The Blacklist - Тема 3

  • 70 216
  • 725
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 278
Да уточня, че всичко написано досега е спрямо това, което са показали, но в този  последен епизод преди паузата се връща д-р Богдан Крилов. Друг човек свързан с манипулация на паметта. Сега не знам какво налага връщането му. Да не би да се окаже, че спомените на всички са манипулирани и нищо от случващото се да не се е случило точно както го представят. Не знам вече какво да мисля. Не знам какво точно кара Ред да търси д-р Крилов. Това което със сигурност знаем досега от Крилов е, че той каза, че общ познат е завел Лиз за втори път при него за изтриване на спомени, тъй като тя е научила нещо за Реймънд Редингтън и повече нищо не се каза за това. Ще научим ли нещо за това или причината, поради която Ред търси Крилов е съвсем друга. Първоначално си помислих, че може би причината е да разбере точно какви спомени Катарина е извлякла от Илия или иска от Крилов  да изтрие спомените на Илия  за тези събития в миналото, за да е сигурен, че при друга вероятност за отвличане да не може повече да се разкрие нещо. Но подозирам, че най-вероятно не е свързано с моите предположения. Има вероятност да научим нещо шокиращо, което до сега да не сме предполагали. И което естествено няма да сме сигурни дали е истина.  Защото повечето неща които научаваме обикновено се оказват неистина Simple Smile

# 421
  • София
  • Мнения: 12 409
Интересно звучи, объркано. Кой знае какво ще излезе накрая. Само Ред да е здрав, че с тази болест.

# 422
  • Мнения: 278
Наистина много объркано. Идея си нямам какво точно ще се случи. Някак си нещата, които показват и казват си противоречат. В една от промоциите е написано - ще бъде ли това края за Лиз или Катарина. Логично няма да е за Лиз, от което следва, че трябва да е края за Катарина, но писателите някак опровергават това. Казват, че между Лиз и Катарина се изгражда връзка, защото Лиз търси отговори, а Катарина може да и ги даде. Не знам обаче как всичко това се вписва в сцена, където мъжът до Катарина удря Лиз и ние виждаме удовлетворението в лицето на Катарина от това. Как Лиз би могла да има доверие на тази жена?  Освен ако промоцията не е супер заблуждаваща и не се случва това, което ни карат да виждаме, защото преди наистина е имало лъжливи промоции. Има и сцена където Лиз е вързана и крещи. Не се знае кой я е завързал. Има и снимка докато Илия е още на стола, до него са Лиз и Катарина. Явно Лиз разбира, че Ред не е Илия. Имаме и сцена Крилов в самолета на Ред. Много объркано наистина.

# 423
  • Мнения: 278
Това беше един много разочароващ епизод за мен. Обещаха ни някакви  невероятни разкрития каквито нямаше и големи изненади!??! Наистина ли писателите смятаха, че това, което направи Лиз ще изненада зрителите. Не прави ли тя едно и също нещо отново и отново. За пореден път предава Ред и се съюзява с "майка си", която почти не познава, но въпреки това напълно и се доверява. Може ли да има по-глупав човек от Лиз - Бърди я удря толкова силно, че можеше да бъде и убита, след това я завързват и запушват устата. Но Лиз е ОК с всичко това!?!?!? Лиз трябва да е психично болна жена с някакви мазохистични изблици. Нямам наистина друго обяснение. След това вече Катарина много лесно я манипулира. Миналият сезон тя се съюзи със сестра си срещу Ред, сега  с "майка си". Изцяло забрави, че уж обичаше Ред и уж за нея нямаше значение кой е бил преди, а кой е сега. Едни и същи простотии се повтарят отново и отново. Иска ми се NBC да не подновят шоуто  за осми сезон, защото всичко това става толкова досадно и е трудно за гледане. Какъв беше смисъла да вкарват Крилов. Никакъв. Или просто искаха да кажат на зрителите (много от тях очакваха да научат нещо за втората манипулация на спомените на Лиз), че никога няма да разберат кой я е закарал при Крилов и каква истина е разбрала за Ред, която е трябвало да бъде изтрита. Няма да разберем, защото сега Реслър изтрива всичко от паметта на Крилов. Може би защото писателите наистина не можаха да измислят каква би била тази истина и решиха да приключат случая. Време е това шоу да приключи. За мен писателите абсолютно са изчерпали идеите си.

