Отношения между разделените майка и баща и детето

  • 24 100
  • 168
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 641
Точно за предучилищна става дума. На 6 г. е детето, доколкото разбрах от поста й.
И аз мислех, че е задължителна, т.е. социалните да се намесят - глоба, предупреждение и т.н.
Или не е задължителна, или след направената проверка се е оказало, че посещава.
Едно от двете е.

# 31
  • София
  • Мнения: 11 543
Аз разбрах, че са били при социалните преди време, когато детето е било в яслена или градинска възраст (не предучилищна) и тогава са им казали, че не е задължително.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Аз пък нищо не разбрах. Издръжката била вдигната? Значи е имало първа издръжка? Кога са се разделили. Нищо.
Виждам един баща, които се чуди кой път да хване и една нахъсана баба. За беда от нахъсани баби боли глава. Съжалявам, че го казвам, но е така.
Не оправдавам майката на внучето! Тази неща са ми чужди. Но такава преса сте му стегнали на този човек, че не знам как изобщо диша.

# 33
  • Мнения: 46 641
Аз разбрах, че са били при социалните преди време, когато детето е било в яслена или градинска възраст (не предучилищна) и тогава са им казали, че не е задължително.
Не.
Цитат
Нищо че трябваше да платим пари за уроци по английски, за плуване, да се купят пособия, чанти, анцузи и всички необходими неща за предучилищна.  Не знам за цялата годиниа 15 дни ще се съберат ли. Питах в социалните служби.  Казаха ми, че нямаме право да се съдим за това,  не била задължителна.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 407
Не го пускаха да го вижда и на края не издържа каза - така и така не мога да го виждам, поне да съм в чужбина и пак замина.

Ей това тука ме загуби. Когато един баща се разведе с майката, но все пак иска да има връзка с детето си, той завежда дело за режим на свиждане, не бяга в чужбина. Нищо в целия пост не ме наведе на мисълта, че този мъж реално иска да е с детето си, екстра си му е в чужбина без грижи и проблеми.

Бабата - ако наистина искате да се виждате с внучето си, също можете да заведете дело за режим на свиждане и да го постигнете. С писане във форуми нищо не се постига, но предполагам, че и вие реално не искате да постигнете нищо, само да се оплачате от ония две гаднярки.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Бърди, чудно ти е, че бащата иска да избяга ли? На мен не ми е.
Ако действително му крият детето или му поставят Х на брой условия не е лесно. Изведнъж от татко, се превръщаш в ненужен хуманоид, с черти на банкомат. Това едно на ръка. От другата страна пак преса. И аз да съм и аз ще избягам.
Човека си е завел дело. Дали са му контакти в присъствие на майката. Щом тя е искала такива контакти, очевидно не е ОК с това дете и баща да се виждат. Явно връзката им е била прекъсната и са постановени в присъствие на майката, за да свикне детето.
Бащата започва да си вижда детето в присъствие на майката, докато то свикне с него. Иска  нов режим и това е. Къде е драмата, нуждата да броим пари и т.н.?
Бабата не ми е ясна в картинката, но как да е.
Обаче, като ти се изсипят на куп на главата тези неща...първата мисъл е да драснеш.

# 36
  • Мнения: 46 641
След като има решение на съда криенето лесно може да се преодолее.
Затова питахме - той спазва ли решението на съда или не се опитва да вижда детето според отсъденото?

# 37
  • София
  • Мнения: 17 407
MeMyselfI - чудно ми е, да, ако се твърди, че иска да си вижда детето. Ако не държи особено на това, не ми е чудно.

# 38
  • София
  • Мнения: 19 449
Много е лесно на жените да искат мъжът да издържа тях и детето, дори неработенето на една жена е пренебрежимо обстоятелство, но когато на бащата е трудно и той не е непукист и гадняр, вече става
Когато един баща се разведе с майката, но все пак иска да има връзка с детето си, той завежда дело за режим на свиждане, не бяга в чужбина.
Избягал - ама на майката й е било добре в чужбината с него, докато я е издържал. И сега й е добре - хем да го няма физически, хем да праща пари и подаръци, хем тя "продава" правото да виждат внучето си.
Да ти кажа - и аз не бих отказала такива условия.

