Канадски мами - 3

  • 18 382
  • 288
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 449
...ей ако искаш да ти пратя Heart Eyes....веднага ще направя една вкусна - вкусна и ще долети до теб Wink
Тя Чочката знаеш ли каква е сладкодумница  Hug Hug Hug Много си я обичам [img]

Дидка, много си мила и благодаря за предложението, но тя докато дойде аз ще съм вече в БГ.  Laughing По-добре кажи рецептата пък аз като се върна ще си направя.
Снощи като четох за тази баница така ми се дояде, че веднага се хванах да правя. Мъжо много ми харесва баниците и беше много доволен, че така по никое време си хапна. В момента даже закусвам с нея и ви чета.
hesitant, аз живея в North York и не мога да кажа нищо за downtown. Знам, че наемите са по-високи там и блокчетата изглеждат добре. Знам адрес за временно настаняване, но той е в North York и в случая май няма да ти свърши работа, но ако искаш все пак го погледни: http://www.safehomestay.com/. Едната позната изкара там 2 седм. и каза, че е била доволна. Предлагат услуга да ви вземат от летището с кола и направо да ви закарат в къщата. Тя също се е възползвала от това, но не си спомням колко каза, че е платила.

# 106
  • Мнения: 163
Здравей Хеситант, независимо че нямаш кола транспорта е добър. Тук е предвидено и за хора без кола. В по централните райони където сме ние със Снежи е доста добър. Рейса е на всеки няколко минути. Там където бяхме преди беше през 30 минути през седмицата, Събота през час, а в Неделя нямаше такъв и много пеш се ходеше. Много зависи къде ще отидете да живеете.
Относно агенциите за търсене на работа-намират работа, не се притеснявай. Спомням се че на мъжът ми се обаждаха повече от година.
Незнам мнението на другите мами,но довнтовн Торонто хич не бих отишла там заради детето. Купон е да отидеш за някой друг ден като екскурзия. Там просто е лудница. Но все пак всичко това е мнението на един човек.
Чочо, мерси, dustheria ми е добре вече. Даже вчера със Снежето си направихме едно пазарче в раойна.
Незнам другите мами как са, но моята е лепната за мен като залепена с C 200.
Гери, нали знаеш че те чакаме с нетърпение....

# 107
  • Мнения: X
Здравейте, благодаря много за мненията Simple Smile
Kalida, наистина се вълнуваме много, особено след като казахме на работодателите и нещата наистина започнаха да изглеждат доста реални. Ту ентусиазъм ту паника съм през повечето време. Надявам се всичко да мине добре  Praynig
Каролина, благодаря ти много за адреса bouquet, бях го срещала в другия форум (bgcanada) даже си бях запазила линка и го разгледах, ако не успеем да си уредим нещата за Мисисага ще го имам предвид.   
SweetyP благодаря ти, много ме зарадва всичко което казваш bouquet Аз се притеснявам доста за транспорта, намирането на работата и за това, че не познаваме града; моя позната в Мисисага би могла да ни помогне с наемането на жилище и съм й страшно благодарна за това bouquet А как стои въпроса с цените на жилищата (ние сме двама, предполагам варианта е 1-bedroom) и с прекарването на телефон и интернет, много време ли отнема човек да си уреди тези неща, защото те май предполагам са доста важни при търсенето на работа  newsm78
Мерси на всички и хубав ден  Heart Eyes

# 108
  • Canada
  • Мнения: 1 773
hesitant, Мисисага е много добро място за живеене, поне според мен. Тук сме вече 4-та година (под наем) и след няколко месеца смятаме да си купим собствено жилище - пак тук. Както ти е казала Суити, транспорта е добър - по по-големите и централни улици обикновено рейс минава на 8-10 мин., по по-малките на половин час. Всяка спирка си има телефонен номер, на който можеш да провериш в колко часа ще има рейс точно на тази спирка. Нямаме си метро, но пък си имаме влак, с който до центъра на Торонто се стига за 20 мин. - много по-бързо отколкото с кола.
За пуснето на телефон - като нови емигранти ще ви е малко по-сложно, изискват ID-та (не помня вече 2 или 3), но след подаването на молбата отнема около седмица.
Наем на едностаен апартамент излиза около 900$ на месец +/- 50$ в зависимост от мастото и състоянието на сградата.

