А коя книга четат в момента децата ви? - 7

  • 76 791
  • 759
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 24 341
Здравейте, синът ми е на 7г. и чете с голям интерес книжки с приказки. Сега чете Шарл Перо и не я оставя по цял ден. Това е едва четвъртата му книга, затова се записвам да ви следя.
Браво!
Моето 7г дете чете Алиса

# 541
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз съдя по това ,че поредицата Goosebumps  понякога й идва в повече.

# 542
  • Мнения: 21 275
Моля за препоръка за интересна книжка за момиче на почти 9 години. Hug

# 543
  • София
  • Мнения: 3 688
Сакъз Сардуня Simple Smile

# 544
# 545
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моят син почна "Ние,врабчетата" и след това си е купил едни книжки с историческа тематика- за Райна княгина,СимеонI,Крум и още няколко-в събота като карал колело с баща си ги видял и поискал да му ги купят.Аз мога само да се радвам, че вече проявява интерес към историята,но незнам доколко ще успее да ги разбере...

# 546
  • Варна
  • Мнения: 903
Синът ми (11) много хареса поредицата "Островът на приключенията" и до момента ги е изчел. Моля, за препоръки за подобни книги. Фентъзи, митология и подобни не са му интересни.

# 547
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
SVU_D, може би ще му харесата Жул Верн и Емилио Салгари.

# 548
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Тези от поредицата "Островът на приключенията' случайно да ги има за сваляне?

# 549
  • Варна
  • Мнения: 903
SVU_D, може би ще му харесата Жул Верн и Емилио Салгари.
Пробвах с Емилио Салгари лятото...да взема да повторя newsm78
 Благодаря за напомнянето, KayRenn!
 Jinxey, те са сравнително нови за "читанка", а и тя май е свалена... засега.

# 550
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Не е необходимо да са от Читанка, дори не е необходимо да са на български. Моето момче прочете едната и много му хареса, ще се радва да прочете и другите, пък макар и на английски. Ако откриете някъде, свиркайте :*

# 551
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 281
Дъщеря ми -8години в момента чете,,Вещиците,,на Роалд Дал.
Много и харесва.

# 552
  • София
  • Мнения: 1 635
Goosebumps: Призрачната маска от Р.Л.Стайн

# 553
  • Мнения: 8 892
От училище донесе "Алиса в страната на чудесата". Обаче е някакво издание с отвратителен дребен и сбит шрифт и ме съмнява да я чете. Пък и е още на вълна Wimpy kid, из цялата къща се мотаят книжки от поредицата, които отваря и чете, когато ѝ се прииска.

# 554
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Момичета, от къде могат да се свалят книжки на български, английски, немски, френски? Дъщеря ми е на 9,5г в 4 клас и доста е запалена в четенето. За съжаление си няма другар в четенето, с което да споделят какво са прочели и да го обсъдят подробно и ѝ е доста самотно понякога. От у-ще си взима доста книжки (живеем в Люксембург и учи на немски и френски), но аз не съм ги чела и не можем да коментираме. Като отидем заедно в библиотеката гледам да вземем нещо което съм чела и което е класика,  но е голям зор да я накарам да го направи. Като прочете “децата от улица тряскаджийска” ми каза колко съм била права, че наистина е хубава,
Но докато я накарам да я отвори, мина повече от месец. Ще ми се да и свалям на таблета книжки на български автори , трзи които са преводни може би ще иска да си ги чете на немски. Следя с интерес темата и гледам да предлагам от това което сте споделили че децата са го харесали. Ми алата година 8,5г ма един дъх прочете Хари Потър първата книга и до края на учебната година прочете до 4тата. Петата не я намираше свободна и затова ги получи всичките 7 за Коледа. На мен изобщо не ми харесват, но тя ги поглъща с кориците. Чудя се какво да и предложа след като ги свърши. И как процедирате с книжки които децата не харесват? Зарязват ги за някоя друга възраст или ги карате да ги довършат. При нас има една система antolin.de и след прочита на книжката се попълва в този сайт тестове. Така трупат точки и получават сертификат за
Определен брой точки. Затова все гледа да ги прочете докрай, за да може да попълни теста и да получи повече точки, но като не ѝ допадне и стоят по лавиците с месеци. Всеки път преди ваканция гледам да в накарам да ги разчисти. Тогава се мотивира повече и ги изчита набързо, при положение че не ги е отваряла седмици. Днес мисля да ги заведа със сестра ѝ да си вземат книжки. На малката (6г) обаче ѝ писва все едно и също да четем на български, а не знам откъде мога да си сваля книжки на таблета. Сега четем заедно “Циркът на доктор Дулитъл” и много им харесва и на двете. Голямата се опъва тя да чете на български, че
Чете с по-бавна скорост отколкото на немски, а и може би се срамува. Но мисля да ѝ намеря нещо да и сваля и да си ги чете сама на спокойствие. Ще продължавам да ви следя с голям интерес.

Общи условия

Активация на акаунт