раждане със секцио

  • 2 163
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 173
Здравей, Цвети,
Както са ти казали по горе секциото не е страшно. Аз родих с планово на обяд и на следващата сутрин станах. Същият следобяд вече кляках. Докато бях в болницата (изписаха ни на шестия ден) непрекъснато обикалях по коридорите и двора. За бебето в къщи си се грижех аз. Майка ми идваше 2-3 седмици след обяд да ми помага за домакинската работа. А след 2 месеца вдигах и количката,  защото от асансьора до входа има десетина стъпала. Не съм имала никакви проблеми и се чуствам много добре.
Последните седмици имаше доста теми за секциото. Прочети ги ще ти бъдат от полза.
Леко раждане!   bouquet

# 16
  • Мнения: 195
В смисъл ,че лекарите най- малко обръщат внимание на собственото си здраве,а аз съм завършила медицина и не се пазех.Дори  вдигах количката с бебето до 4 ет. след операцията.

# 17
  • Мнения: 2 673

.Искам да попитам как е при секциото,ще се възстановя ли бързо,колко дни е престоя в родилното и ще мога ли поне след втората седмица да се грижа за бебо?

Всичко зависи от организмът ти, индивидуално е възстановяването и престоят.
Аз стоях 5 дни, като постепенно се оправих/ от към болката/
А за бебето няма кой друг да се грижи, така че доста бързо ще се видите Simple Smile Ние се видяхме на 3-я ден Simple Smile

# 18
Не се притеснявй!Аз родих със секцио преди 9 дни.На втория ден се раздвижих,а на третия вече ходех нормално.За бебока се грижа съвсем сама така че не го мисли толкова.
Пожелавам ти леко раждане,и едно хубаво бебе.

# 19
  • Мнения: 2 381
12 часа след секциото ме раздвижиха.Трябва да ставаш колкото може по-често и да се стараеш да вървиш изправена (защото в началото е трудничко).С всеки изминат ден се чувствах все по-добре.На 5-ия ден ни изписаха.

# 20
  • Мнения: 1 037
Както са ти казали,при всеки е индивидуално въстановяването!Моето секцио не беше планово,а по спешност и на 3 ден ми свалиха конците,а на 4 ме изписаха.Станах след 24ч. да се раздвижвам!Успех!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
И моето секцио беше по спешност с епидурална упойка.нищо страшно даже е интересно защото ми се случваше за първи път:0
Родих в 22.05 а станах да се раздвижвам на сутринта,даже после не ми се връщаше в леглото ,а една акуперк аидваше да ме пита постоянно защо не лежа....
искаха да ни изпишат на 4тия ден след операцията ,ама аз от шубе исках да остана там още един ден:)на 7мия ден ми махнаха конците и почуствах облекчение,а на 15тия си обух дънките от преди да забременя и излезнах на разходка:)

# 22
  • Варна
  • Мнения: 398
Моето секцио също беше по спешност с пълна упойка.На другата сутрин станах да се раздвижвам .С всеки изминат ден болката намалява и се възстановяваш.Аз стоях в болницата пълни 4 дена ,на 5-я ме изписаха.На 8-я ден ходих да ми махнат конците.На 3-я ден ми махнаха превръзката и можех да се къпя цялостно.
При всеки е индивидулано възстановяването.
Пожелавам ти леко раждане и едно сладко бебе.

# 23
  • Мнения: 1 555
Моето не беше планово, а по спешност наложи се да съм с пълна упойка ! А иначе още на другия ден станах да ходя, защотот залежиш ли се по-трудно и бавно ще се възстановиш !!! Останах 6 дни, на 5 ден ми махнаха конците и можех спокойно да си се изкъпя1 нямах никаква лепенка отгоре ! Никой не ми е помагал с детето в къщи   Naughty сама всичко съм си правила и ето ме жива и здрава !!!  Hug

# 24
  • софия
  • Мнения: 495
Моето секцио също беше по спешност.Родих вечерта,а на сутринта станах да се раздвижа.В началото много боли,но бързо минава.Още от първия ден си се грижих за бебето, а на 6 ден си ходех нормално.

# 25
  • Мнения: 666
На 14 ден след секциото вече спортувах , малко по- неактивно , но няма страшно два пъти съм раждала секцио и двата пъти се възтанових много бързо

# 26
  • Мнения: 2 126
Родих секцио преди почти 4 месеца в Св.София(разказа ми би бил същият като на Хапка по горе Wink).Всичко което са ти казали останалите преди мен и на мен ми се случи.Най-важното е да се раздвижиш бързо-малко е трудничко но бързо минава.За бебето си можеш да се грижиш когато ти си пожелаеш защо да е след дни Thinking След около 24ч си с него и започвате да се радвате един на друг Heart Eyes Полека лека всичко си идва на мястото и нямаш проблеми/Желая ти всичко да мине като по учебник и бебенцето ти да е живо и здраво Peace

# 27
  • Мнения: 4 621
Аз родих планово секцио преди година. Всичко беше ОК. Изписаха ни на 5 ден, на втория ден след операцията си се движих нормално (болеше, но не непоносимо). От момента, в който се прибрахме сама съм се грижела за бебето без проблем. Започнах да правя упражнения на 20 ден и се възстанових много бързо Peace
Успех и леко раждане пожелавам Peace

# 28
  • Мнения: 7 186
Моето секцио беше планово, стоях към 6 дена. На изписването бях пушка. Peace
Времето на престоя е различно във всяка болница. Няма да имаш никакъв проблем с грижите около бебето, ако всичко е наред. И аз потвърждавам, че бързото раздвижване е препоръчително. Peace
Леко раждане!  bouquet

# 29
  • Мнения: 8 917
Здравейте,бъдещи мами! Simple Smile
Днес лекарят ме посъветва да родя със секцо-планово,това доста ме притесни понеже смятах че ще раждам нормално.Искам да попитам как е при секциото,ще се възстановя ли бързо,колко дни е престоя в родилното и ще мога ли поне след втората седмица да се грижа за бебо?
Твърдо ЗА секциото Peace По-добре да те боли коремът максимум седмица, отколкото д...то с месеци Peace Всичко си е индивудиално, но аз си исках секцио и не съжалявам - и второ да си имаме, живот и здраве - отново ще е така Peace Станах още същият ден, на 2-я ме боля раната и на 4-я вече бях напълно възстановена Peace

Общи условия

Активация на акаунт