The Blacklist - Тема 3

  • 70 211
  • 725
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 278
И това е само едно от многото други доказателства. Доказателствата за тази теория са доста солидни и достатъчни, за да се заключи, че това е отговорът. И те стават повече с всеки следващ сезон.

# 436
  • София
  • Мнения: 27 175
Е, моята е същата, писал съм няколко пъти и то отдавна.
Не че ми харесва, но има логика просто, а и ще е шок за масата зрители, които не вникват чак толкова много и гледат ей така за шоуто. Повечето хора по света именно така следят сериали и филми. Маниаците сме кът. Simple Smile

# 437
  • Мнения: 278
Не знаех, че и твоята теория е същата. Не съм чела старите ти коментари. Но наистина тази теория съществува много отдавна. Най-прозорливите фенове виждат намек за това още в сезон 2. 😳 Честно аз никога не съм предполагала в този толкова ранен сезон нещо подобно. Но откриването на тази теория за повечето, които вярват  в нея е прословутият епизод Кейп  Мей, когато след "смъртта" на Лиз, Ред отива там и под въздействието на опиум сякаш се свързва с предишното си "аз". След това виждаме, че някои от сцените с Катарина, които Ред си представя са същите като  някои сцени в Расвет, в които Катарина наистина участва докато се бие с някакви мъже. Сега ние виждаме, че Дом може да бъде абсолютно безмилостен и безпощаден само, защото внучката му Маша може да е в опасност и настройва убийството на някаква жена (сега ние трябва да вярваме, че това е дъщеря му). Трудно е да си представим, че същия този Дом не убива Ред на място в момента, в който Ред отива да му съобщи, че внучката му е мъртва. Дом го обвинява за смъртта на цялото му семейство, а тогава и за Маша, но вместо да убие Ред, му сервира обяд 😄
Но ми се струва, че писателите направо заковават тази теория с някои интервюта. Те казват, че Ред не лъже Лиз, когато и казва, че не е баща и. И казват, че всичко, което Ред казва на Кърк в сцените, когато Кърк го инжектира с различни медикаменти е истина. А едно от нещата, които Ред казва е, че Елизабет е неговата дъщеря. Така сега свързваме, че той не е бащата на Лиз, но Лиз е дъщеря му. Какво остава? Нещо подобно както в този сезон трима души участват в "създаването на Редингтън" - Илия , Катарина и д-р Колер. Махаме Илия и доктора и кой остава?

# 438
  • Мнения: 59
Ако трябва да бъдем максимално точни Кърк пита: "- Маша твоя дъщеря ли е?", а Ред отговаря "- Да, Елизабет е моя дъщеря."
За мен са особено интересни епизоди 7, 13, 14 и 16 на първи сезон. 7. Ред взриви къща, където каза, че е създал семейство и си спомни малко момиченце, което играе в двора. Същото момиченце, което гледа на стара лента в С02Е05.
13. Даян Фаулър му каза, че не може да я убие, защото тя знае истината за онази нощ и какво е станало със семейството му. Ред отвърна, че иска да знае истината повече от всичко на света.
14. Ред разказа на Маделин Прат как се прибирал за Коледа при семейството си и заварва всичко в кръв. И как все още усеща дъщеря си. Въпреки целта, за да й каже всичко това, мисля, че беше истина.
16. Балетът "Лебедово Езеро". Докато Ред сам в залата гледа представлението си представя малко момиченце, което танцува. Той държи програма от училище за балет от 1987г. Преди това зад сцената балерините си говореха, че гледа едно и също всяка година, защото дъщеря му е участвала. Лицето на Ред в края е повече от красноречиво.

