ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 35

  • 47 381
  • 970
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 753
Здравей, Flower_DG! Борбата е единствено между лагерите ЗА и ПРОТИВ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ ваксини... Ясно е защо... Едва ли някой в тази тема е против ваксините по принцип и всеки да се възползва от тях по свое собствено желание... Вероятно си спомняш и петицията, която писахме преди години... Още тогава обсъдихме въпроса и исканията ни, ще припомня на забравилите:

1. Промяна на чл.58 от сега действащия Закон за здравето, а именно отпадане на задължителния характер на имунизациите и изричната му замяна с препоръчителен.

2. Прилагане на имунизациите само при съзнателно изразено съгласие, удостоверено с подпис. В родилните домове информираното съгласие за поставяне на ваксини да бъде отделно от общото, да се подписва след раждането на детето и да бъде получено само след като родителите бъдат запознати с всички възможни последствия от ваксинациите.
Ваксинациите да се извършват в присъствието на поне единия от родителите.

3. Осигуряване на достъпна информация и запознаване на гражданите с всички възможности за превенция и профилактика на инфекциозните заболявания, както и с предлаганите видове ваксини за всяко заболяване.


Както се вижда, не става въпрос само ваксините от ИК да не са задължителни, защото на няколко човека много ни се иска да не ги правим и да не нарушаваме закона... Обаче по-голяма част от ваксиниращите не подкрепят такива искания, защото не разбират как с подкрепа на статуквото всъщност правят лоша услуга на себе си... Иначе се жалват как ОПЛ не обръщал достатъчно внимание преди ваксина или настоявал да ваксинира на всяка цена или изнудвал родителите за да ваксинира точно, когато той иска и т.н. А аз се начетох на лъжи за липсата на странични реакции или съвсем безобидни такива, които отново идват от ОПЛ, уж информирайки родителите... И така, кучетата си лаят, кервана си върви... На кучетата малко им писна да лаят, всеки да се спасява, както намери за добре...

# 31
  • Мнения: 233
Стелт, някои да - водят борба за и против задължителния характер, но има и такива на друг фронт - за и против ваксини като цяло.. Именно това квалифицирах като безмислено. Относно отмяната на задължителния характер - да, има резон това да се осъществи, но в близките години, в нашата страна, не виждам как ще стане. Целта е да се постигне добро имунизационно покритие, което в случая се осъществява именно чрез '' задължения ''. Много грозна дума в случая, когато става дума за здравето на собственото ти дете. В някои страни, където липсва това '' задължение'' се наблюдава натиск от страна на лекаря, лишения във вид на недопускане до учебни заведения и други(признавам си, не съм запозната подробно с цялата ситуация,  но поне това мога да твърдя със сигурност за някои държави, ще проуча по- обстойно). Т. Е пълна свобода пак няма. Промяната, която искате трябва да тръгне отдалече-всеки лекар да дава пълна точна информация какво съдържа дадена ваксина, защо съдържа всяка отделна съставка, какво действие има, какви са евентуалните странични реакции, от какви болести предпазва, какво представляват те и т.н... От другата страна, ако и всеки родител изискваше тази информация, доверието щеше да се изгради доста по-лесно. Едва когато това се случи има вероятност имунизационния календар да стане препоръчителен.

И да, нормално е вие да се чувствате притиснати до стената от всякакви институтуции, но това няма да се промени, докато не се разбере, че разковничето се крие в предоставяне и търсене на информация, а не в строги мерки. Тогава дори и ваксините да станат препоръчителни, съм сигурна, че имунизационното покритие ще е по- високо от сега. Но здравната култура на масовия българин не е на достатъчно високо ниво, за да се осъществи това.



# 32
  • Мнения: 4 753
"..здравната култура на масовия българин не е на достатъчно високо ниво," за да осъзнае, че неговото здраве е в неговите собствени ръце, а не в тези на лекаря и да не присъства в лекарския кабинет като чувал с картофи... Ето с тази липса на желание от всеки отделен човек да изисква информация от лекаря си и да бъде активен гражданин в опазването или възстановяването на собственото си здраве, никой не може, а се изчерпва и желанието да се бори...

