cuckoo, имам предвид, че не е толкова лесно да лишиш единият родител, без причина, от правото да вижда детето си.

# 20
  • Мнения: 7 325
Като я възпрепятстват - наема си адвокат ( читав, запознат с материята ) и действа. При това положение, не може да чака и разчита на нечие благоволение, явно такова липсва в другата страна и предпочитат да я дистанцират. Не съм запозната със закона и не искам да заблуждавам, но мисля че тя като баба има някакви права. Нека провери.
Куко
Скрит текст:
Моята екс свекърва живее в чужбина доста години. Обаждаше се сравнително често. Говореше с детето по телефона, пращаше му подаръци от време на време. Вече бяхме разделени. Раздялата беше грозна. Аз нямах проблем с това, защото не мога да я държа отговорна за простотиите на сина и. Постепенно престана. Един ден се появила в дома на родителите ми. Обяснили и, че за тях тя му е баба точно толкова колкото и те, че няма проблем да се обажда и че няма да възпрепятстват връзката и с него. Оставила му някакви пари и ... около 10 години след това се обадила отново. Това са фактите.
Според теб в този случай кой какъв контакте е търсил и отказвал.

# 21
  • Мнения: 29 263
Е, за 1 рожден ден му взел таблет, за друг телевизор. Нищо кой знае какво.
Въобще не вярвам, че ги издържа.

На Рожден ден на дете се подаряват играчки, дрехи, книги, възможно е и таблет като за детето. Ама телевизор... newsm78 Защо да е нищо кой знае какво? С какво се издържа майката? Доколкото разбрах не работи, нейната майка също. А пък явно поддържат стандарт - прически, заведения... newsm78

Как пък веднъж не казаха на жена, която се оплаква от мъжа си, че представя едностранчиво нещата?
Борба, борба, ама всеки си има граници. После, когато мъжът си намери друго семейство, майката ще пусне тук тема как той си е зарязал детето.

В една от темите има Mr. Green - темата е за отчуждението.

# 22
  • Мнения: 46 488
Подарява, каквото прецени.
Никой насила не го кара, да пита него защо е подарил телевизор.
Прическите й плащал, когато са живели заедно.
Не само прическите, и превръзките й е плащал, и тоалетната хартия, и всичко. Не виждам нищо странно в това парите в двойката да са общи. Като е правил дете е знаел, че тя няма как да работи, докато гледа бебето, преценил е, че може да ги издържа.
Сега и на мен ми е интересно от какво живеят като вече не е при тях, а праща от време на време за детето. Явно все пак имат пари, а приказките за живот на чужд гръб са преувеличени.

Но най-неразбираемото е след като дори не й вдигат телефона откъде е наясно с дневния режим на детето до такива подробности.

Заради горното си мисля, че всичко е една голяма измислица.

# 23
  • Мнения: 7 325
Човече, пак пресоляваш манджата ми се струва. Детето е на почти 7 години. За толкова време би трябвало да е ясно на другата страна ( тук пишещата ) как го гледат. А и то самото може да каже как минава денят му. Жената каза, че говори с него рядко, не че изобщо не говори. А и нали плащат уроци и курсове, все по някакъв начин трябва да научат, че трябва да платят.
Ясно е, че за теб винаги мъжа е черен. Аз не отричам, че има вина, ама не подценявай женската злоба, алчност и простотия. Винаги съм твърдяла, че мъжете може да са свине, но реши ли една жена да се държи свински ги минава по точко. А има ли и оръжие е като луд с картечница.

# 24
  • Мнения: 29 263
Дете се гледа до 2-3 години, ако не искат да го дават на ясла, от 3-4 вече тръгва на градина. Майката е свободна да работи, да помага на семейния бюджет или, ако не го прави, да не претендира, че не й е осигурен перфектния живот на мутреса. Много е лесно да изискваш и да имаш претенции.

Но най-неразбираемото е след като дори не й вдигат телефона откъде е наясно с дневния режим на детето до такива подробности.

Все някога говори с детето, надали не се чуват с години. И, когато говори с него и пита какво прави, а то всеки път казва, че гледа детско, какво да си помисли жената?!?

Подробности не съм прочела, само това, че е по цял ден на телевизора или таблета и няма приятели, също не ходи на градина. В такива подробности мога да ти кажа и за съседското дете, чийто график ни най-малко не ме интересува.

Сега и на мен ми е интересно от какво живеят като вече не е при тях, а праща от време на време за детето. Явно все пак имат пари, а приказките за живот на чужд гръб са преувеличени.