# 439
  • Мнения: 278
Някои хора предполагат, че Лиз и Маша са отделни личности. Но няма никакви доказателства в шоуто за това. Когато говори за Лиз, Дом винаги я нарича Маша. Всеки който  я познава като малко момиченце я нарича Маша. Илия също я нарича така и е ясно, че говорят за Лиз. Ред и казва, че е родена като Маша Ростова. Даян го приема като Реймънд Редингтън и казва, че знае какво се е случило с неговото семейство. По това време Ред не знае все още къде са Карла и Дженифър. И неговия отговор към Даян е напълно в ролята на Реймънд Редингтън, защото е нормално истинският Редингтън да се интересува какво е станало със семейството му. Но както видяхме по-късно Ред не се интересува особено от Дженифър. Към Карла изпитваше по-скоро чувство на вина, че е разбил живота и. Каквото чувство на вина изпитваше и Катарина към съпругата на Редингтън в Расвет. Ред и историята му за Маделин точно, когато имаше намерение да я изиграе...Ред е манипулатор и манипулира хората, за да получи това което иска. Не може да се вярва на нищо от това, което той казва с изключение на личните си разговори с Дембе, Дом, Илия. Единствените които знаят истината. Той е като Катарина - манипулатор. 5 години тя манипулира Реймънд Редингтън и източва информация от него. Манипулира и Кърк, защото той живее с мисълта, че тя наистина го е обичала, когато Ред му казва, че го е използвала. Интересно е, че Ред може да довърши историята на Кърк за първата му среща с Катарина. Когато Кърк казва, че е прескочила оградата на къщата, Ред довършва с това, че след това е танцувала. Откъде Ред знае какво е правила Катарина на първата им среща. Да, за къщата, която взривява не знаем нищо. Не знаем кое е това момиченце, но аз подозирам, че е Катарина, а не някаква дъщеря. Относно балета, в сезон 5 разбираме, че като момиче Лиз е тренирала балет и казва, че винаги на нейните представления е усещала някакво присъствие. Естествено датата от 1987 година все още не е ясна какво точно трябва да означава, но аз съм сигурна, че на някои въпроси шоуто никога няма да има време да отговори. Какво казва Кейт на Ред за Лиз - от момента, когато като бебе я остави в ръцете ми. В Реквием виждаме, че Катарина е тази, която като бебе поверява дъщеря си на Кейт.  Епизода за трансплантирането на женски органи в мъже би бил абсолютно  безсмислен, ако не е свързан по някакъв начин с основата на шоуто. Както и учудването на Купър от къде Ред знае всичко това за Кувейт след като не е Редингтън. И това става след като писателите се погрижиха да  ни кажат, че Катарина в продължение на години е източвала информация от Редингтън. Но за мен най-интересните разговори в цялото шоу са тези между Дом и Ред. Те са абсолютно безсмислени, ако Ред е някакъв друг несвързан с него герой. Абсолютно несъстоятелно е в последния момент да хвърлят в шоуто някакъв непознат герой и да ни го разкрият за Ред. Да не говорим, че писателите са казали, че им е необходимо разрешението на телевизията за разкриване на историята. Не знам какво ще се случи обаче, ако не го получат. За 7 години нямаме нито един флашбек епизод за главният им герой, но пък всички други с изключение на Кувейт са свързани с Катарина.
Май стана много дълго, но и това даже не е всичко.🙂

# 440
  • Мнения: 278
Естествено се оказа, че и нашият сериал не е пощаден от коронавируса и сезона няма да бъде довършен. Снимките са прекратени. Епизодите са завършени до 18-ти. 4 са незаснети. Така че тази година няма да разберем края поне на тази история, но за мен и след днескашния епизод края е ясен. След като и Ред вече потвърди, че тази жена не е Катарина и целият епизод беше за замяна на оригинала с фалшификат. Това което Дом и Илия направиха, за да дадат на директивата на Таунсенд мъртвата Катарина Ростова. Естествено Лиз не вярва, това ще и изиграе лоша шега в бъдеще. Лиз и Реслър с техните тайни въобще не осъзнават какво всъщност се случва. "Play dumb" каза Реслър на Лизи. Няма нужда да играят "dumb". Защото и двамата в действителност са very, very dumb.

# 441
  • София
  • Мнения: 27 175
Това значи ли, че епизод 18 все пак ще има някакъв край като за сезон или ще е през просото?
Ами поне си имаме потвърден следващ сезон ако не друго. Simple Smile
Ще го минем и това, уф.

# 442
  • Мнения: 278
Не, за съжаление няма да има край като за сезон. Те реално не са очаквали това. На практика преди да бъдат спрени са снимали 19- ти епизод, но той не е довършен така че няма как да бъде излъчен. Въпреки че 18-ти епизод е завършен не е сигурно дали е напълно обработен, за да бъде излъчен. На практика няма да видим финалните най-интересни  епизоди, които ще ни разкрият каква е истината. Най-реалистично ми изглежда да бъдат включени към 8-ми сезон, но никой няма яснота все още какво ще стане с тези 4 епизоди и кога ще започнат да снимат следващия сезон. Като гледам някои събития се отлагат чак за ноември, което означава, че като че ли няма да могат да направят нищо преди това. Тоест тази година няма да имаме нищо друго.

# 443
  • София
  • Мнения: 27 175
Да де, нормално, но все още имат време да преправят само 18 епизод или да добавят нещо... Дори не говорим за цял епизод. Simple Smile
Някои измислят такива техники на 'оправяне на бакиите' грубо казано.

# 444
  • София
  • Мнения: 27 175
хубав епизод.
Ред бе наистина недвусмислено категоричен, че Катарина не е майка и. Дали защото знае наистина, че е така (е ние уж знаем де) или защото знае, че е мъртва (а всъщност бе измамен) и просто лъже Лиз за да не скърби излишно...

Никак не ми харесва това което прави Арам. Не е морално най-малкото. Жестоко е.

п.п. сори за двойния пост.

