Работна седмица и време със семейството

  • 24 525
  • 314
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 701
Или дишаш, или не дишаш, или гладиш, или - не, да не си котката на Шрьодингер, че и двете едновременно да са валидни? И това е нещо съвсем дребно, но на теб цялата ти работа е такава.
За гладенето ти ли, доста буквално явно взимаш всяка дума. Когато бях писала единият пост, че не пипвам да гладя беше още през април. Тогава бяха пуловери, тениски отдолу, децата със суитчер, имам сушилня. Сега е лято- ходим с ризи, ризи в сушилня няма как, трябва да ги гладя. Дънките летните са по-тънки и тях се налага да гладя. А децата и те са с ризи по простата причина, че макар и със лятна шапка, врътът изгаря, а с риза малко или много предпазва.

# 16
  • Мнения: 3 228
 Аз нямам градина, не гладя,  домакинската работа я вършим кой когато и за каквото има време, а аз готвя. Имаме едно дете и съм на пълен работен ден, но не съм по цял ден в офиса. Горе долу се справяме. Времето за детето е след 16 часа и почивните дни.

# 17
  • Мнения: X
Аз все пак не разбрах какъв е проблемът, при условие, че работиш на 4 часа, а децата са на градина.
В момента поработвам малко повече от 4 часа на ден, а и 2 часа сутрин, да се оправя аз, да направя закуска за децата, да ги оправя за детска, да ги занеса. После да отида на работа. След това да поработя 4-5 напоследък и 6 часа и повее дори се е слувало. Да взема децата от градина. Айде вкъщи, следобенда закуска евентуално. В момента имам работа в градината всекидневно. Вечер да наготвя, кухнята да се разисти, мъжът помага де. И хайде приказка и по леглата. А аз съм адски изморена.
Ужас! Много тежко! Утрепително! Все пак, трябваше да се постараеш повече.  Laughing

# 18
  • Мнения: 21 469
Еми нямам много време през седмицата. Вечер гледам да обърна внимание на детето, не, че то иска, де, то е пубер и иска да бъде оставено на.мира. В събота и неделя  прекарваме време заедно, като ходим на интересни места, или си лежим два-три часа и гледаме филми -според времето, и си говорим.

Сега пак е по-добре, доскоро трябваше да отделям много време на болен близък и почти  автопилот се движеше детето. Оказа се, че от почти безпомощно бебе се трансформира скоростно в доста оправна млада дама.
Домашната работа не ми е проблем, автоматизираласм каквото може, не гладя, за каквото нямаме сили го зарязваме.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз все пак не разбрах какъв е проблемът, при условие, че работиш на 4 часа, а децата са на градина.
В момента поработвам малко повече от 4 часа на ден, а и 2 часа сутрин, да се оправя аз, да направя закуска за децата, да ги оправя за детска, да ги занеса. После да отида на работа. След това да поработя 4-5 напоследък и 6 часа и повее дори се е слувало. Да взема децата от градина. Айде вкъщи, следобенда закуска евентуално. В момента имам работа в градината всекидневно. Вечер да наготвя, кухнята да се разисти, мъжът помага де. И хайде приказка и по леглата. А аз съм адски изморена.
Ох, горката тя, жива да я ожали човек, при все, че шеф и е собственият мъж и градината е на пешеходно разстояние от офиса, че да не беше и от тях! Какво да кажат хората работещи по 8, 9, 10 часа и с доста път до градината и обратно до тях Mr. Green.

# 20
  • Мнения: 6 703
Спасението в твоя случай е
1. Млад, красив и надарен градинар.
2. Сравнително дърта и грозна домашна помощничка.
Само така ще имаш време за игра с децата си.
И доколкото знам в детските градини децата закусват и сутрин и следобед. Пък ти какво си оправяш сутрин два часа?

# 21
  • Мнения: 1 701
Спасението в твоя случай е
1. Млад, красив и надарен градинар.
2. Сравнително дърта и грозна домашна помощничка.
Само така ще имаш време за игра с децата си.
И доколкото знам в детските градини децата закусват и сутрин и следобед. Пък ти какво си оправяш сутрин два часа?
В нашата детска градина не предлага закуски, а само обяд от кетъринг. И какво е това заяждане, какво си оправяш два часа, написах точно и ясно, че в тези два часа са за мен, за обличане на децата, приготвяне на закуска вкъщи, децата закусват и приготвям закуска и на двете ми деца в метални боксове тип бенто, такива им изискват изрично и всякакви платмасови изделия са забранени.