# 109
  • Мнения: 198
hesitant,  nie jiveem to4no na subway na islington i bloor.eriata e etobicoke,nikak ne e dale4 ot mississauga i e mnogo udobno za patuvane do vsika to4ka . no kadeto i da se ustanovite sama ste prezeni6.vsi4ko zavisi ot tova kade ste si nameri6 rabota!az hodia pe6a do moiata  Laughing
kasmet

# 110
  • Мнения: X
Благодаря на всички за отговорите, извинявайте, че така ви се намесвам в темичката.   Embarassed Само да попитам гледате ли някакви БГ телевизии при вас и как?

# 111
  • Мнения: 369
 Здравей hesitant , и аз да си дам мнението. Ако не сте пишман шофьори, т.е. ако не мислите на първо време да купувате кола имам в предвид до 6 месеца, година, по-добрият избор е Торонто . Има градски транспорт в Мисисага, но пък пазаруването ви ще е проблем. Знам, веднага какво ще си помислиш и аз си мислех така преди - за двама човека , какво пък толкова храна. Обаче тук един пакет брашно и захар да купиш и няма да можеш да носиш повече. А пък разстоянията са големи, за да се върнеш да донапазаруваш.  Laughing Всички опаковки са страшно големи, все едно пазаруваш в Метро. За предимствата на Торонто и Мисисага няма да пиша, вече ги обсъждахме. Ние първата година живеехме тук: www.thecrossways.com. Има магазини и метро. Това е, за което трябва да гледате в случай, че не търсите кола. Мястото, което е описала silvia_alexis  също е хубаво за новодошли, защото е близо до метро (само мисля няма магазини на близко), но пък има доста удобна връзка с Мисисагският транспорт, в случай, че там излезе примамливо предложение  за работа. Ние също в началото оглеждахме този район. Първо трябва да си намерите жилище, след това интернет и телефон. Вие на кой август пристигате? Наемите започват от първо число, обикновено отнема 10 дни прокарването на телефон. В някои случаи като нашият отне и 35-40 дни. Мобилните телефони са вариант.
  Телевизия - БТВ може да се гледа на компютъра тук: www.neterra.net , но да ти кажа в началото хич няма да ти е до това, пък после вече няма да ти е интересно, защото ще те вълнуват други проблеми, отколкото колко души днес са били в пленарна зала и какви помощи ще отпуснат за циганите.

 

Писанка, а на библиотечните Ви сбирки какво правите? По някакви определени теми ли говорите, или книги, то ясно че е за запознаване на емигрантите, но сигурно е доста интересно с толкова различни хора и съдби да се срещаш? Hug
  За радост или за съжаление и аз незнам, но в групата са само канадки. Има учителка, която половин час пее песнички, разказва приказки, дрънка с едно дайре да привлича вниманието на малчовците и ни забавлява. Много е хубаво, защото всички песнички са страхотно подбрани. Има една много хубава, в която се пее, колко е хубаво майчетата да се събират и веселят, защото така приятелите на моят приятел са и мои приятели. Наистина има атмосфера. След това ни остават в стаята, ако искаме да си говорим една с друга. Някои са като къртечници, страшно бърболиви мами  Crazy , докато си намисля какво мога и аз да кажа и те вече на следващата тема отминали. Та затова, ако бяха емигрантки може би щях да се чувствам в по-свои води.

