Електрическа четка за изправяне на коса

  • 82 573
  • 228
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 14 308
И при мен като при вас с Ровентата, много съм доволна. Трудно ми беше в началото, даже я бях пуснала да я продавам, но я овладях и сега прическата ми е разкош, постоянно получавам комплименти 😎

Може ли да обясните какъв Ви е алгоритъмът, че аз хем нямам търпение, хем не съм последователна в оформянето. Какво точно правите с четката, как разделяте кичурите и пр. ?

Ами моята коса е малко под брадичката, дебел косъм, чуплива. Подсушавам леко с кърпа, ако има нужда и леко със сешоар, да не е съвсем мокра, за да става по бързо. Слагам термо защита задължително.  Ползвам антри фрийз олио, защото имам много бебешки коси и се разхвърчават. Защипвам най-горните слоеве и започвам да суша с по-голямата четка (по-малката незнайно защо ме скубе зверски). Суша кичур по кичур, като задържам в корена и я пускам да се върти така, че да се извива на вътре. Ако е нужно повтарям по няколко пъти на кичур. Като приключа с пласта пускам още малко коса от следващия слой и така докато изсуша цялата коса. Не знам дали се разбира нещо от обяснението, процедирам така, както ме суши фризьора ми с четка и сешоар.

# 106
  • Мнения: 2 730
Вие така ли работите с четката от края на косата към корена, както е на клипа? Може би там е грешката, както и аз правя от корена започвам и затова няма обем

# 107
  • Мнения: 17 987
Кой модел на Ровента препоръчвате? Доста има, според мен трябва да е 1000 вата, но четките различни ли са? Много ме навихте значи 😆

# 108
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Вие така ли работите с четката от края на косата към корена, както е на клипа? Може би там е грешката, както и аз правя от корена започвам и затова няма обем

 Първо от корена към края,за да се изправи и полира и после обратно за обем ето това се получава специално за случая и на суха коса,че я мих снощи и не съм я оформяла.



 Аз по принцип не търся голям обем,а и на дълга коса е трудна задача ..... Като чуя за вафли и ми идва да крещя....няма нещо,което да съсипва косата повече от проклетите селски вафли и то изначално от корен. Благодая на Господ,че отмина тая мода.

# 109
  • Мнения: 17 987
Отминала...ами, нищо подобно, поне в нашто " село" ☺️

# 110
  • Мнения: 14 308
Ето прясна снимка след сушене 😊

Последна редакция: пн, 15 яну 2018, 06:40 от Алечка

# 111
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Е те това е професионално изпълнение браво  bouquet!

# 112
  • Мнения: 17 987
Алиии, чудесна си! Браво, много ти е пораснала косата. Твоята каква е?

# 113
  • Мнения: 14 308
Рая :* Моята е Електрическа четка за коса Rowenta CF9220, 1000 W

# 114
  • Мнения: 1 334
http://brushactiv.rowenta.bg тук са качили клипчета, може да са ви полезни.

# 115
  • Мнения: 198
Аз съм изгледала почти всички клипове по няколко пъти и изпълнявам точно, но явно в моя случай е и до коса Sad Не мога да задържа обем и това си е. Изправянето ми се получава иначе, но крайният резултат е вързана коса.....

# 116
  • Мнения: 1 334
Г-це Принцеса, аз все се чудих защо нямам обем преди. Фризьорите ми казват, че косата ми е тежка и няма как. То и формата на прическата е фактор. Аз използвам често преса, за да заглаждам косата, като леко я извивам след корените (оформя се като дъга, 5-6см след корените) а надолу само заглаждам. Правя го на отделните кичури и това създава обем. Другото, което ми казаха е да не я заглаждам с пресата съвсем от корена, защото допълнително сплесква.
При сушене пък я суша с главата надолу, това също много ми помага. Вярвам, че ще откриете и Вашата техника, за да я оформяте красиво.

# 117
  • Мнения: 198
Благодаря Simple Smile Преса не ползвам, но на тази четка ще продължавам да давам шанс Simple Smile Моята коса е с тънък косъм и някак не задържа прически

Допълвам се с резултат от тази сутрин: Следвайки съветите на Алечка, обемът се получи доста добре. Много благодаря Flowers Tulip

Последна редакция: пн, 15 яну 2018, 10:53 от г-ца Принцеса

# 118
  • Мнения: 2 328
Аз като се оформя с четката на Ровента, косата ми издържа до следващото миене т.е. 3 дни. Ефекта е като изфухване със сешоар и кръгла четка, но много по- лесно. Издухвам я хубаво на малки кичури. Няма такова нещо да трябва всеки ден да я оправям.
Дай линк да я погледна,ако може Simple Smile

# 119

Общи условия

Активация на акаунт