# 424
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледах 9 епизод. Лиз трябваше да се доври на Ред, къде е тръгнала сама срещу онази усойница. Ама как да му се довери на 100% като и той непрекъснато има тайни от нея и не и казва нищо. Ако бе споделил за коя мистериозна дама става въпрос, отдавна щяха да я хванат, а може би и да спасят Илия. Сега не знам какво ще стане с Илия, дано да оцелее. Както и Дом. Много ми се иска Лиз да дръпне спусъка ама е ясно и за малките деца, че няма да стане така... Wink
Не лош епизод, но някак си твърде много се повтарят вече. Сезона пак не е лош, но няма 'уау' а уж щеше да бъде много силен и важен сезон. Дано само не им е последен, че както са тръгнали няма да се учудя.

# 425
  • Мнения: 278
А аз много се надявам да е последен, че вече ми писна. Всеки сезон се повтаря една и съща сюжетна линия. А аз въобще не смятам, че Ред трябва да разкрива каквато и да е тайна на Лиз. Какво стана, когато тя реши, че е научила истинската му самоличност. Разгласи го на всички, а върха на всичко беше, че даже го сподели и с агент, която тя почти не познава. Държи досието на Илия в шкафче в апартамента си ?!?!!? Така че Катарина да може да го намери.  Не само това, че Дом е в кома е нейна вина, а и това, че Илия е отвлечен също е нейна вина. Това се случва, когато тя научи някаква тайна. Не, не смятам, че Ред може да и сподели каквото и да било.

# 426
  • София
  • Мнения: 27 175
Изгледах и 10 епизод.
Сега следва дългото чакаме, уф.

Абе Лиз е нормално донякъде да защити майка си, все пак и е майка. Връзката между майкта и дете е много силна. Не я оправдавам напълно, но не е предала Ред или нещо подобно. Не е имала и дилемаъта да избирам, или-или. Вярвам, че ще остане лоялна и вярна към Ред до самия край.
Ех, така ми се искаше тази змия наистина д я опкукат. Обаче така го дават, че наистина тя излиза, че и е майка, а някак си не искам да го повярвам. Особено в края когато говориха по телефона и тя така прочуствено каза - ''Маша'' и даже се просълзи, а защо да го прави като Лиз не я вижда. Какъв е този неразбираем театър... Или просто Богенкамп ни хвърля яко прах в очите.
Наистина колкото и да е шокиращо най-логичното нещо е истинската Катарина Ростова да си е направила пластична операция, а и хормонално лечение за да стане мъж, в случая Ред, а защо Ред? Ами нали той и е бил голямата любов... А и Илия е толкова привъзран към Ред, както и обратното... Че защо иначе ще е така освен ако наистина Ред си е...Катарина. Ама тази тогава каква е, за какво се бори и откъде знае толкова много неща?  newsm78

# 427
  • Мнения: 278
Тя се нуждае от Лиз, защото тя е единствения и достъп до Ред, затова беше този театър на края.  Знае много неща??? Мога да кажа, че не знае нищо, което истинската Катарина трябва да знае. Това че знае, че Лиз е застреляла баща си. Нормално е да е разбрала след като току-що е извличала спомени от Илия. Планът за създаването на Редингтън  се обсъжда само между Илия и Катарина както добре виждаме това. Илия потвърждава видяното в Расвет - трима души са включени в този план - Илия, Катарина и д-р Колер. Така ако тази жена е Катарина, тя трябва да знае кой е Ред, но тя не знае. А Лиз е безобразно тъпа, тя няма да застреля майка си? А защо не помисли малко, тя вече има информация от предния сезон от сестрата, която е работила с д-р Колер, че именно майка и е организирала тази операция и който и да е Редингтън тя трябва да знае. След като тази жена не знае, то тя не е майка и. Но Лиз не може да мисли. Защо Лиз не си задава въпроси като това защо Ред и Дом са толкова близки? След като тя беше там, тя видя, учуди се, каза, че не е знаела, че са толкова близки. Но реши да не се задълбочава повече. Има толкова неща, които са пред нея, но тя не може да ги види. А какво търси тази Катарина, какво може да направи, за да не е под прицел на Директивата - да им даде истинската Катарина. Тя търси майката на Лиз. Не случайно когато започва разпита на Илия, тя не пита нищо за Директивата. Първия и въпрос е какво е станало с Катарина и след това продължава да дълбае в това. Да намери Катарина е единственото и спасение. И сега ако се върнем пак към тази сестра, която е работила с доктора. Ред каза на Дембе, че трябва да я убие, но ние така и не разбрахме дали Дембе наистина я уби. Може и да не го е направил, това е малко извън характера на Дембе да убие невинен човек. И сега ако тази Катарина разбере за нея, ако я намери... Със сигурност ще я измъчва докато не разбере всичко. А тя няма интерес да устоява на мъчения както Ред и Илия. Не знам как ще завърши всичко, само знам, че съюзяването на Лиз с тази Катарина е смъртна опасност за Ред. Тя както и в сезон 6 отново води Ред към смъртта без ни най-малко да осъзнава това. Лиз е безкрайно тъп и лесен за манипулиране персонаж.

