The Blacklist - Тема 3

  • 70 282
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 761
А на мен вече и 9-и ми е скучен. Weary

# 676
  • Мнения: 278
Сега като гледам единственият начин, по който писателите мислят, че създават напрежение и интерес е като развалят някой от героите. След като Лиз умря, следващият много дразнещ за мен герой е Дембе. Използва ресурсите на Ред, за да спаси Парк, след това Ред му спаси живота, защото иначе щеше да бъде убит, но когато Ред го помоли да направи нещо за него, той отказа. За мен момента с отваряне на кутията въобще не беше силен, тъй като този герой вече не ме интересува.

Не мога да разбера каква е връзката на Ред с двете жени. Спи ли с едната или и с двете. Какво стана с неизлечимата му болест? Лечителката ли го излекува? Много странно беше твърдението му колко щастливи са били тримата през изминалите две години. Лиз, която беше целият му живот умря, а той щастлив с двете сестри. Странно ново начало.
Интересно кой стои зад цялата история с Купър. Доколкото знам ще има някаква велика конспирация. Не знам обаче дали това е свързано с Купър.

# 677
  • Мнения: 278
Изгледах 6-ти епизод, последният за тази година и според мен изцяло променят историята, която си беше очевидна. Сега се опитват да я направят по друг начин, но някак си е твърде неестествено и противоречи на това което видяхме. От финала на 8-ми сезон много ясно се вижда, че Лиз осъзнава кой е Ред секунди преди да умре. Нищо не подсказва, че е прочела писмото и че знае идентичността на Ред преди това. Даже виждаме и последният и разговор с Агнес точно преди да излезе от колата и пак нищо. Или го правят, тъй като трябва да измислят повече неща, за да противопоставят Ред и Дембе или искат Агнес да знае много неща за Ред, да задава неудобни въпроси и така да продължат историята. Сега ми е интересно какво точно знае Агнес. Разбрахме, че Лиз и е разказала много неща, едва ли не всичко (обаче с уточненението- всичко, което трябва да знае). Лиз, 8 години прекарва в преследване на  истината - каква и е връзката с Ред и смяташе, че има пълно право да знае. Обаче е решила, че дъщеря и няма това право, защото не изглежда, че Лиз и е казала кой точно е Ред. Мисля си, обаче че тя знае много повече неща за Ред от всички други, но си мълчи. Интересно ми е дали ще продължава да задава неудобни въпроси и кога точно Ред ще се конфронтира лице в лице с Дембе, защото тук конфронтациите никога не се случват веднага, а винаги с много голямо закъснение и все има някой нещо е разбрал погрешно. В 8-ми сезон след като Ред уби Татяна, в началото на сезона той каза на Лиз, че иска да и обясни нещо за това и чак в края на сезона успя да и каже това което искаше.

# 678
  • Мнения: 278
"Черният списък" е подновен за 10-ти сезон. Това си е наистина огромно постижение. Но честно казано не знам какво още ще има да ни показват. От сега издишат откъм истории и като намерят и кой стои зад смъртта на Елизабет, какъв ще бъде фокуса. Нито една от вървящите сега истории не може да ме заинтригува като изключим може би кратките сцени Ред/Агнес. Това ми е единствено любопитното нещо - как възнамеряват да развият тяхната връзка и ще бъде ли тя новата Лиз.

# 679
  • Мнения: 278
Хей, някой гледа ли все още сериалчето 🙂 Аз изгледах 9-ти сезон. Към края на сезона имаше някои добри попадения, но финалът не беше от тях. Очаквах Ред да накаже с някаква грандиозна смърт каквато не сме виждали до сега, човека, който стои зад убийството на Лиз, но това не се случи. Имаше достатъчно улики през сезона за предателя така че още преди да се разкрие ми беше ясно. Финалната сцена от епизода също беше изтекла предварително и се знаеше, че Ред ще бъде разкрит като информаторът на ФБР. Сега 10-ти сезон се очертава като криминалния свят срещу Реймънд Редингтън. Явно ще видим и някои стари блеклистъри като този от финала. Аз бях забравила кой точно е, защото беше блеклистър от 3-ти епизод на първия сезон 🙂 10- тият сезон е отложен обаче чак за 2023 г. Арам и Парк напускат сериала. Амир Арисън може да направи някои гостувания обаче в 10-ти сезон. Много малко хора остават от групата. Купър ще е шеф на Дембе и Реслър? Може би ще има някои нови попълнения. Струва ми се, че и сестрите няма да ги видим повече. Кой ще е бодигардът на Ред - Чък? Или някой нов.