# 33
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Стелт, някои да - водят борба за и против задължителния характер, но има и такива на друг фронт - за и против ваксини като цяло.. Именно това квалифицирах като безмислено. Относно отмяната на задължителния характер - да, има резон това да се осъществи, но в близките години, в нашата страна, не виждам как ще стане. Целта е да се постигне добро имунизационно покритие, което в случая се осъществява именно чрез '' задължения ''. Много грозна дума в случая, когато става дума за здравето на собственото ти дете. В някои страни, където липсва това '' задължение'' се наблюдава натиск от страна на лекаря, лишения във вид на недопускане до учебни заведения и други(признавам си, не съм запозната подробно с цялата ситуация,  но поне това мога да твърдя със сигурност за някои държави, ще проуча по- обстойно). Т. Е пълна свобода пак няма. Промяната, която искате трябва да тръгне отдалече-всеки лекар да дава пълна точна информация какво съдържа дадена ваксина, защо съдържа всяка отделна съставка, какво действие има, какви са евентуалните странични реакции, от какви болести предпазва, какво представляват те и т.н... От другата страна, ако и всеки родител изискваше тази информация, доверието щеше да се изгради доста по-лесно. Едва когато това се случи има вероятност имунизационния календар да стане препоръчителен.

И да, нормално е вие да се чувствате притиснати до стената от всякакви институтуции, но това няма да се промени, докато не се разбере, че разковничето се крие в предоставяне и търсене на информация, а не в строги мерки. Тогава дори и ваксините да станат препоръчителни, съм сигурна, че имунизационното покритие ще е по- високо от сега. Но здравната култура на масовия българин не е на достатъчно високо ниво, за да се осъществи това.





Абсолютно точно казано!

# 34
  • Мнения: 1 080
Да твърдиш, че е факт,че ваксините са спомогнали за борбата срещу инфекциозни болести е безумно- според доказани исторически факти, още повече да се явяваш, като арбитър и да определяш кое си струва и кое не, не е удачно поради субективното ти мнение. Ние тук не сме антиваксъри, ние тук работим с проверени факти, борбата не е за или против ваксините, борбата е за правото на свободен избор - изначално дадено  от Господ. В Швеция напр. ако не подпишат и двамата родители, никой не може да ваксинира детето. В България никой не пита и двамата родители и на 12 час от раждаето, бебето ти бива набодено с ДНК ваксина, ефективността на която е била изпробвана през 90-те, върху група гейове.
Всеки изначално знае кое е добре и кое зле за здравето му. И никой няма право да наушава суверенитетът му.Ние не сме стадо а общество, налагайки закони, който имат задължителен характер и са свързани с биологически интервенции ме кара а се чувствам на крачка от ,Прексния нов свят, на Хъксли.

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 11:24 от Z

# 35
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Да твърдиш, че е факт,че ваксините са спомогнали за борбата срещу инфекциозни болести е безумно- според доказани исторически факти, още повече да се явяваш, като арбитър и да определяш кое си струва и кое не, не е удачно поради субективното ти мнение. Ние тук не сме антиваксъри, ние тук работим с проверени факти, борбата не е за или против ваксините, борбата е за правото на свободен избор - изначално дадено  от Господ. В Швеция напр. ако не подпишат и двамата родители, никой не може да ваксинира детето. В България никой не пита и двамата родители и на 12 час от раждаето, бебето ти бива набодено с ДНК ваксина, ефективността на която е била изпробвана през 90-те, върху група гейове.
Всеки изначално знае кое е добре и кое зле за здравето му. И никой няма право да наушава суверенитетът му.Ние не сме стадо а общество, налагайки закони, който имат задължителен характер и са свързани с биологически интервенции ме кара а се чувствам на крачка от ,Прексния нов свят, на Хъксли.

Като цяло твоите твърдения са безумни! И не е нормално да боравиш с архаични писания, а да не признаваш успехите на съвременната медицина.
А това последното е  Shocked Shocked Shocked пълна глупост.

# 36
  • Мнения: 1 080
Ти пък въобще не се включваш по темата за друго, освен да нападаш безпочвено хорта. Все едно 4 годшно дете пише от твоя профил. Кое е архаичното писние на Charles Creighton, или пък имаш предвид Абу Бакр Ал - Рази, всепризнат с изключителния си принос към медцината.
Твойто невежество излиза извън рамките на приемливото. Много те моля, подминавай постовете ми, ако имаш капка достойнство..
А тези цъклещи се емтикони... аз дори се съмнявам да си чела книгата, пък какво да говорим да свържеш факти и да си направиш извод, друг от този- което ти не знаеш, не разбираш  и тнт е глупост, просто....
Виждам че всъщност си се оцълклила на истината, chе всеки знае  кое е добе за здравето му. Това е  така дори при животните... За това всяка майка се страхува дълбоко в сеебе  си от ваксини, защото знае, че не  правилнно нещо.Но сетивата на хората са доста притъпени напоследък..