I.Hr, нямах намерение да се бъркам в личните ти неща, благодаря, че сподели. По-скоро исках да покажа че всички постъпки може да се тълкуват двояко.

# 39
  • Мнения: 7 325

Изгонили са го? Тъщата и тя го изгони, така ли?

Тъщата е способна не точно толкова големи гадости, на каквито е способна и дъщеря и. Ако и живеят в дома на тъстовете - жална му майка на нехаресваният и не отговарящ на  очакванията и претенциите зет. И да не излезе че съм голословна - имаше период в който се наложи да живеем с мъжът ми в дома на родителите ми. Кратък беше, около половин година. Докараха ни буквално до развод.

Как Човече да вижда детето според отсъденето като живее на майната си?

Бягството в чужбина не е никакво спасение, а вариант да изкараш някакви пари, които в България не можеш да изкараш. Работенето в чужбина не е курорт с плащане.

# 40
  • Мнения: 1 165
На мнението на Бърди съм. Толкова много иска да го вижда, че чак в чужбина отиде при това с добра работа тук. Айде моля!

И това

Цитат
Нищо че трябваше да платим пари

ми е много грубо вмешателство и разполагане с финансовите средства на сина. А и милата баба така много настоява майката да работи бременна, а без да знаеш език често си е хамалска работа.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
След като има решение на съда криенето лесно може да се преодолее.
Затова питахме - той спазва ли решението на съда или не се опитва да вижда детето според отсъденото?
Човече, как ще се преодолее криенето? То е почти на 7 години. Ако са му промили мозъка е трудно. Много, много трудно. С полиция ли ще ходи?
Трябва да седнат и да говорят - майката и бащата. Без да им припяват баби.
MeMyselfI - чудно ми е, да, ако се твърди, че иска да си вижда детето. Ако не държи особено на това, не ми е чудно.
Не е редно на поставиш Х на брой условия на бащата и да си казваш, той ако иска...Ми не е редно. Той е баща, колкото и тя майка.
Утре, ако ми скимне, че БНД ще вижда големия ми син, само ако скача на един крак и носи по 100-200 кинта на идване ще бъде ли редно да го направя?
 I.Hr, тъщата ще ти надроби точно толкова попара, колкото и позволиш и колкото изядеш.

# 42
  • София
  • Мнения: 11 543
На мнението на Бърди съм. Толкова много иска да го вижда, че чак в чужбина отиде при това с добра работа тук. Айде моля!

И това
Цитат
Нищо че трябваше да платим пари
ми е много грубо вмешателство и разполагане с финансовите средства на сина. А и милата баба така много настоява майката да работи бременна, а без да знаеш език често си е хамалска работа.

Именно. Това също ми направи силно впечатление, наред със "слушането".

# 43
  • София
  • Мнения: 19 449
Така де, на мъж трябва да му се стъпи на врата.  Laughing
Утре, ако ми скимне, че БНД ще вижда големия ми син, само ако скача на един крак и носи по 100-200 кинта на идване ще бъде ли редно да го направя?
Еее, ти много прости условия поставяш. Според НСЧ и някои други летвата ти е ниска, ако го обича чак толкова. Примерно - БНД ще вижда сина си само ако го заведе барабар с майка му на уикенд на някое луксозно място, измисли си го.

Докато жената - щом МУ е родила 1 дете, вече доживотна пенсия й се полага.

# 44
  • Мнения: 1 165
А, полага ѝ си! В случая, ако е така, както е написано, жената е супер меркантилна женица, тези игри с детето са супер гнусни.

Общи условия

Активация на акаунт