# 445
  • Мнения: 278
Като имаш в предвид, че целият епизод беше за фалшификатите, които не можеш да разпознаеш, тъй като толкова приличат на истинските...не мисля, че Ред излъга Лиз.
Историята на Арам е паралел с историята на Катарина и истинския Редингтън. Катарина го съблазнява и в продължение на години източва информация от него. Елоди по много неща прилича на Катарина и сега виждаме колко много е научила вече от него. Случаите на тяхната група са секретни и той въобще не би трябвало да ги издава. Но той тук просто е направен на глупак какъвто е бил и истинския Редингтън. Не знам все още каква е целта на Елоди. Иска да знае кой им дава случаите. Сега ако Арам издаде нещо за Ред ще бъде наистина голям глупак. Но за щастие в описанията за следващите епизоди мисля, че в 14-ти епизод Арам споделя с Ред и се надявам Ред да го измъкне от тази каша. Тъй като според мен Ред е Катарина, той е много наясно с игрите на Елоди. 🙂

# 446
  • Мнения: 278
Епизодът беше страхотен. Още по-хубаво беше, че беше епизод само за Ред, без Лиз и другите, че вече ми станаха много досадни да ги гледам. Епизод който ни показва, че Ред може всичко. Някои го определят като подобен на Кейп Мей като битки в тъмното на изолирано място. Сравняване на находчивостта на Ред и Катарина да се справят в ситуация срещу числено превъзходство на група агенти. Лиз имаше подобен епизод също в пети сезон. Тук наскоро беше напомнена историята, която Ред разказа на Маделин Прат в първи сезон. Опитаха ли се писателите да свържат това и да ни дадат улика.  Сега ние знаем, че разказа на Ред тогава имаше цел. Но все пак разказа му обясняваше, че причината му за това, че е зарязал  Маделин имаше нещо общо с това момиченце, за което разказваше - предполагаемата му дъщеря. Сега отново имаме случай за това защо не е продължил с Касандра. Конкретно вече разбираме, че причината е Лиз, тъй като тя е била в опасност. Ако трябва да свържем двете истории според мен извода е, че Лиз е дъщеря му.

# 447
  • София
  • Мнения: 27 175
Да, страхотен епизод.
Хареса ми как започна в стил Агата Кристи ама това бе за около 10 минути само за съжаление.
И аз мисля като теб, имаше си символика със сезон 1 и Маделин, а сега и Касандра.
Но интересно ако е това което си мислим, че е, то Катарина явно е бисексуална (не че е проблем за шпионин)… Wink

# 448
  • Мнения: 278
Това е нещо, което не знам дали някога ще бъде обяснено, но хората казват, че за това което прави Джеймс Спейдър в други филми по отношение на сцените му с жени и начина, по който е изобразен тук в това шоу, всичко е коренно различно. За разлика от останалата му работа като актьор, в Черния списък той няма никакви сексуални сцени и всичко винаги се е свеждало само до целувка. Това че персонажа му е бил с други жени  е ясно, но е направено така, че ние да не виждаме това. Има някакъв намек за нещо в сцената му с Лиз, точно преди да бъде изпълнена смъртната му присъда. Че е бил трудно дете, хората са го виждали по един начин, а той се е виждал по друг. Не знам как може да се тълкува това. Ако Ред е Катарина от първата му сцена с Илия, правим извода, че тя е играла с момчешки играчки - споменатия спор за камион. Не знам дали писателите толкова много ще се задълбаят в тази тема, защото това е деликатен въпрос. Но не случайно разкриването на самоличността на Ред ще стане едва в последния епизод на сериала, за да няма време за никакво задълбаване в тази тема. Има един много несъответстващ момент в тази теория и тя е, че в сезон 3, когато Арам спасява Лиз имаме сцена пред гроб и там Ред има една реч за основополагащите елементи в живота и от тази  реч разбираме, че майка му е мъртва. Докато в сезон 6 научаваме, че майката на Катарина е умряла наскоро, не знам как да тълкувам това. Дали с Арам, Ред е бил в образа на Редингтън и ако майката на истинския Редингтън е мъртва, той няма как да представи нещата по друг начин, но тогава защо въобще да споменава майка си. Но аз смятам, че тепърва ще разберем нещо повече за майката на Катарина, защото мисля, че въпросната Катарина в този сезон търси истинската, за да се спаси и ще използва всички възможни източници за това.  За съжаление няма да видим края скоро.

# 449
  • Мнения: 278
Епизодът биваше, забавни моменти между Ред и Глен. По-същественото е, че разбрахме, че Лиз издирва Илия. Когато Лиз прави нещо подобно обикновено има жертви след това. Харесвам героя на Илия и се надявам той да не пострада. Дават ни кратко описание на бъдещи епизоди и в 15-ти епизод Илия споделя с Ред притеснението си, че е под наблюдение, но от описанието поне Ред не възприема сериозно това и се опитва да го успокои. От снимките на епизода и съпругата му е там. Явно цялото му семейство ще бъде в опасност. Ще се срещнат ли Лиз и Илия, не знам, но каквото и да прави Лиз, силно се надявам да не предаде Илия на "майка си". Чудя се дали освен желанието и да го разпита, ще има и друго желание да му отмъсти заради това, че е предал "майка и" като я знам какви може да ги надроби, тя не разполага с цялата информация и твърдо вярва, че жената, която Дом и Илия са предали е майка и. Не мога даже да обвинявам Ред за това, защото не е като да е скрил от нея тази информация. Ясно и категорично и каза, че тази жена не е нейната майка. Кога ли Лиз ще разбере, че помагайки на тази жена, тя предава именно собствената си майка. Може би към края на сезона, като преди това пак заради нея сигурно ще има още жертви.

Общи условия

Активация на акаунт