М, да, явно пак имат пари! От какво ли...?!? newsm78

# 25
  • Мнения: 46 488
Не. Обективна съм. В много теми в СО съм на страната на мъжа, въобще не съдя по пол хората.
Просто няма как да стане това - "не мога да осъществя никакъв контакт" и "знам какво прави детето с подробности".
Може да има някакво обяснение, ако даде ще й се извиня.
Скрит текст:
Нагледала съм се на такива случаи. Златното дете (независимо дали е шерката или синчето) едни безгрешни и работливи, другите все криви. А нито за миг не се сещат да погледнат грубите грешки, които чадото им е направило и глупостите, които е сътворило, че да се стигне съдията да даде такова решение. Ако беше писала, че е богата глезла има вариант да е подкупен съдията, но за неработещи, които нямат и 1 лев, няма как да стане.

Natali_, тя казва, че много, много рядко го чува. Ако за 1 г. 2 пъти го е чула и е гледало телевизия, значи ли, че това прави 265/7?

Най-вероятно и двете страни си имат кусури, но така представено е просто свободно съчинение.
Не стана ясно и дали бащата вижда детето в позволените от съдията дни? Ако му отказват достъпа, указан в решението, да си търсят правата. Но ако си спазват уговореното не знам дали имат права на повече.

# 26
  • Мнения: 29 263
Както писах по-горе, тук чуваме само едната страна!  Peace

Но пък и ти доста усилено защитаваш майката, която шантажира бащата с детето за пари и вещи, ограничавайки контакта между двамата.

Първо пишеш:
Цитат
Явно все пак имат пари, а приказките за живот на чужд гръб са преувеличени
, после се извърташ и:
Цитат
Ако беше писала, че е богата глезла има вариант да е подкупен съдията, но за неработещи, които нямат и 1 лев, няма как да стане.
  newsm78

# 27
  • Мнения: 46 488
Бащата купува каквото е преценил. На бабата може да не й харесва, но решението си е негово.

За парите - това, че имат пари да преживяват без да чакат друг да им купи храна, не значи, че са богати, за да си позволят скъп адвокат, който да прави сделки със съдията.

Възможно е да греша. Затова ще изчакам да каже дали синът й ходи да вижда детето според режима, назначен от съдията. Ако тогава са го възпрепятствали, би трябвало да предприеме по-сериозни мерки. Но ако е пропускал посещенията...

Цитат
Питах в социалните служби.  Казаха ми, че нямаме право да се съдим за това,  не била задължителна
Тук не съм наясно. Мислех, че е задължителна и че има глоби. Наистина ли не е?

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Аз ще говоря хем като майка, хем като втора жена, която е част от подобна ситуация.
На първо място: в поста има неща, които ми се струват меко казано...неадекватни. Снаха ви "слушала". Тя не е дете или куче, та да трябва да слуша.
"А майката и бабата не работят, двете се грижат за едно дете" - правим сметка? А редно ли е?
Изгонили са го? Тъщата и тя го изгони, така ли?
Съжалявам, но не вярвам на това. Тук има една много голяма дупка. Сигурно са имали проблеми, но написаното е на километри от истината. Още повече тези заключения не са част от вашата история, а от тази на сина ви. Ако бившата ми свекърва ръси такива бисери по моя адрес горко ще съжалява.
 
Сигурно на сина ви му е трудно. Тежки са тези отношения, но ако не е виждал детето от дълго време е редно да го вижда в присъствието на майката, докато детето свикне. Не е редно и дори е жестоко ей така да си го вземете да го погледате. Вие може да го искате, но на практика детето не ви познава достатъчно. За таткото е същото. На първо и единствено място детето има нужда от сигурност. Какво е довело до тази ситуация няма значение. Няколко месеца ще се вижда с татко си в присъствието на майката и в последствие само ще пожелае повече. Ще свикне редовно да го вижда и вече може доброволно да се разберат да го взима. Ако не ще се съдят пак.

Това, че сте баба и имате желание не означава, че е най - добре за детето към момента. На първо място детето следва да има редовен контакт с баща си. Вие сте след него. И не правете жестоката грешка да присъствате или да искате да присъствате на всеки божи контакт на детето с баща му. За внучето ви е най - важно да вижда баща си. Вие в тази картинка, на този етап работа нямате.

# 29
  • София
  • Мнения: 11 464

Цитат
Питах в социалните служби.  Казаха ми, че нямаме право да се съдим за това,  не била задължителна
Тук не съм наясно. Мислех, че е задължителна и че има глоби. Наистина ли не е?

Май само предучилищната е задължителна.

Общи условия

Активация на акаунт