Ред обясни финала на осми сезон за тези, които не са го разбрали, че в последните секунди Лиз най- накрая го е видяла като този, който всъщност е той. Е, видяхме кого видя Лиз тогава 🙂. И Дембе с този монолог на гроба на Лиз затвърди окончателно идентичността на Ред. Не че ние не я знаехме, но някои фенове все още не искат да повярват. Даже и след като Ред обясняваше на Купър как е успокоявал Лиз по време на нейните колики като бебе 🙂

# 680
  • София
  • Мнения: 27 275
Обещавам, че това лято ще наваксам.
Аз страшно изостанах, за това не пиша. Но съм запаметил мннеията ти и после ще чета. Та, имам да гледам 12 епизода от миналия сезон + целия този нов сезон, смятай!!! Grinning
Не че съм станал по-малко фен, така се стекоха обстоятелствата. Но за новия сезон ще съм на линия отново.
Тук ще пиша впечатленията си след края на предния сезон и после след новия.
Ама нещо съм притеснен за съдбата на Лиз и краят на сезон 8, уф.
Не че съм и фен. По-скоро бях фен на ранната Лиз и връзката и с Ред. Тази Лиз, която иска да го убие и стана лоша и помага на терористи и психопати - мне, не можех да я понасям.

Нямам идея и дали нашата теория, че Ред е истинската и майка се е потвърдила или все още нищо. Предполагам второто, защото подобна тайна се разкрива на финал на финала.

# 681
  • Мнения: 278
Имаш много време да наваксваш 🙂 Новият сезон ще почне чак 2023 г.

# 682
  • Мнения: 11 819
И аз имам много да наваксвам, даже не помня къде го зарязах... благодаря, че ми напомняте за него! Ще ми се да го довърша.. И се надявах, че приключва, а то и нов сезон се очаква!

# 683
  • Мнения: 278
Имам чувството, че този сериал е безкраен. Не обявиха 10-ти за последен сезон.

# 684
  • загубено
  • Мнения: 6 533
Здравейте ,
Виждам че темата не е активна дълго време,но не намерих по нова.

Имам една молба.
Търся бг субтитри за сезон 9 от 17 епизод включително до краят.
От къде мога да изтегля,да се отваря сайтът и от чужбина.
Благодаря предварително.
Весели празници!

# 685
  • София
  • Мнения: 27 275
За съжаление все още няма превод, но ще има, просто става по-бавно...
Аз съм изостанал със сезон и половина, но ще си наваксам. Simple Smile

# 686
  • загубено
  • Мнения: 6 533
За съжаление все още няма превод, но ще има, просто става по-бавно...
Аз съм изостанал със сезон и половина, но ще си наваксам. Simple Smile

Благодаря.

# 687
  • Мнения: 278
Официално 10-ти сезон е последният сезон на "Черният списък". Каквото и да говорим това си е доста трудно постижимо за сериалите - 10 години! Всичко това е единствено благодарение на брилянтността на Джеймс Спейдър. Надявам се на достоен край на героя му - Реймънд Редингтън.

# 688
  • София
  • Мнения: 27 275
Дано до 26 февруари намеря време да изгледам всичко с което съм изостанал и последния сезон да можем да коментираме регулярно. Simple Smile

# 689
  • Мнения: 278
Ти докъде си стигнал?

Общи условия

Активация на акаунт