# 112
  • Мнения: 2 959
...Незнам другите мами как са, но моята е лепната за мен като залепена с C 200...
SweetyP, а как се казва сладуранка ти? Явно сте доста привързани една с друга. Hug Тя вече всичко говори, нали? А как сте с даипърите, или сте ги забравили вече? Thinking

...Аз се притеснявам доста за транспорта, намирането на работата и за това, че не познаваме града,и с прекарването на телефон и интернет, ...
hesitant, ама Ти доста се притесняваш предварително. Чакай като дойде момента, а иначе като стартово жилище и bachelour ще Ви свърши работа на първо време. Все пак само двама сте, а и колко му е необходимо на човек- стая, където да спи; тоалетна и баня; кухненски бокс. Наслаждавай се сега на БГ мигове. Heart Eyes

...Тук сме вече 4-та година (под наем) и след няколко месеца смятаме да си купим собствено жилище - пак тук....
Снежи, а колко вървят жилищата при Вас/ апартаменти- 2стайни и къщи/, ориентировъчно? Thinking

silvia_alexis , Привет! Не сме се засичали досега? Как е при Вас? Hug

....но в групата са само канадки.Та затова, ако бяха емигрантки може би щях да се чувствам в по-свои води....
Писанка, не говори глупости. Разбира се че трябва да се радваш на тази възможност. Как иначе ще усъвършенстваш и говоренето и разбирането на английският? А за емигрантите не съжалявай, те са навсякъде около теб, на всяка крачка, в магазина, в съседният апартамент. Иветка е страхотна в розовото боди, розовата шапчица, където си е захапала пръстчето- страхотна снимка.

Нади, къде изчезна? Утрешният празник ли подготвяш? Hug

# 113
  • Мнения: 919
Kalida, какво ново в Едмантонско? Както го описваш направо ми се приисква да ви дойдем малко на гости. Мойто свеки са в Калгари и само ме пита няма ли да им ходим на гости лятото.. на мен много ми се ходи, много е красиво по вашите места...

Pisanka, канадки или не, все е весело да се събереш с хора и да излезнеш от къщи за няколко часа..  Peace

Каролина, приятно и безтроблемно пътуване ти желая и дано успееш да убедиш майчето ти да дойде да помага Mr. Green

ДидКа лЮбопИтКа, я издай таз рецепта че и на мен ми се прияде баница.. утре ще пратя мъжо за кори даже Sunglasses

kivito, какви гълаби бе? нас пък ни нападат калинки.. направо е трагично, миналата есен имаше толкова много по лампите че неможехме да седнем да ядем спокойно на масата защото току падне някоя от лампата... от къде влизаха незнам, имаме мрежи навсякъде

# 114
  • Мнения: 210
Гаргамелчо,0ткьде се взеха тези калинки,аз тука не сьм виждала обаче гьльби колкото си искаш, мисля че са свикнали тук защото някой от хората ги хранят с хляб ,направо да ги  #2gunfire #2gunfire
Калида мисля че е мьчат зьбките защото е крива и няма много апетит, но ще видим кога ще решат да се покажат, вдигнем ли тем-та значи е зьбче. Какво да ти кажа за мойта бебка, непрекьснато тича след мен даже и  в тоалетната сме заедно, направо ми се е качила на главата още отсега-  абе диване голямо, от няколко дни е станала спец по качването и слизането от дивана само това правим сега дано обаче да не стане някоя беля.Ами май това е за сега.
Мрежа ще купим другата седмица когато е лонг уикенд и мьжьт ми ще почива.

# 115
  • Мнения: 2 959
Слънчеви и топли привети и от нас, Момичета!

Честит Ви Mother's Day/ за които го приема като празник/! Много щастие и любов Ви желая!