# 428
  • Мнения: 278
Понякога ми е любопитно да преглеждам като цяло какво мисли публиката на "Черният списък" за случващото се и намерих това за интересно https://the-redarina-theory.tumblr.com/post/189880820593

Имам в предвид паралела, който е направен с родителите на Катарина и тези на Ред. Как Дом казва, че дъщеря му е направила избор, който той не може да разбере. И как това е същото, което Ред казва на Лиз за баща си - вместо да се опита да го разбере, той го отлъчи. А майка му го разбира и това е, което майката на Катарина казва на дъщеря си, че винаги е на нейна страна. Писателите казват, че само след края на сериала ще разберем какво означава това, че майката на Ред го разбира и подкрепя и колко много означава това наистина. Много съжалявам, че тя всъщност е мъртва. Бих искала да видя повече от това.

# 429
  • Мнения: 840
вчера по Диема май го даваха. знаете ли кой епизод даваха?

# 430
  • Мнения: 59
https://twitter.com/NBCBlacklist/status/1230537419000184832
GrinningHugHeart EyesKissing HeartHeartTadaHands ClapHands PunchHands Thumbsup

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 22:39 от villi_r

# 431
  • Мнения: 278
И аз вчера разбрах, че ще имаме сезон 8. И че даже не е обявен за последен. Още 2-3 годинки ще поизчакаме да научим кой е Реймънд Редингтън 🙂 Това стана наистина твърде множко, макар че аз вече съм сигурна в отговора на този въпрос. Единственото хубаво нещо от това е, че изглежда Ред ще намери лек за тази тайнствена болест 😁 и че Катарина, която не е Катарина няма да разбере това, което иска и трябва да умре в края на този сезон. Предвиждам следващия сезон да бъде за въпросния Невил Таунсенд, който е направил Директивата. Само не знам ще се появи ли в края на този сезон някой тайнствен чичо или леля, с която Лиз ще се обедини в поредните си напъни да разбере кой е Ред, защото откакто е разбрала, че той не е нейния татко, това е което прави всеки сезон. Сезон 6 - обединение със  сестра си срещу Ред, сезон 7 - обединение с мама срещу Ред. Наистина това стана банално, дано измислят нещо ново за следващия сезон.

# 432
  • София
  • Мнения: 27 175
суперрр. аз винаги се радвам, когато люми шоута не ги спират. Simple Smile
а и този не ми е дотегнъл, не е като някои други на които също съм фен ама почват да ме вбесяват, като Олисити и пр. глупости.

Още 2-3 годинки ще поизчакаме да научим кой е Реймънд Редингтън 🙂 Това стана наистина твърде множко, макар че аз вече съм сигурна в отговора на този въпрос.

Катарина Ростова? Wink

# 433
  • Мнения: 278
😄😁 Еее ти вече знаеш моята теория. Сега искам да ми кажеш твоята?

# 434
  • София
  • Мнения: 12 409
Всичко води до това Ред да е Катарина, няма кой друг да е. Кой друг би бил толкова загрижен за Лиз, освен майка ѝ.

Общи условия

Активация на акаунт