Последна редакция: чт, 25 май 2017, 12:23 от Z

# 37
  • Мнения: 233
Z, никъде не видях да съм се изкарвала в ролята на арбитър, да налагам мнение,да определям каквото и да е.... В частния случай ти боравиш с избрани от теб факти, същото се отнася и за мен.  Както споменах в първия ми пост, смисъл от качване на статии и статистики до голяма степен няма, защото всеки си знае своето,но ще  ми е любопитно да видя тази статия за изследването на конкретната ваксина през 90те години върху хомосексуалисти, защото не съм попадала на подобна информация.

# 38
  • Мнения: 320
Ние си пишим тук и си спорим,а хората са променили наредбата за съобщаване на странични реакции.Според новата наредба вече личните лекари няма да докладват странични реакции в РЗИ.Такива ще се докладват директно на производителя.Сами си правете изводите за какво иде реч.

# 39
  • Мнения: 4 753
Ние си пишим тук и си спорим,а хората са променили наредбата за съобщаване на странични реакции.Според новата наредба вече личните лекари няма да докладват странични реакции в РЗИ.Такива ще се докладват директно на производителя.Сами си правете изводите за какво иде реч.

Докладването на НРВ в РЗИ беше абсолютна пародия... Наредбата я четох още докато беше проект преди няколко месеца... До сега беше:"Чл. 14. (1) Всеки медицински специалист, който установи нежелана реакция след ваксинация или взрив от нежелани реакции след ваксинация, е длъжен да уведоми РЗИ.
(2) Уведомяването по ал. 1 се извършва в срок до 24 часа по телефона и писмено чрез попълване и изпращане по факс или електронна поща на "Съобщение за проучване на нежелани реакции след ваксинация" по образец (приложение № 8 )."
Ново: "Чл. 14. (1)Всеки медицински специалист, който установи нежелана реакция след ваксинация или взрив от нежелани реакции след ваксинация, е длъжен да ги съобщи по реда на чл. 184, ал. 1 от Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина."

ЗЛПХМ:
"Чл. 184.(1) Медицинските специалисти са длъжни да съобщават незабавно на притежателя на разрешението за употреба или на ИАЛ за всяка подозирана сериозна нежелана лекарствена реакция и да предоставят при поискване допълнителна информация от проследяването на случая."

Мен лично ме притеснява само болднатото...

# 40
  • Мнения: 233
Болднатото се отнася за ситуациите, в които се регистрира неописана реакция, както и рядка такава или тежко протичаща, в която ситуация проследяването е абсолютно наложително.

# 41
  • Мнения: 4 753
Болднатото се отнася за ситуациите, в които се регистрира неописана реакция, както и рядка такава или тежко протичаща, в която ситуация проследяването е абсолютно наложително.

От къде знаете какво означава болднатото?  Rolling Eyes  За мен "или" означава, че мед. специалист може да си избере на кого от посочените да докладва, а не и на ИАЛ, и на притежателя на разрешението за употреба, както е коректно да бъде... Второто болднато ми отваря въпрос възможно ли е, въпреки докладваното, ИАЛ да не поискат допълнителна информация? А иначе има редица НРВ, които са задължителни за проучване, те си остават, макар и начина на проучване да е забулен в тайна, а реакциите така и не се признават и няма изгледи да се признават тепърва...

# 42
  • Мнения: 424
привет, има ли отзиви от комисията за отлагане от ваксини? детето ми прави ежемесечни бронхити  и вече се лекува с хомеопатия- какъв е шансът да бъде освободен за 1 година?

# 43
  • Мнения: 233
Болднатото се отнася за ситуациите, в които се регистрира неописана реакция, както и рядка такава или тежко протичаща, в която ситуация проследяването е абсолютно наложително.

От къде знаете какво означава болднатото?  Rolling Eyes  За мен "или" означава, че мед. специалист може да си избере на кого от посочените да докладва, а не и на ИАЛ, и на притежателя на разрешението за употреба, както е коректно да бъде... Второто болднато ми отваря въпрос възможно ли е, въпреки докладваното, ИАЛ да не поискат допълнителна информация? А иначе има редица НРВ, които са задължителни за проучване, те си остават, макар и начина на проучване да е забулен в тайна, а реакциите така и не се признават и няма изгледи да се признават тепърва...

Да, в случая има право на избор на кого да бъде докладвано. Възможно е да не се поиска допълнителна информация за проследяване на случая.

# 44
  • Мнения: 4 753
привет, има ли отзиви от комисията за отлагане от ваксини? детето ми прави ежемесечни бронхити  и вече се лекува с хомеопатия- какъв е шансът да бъде освободен за 1 година?

Въпрос на късмет... Много ли ваксини искате да отложите?

Общи условия

Активация на акаунт