# 22
  • Мнения: 4 413
В това хубаво време не излизате ли след работа на разходка през седмицата?

# 23
  • Мнения: 1 701
Ох, горката тя, жива да я ожали човек, при все, че шеф и е собственият мъж и градината е на пешеходно разстояние от офиса, че да не беше и от тях! Какво да кажат хората работещи по 8, 9, 10 часа и с доста път до градината и обратно до тях Mr. Green.
Хаха, нали, и въпреки това съм много уморена. Мъжът ми мисли, че се преуморявам, защото никъде не мога да се отпусна. Например отиваме на детската площадка, той сяда на пейка, ако е изморен, аз бягам след децата като финикиец, ту в едната посока, ту в другата, и винаги под напрежение, не ги изпускам и секунда от очи, играя наравно с тях. През ноща малкия спи до мен в нашето легло, под моят юрган, аз спя на пресекулки. Дъщеря ми спи на детско легълце до нашето легло, сутринта към 5 часа идва в нашето легло и се гушка още около половин час, докато станем всички. Опитвала съм се да спя без децата, но не мога, не мигвам.

# 24
  • Мнения: 6 703
Ти в България ли живееш или в чужбина?
И не се заяждам, но аз два часа за закуска и обличане сутрин никога не съм пиляла.
И да, малко се изхвърляш с тази умора след 4-5-6 часа работа в офис. Звучи изключително несериозна на фона на многото самотни жени, които работят по минимум 8 часа и отглеждат децата си.
Иначе съветите си за твоя казус вече ги написах.

# 25
  • Мнения: 4 413
Колко са големи децата? Мъжа ти що не тича след едното, а ти след другото?

# 26
  • Мнения: 1 701
Колко са големи децата? Мъжа ти що не тича след едното, а ти след другото?
На 3 и на 4 години, с малка разлика. Тича, когато може, но и той е изморен, има травма и на коляното.
Иначе си имам златен мъж, много ми помага. Всеки вкъщи прави колкото може.
Темата я пуснах за мами, които работят и имат и деца, как се справят, как си отпочиват. Изморени ли са? Само аз ли съм така? Да не би да съм развила някаква хронична умора?

# 27
  • Мнения: X
И в тези кутии нищо сготвено няма, че да изисква два часа подготовка, по-скоро 5 мин. поставяне в тях.

В друга тема спомена, че имаш проблем с килата, това плюс заседяването в офиса води до хроничната умора, не движението и търченето след децата. Помисли как да оправиш тези неща.

Както и проблема с недоспиването. Твоя работа си е, но на повечето майки, които познавам, децата им спят отделно, след като отдавна са спрели да ги кърмят.

Има хора с доста повече задължения, трудно ще ти съчувства някой, ако за това е цялата тема.

# 28
  • Мнения: 54 447
Аз пък даже съм изтървала, че Бътерфлай е започнала работа. doh

Ще внимавам повече. Naughty

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 197
Еййй как нападнахте жената, опасни сте брей!
Как протича моят ден? Ставам в 5.30 мой тоалет и оправяне; 6,30 будя домочадието до 7,30 сме излезли. 8.00 детето е в градината, а аз отивам на първата работа. Около 14 вече съм на втората работа. 17, отовам да прибера детето от градина, пазаруваме, прибираме се, готвя или нещо такова леко, вечеряме. Детето се къпе само  от 4 годишен. Никой за нищо не ми помага, нямаме баби , мъжа ми ми помага доколкото може - на инвалидна количка е, но понякога пазарува след  работа. Май се справяме заради строгия режим... Нямам скруполи колко време играя с детето, интересува юе да говорим.

По твоя въпрос - направи си изследване на щитовидна жлеза и хормони, консултирай се с ендокринолог, симптомите ти са много- хронична умора, тревоги, сякаш не ти спори работата, повишени килограми, и това само от коментарите ти в тази тема Wink
Не искам да те обиждам, давам ти още една гледна точка
Ако успееш да влезеш в някакъв график ще ти е по лесно!

Общи условия

Активация на акаунт