Нади, честит Ти рожденник! Да Ви е жив и здрав Татито, и все така да се разбирате и обичате. Heart Eyes Весел празник, мила Hug

...какво ново в Едмантонско?...
Едмонтон е добре; расте, зеленее, цъфти и хубавее! Heart Eyes Гаргамелчо, ти канадска снаха ли си? Thinking

...от няколко дни е станала спец по качването и слизането от дивана само това правим сега ...
Кивито, внимавай много с тези катерения, аз съм на нокти когато започне Дана да се друса по дивана или матрака. Hug

Лек и хубав слънчев ден Ви желая! Приятна среща на БГканада!

# 116
  • Canada
  • Мнения: 277
 smile3525Честит празник моми4ета! smile3525

Ние бяхме малко болни4ки навръх Георгьовден, но ве4е сме добре.
Сега 4акаме татито да изгледа Формулата , палим гущера  car003 и духваме към Отава, нали бях споменавала 4е до 22 май има празник на лалетата......дано не завали пороен дъжд, 4е ще ни отиде разходката. Но няма да се откажем имаме и план Б, ако вали отиваме в музея на цивилизациите-прехвалиха ни го, да видим дали ще оправдае о4акванията....


.....Наем на едностаен апартамент излиза около 900$ на месец +/- 50$ в зависимост от мастото и състоянието на сградата.....

Снежи много висок ми струва този наем, ти под едностаен какво имаш впредвид-една спалня, хол и кухня????
Колко хубави неща се 4уват за Мисисага, ще вземем и ние да дойдем натам, някой слън4ев ден...
Хайде весел уикенд на вси4ки !

# 117
  • Мнения: 163
Първо да честитя днес празника на всички вас мами    bouquet
Happy Mother's Day!

Калида, малката се казва Kристина и наистина сме привързани, но пак май се притеснявам за какво ли не, вместо да се наслаждавам на момента Heart Eyes
Спиме само нощно време с пелените и слагам пампи гащи за през деня ако знам че може да няма къде да пишкаме и ще сме в движение. Какво говори ли? Всичко! Kато не спира да говори по цял ден и даже чака само някой да ни заговори и директно се включва в дадения език. Падаш. hahaha Даже в рейса преди няколко дни посочи един чичко до нас със шкембе и каза \"Бебе!\" и сочи с пръст. Gery, ако си спомняш тази тема я запалихме още от вас...На мен ми стана много смешно и почнах да замазвам положението.
Тука в Мисисауга има БГ мами, а при теб как е?
silvia_alexis, как си? Как сте с твоето детенце?
Ей, вчера отидохме до езерото близо до кея и то падна мъгла ама направо като във някои книга за духове...набързичко се изнесохме. Чак до високите блоковете стигаше които са точно до езерото...Снежи, как мина твоето гости?
На днешния ден не ви ли липсват и вашите мами, мами?

Последна редакция: нд, 14 май 2006, 16:46 от SweetyP

# 118
  • Мнения: 919
Честит Ден на Майката Flutter Heart Eyes

Гаргамелчо, ти канадска снаха ли си? Thinking
Не, не съм Laughing  семейството ма мъжа ми дойдоха в Канада преди няколко години и живеят в Калгари. Ходим им на гости от време на време, на риба, на екскурзия.. там се оженихме Heart Eyes

Yoni bonboni, дано да е хубаво времето към Отава.. тук е едно мрачно и валежно..

Даже в рейса преди няколко дни посочи един чичко до нас със шкембе и каза \"Бебе!\" и сочи с пръст...
Joy
сигурно е много весело с дечко на тази възраст, какви ли не интересни идеи се раждат в мозъчетата им Mr. Green

А за майките, и моята майка ми липсва, не само днес.. но се чуваме почти всеки ден и е по-скоро за това че неможе да си нагушка внучката, че немога да споделя радоста си напълно с нея..

# 119
  • Мнения: 1 283
Честит празник,мили мами!!!Бъдете живи и здрави,весели и усмихнати и най-добрите,обичани и уважавани мами и съпруги на света!Целувки от нас! Hug



Общи условия

Активация на акаунт